Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

ela evaki mou ti kaneis?kai egw ta idia monimos kourasmenh!!!blepw thn tatiana edw kai posh wra kai milaei gia ta mwra pou einai parathmena sto elena kai ta proorakia!!!twra leei gia o thilasmo balte na to deite...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ 1 πήρα απο την προηγούμενη φορά που ήταν πριν 2 εβδομάδες!!!! Φτάσαμε φτού μας τα 10!! :-o:-o

Και σε γενικές γραμμές δεν τρώω πολύ - ίσως τα γλυκάκια που χτυπάω, που και που. Αλλά απο φαγητό μικρές μεριδούλες και το βράδυ φρουτάκια. Άντε να δούμε που θα φτάσουμε..έχω να ακούσω πάλι απο την αιματολόγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω γιατί δεν έχω άγχος με τον θηλασμό - πιστεύω ότι θα βάλω τα δυνατά μου και θα τα καταφέρω.Τόσο δύσκολο είναι τελικά? Και εγώ θέλω ένα 6μηνο να τον θηλάσω. Ελπίζω να τα καταφέρω. Αν και είμαι αντίθετη στον φανατισμό με αυτό το θέμα. Δεν τολμάει μια κοπέλα να κάνει μια ερώτηση ή να πει ότι δεν τα κατάφερε και την βρίζουνε λες και κάνει κανένα έγκλημα..τέλος πάντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eugenia montelaki eisai mhn anxonese, mia xara se vlepw egw, mesoula daxtilidi...Koritsia diavaste to themataki pou anevase h Biki gia ta 15 lathei tou thilazou h kati tetio einai polu kalo....

Me ton thilazmo den tha mas minei gramario perito...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala den to suzhtaw teleio sunaisthima o thilasmos...ayto pou kserw einai oti exoume 9 mhnes agonia kai meta tha ksekinisoune alles agonies!!! :shock::shock: alla eytixos exoume kanei kalo pareaki oles mazi kai etsi h mia tha sumboulebei thn alli. :):):) eirini mou pou xathikes sou stelnw mynhma....exete kai to gamo h teliose??de thimame pote einai!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw to idio lew eugeneia 6-7 mhnes einai super...meta tha arxisei kai steraia trofh kai kala einai na ksekourastoyme kai emeis na pioume kai kanena krasaki afobes kai oses kapnizoun na kanoun kai kanena tsigaraki...gia skepsou twra ena paidaki na perpataei kai na se kinigaei na sou bgalei to byzi ekso..gia gala!!mono pou to skeftome katapiezome afou plewn mporei na piasei to mpimpero kai na to pei mono tou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πριν λιγο γυρισα απ' την δουλεια και χαλαρώνω στον καναπε.

Εγώ κορίτσια την πυτζάμα την πήρα 30 ευρώ απο κατάστημα της περιοχής μου και είναι πολύ ωραία. Είναι σατέν κοντομάνικη και έχει και μπολερό - ζακετούλα. την επόμενη εβδομάδα θα πάω να πάρω και δύο νυχτικάκια με ρομπίτσες. Έχει ωραία νεανικά σχέδια.

Για το θηλασμό κι εγώ πιστεύω ότι 5-6 μήνες είναι καλά. Θα προσπαθήσω να τα καταφέρω.

Μαράκι μου τι κάνεις; Κι εγω την Τατιάνα έβλεπα και συγκινήθηκα με τα μπεμπάκια. Ας έχουν καλή τύχη όλα τους Παναγία μου.

Πήγα και πήρα το επίδομα τοκετού σήμερα απ' το ικα. Δεν ξέρω αν είναι στανταρ ποσό κορίτσια ή παίζει ρόλο τι μισθό παίρνουμε πάντως πήρα 1.338 ευρώ.

Αντε την επόμενη βδομάδα θα σταματήσω απ' την δουλειά και θα τα λέμε καλύτερα.

Πάω να ετομαστώ σιγα-σιγά γιατι θα βρεθώ με την πεθερά μου σε λίγο.

Σας φιλώ προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εσείς που με ρωτάτε για τη Φαιναρέτη.

Παρ'τε τηλέφωνο και δηλώστε ότι ενδιαφέρεστε για να σας κρατήσουν θέση. Οι θέσεις είναι περιορισμένες και αν το αφήσετε για όταν θα'χετε χρόνο, μπορεί να μην υπάρχουν οι θέσεις!!

Εμένα μου είπαν ότι καλύτερα θα'ταν να'χω ξεκινήσει νωρίτερα!! Αλλά οκ, ότι μπορέσουμε να μάθουμε, καλό είναι!!!

