Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ......ΑΧΧΧ


HELENA83

Recommended Posts

ρε κοριτσια κουραστικα πια!!!!!!!!!

εχω γινει ρακος.... δε 8ελω να τα βαλω κατω κ 8α προχορισω δυναμικα.

μονο που με τα συμπτωματα που ειχα ημουν σιγουρη....τα ενιωσα προτι φορα. κ με το ροζ 2 μερεσ πριν τι περιοδο κ το στι8οσ μπαλα πιγενα με κλειστα ματια.... 8α γινω μανα ελεγα!!!

εκανα σιμερα τι χοριακι (2 μερεσ πριν τι περιοδο) κ μ κοπικαν τα ποδια. 4 μοναδεσ λεει

τπτ απο οτι φενετε.... παντοσ απο αιμα τπτ. μονο ροζ κ καφε υγρα.

καμια παρομια περιπτοσι???

:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helena καλημερα σου...Ασε τα εχουμε λουστει απειρες φορες αυτα...θετικα τεστ ,αρνητικες χοριακες, συμπτωματα καθε μηνα....Ξερω πως εγκυμοσυνη στη χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 5 μοναδες ή 7 αν θυμαμαι....αν δεις δεν σου ερχετε ξανα κανε μια χοριακη ποτε δεν ξερεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX MAKARI ANASTASIA MOY TO EFXOMAI!!!!!!!! MAKARI NA ITAN NORIS

TO PROVLIMA EINAI OTI YPOFERW APO POLLOYS PONOYS K LEW 8A ER8EI DEN 8A ER8EI.......

MOY EMEINE MONO YPOMONH...

KAI TA SYMPTWMATA........

ESY SE PIO STADIO VRISKESE??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω σε αναμονή ειμαι Λενακι, δεν περιμένω στις 17/9....αλλα αν δεν ειμαι δεν στεναχωριέμαι θα παμε για σπερματέγχυση μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΟΜΟΝΗ πρεπει να κανεις και ολα θα πανε καλα!σε καταλαβαινω απολυτα γιατι και εγω εχω φρικαρει!επρεπε να εχω περιοδο απο εχθες και τιποτα!με τον αντρα μου ειχαμε προσπαθησει παλια,μετα σταματησαμε γιατι ειχαμε ενα μικρο προβλημα και εδω και δυο μηνες ξαναπροσπαθουμε χαλαρα ομως!προσπαθω να μην αγχωνομαι αλλα περιοδο πουθενα!εχω καποια συμπτωματα της οπως λιγοι πονοι που πανε και ερχονταικαι πρηξιμο στο στηθος.ομως εχω υποσχεθει να μην κανω τεστ αν δεν εχω πεντε μερες καθυστερηση!!! :( τις μετραω σαν φανταρος!!!θα κανουμε υπομονη παρεα!ενταξει?αλλιως μας βλεπω τουλαχιστον εμενα στο Δαφνη!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια προσοχή γιατί την πάτησα και εγω με την χοριακή! Ένδειξη πάνω από 5 δεν σημαίνει εγκυμοσύνη!

Εγώ πριν λίγους μήνες είχα 4 μέρες καθυστέρηση, και είπα να κάνω μια χοριακή. Βγήκε θετική με τιμή 22,9. Η υπάλληλος του μικροβιολογικού εργαστηρίου μου είπε ξεκάθαρα ότι είμαι εγκυος και να δείξω τα αποτελέσματα στον γυναικολόγο μου. Εγώ μεσα στην τρελή χαρά! Το απόγευμα της ίδιας μέρας έκλεισα ραντεβού με τον γυναικολόγο και μια ώρα πριν το ραντεβού μου ήρθε η περίοδος! Αρχικά δεν κατάλαβα ότι ήταν περίοδος, αλλά νόμιζα ότι είχα αποβάλει αφού ήμουν σίγουρη ότι υπήρχε εγκυμοσύνη. Όταν έφτασα στο γιατρό άρων άρων μου εξήγησε πολύ απλά ότι δεν ήμουν έγκυος, γιατί αν ήμουν θα έπρεπε η τιμή της χοριακής να είναι πολύ μεγαλύτερη (πάνω από 100) αφού θεωρητικά θα πρέπει να ήμουν στην 3η εβδομάδα κύησης. Η τιμή αυτη (22,9) θα έδειχνε εγκυμοσύνη αν ήμουν στην 1η εβδομάδα κύησης, για 3η εβδομάδα ήταν πολύ χαμηλή.

Όταν τον ρώτησα που οφείλονταν αυτές οι αυξημένες τιμές δεν μου έδωσε σαφή απάντηση, μου είπε ότι μπορεί να έχω κάποιες μικρο κύστες αλλά μετα από εξέταση δεν είχα τίποτα.

Οπότε αφήνετε πάντα τον γυναικολόγο σας να ερμηνεύει την χοριακή για να μην απογοητεύεστε μετά!

