Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανουλες που τα παιδακια τους θα πανε 1η δημοτικου


KA1

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

εμας απο αυριο ειπε οτι θα αρχισουν κανονικα

γυμναστικη εχουν 4 φορες εκτος απο την πεμπτη. το κακο ειναι οτι ο δικος μου ιδρωνει πολυ ευκολα σαν τον μπαμπα του και γινεται μουσκιδι.αυτο γινεται και στα διαλλειματα και φοβαμαι να μην κρυολογησει. δεν θελει να του βαλω μια αλλαξια για να αλλαζει γρρρρρρρρρρρρ :x:x

σημερα ξεκιναει προσκοπους μαζι με αλλους 4 φιλους δοκιμαστικα. θα τα πηγαινει μια μαμα που θα ειναι στην επιτροπη και ηταν προσκοπος για πολλα χρονια, θα ειναι στο συστημα τις ωρες που θα εναι και αυτα.μακαρι να του αρεσει περνανε πολυ ομορφα και ειναι ευκαιρια να βλεπει τους φιλους του, γιατι αμα αρχισει κανονικα το διαβασμα και χειμωνιασει δεν θα ειμαστε ολο στις βολτες.

φιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια .Εμεις ενω Προγραμμα πηραμε απο τη προηγουμενη Παρασκευη πανε βαση προγραμματος αλλα το ββλιο των μαθηματικων δνε το εχουν παρει ακομα .Στο βιβλιο της γλωσσας μπηκανε την Τεταρτη μεχρι εκινη την ημερα κανανε ασκησεις πρωτης γραφης .Απο μαθηματικα το μονο που εχει φερει στο σπιτι ειναι το τετραδιο με τα κουτακια και να γραψει 1. Τη Παρασκευη εφερε μια φωτοτυπια με ασκησεις επαναληψεις και στο τετραδιο αντιγραφης επρεπε παλι να γραψει το Αα το Π π

επισης το πα πα πα και το πι πι πι απο 3 φορες το καθενα . Η αληθεια ειναι οτιδν ετα φορτωνει σε σχεση με την αλλη δασκαλα στο αλλο τμημα αλλα εχει αλλο συστημα κανει πολλη δουλεια μεσα στη ταξη για αυτ και εμαστε λιγο πιο πισω ενα γραμμα η αλλη εχουν κανει και το Πατατα αλλα η δασκαλα μας ειπε οτι θελει ολα τα παιδακια να κατανοσουν , το θεωρω σωστο .

Ο Σταυρος που την ρωτησα μου ειπε οτι ειναι καλος αλλα της κανει νουμερα στο να οργανωθει να κατστει ναγραψει αν οργανθει ειναι ολα καλα -εχουμε βλεπετε και την αποσπαση προσοχης ευτυχως δνε σηκωνετε να φυγει , μου ειπε οτι επειδη σαν τμημα ειναι σχετικα καλο θα ειναι απο πανω του αρχικα για να μπορεσει να συγκεντρωθει ειναι θεμα χρονου λεει . Θα δουμε .Το καλο ειναι οτι κανει ολες τις εργασιες και μαλιστα σε καποιες δνε με θελει διπλα του .

Εμεις γυμναστικη νομιω εχουν 2 φορες αλλα ακομα δεν βζουμε φορμα λογω καιρου .Α!καθε 15 μερες θα μπαιουν στις αιθουσες με τους υπολογιστες παρολο που τοσχολειο μας δνε ανηκειστα800 επειδη εχουν υπολογιστες αποφασιστκε να μπαινου και τα παιδια της πρωτης υπαρχει καποιο σαιτ εγκεκριμενο απο το υπουργειο παιδειας με ειδικη υλη πραγμα που ενθουσιασε το Σταυρο .Μας ειπε η δασκαλα οτι θα μας πει ποιο ειναι το σαιτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

πως πηγατε σημερα;εμεις ολα καλα εχουν το παπι για αυριο και αρχισαν και ενα τετραδιο γραφης που μας ειπε η δασκαλα να παρουμε ,και αυριο θα αρχισουν και την μελετη,αληθεια η μελετη εχει ενα βιβλιο ή εχει και τετραδιο εργασιων γιατι εχουμε ενα και αναρωτιεμαι αν εχει κι αλλο και δεν το πηραμε

αλεκα μου τι ωραια φωτο στο αβαταρ,πολυ μου αρεσει, να σου ζησουν τα κουκλακια σου

και ο δικος μου πολυ θα ενθουσιαζοταν αν κανανε υπολογιστες αλλα δεν μας ειπαν τιποτα δεν νομιζω ,την τεταρτη εχουμε συνταντηση στο σχολειο

αυτα τα νεα μας πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

η γλωσσα εχει και τετραδιο εργασιων κατερινα μου

εμας κατι ακουσα για παρασκευη οτι θα μας φωναξει.θα μας πει αυριο....

