Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Πως είσαι εσύ κορίτσι μου; 10 βδομάδες σήμερα... Πάμε δυνατά... Βαστάμε γερά ακόμα!
    • Γλυκούλα μου..!!! 🥰🥰 Σε ευχαριστώ για την σκέψη!!! ❤️❤️❤️
    • Έχεις απόλυτο δίκιο κοριτσάκι μου!! Αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω στην @Ελενη βιδ όταν σε καταπνίγει το άγχος η λογική πάει περίπατο!! 🙄 😅😅 Φαντάζομαι το να μην έχεις έναν γιατρό τώρα να σου εμπνέει ηρεμία και εμπιστοσύνη είναι μια ακόμα ανασφάλεια σε μια ήδη αγχωτική περίοδο.. οπότε καταλαβαίνω απόλυτα που μου πέφτεις και ψυχολογικά, απλά να θυμάσαι ότι το σπορακι μέσα σου μεγαλώνει, υπάρχουν τουλάχιστον εκατοντάδες άλλες γυναίκες που έκαναν 4κ.τ. στην Ελλάδα μόνο και όλα πήγαν κατ'ευχήν.. και ότι τώρα είναι απλά θέμα χρόνου να βρεις τον γιατρό που θα σε στηρίξει να φτάσετε μέχρι τέλους με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου!! Πάρε τα 3 σου παιδάκια αγκαλίτσα να σου δίνουν δύναμη!! Όλα θα πάνε καλά!! 😘😘😘
    • Πολύ σωστά. Εγώ 3 εγκυμοσύνες έχω στο ενεργητικό μου κ οι τρεις έγιναν με μια επαφη μόνο  2 μέρες πριν την ωορρηξία.    και ο άντρας μου έχει κάνει εγχείρηση κιρσοκηλης με πολύ κακό σπερμα. Φυσικά αυτό δεν φτιάχνεται με την εγχείρηση αλλά όταν είναι επιτυχημένη δν χειροτερεύει. Εμείς δν μάθαμε ποτέ τι έγινε γιατί έμεινα έγκυος μετά από λίγο.  μας έλεγαν θα δυσκολευτούμε πολύ κ με βάση τα νούμερα του σπερμοδιαγραμματος έτσι ήταν το αναμενόμενο αλλά…η γονιμότητα κ η σύλληψη είναι ένας απρόβλεπτος κόσμος μερικές φορές.    με τον καιρό κ όπως εξελίχτηκαν τα πράγματα εμείς ξεχάσαμε σαν ζευγάρι το πολύ κακό σπερμα. Ούτε βιταμίνες πήρε ποτέ ούτε τίποτα. Ο άντρας μου έχει αυτοπεποίθηση γενικα κ ποτέ δεν τον επηρέασε το θέμα.    Σαφώς κ αν έχεις πολλές επαφές αυξάνεις τις πιθανότητες αλλά κ πάλι τίποτα δεν είναι σίγουρο.   
    • Είμαι σίγουρη ότι τα ξέρεις!! Και πίστεψε με, μπορεί να μην έχουμε να αντιμετωπίσουμε το συγκεκριμένο έξτρα άγχος που βιώνεις παρόλα αυτά όλες μας λίγο πολύ έχουμε να αντιμετωπίσουμε και από κάτι, για αυτό και χρειάζεται να ακούμε την αισιόδοξη πλευρά των πραγμάτων ακόμα και όταν κατά βάθος την ξέρουμε..! Καλώς ή κακώς το άγχος έχει την ικανότητα να καταπνίγει την λογική μας και εκεί ευτυχώς έρχονται οι άνθρωποι που καταλαβαίνουν το άγχος που βιώνουμε, να μας θυμίσουν ότι οι πιθανότητες να πάνε όλα κατ'ευχήν είναι περισσότερες!! Δεν χρειάζεται να επιβάλλεις στον εαυτό σου το τι θα έπρεπε να νοιώθεις γιατί το ήξερες πριν πάρεις την απόφαση για δεύτερο παιδάκι, είναι απόλυτα φυσιολογικό και το άγχος σου απλά όταν νοιώθεις να υπερβαίνει της λογικής, να μιλάς!! Να μιλάς με τον άντρα σου, να μιλάς με τον γιατρό σου, να μας γράφεις εδώ να παίρνεις δύναμη και κουράγιο να συνεχίσεις να πιστεύεις σε ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου!! Και κυρίως να παίρνεις αγκαλίτσα και να χαίρεσαι το παιδάκι που ήδη έχεις!!! ❤️❤️❤️ Έμειναν 11 μέρες και σήμερα για να πάρουμε τα ευχάριστα νέα ενός υγιούς μωρού στην κοιλίτσα μας..!! Λίγο ακόμα υπομονή.. Να βάλει η Παναγίτσα το χεράκι της να μας πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...