Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια, την θετική σας ενέργεια...


Recommended Posts

Άχ, βρε κορίτσια, δυστυχώς δεν τα καταφέραμε... [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Μόλις με πήραν τηλέφωνο!

Φτού και απο την αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι βρεεεεεεεεεεεεε μη χτυπας την κεφαλα σου στον τοιχο θα τον σπασεις!!! :lol:

Μην στεναχωριεσαι κουκλιτσα μου, τον αλλο μηνα.....ειπαμε πιστη !!!!!!Θα ερθειιιιιιιιιιιι που θα παει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τεμπέλικα [smilie=sign17.gif] και κοιμισμένα Μαρικάκια [smilie=sleepy2.gif] σημειώσατε Χ...

Αναστασία οι ελπίδες μου είναι επάνω σου. Εάν όμως έρθει και σε σένα η ακατανόμαστη, έχουμε άλλη μια προσπάθεια μέσα στο Σεπτέμβριο.

Βούρρρρρρρρ στο ψητό [smilie=sex.gif][smilie=love3.gif]

Προς το παρόν, νομίζω ότι απόψε δικαιούμαστε καμιά μπύρα [smilie=occasion14.gif], να την πούμε στην υγειά μας, και από αύριο, άντε πάλι fertility yoga, πολυβιταμίνες και όλα τα σχετικά...

Που θα πάει, θα το στριμώξουμε το αυγουλάκι που μας ξεφεύγει (we are gonna nail it, που λένε και τα Αμερικανά...) [smilie=violent1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki ti egine telika?ekanes thn xoriaki?den thelo na agxoneai toso poly!tha erthei.otan einai h ora toy tha erthei kai se emas.to sperma mhn se anysixei exei synexeia diakymanseis.to agxos einai poly vasiko kai oi antres poy den to ekdilonoyn einai xeirotera apo emas.mexri kai h diatrifh kai h koyrash paizei rolo!alla pano apo ola h psixologia einai megalo pragma prospatheise na toy peraseis oti den trexei tipota.eyxomai ta kalytera kai tha erthoyn tha deis!kai ego tipota!paei kai o septemvris kai gia mena!den peirazei!na maste kala kai ola tha ginoyn!!eyxomai se esena na exei ginei idi.filia! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ για το αποτέλεσμα.

Υπομονή και κουράγιο....και θα έρθει το πολυπόθητο μωράκι σύντομα....

Το αξίζεις.....και θα έρθει.

Όσο για τα δικά μου....με πολλά ζόρια...ο σύζυγος έκλεισε ραντεβού σε ουρολόγο για να μιλήσουν και να του γράψει το σπερμοδιάγραμμα....

Είδομεν....ο δρόμος είναι πολύ μακρύς....και εγώ δεν έχω την υπομονή να περιμένω άλλο!!

Έλα μου ντε που δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά....και θα τη φάω την αναμονή!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!

Να ξέρεις ότι είσαι μέσα στην καρδιά μου...... [smilie=angel13.gif]@};-@};-@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου eva1 δύο ώρες μετά το τηλεφώνημα της νοσοκόμας, που μου ανακοίνωσε ότι δεν είμαι έγκυος (βλ. πιο πάνω), ήρθε και η ακατανόμαστη [smilie=angryfire.gif] 4-5 μέρες νωρίτερα. Τηλεφώνησα και μου είπαν ότι συμβαίνει συχνά μετά από ορμονοθεραπεία.

Όσο για τον άντρα μου, θα προσπαθήσω να του εξηγήσω αυτό που μου έγραψες, δηλ. ότι το σπέρμα έχει διακυμάνσεις, και να μην ανησυχεί για τίποτα. Η διατροφή του είναι καλή και ξεκίνησε κάτι ειδικές πολυβιταμίνες, που βοηθούν το σπέρμα, αλλά τα αποτελέσματα θα φανούν μετά από ένα τρίμηνο.

