Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

τα τικερακι μου τρελλαθηκαν!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

συμρφωνουν στην ηλικια της εγκυμοσυνης μου κ διαφωνουν στις ποσες μερες απομενουν!!!!

:):):):):):):):):):):)

Το ενα λεει 231 μερες κ το αλλο 192!!!! Εγω ακολουθω οποιο με συμφερει;;;;;; :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα..... μονο εγω δεν εχω τικεράκι ακόμα????? Προσπαθώ να δω σε ποια σελίδα είναι η λίστα να την επαναφέρω κ δεν μπορώ :((

Καλη επιτυχία στα κορτσούδια μας που πανε για αυχενικη αυτη την εβδομάδα :D

Εγω ακομα δεν πάω στη δουλειά, αυριο θα πάω. Ο γιατρος μου είπε ξεκουραση και μάλλον απο την πολύ εχω σαλέψει!!!

Καλε καλημερα σας είπα? Δεν σας είπα!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lolli δεν συμφωνουν τα τικερακια σου μαλλον γιατι σε καποιο απαυτα σου ζητησε κυκλο περιοδου κα ιμαλλον το αλλαξες- αστο στις 28 μερες. και σε μενα ετσι εκανε και τελικα αυτο ηταν το προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από Koukida » Δευτ Σεπ 13, 2010 9:54 am

Lolli δεν συμφωνουν τα τικερακια σου μαλλον γιατι σε καποιο απαυτα σου ζητησε κυκλο περιοδου κα ιμαλλον το αλλαξες- αστο στις 28 μερες. και σε μενα ετσι εκανε και τελικα αυτο ηταν το προβλημα

Μαλλον αυτο ειναι στο τικερ που δειχνει 192 μερες συμπληρωσα διαρκεια κυκλου ενω στο αλλο οχι....δεν τα αλλαζω τωρα...που να τα ξαναβρω;;; :?:?:?:?

Θα τα αφησω ετσι για να μην με πιανει και το ματι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λολλι αν γεννησεις σε 231 μερες απο τωρα- αυτο δεν θα ειναι εγκυμοσύνη!!! θα σε δείξει το ΣΤΑΡ τσάνελε! :lol:

θα πας εδω: http://pitapata.com/

θα επιλεξεις pregnancy-->my lilypie, και θα κανεις edit το τικερακι σου (αρκει να θυμασαι με τι στοιχεια εκανες λογαριασμο) αλλιως φτιαξτο απτην αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli να μαι κ γω..τριγυρναω στα φορουμ !!!

αλλα θα πρεπει κ να μαγειρεψω και τίποτα να φάμε!!! πως εισαι εσυ? αγωνια για την Πέμπτη??κοντα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω φοβερη αγωνια για την πεμπτη!!! φυσικο ειναι νομιζω αλλα εδω περιμενω 4 βδομαδες που εχω κλεισει το ραντεβου, τωρα θα κολλησω αν και παντα η ουρα απο το γαιδαρο ειναι πιο δυσκολη να την φας :lol::lol::lol: ασε που σημερα ποναει και ο λαιμος μου....... ελπιζω να μην ανεβασω κανενα πυρετο... τι θα μαγειρεψεις κουκιδιτσα???? εμεις εχουμε φακες σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακια να σας ρωτησω κατι... μιας και αναφερατε και το μαγειρεμα. πηρα φιλετακια κοτοπουλου και λεω να τα φτιαξω σημερα στο φουρνο πασαλειμενα με μια σως που μου δωσανε (μαγιονεζα-γιαουρτι-ξυδακι). λεω να αποφυγω τις πατατες τις τηγανιτες και να φτιαξω ρυζακι. εχω στο ψυγειο μια κονσερβα μανιταρια κ μια καλαμποκακι αλλα τις εχω ανοιχτες εδω κ μια βδομαδα περιπου. τι λετε?να τα χρησιμοποιησω στο ρυζι η να το φαμε σκετο για σιγουρα???? :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofouki δεν νομιζω τα μανιταρια και το καλαμποκι να χαλανε με μια βδομαδα στο ψυγειο.. λαχανικα ειναι. τωρα τι να πω αν εχουν αλλαξει χρωμα η μυριζουν περιεργα μην τα φας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai βρε ΣΟΦΟΥΚΙ - αμα δεν σου μυριζουν μια χαρα ειναι- τα σκεπαζεις στο ψυγειο έτσι? προυπόθεση βασικη.