για σημερα εχουμε ενα φυλλαδιο να κανουμε και να διαβασει τις 2 πρωτες σελιδες απο την γλωσσα.

αυριο θα αρχισουν απο τα βιβλια

καλο μεσημερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου το ξερω για την γλωσσα,καιι τα μαθηματικα και η μουσικη και τα εικαστικα εχουν δευτερο βιβλιο για την μελετη λεω μηπως δεν το πηραμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελετη?

περιβαλλοντος?

δεν μασ δωσαν κατι αλλο

εμεις μονο γλωσσα και μαθηματικα πηραμε. το βιβλιο και των εργασιων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου το ξερω για την γλωσσα,καιι τα μαθηματικα και η μουσικη και τα εικαστικα εχουν δευτερο βιβλιο για την μελετη λεω μηπως δεν το πηραμε.

Geia sas koritsia. KA1 exei kai deftero biblio gia thn meleth perivalontos episis exoun kai 2 pou grafoun pano fisikh agogi alla kapia afisame kai sto sxolio kai mporei na ksexnaw kapio. Emena mou fanikan para polla ta biblia tous pantos gia proth... :-??:-??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα απο οτι θυμάμαι και εγω ειναι 6 τα βιβλια και ολα ειναι διπλα

(μαθηματικα ,γλώσσα ,μελέτη πειβαλλοντος, εικαστικά,φυσική αγωγή,μουσική)εμάς τα αφήσαν στο σχόλειο εκτος απο την γλώσσα και τα μαθηματικά.τετραδια έχουν το προχειρο,2γραφής ,ορθογραφιας,μαθηματικων που είναι με τετραγωνάκια , και ορθογραφίας. σήμερα έμαθαν το α και το 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα

σημερα ειχαν αρκετα για το σπιτι,ειχαν μια φωτοτυπια γλωσσα,αντιγραφη Τα,τα,πιτα,πατατα,μαθηματικα να γραψουν στο τετραδιο το 1,2 και μια σελιδα στο τετραδιο γραφης,δυσκολευεται λιγο στην γλωσσα και τον ζοριζω και εγω λιγο και σημερα αρχισε να κλαιει,δεν ξερω απελπιζομαι και λεω αν μαθει να διαβαζει να με φτυσει,τι να πω ενω στα μαθηματικα ειναι απιαστος στην γλωσσα δυσκολευεται πολυ αντε να δουμε,το δευτερο βιβλιο της μελετης παντως δεν μας το εδωσαν ενω τα αλλα τα εχουμε διπλα,αυριο εχουμε συναντηση στο σχολειο και θα ρωτησω,

αυτα απο μενα πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτες γραψαμε στο τετραδιο το τετραχαρακο το πιτα και το πατατα και πρεπει να μαθουν και να τις διαβαζουν , τις διαβαζει αλλα μαλλον παπαγαλια της ξερει :lol: το καλο ειναι οτι κανει ωραια γραμματα βεβαια εδω ειμαι απο πανω του και επειμενω να το κανει καλυτερο τωρα απο εκει και περα μου λεει και οτι στη ταξη τα κανει ολα θα δουμε ειλικρινα τον αφηνω χαλαρο ειναι και η δασκαλα μας χαλαρη οποτε εχουμε καλη επικοινωνια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα

σημερα ειχαμε συναντηση στο σχολειο,αλλα ηταν για να μας μιλησει ο διευθηντης και για την αναδειξη του Δ.Σ του συλλογου γονεων,αλλα την παρασκευη μας καλεσε η δασκαλα τους να γνωριστουμε,αυριο παλι την πατατα εχουμε γιατι πολλα παιδια δεν την ειχαν γραψει μαλλον,και μαθηματικα ειχαν να γραψουν το 3,κατα τα αλλα τα ιδια,που χαθηκατε ολλες παλι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

και εμεις αυριο εχουμε συναντηση στο σχολειο.