Εύχομαι θετικές χοριακες και υγιέστατα μωράκια σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA EGW EXASA K AFTO TO MHNA..... TO AIMA REEI AF8ONO GIA PROTH FORA AFU PANTA DEN EIXA MEGALH ROH. APO AFTO KATALAVA K GW OTI ITAN MALLON APOVOLH. NEOTERA THN TETARTH ME TIS ANALYSEIS K EKSETASEIS

TA SYMPTOMATA M ELEGAN OTI EIMAI K TA EIXA PROTH FORA OLA....

YPOMONH K DYNAMH GIA NEA PROSPA8EIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas

eimai kainouria stin parea ,kai tha ithela ligi voithia ...

eimai stin 3 mera kathisterisis,exw ponakia periodou apo thn hmera pou perimena...exw stathero kuklo 29 hmerwn kai twra vriskomai stin 32 mera.prospathw 2 xronia twra kai tipota ..einai h 2 fora sta 2 xronia pou exw kathisterisi tin 1 fora eixa 6 meres kai telika mou irthe....fovamai min apogoiteftw pali......ti pisteute...?

euxaristw poli

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

episis apo xtes h thermokrasia mou einai apo 36.9 ews 37,3 kai simera oli mera kolimenh sto 37...lew na perimenw 3-4 meres akomh kai meta na til ton ginaikologo...tha me faei h agonia kai eipa na to mirastw mazi sas....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μαρια_11! αν ο κύκλος σου είναι απόλυτα σταθερός στις 29 μερες, τότε η 32η που είσαι σήμερα είναι καλό σημάδι, ειδικά μαζί με αυτη τη θερμοκρασία. μπορείς να συμβουλευτείς το γυναικολόγο σου. εγώ μέ κύκλο 30-31 ημερών, έκανα τεστ στην 32η κ βγήκε θετικό. εύχομαι ευχάριστα νέα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariagpa

einai san diavazw tis skepseis mou sto mhnuma sou an se parigorw ki egw tis meres metraw...apo thermokrasia pws eisai?egw stin 4 mera kathisteriris eksakolouthw na exw 37...alla den tha kanw akoma test....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

demie_14 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΕΜΠΕΜΒΡΗ ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ (ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ)ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ....ΕΙΧΑ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΠΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ....ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ......ΟΠΩΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ....ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΕΝΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΛΑΒΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia geia sas... den exw akoma kathusterisi kai kanonika perimenw aurio tin akatanomasti.. simera evala thermometro kai exw 37 kai polu prismeno stithos mazi me ligi kourasi kai kapoies osmes me anakateuoun. kanonika mia mera prin tin periodo pou kumainetai i thermokrasia tou swmatos? se proigoumenes periodous i thermokrasia mou tin antistoixi mera den xepernouse tous 36.5 vathmous. eixame polles epafes kata tin periodo twn gonimwn imerwn mou. LETE?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AERAKI καλημερα!!!Πριν καταλαβω οτι ειμαι εγκυος λοιπον εγω ενοιωθα οτι εχω πυρετο, ζεσταινομουν,ψιλοιδρωνα...ηταν βεβαια και τελη αυγουστου..αυτο μου ξεκινησε περιπου 1 εβδομαδα μετα τη συλληψη ,το θυμαμαι γιατι εκεινο τον μηνα ειχα μονο μια επαφη (λογω κολπιτιδας).Οταν εβαλα θερμομετρο ειχα 36,9 και ολες τισ επομενεσ ημερες που το παρακολουθουσα ειχα 36,9 με 37,4..και ενοιωθα και λιγο κουρασμενη.Οταν δεν μου ηρθε περιοδος την ημερα που περιμενα αρχισα να αγωνιω μαλιστα εγραψα και εδω στο forum την τεταρτη μερα της καθυστερησης εκανα το τεστ...Παντως αυτο ηταν το μοναδικο μου συμπτωμα...Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και μην χανεις το κουραγιο σου!!!!!!Εγω 2 χρονια προσπαθουσα χωρις αποτελεσμα και τελικα εγινε σε μηνα που ειχαμε μονο 1 επαφη................Περιμενω νεα σου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα!!!εγω ..ειχα γινει υστερικη με τα συμπτωματα μιας και προσπαθουσαμε 2,5 χρονια...

γιαυτο σου λεω οτι τα συμπτωματα ειναι ιδια με αυτα της περιοδου!!εγω εβαζα μεχρι και σερβιετα!!!!!τοσο σιγουρη ημουν οτι θα μου ερθει!!το στηθος μου ,ομως αυτη τη φορα ηταν διαφορετικο..με ποναγε πιο πολυ απο οτι συνηθως ..και ενιωθα λιγο κουρασμενη(αλλα δε μου πηγαινε το μυαλό)

σιγουρα ασχετο αλλα το ειχα ετρωγα επι μια εβδομαδα καθε μερα μπακαλιαρο -σκορδαλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::shock::shock: τι να πω??τυχαιο??/δε νομιζω!!!!!

ειχα και λιγα νευρα αλλα ελεγα επειδη θα αδιαθετησω ..ωσπου το θαυμα εγινε....μετα απο 2,5χρονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...