Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανουλες που τα παιδακια τους θα πανε 1η δημοτικου


KA1

Recommended Posts

Είμαι εξοργισμένη και θυμωμένη μεχρι πότε θα πρέπει να φωνάζουμε οτι είμαστε Έλληνες και ζούμε σε μια περιοχή που εγειναν οι Ολυμπιακοι αγωνες του 2004 και τοτε ολα τα φωτα της δημοσιοτητας ητα στραμενα εδω και τωρα τι εχουμε ; Καναμε υπομονη με τις κακκοτεχνιες .με το γεγονος οτι δεν εχουμε καθολου ψυχαγωγια ,δνε υπαρχουν συγκοινωνιες , δεν εχουμε μαγαζια , δνε υπαρχουν εργασιες , δεν επαρκουν τα σχολεια ,σε λιγο θα εχουμε διορωφα θρανια - και σημερα το πρωι ηρθε και το κερασακι στη τουρτα .Πηγαινονας το Σταυρο σχολειο μου εδωαν ενα χαρτι το οποιο γραφει οτι θα κινδυνευουν τα δημοτικα να μεινουν χωρις ρευμα μια και ο λογαριασμος εχει φτασει στα 11.500 και ειναι απληρωτα .Βλεπετε πριν 4 χρονια τα σχολεια χρησιμοποιηκαν για τις ανγκες των ολυμπιακων αγωνων αλλα κανενας υπευθυνος δεν σκεφτηκε να αλλαξουν την χρηση η ΔΕΗ συνεχιζε να ηλεκτροδοτεΙ ,με παροχες μσης τασης (υψηλοι λογαριασμοι ) και να ερχονται κατι αστρονομικοι λογαριασμοι το καλοκαιρι που ειναι κλειστα τα σχολεια 300 ευρω ενω για τουςμηνες λειτουργιας 800 ευρω . Ο ΟΣΚ δνε ξερει τιποτα ο Δημος Αχαρνων στο κοσμο του και ετσι η Δεη εστειλε ειδοποιηση οτι αν δνε πληρωθουν θα σταματησουν σε 15 ημερες την ηλεκτροδοτηση .

Ειλικρινα ειμαι εξοργισμενη αν ειναι δυνατο τι θα γινουν τα παιδια μας ; τη ευθυνη εχουμε εμεις ; Και μετα απο ολα αυτα εχουν και το θρασος να ζητανε να πληρωνουμε περισσοτερο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βανια μου τι ειναι και αυτο παλι,ειναι να μην εισαι εξοργισμενη ;γιατι παντα πρεπει να πληρωνουμε εμεις τα λαθη των κυβερνοντων;παντα ο λαος την πληρωνει για οσα κι αν γινονται και την ευθηνη φυσικα δεν την αναλαμβανει κανεις,αλλα να κοβουν απο παντου ξερουν και εννοειται οτι θα ζητανε να πληρωσετε εσεις ,τα δικα σας παιδια θα εχουν προβλημα αυτους τι τους νοιαζει,αφου δεν νοιαστηκε κανεις απο τους υπευθηνους να αλλαξει την χρηση τους τακτοποιησε και η δεη μια χαρα,στα καναλια να τους βγαλετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules...Kala den exoun ton theo tous oi anthropoi :-o:-o Tha kopsoun to revma???????????? Kai giati auto prepei na einai diko sas provlima kai oxi ton armodion??????? Dld me to na sas dosoun to filadio ti perimenoun na tsontarete gia na plirotheri o logariazmos????????

Kala kanenas den tha timorithei epitelous gia tis praksois tou se authn thn xora, otan einai gia euthines oloi travane ton kolo tous apo ekso alla an miristoun frangga peftoun san ta korakia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εξοργιστηκα με αυτα που διαβασα. παλι εμεις και ειδικα τα παιδακια μας θα τα τραβηξουν ολα.

@@$$@$#@$@$@$$#@(εβρισα τωρα)

τι να πω

πως τα πατε?

εμεις πολυ καλα θα ελεγα. επιφυλασομαι βεβαια χεχεχε.

