Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ-ΜΗΝΑ ΝΟΙΩΣΑΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΓΙΑ 1Η ΦΟΡΑ??


Recommended Posts

καλά εγώ απέχω ακόμη από αυτό αρκετούς μήνες!!!

να χαίρεσαι το μωράκι σου και με το καλό όταν θελήσετε να κάνετε και το (τα?) αδερφάκι του!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλέ κατάλαβα!!!! Εγώ είμαι από τα Ιωάννινα αλλά μένω για την ώρα στην Αθήνα....Θέλω πολύ να πάω πίσω στα Ιωάννινα και να φτιάξουμε εκεί την οικογένειά μας!!! Γιατί εδώ επικτρατεί το χάος!!!

Αλήθεια με το μωρό πως τα πας? Εργάζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΑΔΕΙΑ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΖΩ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!! ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΥΜΙΑΠΟΣΧΟΛΗΣΗ ΘΑ ΔΟΥΛΕΒΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΩΡΙΤΣΕΣ Κ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ!!!! ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΕΣΤΩ Κ ΓΙΑ 3 ΩΡΕΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΣΦΗΞΙΜΟ!!

ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ!!!! Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΟΥΠΟΛΕΙΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΑΜΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha τι γίνεται??

Άκουσες τελικά το εντεράκι σου???

Εγώ πάντως γέννησα φυσιολογικά και ήταν τέλεια τώρα με την επισκληρύδιο δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Και να φανταστείς ότι έκλαιγα στον γιατρό για να γεννήσω με καισαρική και δεν με άφηνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ειπα να γραφω και σε αυτο το θεμα σαμανθα τα λεμε και στης φουσκοκοιλιτες εμεις,για το θεμα της καισαρικης συμφωνω με την ελενα και εγω μια χαρα γαννησα και ουτε πολλους πονους ειχα οντως σου κοπανανε παυσιπονες στα δυσκολα που ειναι οι πρωτες 2 μερες και ερχεσαι στα ισα σου ,οσο για το αλλο θεμα την μπεμπουλα μου τωρα αρχιζω να την νιωσω σαν φτερουγισματα σαν τσιμπιματακια πες το οπως θες.ενω τον γιο μου τον ακουσα 19 εβδομαδων και 20 εφαγα την πρωτη καλη κλωτσια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραία βρε κορίτσια που έχετε εμπειρία...άντε Αντριάννα να έρθεις και εσύ στις φουσκοκοιλίτσες (αλήθεια το σκέφτεστε ή είναι νωρίς?).

Εγώ το ένοιωσα πριν από 10 μέρες και από τότε δεν το ξανα-ένιωσα...δεν πειραζειιιιιιιι !!!! έχουμε καιρό :D:D

Καλά αν είναι δύσκολα μόνο για 2 μερούλες δεν πειράζει (αχ και είμαι μη μου άπτου και πονάω με το παραμικρό :shock::shock::shock::D:D:D:D )

Αλήθεια κατά την διάρκεια της εγυμοσύνης τι εξετάσεις κάνατε??? Για θρομβοφιλία χρειάζεται να κάνω?? Εγώ έχω κάνει τις πολύ κλασικές...Γενική αίματος, ούρων, τοξόπλασμα κλπ κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι φυσιολογικο παυλινα ειδικα αν προκειται και για το πρωτο σου μωρο... και εγω τωρα στο δευτερο, ακομα δεν το πολυακουω συχνα οταν ειμαι ξαπλωμενη και ηρεμη κατι γινεται.σαμανθα και εγω ολες της κλασικες εκανα για θρομβοφιλια κτλ δεν χρειαζετε να κανεις εκτος αν στης ζητησει ο γιατρος σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια να σας ρωτήσω αυτή την φορά:

ΠΟΥ νοιώσατε το μωρό σας στην αρχή?? Ρωτάω γιατί έχω ένα πάρα πολύ συχνό φτερούγισμα από χθες λίγο πάνω από τον αφαλό (μια παλάμη σχεδόν) και στην αρχή νόμιζα ότι ήταν αρρυθμίες της καρδιάς και φοβήθηκα αλλά μετά η μαμά μου μου είπε ότι μάλλον είναι το μωρό που κουνιέται...

Δεν ξέρω, πολύ ψηλά μου φαίνεται ότι το νοιώθω...Η μαμά μου λέει ότι επειδή είμαι αδύνατη σχετικά και μικροκαμωμένη (1.63 ύψος και 53 κιλά) ότι απλώς το νοιώθω εκεί...

