Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος για 4η φορά!! Αλλά κανένα σύμπτωμα...;


etoile!

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!

Εκανα 3 τεστ εγκυμοσυνης και ηταν θετικα!! Αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα... ουτε πρησμενο στηθος, ουτε τιποτα. Στις αλλες 3 εγκυμοσυνες (που κατεληξαν σε αποβολη...) ειχα συμπτωματα...

Λετε να ειναι κακο; Να σημαινει οτι δεν αναπτυσσεται παλι; Ή μηπως επειδη ειναι διαφορετικα απο τις αλλες 3, θα παει τελικα καλα;;;

:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να ισχυει το δευτερο....

αχ βρε κοριτσακι ,δεν μπορει να ξερει κανεις δυστυχως πως θα παει μια εγκυμοσυνη,ειδικα αν δεν περασει το πρωτο τριμηνο!!!!

κανε ολες τις εξετασουλες σου οπως πρεπει και εναποθεσε τις ελπιδες σου στην Παναγιτσα!!!!

εγω παντως στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα κανενα συμπτωμα μεχρι την 10 βδομαδα!!!

ολα θα σου πανε καλα και σε λιγους μηνες θα εχεις το μπεμπακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ολες οι εγκυμοσυνες δεν ειναι το ιδιο αλλα δεν εχεις ουτε ζαλαδα κατι τελοςπαντων δεν ειναι απαραιτητο.πηγες στο γιατρο?ισως αρχισουν πιο μετα η ειναι νωρις ακομα κλεισε ενα ραντεβου στο γιατρο να πας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile μου,εγώ και στις δύο μου εγκυμοσύνες είχα κάνει από ένα τεστ clearblue και είχαν βγει θετικά.Απο συμπτώματα δεν είχα τίποτα το ιδιαίτερο,παρά μόνο καθυστέρηση και λίγο το στήθος μου που ήταν πρησμένο,αλλά πάντα το έχω αυτό όταν περιμένω και περίοδο.Και έχω δύο παιδάκια.Βέβαια κάθε γυναίκα έχει και διαφορετικά να σου πει.Για αυτό εγώ νομίζω ότι πρέπει να αρχίσεις να χαίρεσαι και το σημαντικότερο μην αγχώνεσαι.Είσαι έγκυος και θα δεις που όλα θα πάνε καλά.Μην φορτώνεσαι με σκέψεις αρνητικές.ΟΚ; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψυχραιμία etoile, ψυχραιμία...

Συμφωνώ και εγώ με τις κοπέλες, ότι κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Και εγώ είχα 2 εγκυμοσύνες, 2 αποβολές, μέσα σε λιγότερο από χρόνο. Και τις δύο φορές τα συμπτώματά μου ήταν τελείως διαφορετικά. Στην πρώτη είχα μόνο καθυστέρηση και πόνους στη μέση (νόμιζα ότι ήταν οι ωοθήκες μου και ερχόταν η περίοδος). Στη δεύτερη είχα πρησμένο στήθος, συχνοουρία, αϋπνίες και πόνο στις θηλές.

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά :) , διώξε όλες τις αρνητικές σκέψεις και επικοινώνησε με το γιατρό σου τη Δευτέρα.

Όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά :cheer: , θα δείς :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..

εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα απολυτως..μα κανενα..

την εγκυμοσυνη την καταλαβα λογω καθυστερησης και επειδη το προσπαθουσαμε κιολας..

αν εξαιρεσεις την κοιλια μου και τα πρησμενα ποδια στον 9ο μηνα τιποτα αλλο απο οσα περιγραφουν αλλες κοπελες δε συναντησα..

σου ευχομαι να ειναι μια καλη εγκυμοσυνη!!!!

να ξεπερασεις του φοβους σου και ολα θα πανε τελεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sugxaritiria!!!euxomai auti i egkumosuni sou na einai teleiomini k na pareis agkalia sou to nini sou gero!! k egw egkuos eimai 4 evdomadwn k 3 imerwn k tipota apo sumptwmta!enw sti proigoumeni atuxis egkumosuni mou imoun xali mauro prin ti ka8usterisi kiolas! Kala lene oti einai diaforetika ka8e fora! elpizw gia kalo k gia esena k gia emena!! ;) elpizw na exeis terastia xoriakiiiiiiiii!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos έγραψε:

sugxaritiria!!!euxomai auti i egkumosuni sou na einai teleiomini k na pareis agkalia sou to nini sou gero!! k egw egkuos eimai 4 evdomadwn k 3 imerwn k tipota apo sumptwmta!enw sti proigoumeni atuxis egkumosuni mou imoun xali mauro prin ti ka8usterisi kiolas! Kala lene oti einai diaforetika ka8e fora! elpizw gia kalo k gia esena k gia emena!! ;) elpizw na exeis terastia xoriakiiiiiiiii!!!!!!!!

Αχ, μακαρι να μας πανε ολα καλα!!! Θα γεννησουμε και την ιδια μερα, οπως φαινεται!!!! :woohoo:

Ενα περιεργο πραγμα,νοιωθω μια ηρεμια, ενω στα αλλα ημουν πολυ αγχωμενη!!!

Στην ουσια σημερα ηταν να μου ερθει περιοδος, απλα εκανα τεστ 1-2 μερες πριν.

Αυριο θα παρω και τον γιατρο.

Μακαρι να πανε ολα καλα. Καντε μια προσευχουλα και για τις 2 μας!!!

Δε μπορω αλλο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k etsi na sunexiseis fili mou na eisai iremi!! k egw nwritera ekana xoriaki!tuxaio???8a pane ola kala arkei na to pisteueis k etsi 8a gennisoume tin idia mera!!:P :P H Panagitsa mas einai panta konta mas mi fovasai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου καλη τυχει στην εγκυμοσυνη σου!κι εμενα η πρωτη κατεληξε σε παλλινδρομη...σε αυτην δεν ειχα κανενα κανενα συμπτωμα στις αρχες (φαντασου το στηθος πρηστηκε μετα τη 9η βδομαδα!και οπως βλεπεις απο το τικερακι μου ολα βαινουν δοξα το θεο καλως.το ιδιο σου ευχομαι να πανε ολα καλα και με σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα :):):):):):):):):):)

Μην δινεις βαση στα συμπτωματα,ειναι διαφορετικα απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη και απο κοπελα σε κοπελα.

Εγω ειμαι εγκυος σε διδυμα κ με ειχαν τρελλανει "ωωχ 2 μωρα,διπλα συμπτωμωτα" και αλλα τετοια...Σε πληροφορω δεν ειχα ουτε κ εχω το παραμικρο...λες κ δεν ειμαι εγκυος ;)

etoile! καλη τυχη σου ευχομαι κ ολα να ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...