το θεμα μας ειναι αλλο. δεν θελει να παει κολυμβητηριο ξαφνικα, ουτε ταε κβο ντο εναλλακτικα.

και του λεω τι θα κανεις ολα τα απογευματα? δεν ειναι καλοκαιρι για να παιζεις με τους φιλους σου ολη μερα. γργργργργργρ αναποφασιστος ο κυρ δημητρης

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι.........

Ουδεμία σχέση έχω με το θέμα.............

Όμως............

Βάνια............. βγες κορίτσι μου στα κανάλια.................

Να σου πω εγώ............ εάν θα σας ξαναπούνε.................. @@@@@@@@@@@@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρες σε όλες τις μαμάδες............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΕΜΕΙΣ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ!!!!!!ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΜΟΝΟ 4000 ΕΥΡΩ ΣΤΗ ΔΕΗ. ΟΛΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ? ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑΛΥΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ, ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΔΗΓΗΘΕΙ! ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ!ΠΡΙΝ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΜΑΡΩΝΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΟ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΛΟ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ 2 ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ.ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΕ ΠΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ? ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΗ ΣΕ ΞΕΝΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ,Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΣ ΕΚΑΝΕ ΑΣΦΑΛΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΜΠΗΚΕ ΦΡΑΚΤΗΣ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΠΕΔΟΥ ΕΤΣΙ Η ΜΙΣΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ! ΑΥΤΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΜΑς ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΠΩΣ Η ΠΡΩΤΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 2 ΤΜΗΜΑΤΑ.ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ .ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια .Χτες η δασκαλα μας μας εβαλε μεσα στη τσαντα το βιβλιο της γλωσσας και το τετραδιο εργασιων της γλωσσα καθως επεισης και τοτετραδιο αριθμητικης αου το κανονικο βιβλιο δνε το εχον φερει ακομα , δυστυχως η δασκαλα μας ηθελε να τα αφηνουμε στο σχολειο τα βιβλια αλλα εμπαιναν μεσα το ολοημερο και γινοταν χαμος τα πεταγαν τα εσκιζαν και τελικα κρταησε σ ντουλαπα κλειδωμενα τα υπολοιπα και τους εδωσε αυτα . Ακομα ειμαστε στο Λ συγκεκριενα μαθαμε να γραφουμε το λα και το ελα.Η δασκαλα μας εδωσε τα βιβλια αλλα μας ειπε να μην τα προχωραμε παρακατω επειδη μετα βαριουντε στη ωρα παραδοσης και επεισης να μην τα βαζουμε να διαβαζουν απα να ξερουν μονο τις λεξεις που εχουν κανει .Τα παει πολυ σιγα και μαλιστα ο Σταυρος μου ειπε οτι τους κραταει και το χερακι και ετσι τα παιδια πανε σιγα σιγα .Αντιθετα στην αλλη πρωτη τους βαζει αρκετα και οχι μονο προχωραει πολυ γρηγορα με αποτελεσμα να μην ξερουν ολα τα παιδια να μην συγκρατουν , δνε ξερω αν το συτημα της δικης μας ειναι καλυτερο αλλα θεωρω οτι πρεπει να εχουν το χρονο τους τα παιδακια .

Αλλα νεα ειναι για το γυμνασιο -Λυκειο τηςπεριοχης που κανουν καταληψη επειδη λεει μειωθηκε το οριοτων απουσιων :lol: επισης η βρυσες βγαζουν σκουριασμενο νερο και προαυλιζονται μαζι το γυμνασιο με το λυκειο δηλαδη ενα παιδακι 12-13 με ενα αλλο 20 το οποιο εχει μεινει καποιες φορες και παει για πλακα και χαβαλε και τετοιους εχουμε πολλους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηθελα να ανοιξω αυτο το θεμα αν στο σχολειο που πανε τα παιδια σας εχουν υπαρξει κρουσματα βιας -επιθετικοτητας και πως το χειριζεστε ; αν δηλαδη το παιδι σας επιτεθει η δεχτει επιθεση ; τη περασμενη εβδομαδα εγεινε κατι και ηθελα την αποψη σας .