επιτελους(ειναι σχετικο βεβαια αυτο χεχεχεχε) αρχισαν και εδω τα μαθηματα.

εμεις απο μαθηματικα τιποτα ακομα. μονο οτι κανουν σε φωτοτυπιες στο σχολειο.

απο γλωσσα μονο στο τετραδιο αντιγραφης εχουν μεχρι τωρα και μια φωτοτυπια καθε μερα.

εκεινο που βαριεται αφανταστα (και εγω μαζι) ειναι να μπογιατιζει στις φωτοτυπιες οπου το ζηταει και να κανει κολαζ στην αντιγραφη λεξεις με τις συλλαβες που κανουν.

τελειωνουμε ολα τα αλλα και του λεω αν θελεις να παιξεις καντα αλλιως......

αντε να δουμε τι θα δουμε στην συνεχεια

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai kalo mhna se oles kai sta paidakia mas..Emeis shmera exoume fotografish sto sxolio kai h dikia mou to proi dokimase oti kokalaki eixame sto spiti, afiste pou arxise na mou kanei noumera gia ta rouxa pou ths vazw, thelei na foraei sinexia foustania les kai sto sxolio tha kanei pasarela 8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

καλο μηνα σε ολους μας,σημερα εχουμε συναντηση με την δασκαλα μας επιτελους,και ας ελπισω οτι απο βδομαδα θα παρουμε προγραμμα

ευη, γυναικες παιδι μου προσεχουν την εμφανιση τους ,τα δικα μου παλι δεν τα νοιαζει καθολου τι φορανε

αυτα τα νεα μας θα γραψω αργοτερα τι μας ειπε η δασκαλα

πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια και καλο μηνα .Εμεις χτες γραψαμε το ΤΟ και το το τοπι καλα τα παει . Ακομα ορθογραφια δε εχουμε ξεκινησει αλλα εγω προσπαθω να τον μαθω αθε λεξη που μαθαινει να τη γραφει απ εξω .

Υπονονη θελει και οχι φωνες αλλα μερικες φορες το ξεχναμε , σηερα ητνα η πρωτη μερα που ο Σταυρος μου αφησε το χερι και πηγε τρεχοντας στη ταξη .

Οσο για το ντυσιμο μπορει να ειναι αγορι αλλα εχω προβλημα βλεπετε ειναι ιχθυες στο ζωδιο και θελουμε και να βαλουμε και ζελε στο μαλλι ε με τη μαμα κομμωτρια δεν περιμενα και κατι αλλο.

Αυτο που θελω να θεσω σαν ζητημα ρε κοριτσια σας εχει τυχη εσας να ειναι καποιο παιδακι καινα σχολιαζει η να κοροιδευει τα αλλα στο τη φορανε ; Εμεις εχουμε ενα το οποιο καθετε και σχολιαζει καιμαλιστα την αλλη φορα εκανε ενα παιδακι να μη θελει να παει σχολειο.

Εγω πιστευω οτι αυτο οφειλετε στην οικογενεια του και μαλιστα το συγκεκριμενο παιδακι ειναι υτο που σας ειχα αναφερει οτι ο πατερα ς το ελεγε οτι το παιδι του θα παιρνει μονο Α ; και μαλιστα καθονταν και η μανα ελεγε ποια παιδια στη ταξη του γιουτ ης ειχαν μπει τιμωρι στο πινακα ε εσκασα και εγω και της ειπα οταν μου ειπε ια ενα παιδακι μια φιλης μου που μπηκε τιμωρια στο πινακα επειδη μιλαγε :της λεω και λοιπον ; και ο δικος σου μπηκε .. Καλα εμεινε κοριτσια εχασε το χαμγελο απο τα χειλη και λεει:η δασκαλα δνε μου ειπε τιποτα της ειπα μηπως επειδη δεν το θεωρει σημαντικο ; για ρωτα το παιδι σου και μετα προσπαθουσε να το σωσει .

Θεωρω οτι ειναι ασχημο να ρωτας το παιδι σου για τα υπολοιπα παιδια αλλωστε δεν βλεπω το λογοεμενα ο Σταυρος μου ηρε μιαμερα καιμου ειπε οτι ενα παιδακι του δαγκωσε το λουκουμα και μετα απο το πρωτα γελια που εβαλα του ειπα οτι δνε πειραζει γιατ μπορει και το παιδακι εκεινο να πειναγε και να μην ειχε μαζι του αλλα του εξηγησα οτι καλο εκεινος ειναι να μην κανει κατι αναλογο επειδη τα παιδια υιοθετουν συμπεριφορες .Καλο ειναι ο καθε ο γονεας να ασχολειτε με το παιδι του και μονο και αν προκυπτει θαμα τοτε να μιλαειμε τη δασκαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η διευθυνση για να μπαινετε στα εκπαιδευτικα παιχνιδια του Υπουργειου ειναι :www.pi-schools.gr/software/dimotiko/και ιδιαιτερα για τη πρωτη δημοτικου ειναι πολυ ευκολα στην εγκατασταση τους .