Αυτά! Λυπάμαι που και για σένα ο Σεπτέμβριος πέρασε χωρίς ευχάριστα :-s:-s:-s

Τι να πω και εγώ;;;;;;

Ανασυγκρότησις, και πάμε για άλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ, Tanya μου γλυκιά ;;);;):-*:-*

Μόλις τώρα είδα το μήνυμά σου. Και εγώ λυπάμαι που η πρώτη σπερματέγχυση δεν απέδωσε καρπούς... Έχουμε άλλες 5! Δεν έχω αποφασίσει ακόμα εάν θα επαναλάβω την ορμονοθεραπεία, ή όχι. Αύριο έχω ραντεβού με τη γιατρό για να συζητήσουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεών μου.

Χαίρομαι που επιτέλους συμφώνησε ο άντρας σου να δεί ουρολόγο. Είναι μια αρχή... Θα προχωρήσουν τα πραγμάτα γρηγορότερα, θα δείς! Και μένα αργεί, αλλά μετά συνεργάζεται.

Όλες μας αξίζουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά μας και ελπίζω, με τον έναν, ή με τον άλλο τρόπο να μπούμε όλες μας σιγά-σιγά στις λίστες με τις φουσκοκοιλίτσες.

Καλό σου βράδυ και πολλά φιλάκια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! marikaki μου δεν ήρθε τον Σεπτέμβρη θα έρθει τον Οκτώβρη!! Αλλά θα έρθει!! Μην το βάζεις κάτω (που απότι βλέπω δεν το βάζεις και χαίρομαι!!!) Πολύ σύντομα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Μαρικάκι!!

πολύ λυπήθηκα κοπέλα μου που τελικά δεν είχες το πολυπόθητο αποτέλεσμα...μην το βάζεις κάτω όμως!!!

τον επόμενο μήνα θα τα καταφέρεις!!!! ;);)

θετική σκέψη πάνω απ'όλα!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAΡΙΚΑΚΙ μου καλο δεν πειραζει....ναι;

Εξαλλου στο βαααθος του μυαλου μας περιμενουμε και το αρνητικο!Ξεκουραστειτε ψυχικα και σωματικα και βουτηξτε στην επομενη προσπαθεια ;);););););) ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ!

Οσο για την ΕVA1( νομιζω) που ειπε για το σπερμα,συμφωνω!!!! Καθε εκσπερματιση ειναι διαφορετικη!!!! Ο ουρολογος μας ειχε πει οτι οι τιμες στο σπερμοδιαγραμμα (αρα και μια συνηθισμενη εκσπερματιση) ειναι "της στιγμης",δηλαδη ειναι σαν μια φωτογραφια "κλικ"...Μπορει να τωρα να ειναι σουπερ και σε 2 μερες να εινα χαλια ή το αντιθετο!

Παντως κοριτσια ειναι απαραιτητος ο ελεγχος σπερματος!!!!Και στο κατω -κατω ειναι μονο 1 απλη εξεταση με "αβολο" τροπο ληψης του δειγματος :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα :-*

Ξυπνήσαμε ανανεωμένοι και με ηθικό ακμαίο ;)

Φεύγουμε για διακοπές αύριο και θα λείψουμε για καμιά εβδομάδα [smilie=toothy4.gif]

Σας ευχαριστώ πολύ, όλες μαζί και κάθε μια σας ξεχωριστά, που με συντροφεύσατε τις τελευταίες, αγωνιώδεις, ημέρες.

DIOSA μου δεν το βάζουμε κάτω. Στις διακοπές θα προσπαθήσουμε ξανά [smilie=sex.gif]

Sia24 όταν γεννήσεις με το καλό, στείλε μας λίγη μωρουδόσκονη να αγαλλιάσει η ψυχή μας :D:D Θα διαβάσω τα νέα σου όταν επιστρέψω με το καλό.