Ξέρω και εγώ??? Έχω ανησυχήσει...

Εσείς που το νοιώσατε το μωρό σας στην αρχή του 2ου τριμήνου ή και πιο μετά??

Ευχαριστώ πολύ :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙς,ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟς ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕς ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΕΤΣΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΡΩ ΣΤΗΝ18ΜΕ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ,ΤΟ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΤΕΡΟ ΣΟΥ Η ΤΙΠΟΤΑ ΜΥΙΚΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ.....ΑΛΛΑ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΙ ΑΝ ΘΕς.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

εγώ εννοιωσα πρώτη φορά τη μικρή μου την 18η βδομάδα σαν ένα διπλό χτυπηματάκι, μέχρι τότε δεν είχα νοιώσει τόποτε άλλο. Βεβαιώθηκα ότι ήταν η μικρή γιατι απο εκεινη τη μέρα έννοιωθα αυτό τ ίδιο χτυπηματάκι όλο και περισσότερες φορές μέσα στη μέρα.

Είναι απίθανο συναίσθημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε όλες!!Εγώ ένιωσα τον μπέμπη μου στις 16 εβδομάδες και 4-5 μέρες!!Ένα τακ-τακ όταν ξάπλωσα και έβαλα τα χέρια μου χαμηλά στην κοιλιά!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Τέλεια αίσθηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία! Εγώ κατάλαβα κάτι σαν 'ψαράκι' την 12η εβδομάδα και από τότε ΤΙΠΟΤΑ!!!

Αφού από την αγωνία μου πήγα και έκανα επιπλέον υπέρηχο :D:D αλλά φάνηκε πολύ ήσυχο το μωρό και για αυτό πλέον δεν ανησυχώ (λέμε τώρα) για το πότε θα το ακούσω ;);)

Ας είναι καλά και ας το ακούσω στον 9ο μήνα χιχι οταν θα βγει :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα ένοιωσα το μωράκι μου να κουνίεται!!!!!!!! είμαι 99,9999999% σίγουρη ότι ήταν αυτό!!

Αχ μακάρι να περάσει και ο 4ος μήνας και να αρχίσω να το νοιώθω καθημερινά!!!!!!!!!!

Θα είμαι πολύ ήρεμη τότε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια!! :D Από δω και στο εξής θα το νιώθεις αν όχι καθημερινά,αρκετά συχνά όμως!!Εγώ έκανα κάτι που με βοήθησε να το νιώθω,δοκίμασέ το κι εσύ!Το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο,ξάπλωσε με ίσιο το κορμί,βάλε το χέρι σου χαμηλά στην κοιλίτσα και χαλάρωσε...Συγκεντρώσου μόνο σε αυτό!Εγώ κατάφερα με αυτόν τον τρόπο να το νιώθω πολύ συχνά! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σαμανθα μου τι καλα να περασει ο καιροσ να τ ακουσεισ κ να γεννησεις......γιατι βλεπω απο το ανγχοσ σου καθε μερα κ αλλη απορια εχεις :lol::lol::lol::lol::lol:

χαλαρωσε λιγο βρε γλυκια μου!!!!!! εσυ περασεσ κ εμενα!!!!!απολαυσε το κ μη σε νοιαζουν ουτε τα κιλα που διαβασα αλλου ουτε τιποτα!!!!!!!!! φιλακιαααααααα :-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anoula με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου!!!

Έλενα δεν έχω άγχος, ανησυχίες και απορρίες έχω :lol::lol::lol: πολλές απορρίες!!

και για την ώρα δεν μπορώ να απολαύσω κυριολεκτικα τίποτα....εχω ένα στομάχι χάλια και το πρωί έκανα και εμετό!!! είμαι μονίμως σαν άρρωστη και κάνω υπομονή :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! :):)

ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΣΤΙΣ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ...ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΑ ΠΡΩΤΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΙΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.... :D:D:D:D

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.....ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΠΟΤΑΜΙ..... :D:D:D

ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΞΕΧΑΣΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!Εγω ενιωσα την μπεμπα μου σαν ενα φτερουγισμα πρωτη φορα την 15η εβδομαδα και μετα ησυχια!Απο την 18η και μετα αρχισα να την αισθανομαι λιγο αλλα οχι καθε μερα και τωρα πια απο την 19η και μετα την αισθανομαι συνεχεια σε ολη την διαρκεια της μερας με αποκορυφωση το απογευμα και το βραδυ! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...