Αυτη τη στιγμη που σας γραφω ειμαι σε κατασταση πανικου και ο λογος ειναι οτιηρθε ο Σταυρος καιδνε θυμαται ουτε ποιο ειναι το Πο ουτε το Το ουτε το πα τιποτα απολυτως εχει παθει και εγω δνε ξερω τη .

Του λεω π+ο τι μας κανει και λεει Ο το π εφυγε δνε υπαρχει τα νευρα ειλικρινα τον εδιωξα στη γειτονισα να μην τον φαω ζωνταν δηλαδη αυτος μονο να γραφει το νοιαζει τα αλλα ; ειλικρινα ειμαι σε κριση ... θα σας ενημερωσω αν πηδηχτω απο το παραθυρο η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου ηρεμησε απο οτι ειδα και στο σχολειο που μιλησα και με τις αλλες μανες ολα τα παιδια ετσι ειναι μπερδευονται τα ξεχνανε τα ξαναθυμουνται και τετοια,ελεγε μια μανα στην κορη της π και α, π και ι τις μας κανουν πατατα ελεγε αυτη,μην συγχηζεσαι ετσι ημουν και εγω πριν λιγες μερες απο τα νευρα μου μου ερχοταν να βαλω τα κλαματα θα στρωσουν μωρε θα συνηθισουν,ο δικος μου σημερα εγραψε τελεια την ορθογραφια του παπι,πιπα χωρις λαθος και χωρις να μπερδευτει,η δασκαλα δεν μας ειπε και τιποτα το ιδιαιτερο απλα πως ολα τα παιδια ειναι πολυ καλα και σε πολυ καλο επιπεδο ολα δυσκολευονται βεβαια λιγο αλλα ειναι αρχη ακομα,οτι δεν εχει ερθει ακομη δασκαλα μουσικης και τα εικαστικα θα τα κανουν μαζι αλλα τωρα τους βαζει συνεχεια γλωσσα και μαθηματικα γιατι θελει να δωσει περισσοτερη βαση σαυτα,παντως φαινεται πολυ καλη και συνεργασιμη και εχει πολυ καλη διαθεση

βανια μου κι εγω ιχθεις ειμαι πρεπει να ειναι και πολυ ευαισθητος ο σταυρος σου ε;γιαυτα που λες σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο η συμπεριφορα τον γονεων,να σου πω και εγω για μια φιλη μου ο μικρος της εβρισε τον δικο μου και ερχεται και λεει μαμα ο χαρης με ειπε μ....α και λεει αυτη μηπως εισαι και σου το ειπε;ακου να δεις,πως να μην βρισει μετα ξανα το παιδι;;;;

αυτα απο μενα συγνωμμη αν σας κουρασα φιλιαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia..Bania mhn trelenese me thn orthografia kai mhn ton piezeis, akomi einai polu noris gia na ksexorizei ta gramata kai h dikia mou akomi papagalia ta mathenei. H daskala mas eipe auto akrivos thn Tetarth pou eixame sinantish "ta anxonete ta paidia kai tha ta kanete na misisoun to sxolio, pio xalara sto spiti ola tha mathoun na diavazoun" kai oxi pano apo 1 wra diavazma thn hmera einai mikra akomi kalitera na erthei adiavasto mia mera apo to na to pedevoume olo to apogevma....