Γλυφιτζουράκι μου γλυκό, ασφαλώς και δεν πειράζει. Το ψιλοπερίμενα το αρνητικό αποτέλεσμα και ήμουν προετοιμασμένη. Αλλά δεν το βάζω κάτω. Θα συνεχίσουμε συντόμως. Το σπέρμα το ελέγξαμε τον Ιούλιο και τα αποτελέσματα ήταν μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Δυστυχώς, την ημέρα της σπερματέγχυσης ήμασταν πολύ προς τα κάτω... Δεν πειράζει, την άλλη φορά θα τα πάμε καλύτερα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marikaki έτσι να σκέφτεσαι μόνο θετικά και δε θα αργήσει να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Όταν είμαστε μέσα μας καλά αυτό μας βοηθάει στο να καταφέρουμε και αυτό που θέλουμε. Η καλή ψυχολογία είναι το πρώτο και μετά όλα τα υπόλοιπα. Αχ διακοπούλες, τι ωραία θέλω και εγώωωωωωωωωωωωωω :!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki μου μολις μπηκα και ηρθα κατευθειαν να δω τι εγινε.δεν εισαι τελεικα ε? :( κριμα μωρε...!!!δεν πειραζει παμε για αλλα τωρα οπως λες και εσυ.χαιρομαι που το πηρες χαλαρα και δεν σε πηρε απο "¨κατω".καλα κανετε και πατε διακοπουλες να ηρεμησετε λιγακι,καλα να περασετε :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκό μου κοριτσάκι τώρα μόλις μπήκα και ενημερώθηκα :cry::cry::cry: Προσπάθησε να μη στεναχωριέσαι... Η δεύτερη φορά θα είναι και για τις δυο μας πιο τυχερή!!! Καλά να περάσετε στις διακοπές σας...Προσπαθήστε να περάσετε όσο καλύτερα γίνεται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας κορίτσια και σας φιλώ γλυκά :-*:-*:-*:-*:-*

Ελπίζω να περάσουμε θαυμάσια και να ξεδώσουμε λίγο, γιατί από τον Απρίλιο τρέχουμε στους γιατρούς...

Οχι, δεν το βάζω κάτω! Ναι, προσπαθώ να μην στεναχωριέμαι, αν και τα σημερινά νέα είναι χειρότερα από τα χθεσινά... Δηλαδή, μετά απο την συνάντηση που είχα με τη γιατρό μου, έμαθα (όπως ήδη υποπτευόμουνα) ότι οι ωοθήκες μου είναι ουσιαστικά άδειες.

Είχα FSH 14.2 και ΑΜΗ 0.5. Αυτό σημαίνει "καπούτ". Τα Μαρικάκια μας τελείωσαν!

Όμως, συμφώνησα να ακολουθήσουμε έναν πολύ πιο επιθετικό πρωτόκολο φαρμάκων για μια φορά, για να δούμε εάν θα δώσω περισσότερα του ενός ωαρίου. Θα με βομβαρδίσουν στα μέσα Οκτώβρη με 450ml Gonal F για 5 μέρες, συν οιστρογόνα, συν κάποιο άλλο φάρμακο.

Τα άσχημα νέα τα υποπτευόμουνα από καιρό, και έτσι με βρήκαν προετοιμασμένη. Τώρα το σενάριο του δανεικού ωαρίου "παίζει" όλο και περισσότερο. Ο άντρας μου είναι ένας υπέροχος άνθρωπος και πραγματικά δεν θέλω να του στερήσω την ευκαιρία να αποκτήσει τα δικά του παιδιά. Φαντάζομαι ότι μόλις το, ή τα αισθανθώ να κουνιούνται, θα είναι και δικά μου παιδιά. Ελπίζω ο καλός Θεός να μας βοηθήσει να αποκτήσουμε παιδιά με δανεικό ωάριο, εάν τελικά δεν μας δώσει δικό μας.

Έως τότε, έχουμε ηθικό ακμαίο, κρατάμε ψηλά τη σημαία και ΠΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣ

ΥΓ

Μέχρι να γυρίσω, κανονίστε μερικές από εσάς να είσαστε εγκυούλες ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό καλά να περάσετε στις διακοπές....