Ηδασκαλα της αλλης πρωτης θελει να πειθαρχησει τα παιδια και αν μιλανε η κανουν κατι ασχημο τα σηκωνει ορθια τιμωρια στο πινακα για ενα λεπτο καποιοι γονεις αντιδρασαν και μαλιστα ενας πηγε και εκανε εγγραφη καταγγελια στη πρωτοβαθμια , προσωπικα θερω οτι υπαρχουν καλυτερες μορφες τιμωριας συγκεκριμενα αν εβαζε το Σταυρο ορθιο θια εσκαγε στα γελια :lol: απο την αλλη δεν θεωρω οτι ειναι σοβαρο θεμα και κοιταξτε τι εγεινε στη συνεχεια .

Ενα αλλο παιδακι επαιζε και πηγαν καποια αλλα και με ψαλιδι του εσκισαν τ μπλουζα που φορουσε ; ο πατερας του παιδιου πηγε στη δασκαλά η οποια αγνοουσε το περιστατικο :? και μολις το εμαθε εμεινε καπως ετσι :o ο πατερας της ειε οτι δνε τον πειραξε τοσο η μπλοτυζα οσο η κινηση και η δασκαλα ειπε οτι θα μιλησει στα παιδια - εβελε λοιπον τιμωρια να μην βγει η ταξη εξω διαλλειμα για να τα παραδειγματισει να μην ξανακανουν κατι παρομοιο Δυστυχως ομως κανενας δνε ανφερθηε στην ελλειψη επιτηρησης των παιδιων απο τους δασκλαους που ειχαν εφημερια τα παιδια στο σπιτι ειναι η ευθυνη των γονιων αλλα στο σχολειο υποτιθετε οτι τα προσεχουν οι δασκαλοι .... Δυστυχως η μαμα του παιδιου που πηρε το ψαλιδι και εσχισε τη μπλουζα του αλλου ειναι απουσα - το παιδι της ζητησε υποτιθετε συγνωμη μπροστα στη δασκαλα αλλα τελικα επιασε τα αλλα παιδια και τα εκφοβισε οτι θα παει καρατε και θα τα σπασει στο ξυλο , και σημερα η εν λογω μαμα ηταν παρουσα -αλλα απουσα ταυτοχρονα οταν το παιδι εδεινε κλοτσιες και στα αλλα παιδια κινηση την οποια την αντεγαψε αλλο ενα παιδακι της φιλης μου ο γιος και παραλιγο να το κανει και ο Σταυρος αλλα μολις τον ειδα τον φωναξα και του ειπα οτι αν το κανει θα τον διωξουν απο το σχολειο η αλλη χαμενη στο κοσμο της ετσι μου ρθε να τη πιασω στις κλωτσιες .Δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα νομιζω οτι ακομα και να ειναι τα παιδια μας στο σχολειο αυτο δνε σημαινει οτι δνεπρεπει να τους μιλαμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου εγω πιστευω πως το πως φερονται τα παιδια παιζει μεγαλο ρολο η διαπαιδαγωγηση τους απο το σπιτι,οταν ενα παιδι κανει κατι κακο και ο γονιος του δεν μπαινει καν στον κοπο να ασχοληθει μαζι του και να το διορθωσει τι θα κανει μετα το παιδι λογικο δεν ειναι εμεις ειμαστε τα προτυπα τους,το θεμα ειναι το αλλο παιδι που πεφτει θυμα τι φταιει;να σου πω ενα περιστατικο δικο μου ηταν μια φιλη μου με τα παιδια τους στιο σπιτι μας και ο μικρος της ορμησε στον δικο μου να τον χτυπησει ,ο δικος μου δεν τον χτυπησε αλλα του κρατουσε τα χερια για να τον αποτρεψει και ετσι αυτος προλαβε και τον γρατζουνισε στο προσωπο,η μανα του εντωμεταξυ δεν ειπε τιποτα μετα το ξανα εκανε και αναγκαστικα να τον μαλωσω και μετα ταχα θυμηθηκε να τον μαλωσει και αλλη μια φορα παλι ο μεγαλος τησ καταβρεξε τον δικο μου και παλι αυτη τιποτα καθοταν και επινε καφε στον κοσμο της και ετσι αναγκαστηκα εγω να του πω οτι δεν ειναι σωστο αυτο που εκανε και οτι τωρα δεν θα μπορουνε να παιξουνε,και δεν με ενοιαξε καθολου αν την πειραξε αν γινοταν το αντιθετο ομως δεν θα της αρεσε να ειναι το δικο της παιδι το θυμα και καμαρωνει που τα παιδια της ειναι ζωηρα,για πες μου τωρα ποιος φταιει το παιδι ή η μανα του,αυτο το παιδι θα το ξανακανει και στο σχολειο και παντου να χτυπαει τα αλλα παιδια αφου εχει την συγκαταθεση της μαμας του ετσι δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