Egw pantos thn vriskw polu sosth kai thn exw simpathish thn dikh mas daskala :-bd

Kai h dikia mou shmera hrthe spiti kai mou eipe gia ena psiloepisodio pou egine me kapies apo thn diplanh taksh vasika einai ena koritsaki pou perish pigenan mazi sta nupia kai oi gonois ths thn exoun para polu kakomathimenh, den kserei to oxi auto to paidi giati den ths to exoun mathei pote..Paei lipon sthn dikia mou kai ths leei tha peksoume krifto, h dikia mou den h8ele kai ths leei an den to kaneis tha sou paroume to mpoukalaki me to nero sou kai ths to arpazei apo ta xeria kai arxisan na to petane h mia sthn alh me to alo to koritsaki, alla h dikia mou den einai kamia pagouza kai paei mprosta sto alo koritsaki ,thn xtipaei dinata mou eipe sto xeri kai meta ths edosan to nero ths....Twra egw den sinfono pou thn xtipise alla den kserw kai ti alo tha mporouse na kanei gia na mhn ths paroun ton aera... Apla ths eipa pos den xriazete na kanei tpt pou den thelei kai afou den h8ele na peksei krifto kala ekane kai eipe oxi alla an thn pirazoun na pigenei na to leei sthn kuria ths....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχετε απολυτο δικιο απλα του ελεγα να γραψει ΠΑ και εκεινος εγραφε τα καποια στιγμη εκανε το ενα λαθος μετα το αλλο τελικα του ειπα να α αφησει και μεταπηγε μονος του καλα αυτη η αντιγραφη εχειτα σβησιματα .Δεν ξερω μηπως επειδη εχει το προβλημα με τη λογοθεραπεια μηως τελικα μπερδευει τα γραμματα και εχουμε καποια δισλεξια αλλα ακομα ειναι νωριες γα να καταληξουμε σε συμπερσματα μετα τα Χριστουγεννα θα δουμε .Παντως οταν χαλαρωσε και του τα ελεγα τα εγραφε σωστα καιμαλιστα σ εμια ασκηση που ειχε με ανακατεμενες τις συλλαβες τα εκανε ολα μονος του σωστα ειχε δηλαδη το τα πα τά και επρεπε να το γραψει σωστα πατάτα και το εκανε μλις του ελεγα ποια λεξη ψαχνουμε και μαλιστα αυτο το θεωρησε ευκολο ειχε επισης τη τα πί και μερικες ασχετες οπως το το πό δηλαδη ποτό τα πηγε καλα εκει και στο λαβυρινθο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΙΑ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ,ΚΑΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ΄΄ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟΥΣ΄΄ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ''ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΩΡΑ Ή ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ΄΄.ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΗ!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΔΑΣΚΑΛΑ ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΟΤΙ ΤΟΥ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΥΤΗ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΒΑΖΕΙ 1ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΑ ΤΕΤΡΑΔΙΑ Ή ΤΙΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΜΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .Τελικα χτες μαλλον ηταν μια κακια στιγμη που σιγουρα τετοιες θα εχουμε πολλες ολη τη χρονια .Εγκαταστισμε το προγραμμα απο το υπουργειο παιδια ειναι πολλη ενδιαφερον και ο Σταυρος εδειξε πολυ ενθουσιαμενος εχει πολλες ασχολιες απο την Α- Στ ΤΑΞΗ ολα τα μαθηματα το μονο που δνε μπορεσα να εγκαταστησω ειναι η μελετη περιβαλλοντος αλλα ειλικρινα κανει το μαθημα πιο ενδιαφερον για το παιδι .Μπια συμφωνω μαζι σου οτι η καθε δασκαλα θα επρεπε να ειναι πιο αμεση η επαφη με α παιδια εμας τουλαχιστον περναει απο θρανιοσε θρανιο και τα βοηθαει τουςκραταει το χερακι αν χρειαστει για να τα βοηθησει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

βανια ευχαριστουμε για την διευθυνση αλλα μολις τα κατεβασα και τα ειδα διαπιστωσα οτι τα ειχαμε ηδη,τα ειχε κατεβασει ο αντρας μου απο το καλοκαιρι και ο νικος ειχε ενθουσιαστει,

σημερα που διαβασαμε ειδα οτι αρχισε να τα παει πολυ καλυτερα εγραψε με πολυ ανεση και χωρις γκρινιες το Ο,ο,Πο,πο και το 4 στα μαθηματικα,και ενα φυλλαδιο γλωσσας,και διαβασε οτι εχουν κανει μεχρι τωρα στη γλωσσα και τα πηγε μια χαρα και δεν μπερδευε τα γραμματα αντε να δουμε

μπια συμφωνω κι εγω πως η δασκαλα πρεπει να ειναι πολυ κοντα με τα παιδια και απο οτι ειδα η δικια μας ειναι πολυ συνεργασιμη και ειναι πολυ κοντα στα παιδια

αυτα απο μενα καλο βραδυ φιλιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...