εγω εκανα τα φασολια χαντρες του Μπαρμπα-Σταθη που εχουν μεσα ολα τα υλικα πλήν της ντοματας και του λαδιου. παρα πολυ αρεσουν ειδικα στον αντρα μου- τα τσακιζει! και οσο περισσεψει θα τα φαμε αυριο με φιλετο κοτοπουλακι που θα κανω στο γκριλ (για συμπληρωμα) κανονισα κ για αυριο!!!χεχεχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φακές !!!!!!! αχ ποσο μου χουν λείψει !; να φτιάξω αυριο ; θα φτιάξω αυριο !!!! κουράγιο σπιρτούλι για την αυχενική ! και γω ανυπομονώ για την Τετάρτη... θα τους ρωτήσω και αν δίνουν την εξέταση σε στικάκι οπως παίρνει και το lollipopaki ! θέλω και γω να το βλέπω σπίτι με την ησυχία μου !!!!! ΒΑΡΙΕΜΑΙ πολύ σήμερα...μα παααααρα πολύ... χθες εκανε και τρελή καθαριότητα ο καλός μου και σήμερα δεν εχω και τιποτα να κάνω...

σκεφτόμουν οτι του χρόνου θα εχουμε τα παιδάκια μας και θα βολτάρουμε με τα καροτσάκια... και σε λίγα χρόνια θα ετοιμαζόμαστε και μεις για αγιασμούς και βιβλία !!! ονειροπολώ οπως βλέπετε...

ΥΓ: αν ανησυχείς σοφούκι, ρίξε τους ενα προβράσιμο μόνα τους !!! εγώ οταν αμφιβάλω, ετσι κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσάκια, έκανα σπακανόριζο ! Πηρε κ ο καλος μου το ταπεράκι του μαζί.

Σημερα να λέω να ξαπλώσω πρωτα κ μετα να φάω. Να δω αν θα εχω φουσκωμα μετα. Αληθεια δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Σε ενα βιβλιο που διαβασα, γραφει οτι ειναι απο τα αυξημένα επίπεδα προγεστερόνης, χαλαρώνει το δαχτυλίδι που εχουμε στο στομάχι και δεν γίνεται η χώνεψη.

Αν κοψω τα utrogestan θα σταματήσει αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι εξηγειται αυτο το φουσκωμα και η πεινα που νιωθω συνεχεια, αμαν για ολα φταιει η προγεστερονη και εμεις τα κοριτσακια της εξωσωματικης που παιρνουμε ακομη τα χαπακια ,εχουμε ενα φουσκωμα παραπανω( εμενα ειπαν θα μου τα κοψουν 12 βδομαδα , αντε γιατι βαρεθηκα) :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΦΟΥΣΚΟ-ΛΙΣΤΑ ΜΑΣ

1.mamys love ΠΗΤ 23/02/2011, κοριτσάκι

2.sofouki ΠΗΤ 09/03/2011

3.nena1988 ΠΗΤ 16/03/2011 , αγοράκι

4.Koukida ΠΗΤ 17/03/2011

5.Ηλιαχτίδα28 ΠΗΤ 17/03/2011, κοριτσάκι

6.dolfin ΠΗΤ 17/03/2011, αγοράκια

7.demie_14 ΠΗΤ 21/03/2011

8.tesh ΠΗΤ 23/03/2011

9.Lollipop ΠΗΤ 24/03/2011, διδυμάκια

10.Gioulaki ΠΗΤ 25/03/2011

11.spirtouli ΠΗΤ 27/03/2011

12.nutella ΠΗΤ 27/03/2011

13.maria+fotis ΠΗΤ 27/03/2011

14.523Georgia ΠΗΤ 29/03/2011

15.vasia78 ΠΗΤ 31/03/2011

16.ΦΡΑΟΥΛΙΝΟ ΠΗΤ 31/03/2011

17.ρανια28 ΠΗΤ 01/04/2011

18.samantha ΠΗΤ 04/04/2011

19.dreamgirl ΠΗΤ 17/04/2011

20.Συνεφάκι ΠΗΤ 16/04/2011

21.Anemos

22.Belle ΠΗΤ 03/05/2011

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ριχτε μια ματιά εδω, καποια κοριτσια ήδη το έκαναν

Συμπτωματα και φυλο παιδιού....

Πλάκα έχει :lol:

http://www.ivillage.com/baby-boy-guess- ... 6-a-129199

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πολυλογία!!! :D:D

Όταν είμαι μέσα στο mammy όλη μέρα τα σαββατοκύριακα δεν μιλάει κανείς ε??? Και τώρα που δεν μπορώ να ειμαι online συνέχεια γιατί θα με καταλάβουν στην δουλειά, σας έχει πιάσει και λέτε τα πάντα!!!!

Λοιπόν Γιούλη με το φούσκωμα έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα...Το χειρότερο σύμπτωμά μου είναι αυτό...Όποτε έχω φούσκωμα και δυσκοιλιότητα δεν αντέχω καθόλου...Νεύρα, νεύρα και νεύρα!!!!

Να τρως ακτινίδια και να κάνεις υπομονή...Επίσης ο γιατρός μου μου είπε για κάτι υπόθετα γλυκερίνης για τις χειρότερες περιπτώσεις...