με τα μαθηματα πως τα πατε;εμεις ειμαστε στο ελα και μαθηματικα κανανε μεχρι το 5 και κανανε και μελετη,ο νικος μου τα παει πολυ καλα απο διαβασμα και γραψιμο,τα καταφερνει μια χαρα τωρα μπηκαμε σε μια σειρα,μπια θα αλλαξει δασκαλο τελικα η κορη σου;οι υπολοιπες τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΑΛΛΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΔΑΣΚΑΛΟ. ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΟΠΟΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΝΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΑΜΕΣΟΤΗΤΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ!ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΛΕΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝ! ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕΣ ΕΣΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΘΑΜΕ ΤΟ ΠΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΠΙ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΑΠΟ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ!ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΛΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΟΤΑΝ.ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΘΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .Εχω πολλα νεα σας πω . Προχτες η δασκαλα τουΣταυρου μου ειπε οτι ηρθε η δασκαλα της ενταξης και εβαλαν το Σταυρο στο τμημα , ξερετε αντιμετωπιζει θεμα με το λογο και αποσπαση προσοχης .Για να μπει ενα παιδι στο συγκεκριμενο τμημα αρχικα αυτο που πρεπει να γινει ειναι να ζητηθει απο το γονεα να υπαρχει δημοσιο εγραφο που να αποδικνυει οι το παιδι εχει προβλημα και βεβαια να το ζητησει και η δασκαλα επειδη μεικοι γονεις αγνοουν το προβλημα η δνε θελουν να το αποδεχτουν .

Μπηκαμε λοιπον στο τμημα και απο εβδομαδα θα παρει προγραμμα .Συγκεκριμενα 2-3 φορες την εβδομαδα ο Σταυρος θα κανει το μαθημα της γλωσσας μονος του με τη βοηθεια της ειδικης δασκαλας δηλαδη οταν τα αλλα παιδακια θα κανουν γλωσσα ο Σταυρος θα πηγαινει να τη κανει με τη δασκαλα της ενταξης και αλλο ενα παιδακι , κατι σαν ιδιαιτερο φανταστειτε .

Πιστευω οτι ολα θα πανε καλα .

Επισης για τη Δευτερα εχουμε να γραψουμε τη λεξη λα αλλα και τη λεξη ελατο στο κανονικο τετραδιο αντιγραφης επισης να κανουμε μια φωτοτυπια με τα εξης να μαθουν τα παιδια να διαβαζουν ενα κειμενο με καποιες λεξεις που ηδη εχουν μαθει , να κανουν φωνουλες . να βρουν το γραμμα Ε μεσα σε κατι κουτακια να ανακαλυψουν σχεδια απο τοΕ και να κανουμε τη πρωτη οθογραφια μας η λεξεις ειναι οιεξης .ΠΑΠΙ- ΕΛΑΤΟ -ΠΙΠΙΛΑ -ΠΑΤΑΤΑ.Ο Θεος βοηθος ! Επισης τη Πεμπτη θα πανε και τη πρωη τους εκδρομη σε κατι αθλητικες εγκαταστασεις εκτος και αν ο καιρος δεν ειναι καλος θα δουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