Να ανανεωθείτε....να γεμίσετε τις μπαταρίες σας και να ηρεμήσετε γιατί σας χρειάζεται.

Μην σκέφτεσαι τπτ προς το παρόν....Χαλάρωσε και αφέσου....

Κάποια πράγματα....θα γίνουν όποτε πρέπει αυτά να γίνουν και με τον τρόπο που πρέπει....

Σε φιλώ γλυκά και να ξέρεις ότι η σκέψη μου θα σε συντροφεύει.....

Για τους άλλους να ξέρεις είμαι πάρα πολύ καλό στήριγμα.....σε ό,τι αφορά τον εαυτό μου τα κάνω θάλασσα....

Να μου είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου καλησπέρα, δεν είχα δει το τοπικ που είχες ανοίξει και γι αυτό δεν ήξερα και για τη σπερματέγχυση. 2 με 4 ωοθηλάκια σε κάθε ωοθήκη δεν είναι άσχημα. Σίγουρα θα προτιμούσουμε 20 σε καθεμία αλλά και με αυτά γίνεται δουλειά. Μην απογοητεύεσαι. Σε θέλω δυνατή. Τώρα για το σπέρμα έχω να σου πω ότι διάφοροι παράγοντες μπορεί να δημιουργήσουν προσωρινό πρόβλημα στο σπέρμα όπως ένα κρύωμα με πυρετό για παράδειγμα. Όσο για τα κονδυλώματα, δεν ευθύνονται πάντα όλα για καρκίνο αλλά ορισμένοι τύποι κονδυλωμάτων. Εσύ δεν έχεις από το να το παρακολουθείς συχνά με τεστ ΠΑΠ. Τωρα όπως σου έγραψα και στο τόπικ "λάθος χειρισμοί στην εξωσωματική" το FSH ανεβαίνει ή κατεβαίνει ανάλογα με τη φορά. Σίγουρα σε μεγαλύτερες ηλικίες δε θα το δεις στο 8 ή στο 5 αλλά μπορείς να το δεις στο 10 ή το 11. Επίσης υπάρχει η θεραπεία με την DHEA που διάβασα στο site του Λεωνίδα Μαμά προκειμένου να βελτιωθούν οι τιμές της FSH. Δανεικά ωάρια στη φάση το FSH είναι 14 ενώ γυναίκες μπαίνουν σε εξωσωματική με μεγαλύτερες τιμές και πετυχαίνουν, γιατί να το κάνεις. Ψάξε το όπως είχαμε πει τον περασμένο μήνα. Τώρα εγώ κάνω έρευνα και στα κέντρα εξωσωματικής, μετά από όλα όσα πέρασα και θα σου πω τις εμπειρίες μου για όλα. Μη σου φανεί παράξενο που αργώ να απαντήσω ή εξαφανίζομαι για αρκετές μέρες αλλά μπήκαμε ξανά στους τρελούς ρυθμούς της δουλειάς και δεν έχω κουράγιο για τίποτε.

Διάβασα κάπου για βιταμίνες για το σπέρμα. Εμάς ο Μαστρομηνάς μας σύστησε βιταμίνες C, E και κάποια arginine της SOLGAR, θεωρώντας ότι κάνουν θαύματα. Εγώ τις βιταμίνες δεν τις εμπιστεύομαι αλλά δεν έχουμε να χάσουμε τίποτε. Γνωρίζει καμία κάτι γι'αυτές; έκανε κάποιας ο συζυγος θεραπεία με αυτές τις βιταμίνες και είδε βελτίωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι, εύχομαι ο Οκτώβριος να είναι ο μήνας που θα σας επιφυλάσσει την πιο όμορφη έκπληξη! Θαυμάζω το δυναμισμό σου κ ειλικρινά θα χαρώ πολύ όταν με το καλό έρθει η ανακοίνωση της εγκυμοσύνης σου! :) Πολλά φιλάκια κ ευχές για μία καλή έκβαση της προσπάθειας που θα κάνετε τον επόμενο μήνα! Η Παναγίτσα να είναι δίπλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...