Α επίσης βρήκα τρόπο να καταπολεμάω τις αναγούλες και την χάλια αίσθηση στο στομάχι: διάβασα σε ένα βιβλίο εγκυμοσύνης ότι αν αφήνεις άδειο το στομάχι τότε οι αναγούλες χειροτερεύουν. Έτσι όποτε το νοιώθω κάπως άδειο, τρώω 2-3 κρακεράκια και μου περνάνε αμέσως...Όποτε αργώ να φάω γίνομαι χάλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δειτε και αυτό και πείτε μας οι κοπέλες που έχετε ήδη μάθει το φύλο αν το πετυχαίνει!!! :D:D

Σε δουλειά να βρισκόμαστε ε???

http://www.thelaboroflove.com/chart/cal.html

Να βάλετε την ηλικία σας όταν έγινε η σύλληψη και όχι όσο είστε τώρα ή όσο θα γεννήσετε ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καπου διάβασα και γω για τις αναγούλες οτι βοηθάει και η κανέλα (πχ τσίχλα κανέλα)...αλλα βρε κορίτσια και γω που σταμάτησα εδώ και 2 εβδομάδες τα utrogestan, δεν θελω να σας στεναχωρήσω, αλλα παλι το στομάχι μου ειναι κάπως... αφού μετά αναλαμβάνει την παραγωγή προγεστερόνης ο πλακούντας... απλά θα είναι ισως πιο ήπιο αυτό το σύμπτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι δεν έχει να κάνει και τόσο με τα utrogestan. Εγώ τα πήρα προληπτικά για 2 εβδομάδες στην αρχή και εντάξει μου δημιουργούσαν άσχημη γεύση στο στομάχι αλλά οι πραγματικές αναγούλες άρχισαν μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα. Και συνεχίζονται ακόμη (με μικρότερη ένταση).

Ο πλακούντας παράγει προγεστερόνη αλλά πάει κατευθείαν στο μωρο οπότε και γλυτώνουμε τις αναγούλες... (ελπίζω!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oουτε εγω νομιζω οτι η προγεστερονη που παιρνουμε παιζει ρόλο στις αναγουλες. ειναι αντιδραση του καθε οργανισμου στα νεα δεδομενα- υπομονη καλα μου κοριτσακια...το 3μηνακι πάει!!!

ρε γμτ, ο γιατρος μου ουτε μια φωτογραφια δεν μου εδωσε απο την αυχενικη....εδω ακουω κ για στικακια :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα εγω δεν εχω αναγούλες, ουτε προβλημα τουαλέτας :ymblushing:

Απλά δεν χωνευω αυτα που τρωω. Δυσφορία εχω, θελω να ρευομαι συνέχεια κ δεν μπορώ.

Ολα τα υπόλοιπα μου εχουν φυγει. Ο γιατρος με αφηνει απο εδω κ περα να πίνω μαλοξ μια - δυο φορες την εβδομάδα. Θα το δοκιμάσω κ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samanthaki σας το εύχομαι να ηρεμήσει το στομάχι σας τώρα στο 2ο τρίμηνο, εμένα δεν με ενοχλεί τοσο πολύ το στομάχι μου, ισα ισα που δεν τρώω πολύ αρα με συμφέρει να μου συνεχιστεί αυτό για να μην παρω πολλά κιλά.... ;) αλλα για τα κορίτσια με τους εμετούς φαντάζομαι θα είναι σωτήριο το 2ο τρίμηνο !

Κουκιδίτσα ετσι νομίζω και γω, και ειδικά τα κορίτσια που κυοφορούν αγόρια, με την παραγωγή τεστοστερόνης νομίζω ειναι φυσιολογικοτατο να εχουν πιο εντονες αντιδράσεις (εμετούς και τέτοια) !

για τα στικάκια μη νομίζεις ... και γω θα ρωτήσω... δεν ξέρω αν θα πάρω θετική απάντηση...μπορεί να φύγω και γω χωρίς ουτε 1 φωτογραφία (που ονειρεύομαι και στικάκι...) χιχιχιχιχιχι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θελω να παω να μου πει οτι ολα ειναι τελεια και ουτε φωτο ουτε στικακι δεν θελω...... το παιδακι μου να ειναι καλα θελω γιατι τωρα πια... ειναι παιδακια κανονικα,με χερακια,ποδαρακια,ματακια,στοματακι.....!!!!! αχ τι καλα, περασε και η δευτερα...2μερες ακομα :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω όσες εχουν ασφάλεια που τους καλύπτει τα εξοδα γενικα- την επισκεψη την πληρωνετε στο ιατρείο (εννοω οτι ναι, σου την γραφει στο βιβλιάριο κ πληρωνεται απο κει ο γιατρος) -εσας σας ζηταει εξτρα χρηματα?

εμενα οχι- ουτε για την αυχενικη μου πηρε ουτε για κανενα υπερηχο ποτε. επισης τα φαρμακα δεν τα πληρωνετε ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...