βανια μια χαρα μου ακουγεται, σαν ιδιαιτερο μαθημα σιγουρα θα τον βοηθησει,εμεις γραφουμε ορθογραφια απο την αρχη οτι εχουν αντιγραφη την αλλη μερα το εχουν ορθογραφια,εμεις ειμαστε στο ελα,παλι καλα που σας ειπαν οτι θα πανε εκδρομη, τα πηγανε την τριτη στο γηπεδο και ο καημενουλης μου δεν ηξερε τι θα κανουν ακριβως με αποτελεσμα να μην παρει το φαγητο απο την τσαντα του και εμεινε νηστικος οταν ηρθε σπιτι πεινουσε σαν λυκος χαχαχα

μπια αφου ειναι καλος ο δασκαλος και τον γνωριζεται κιολας ωραια,μην ανυσηχεις θα μπουνε σε σειρα τωρα και θα προχωρησουνε,ετσι εκανε και ο δικος μου πρωτα τα μπερδευε αλλα τωρα παει ολο και καλυτερα

αυτα απο μενα φιλιαααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!

Σα δασκαλα θελω να ευχηθω καλη αρχη σε εσας και τα παιδακια σας!! καλη σχολικη χρονια να εχετε!!!

αν εχετε καποιες αποριες η διευκρινισεις και μπορω να σας βοηθησω απο την πλευρα του εκπαιδευτικου θα χαρω να το κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maimoudaki σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και για την προθυμοτητα σου να μας βοηθησεις,να σου ζησει το παιδακι σου,εσυ διδασκεις τωρα ή εισαι σε αδεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΞΑΝΑΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια πως εηταν το σ/κ σας?

ηρεμα εδω τα πραγματα

εμας γλωσσα προχωρησαν αλλα οχι απο το βιβλιο και μαθηματικα ειχαν για το σ/κ το 1

παει λαου λαου

εμας παλι στο αλλο τμημα δεν τουσ βαζει τιποτα για το σπιτι και στ δικο μας καποιοι διαμαρτυρηθηκαν γιατι μας βαζει και μια φωτοτυπια καθε μερα.

εεεε ειναι δυνατον? αν δεν κανουν επαναλειψη πως θα τα μαθουν?

δεν τα φορτωνει πια και τοσο

και ειπε η δασκαλα οτι αν νομιζετε οτι αρκει μονο η αντιγραφη μην τα κανουν. τι να πει και η καημενη, δεν φτανει που ασχολειται. αλλωστε οι φωτοτυπιες ειναι σε στυλ παιχνιδιου.

βανια καλο αυτο για τον σταυρο νομιζω.

μπια νωρις βρε το θυμηθηκαν να κανουν δυο τμηματα.βεβαια καλλιο αργα παρα ποτε αν ηταν πολλα παιδακια.

φιλακια και καλη βδομαδα να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας ειναι στο ελα λελα και σημερα μαλλον θα πανε στο ενα , τη παρασκευη ειχαν για σημερα Δευτερα αντιγραφτο λα το ελα το ελατο και το πιπιλα .Επισης ειχαν και μια φωτοτυπια με επαναληπτικο στυλ ολης της εβδομαδας συγκεκριμενα επρεπε να διαβαουν καποιες προτασεις :Πίτα από πατάτα -Το παπί πετά το τοπι -Παπι ελα πιτα-Λελα έλα το έλατο -όλα τα ποτα.Στόχος είναι να μαθουν να αναγνωριζουν τις λεξεις και οχι να το μαθουν παπαγαλια -εγω για παραδειγμα δεν τουτο διαβασα το αφησα μονο του να αναγνωρισει οσες λεξεις περισσοτερες μπορουσε , και ειλικρινα τρελαθηκα με τη προαπαθεια που εκανε .Ακομα ειχαν καποια ζωακια να τα κυκλωσουν που ξεκινανε απο Ε μετα να φτοιαξουν συλλαβες με το Λ και διπλα σε στυλ ακροστοιχιδα να βαλουν τα αλλα γραμματακια και το ιδιο με το Τ .

Ακομα να συμπληρωσον καποια κενα με το λα , ακομα να ζωγραφισου κατι τετραγωνακια σε ενα πινακα και επρεπε να ζωγραφισουν μονο το Ε και τελος ειχαν να γραψουν επανω στη φωτοτυπια και να της μαθουν ορθογραφια τις λεξεις :παπι-ελατο-πιλίλα -πατάτα . Ηταν η πρωτη μας ορθογραφια και μπερδευοταν με το Παπι εγραφε πι αντι για πα τελικα το εκανε αλλα δεν ξερω απο το αγχος τη θα κανει .

Παντως θεωρω οτι για Σαββατοκυριακο ηταν καλα , αλλωστε πρεπει σιγα σιγα να ανεβαινει η εργασια στο σπιτι αλλιως καλα ειπε η δασκαλα αν ειναι να κανουν μονο αντιγραφη συνηθως τα προβληματα τα φερνουμε εμεις οι γονεις και οχι τα παιδια - αν εμεις βαριομαστε θελεουμε να βγουμε το Σαββατοκυριακο τοτε μας χαλαει να ασχολοηθουμε με τα παιδια .Μολις παρουμε τα αποτελεσματα στην ορθογραφια θα σας πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

εμεις ειμαστε στο ελα και ειχαν για το σκ αντιγραφη Ελα,ελα και μαθηματικα να γραψουν απο το 1-5 στο τετραδιο των μαθηματικων και μια φωτοτυπια στα μαθηματικα και να διαβασουν την σελ,17 απο τη γλωσσα,παντως κι εγω θελω να τους βαζει εργασια για το σπιτι και σε εμας ειχαν διαμαρτυρηθει καποιες μανες οτι τα βαζει πολλα αλλα οπως λεει και η βανια οταν βαριουνται να ασχοληθουν με τα παιδια τους λογικο ειναι να διαμαρτυρονται

αλεκα μου ετοιμαζεσαι για τα γενεθλια σιγα σιγα;;;

πολλα φιλια τα ξαναλεμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η απόλυτη καταστροφη :shock: μου λεει η δασκαλα οτιθελω να σας μιλησω περιμενα λοιπον και πιανω το αστερι μου και τον ρωταω :ολα καλα; Ναι μαμα :εγραψες την ορθογραφια; Ναι μαμα ; το τετραδιο το εχεις μαζι σου ; οχι το πηρε η δασκαλα .Θεωρησα οτι ετσιειναιοτι θα τα διορθωνε μετα .Ομως τελικα η δασκαλα μου ειπε οτι δεν εγραψε καθολου οθογραφια παρολο που καθοταν διπλα του και του ελεγε τις συλλαβες αλλα το μονο που εκανε ηταν μουτζουρες.Πηρε λοιπον η γυναικα το τετραδιο τη να μου δειει τις μουτζουρες; Τις ηξερε ρε γαμωτο τις λεξεις και μαλιστα της εγραφε και το μονο λαθος που εκανε ηταν να γραφει το παπι πιπι και το ελατο ελατα αλλα απο αυτο μεχρι το σημειο να μην γραψει απολυτως τιποτα απεχει κατα πολυ .Δεν ξερω αν κομπλαρε εδω στο σπιτι μου λεει φυγε μακρια και τα κανει και λεω μηπως τον αγχωσε να ειναι διπλα του , και οταν το ρωτησα τι προτιμα να ειναι διπλα του η μακρια του κατα την ορθογραφια μου ειπε μακρια του.Αυριο εχουν να γραψουν ορθογραφια το Να ένα παπί μερι τωρα το γραφει ολοσωστα και σκεφτομαινα της πω να μην ειναι διπλα του να δουμε .Η αληθεια ειναι οτι δνε καναμε καθολου καλη αρχη και αυτο εχει στεναχωρηθει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου μην απελπιζεσαι κοριτσι μου και εγω ετσι εκανα στην αρχη που μπερδευε το π με το τ αλλα δεν θελει αγχος και απελπισια και μην τον πιεζεις και να πεις και στην δασκαλα του να μην τον πιεζει και αυτη και θα δεις οτι θα τα παει μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτες τον ρωτησα γιατι δνε εγραψε :μου ειπε δεν ξερω ρε μαμα τα ειχα ολα ξεχασει εν τ μεταξυ η δασκαλα του μου ειπε οτι ηταν απο πανω του και τουέλεγε τις λεξεις για να τον βοηθησει εκεινος οταν ηρθαμ σπιτι και εγραψε την ορθογραφια που εχει για σημερα τον εβαλα να καει και τις χθεσινες λεξεις και της εγραψε ολοσωστα .Εν τω μεταξυ οταν ειμαι απο πανω του ε διωχνει και τον ρωτησα τη θελει να ειναι η δασκαλα διπλα του η οχι ; και εκεινς μο ειπε μακρια .Ετσι σημερα της το ειπα και εκεινη μου ειπε οτι ηταν μονος του δηλαδη αλλα μου λεει την μια μερα και αλλα την αλλη ; Δεν θελω να αμφισβητησω τη δουλεια της αλλα οταν μυ αλλαζει τα λεγομενα της με βαζει σε προβληματισμους .Ισως επειδη οι συζητησεις που κανομε ειναι συντομες και πολλες φορες αλλα θελεις να πεις και αλαλλες , ισως να ειχε η δασκαλα την αποσταση να τον ειδε που κολλησε να πηγε κοντα του και να κολλησε κοντα του .

Χτες ην ορθγραφια την εμαθε αμεσως να δουμε σημερα τη θα κανει .

Μαιμουδακι ηθελα να σε ρωησω ποια ειναι η γνωη σου ; πως πρεπει να τον πλησιασω ; αυτος γραφει κανονικα και προσπαθει απλα με την αποσπαση προσοχης εχουμε θεμα αλλα δνε ειναι τεμπελης το παλευει και οταν ειναι κατι που δεν ξερει βαζει τα κλαματα με λυγμους . Τι να κανω δνε θελω να του δημιουργησω αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια και ο δικος μου κλαιει αν του φωναξω και αν τον πιεζω,ενω οταν ειμαι ηρεμη κι εγω τοτε τα παει καλυτερα μην στεναχωριεσαι μωρε θα στρωσουν

οι υπολοιπες που χαθηκατε παλι;;;;

εμεις σημερα ειχαμε Α,να ενα παπι αντιγραφη και ορθογραφια αυριο,και μαθηματικα το 6 και το 7

αυτα απο μενα φιλιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα .Χτες πηραμε αριστα στην ορθογραφια .Επρεπε να γραψει να ενα παπι και εγραψε ενα παπι και μετα θυμηθηκε να γραψει το να :lol: η δασκαλα μου ειπε πολυ καλυτερα πηγε αλλα ρε κοριτσια δεν ξερω με προβληματιζει το εξης :μηπως επειδη ξερουν οτι ο Σταυρος εχει αυτο το θεμα με την ομιλια και δεν εχει η δασκαλα μεγαλες απαιτησεις απο το Σταυρο ; θα μου πειτε τωρα και δικαιολογημενα τι θελεις να ειναι αυστηρη με το παιδι ; οχι απλα δνε θελω να τον ριχνει μονιμως στα μαλακά να εχει απαιτησεις και απο εκεινον .Η αληθεια ειναι οτι με εχει εντυπωσιασει με αυα που κανει και στην αριθμιτικη που τη κανουν με τη δασκαλα στη ταξη εμεις μονοτου αριθμους γραφουμε , Μπερδευετε λιγο με το 4 και το 3 σαν συμβολα οχι σαν ποσοτητα .Χτες εγεινε το εξης καταπληκτικο :εγραφε οΣταυρος μεσα στη τραεζαρια ακομα να παρουμε γραφειο .... και ακουσα απολυτη ησυχια παω καινα τη δωτον ειε παρει ο υπνος επανω στο τετραδιο τον πρα αγκαλιτσα τον αφησα να κοιμηθει και μολις ξυπνησε ειχε πολυ ορεξη εκατσε μονος του και συνεχισε και την ορθγραφια που εχει για σημερα οχι μοο την ξερει αλλα τη γραφει και απ εξω .θΑ ΔΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...