Από doppler πώς πάμε;; Έχει κάνει καμιά σας;; Τι ακριβώς γίνεται σ'αυτό; Υπέρηχος είναι;

Εγώ έχω ραντεβού στις 29/9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera omorfoules mou....Exthes eniotha kapos olh mera kai malon tha me trigirnouse kati giati etrexa sthn toualeta olh mera (oxi gia tsisakia mou).... Shmera niothw kalitera to stomaxi mou alla re koritsia sinexia anakatevome ola kala me afthn thn eggumosunh den lew eimai kalitera apo thn proth se pola pragmata alla oi palioanagoules den efigan akomi, eftixos emeto den kanw alla mou xalaei thn diathesh, fisika den einai opos sthn arxh.....Telos panton ftanei h klapsa gia shmera edw exoume to mpempaki mas gero kai egw kanw parapona, ntroph mou :oops::oops:

Roula emena doppler mou kanei o giatros mou kathe fora pou pigenw, einai enxromos uperixos opou kitaei ton omfalio loro an trefete kala to mwro, isos kai esena na exei tetio uperixo o giatros sou, ton rotises???

Exw rantevou avrio na paw na dw to zouzouni mou na mou pei poso megalose kai meta mpenoume sthn telikh euthia koritsia terma ta psemata, oxxxx anxothika twra exw akomi na kanw ena soro pragmata kai eixa valei stoxo na ta teliwsw OLA ton Septemvrio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!απο χθες ο μπεμπης με εχει ταραξει στη κλοτσια!κοριτσια κι εγω εχω προβληματιστει λιγο με το θεμα εσωρουχα,σουτιεν θηλασμου και νυχτικακια!δε βριισκω πουθενα κι αν βρω ειναι πανακριβα!ρουλα τελικα πηρα κι εγω τηλ στο κεντρο φαιναρετη γιατι αγχωθηκα οτι δεν θα προλαβω. η κοπελα που μιλησα μου ειπε οτι θα με παρει σημερα να μου παρει ιστορικο και να κλεισουμε το πρωτο ραντεβου,ελπιζω να εχουν θεσεις αλλιως θα παω στο αλεξανδρας.αχ βρε κοριτσια εκει που ελεγα οτι θα τελιωσουμε με καποιες δουλειες τωρα που ο αντρας μου εχει αδεια ειναι στο κρεβατι γιατι εχει μια κυστη στο ποδι και δε μπορει να περπατησει :(

ενινα μου κανε λιγο κρατει με τη δουλεια...απο αυτα που λες φανταζομαι κουραζεσαι υπερβολικα!πανω απ'ολα τα μωρακια μας!δες το και λιγο εγωιστικα δε μπορει να σου κανει τιποτα ο διευθυντης σου εγκυος εισαι,τον εχεις στο χερι!

ευγενια με το καλο τα επιπλακια σου!

νιρο και kisha καλωσηρθατε

παω τωρα γιατι εχω αναλαβει καθηκοντα νοσοκομας σημερα @-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια.Πως ειστε?

Το βραδυ μπορω να πω οτι κοιμηθηκα καλα σε σχεση με τις αλλες μερες.Ο μπεμπης μεεχει τρελανει στις κλωτσιες αλλα θελω να τον δω εχει περασει καιρος απο την προηγουμενη φορα που πηγα στον γιατρο.Την Τριτη ειναι να παω τωρα :) Αντε να δουμε ποσα κιλα θα εχει παει ο χοντρουλης :D

Κατερινα οπου εχω κοιταξει παντως για νυχτικακια κτλ παντου ακριβα ειναι :evil: Περαστικα στον αντρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Το δικό μου βράδυ μέχρι τις 5 ήταν μια χαρά (κοιμήθηκα από τις 10 το βράδυ). Μετά ξύπνησα για να κάνω την ένεση για την θρομβοφιλία μιας και το πρωί είχαν να κάνω εξετάσεις. Κάνω την ένεση, ξαναπέφτω για ύπνο και φυσικά ξανακοιμήθηκα στις 6:45 με τις 7:15. Πήγα ΙΑΣΩ έκανα εξετάσεις, γύρισα Ελευσίνα, έκανα και άλλες εξετάσεις και τώρα είμαι στην δουλειά..τι ωραία τι καλά!! Απο την πείνα που είχα χτύπησα και μια τυρόπιτα και τώρα ο μπέμπης κάνει πάρτυ!! (Πονάω κορίτσια απο τις κλωτσίες του!!)

Το Σάββατο έχω να κάνω doppler και να δούμε πόσο μεγάλωσε ο άντρακλας μου!! Γιούπι, γιούπι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ζουζουνες τι μου κανετε???χθες ειχαμε βγει βολτα ολο κλεισμενη μεσα εισαι μου ειπε ο γλυκος αντρουλης μου και με παιρνει αγκαζε και φυγαμε...τελεια ηταν καιρο ειχαμε να το κανουμε...

την ειδαμε και εμεις την εκπομπη με την τατιανα και εχει λυσσαξει ο καλος μου γιατι θελει να θυλασω τον μπεμπη μεχρι δυο χρονων για να μην αρρωσταινει...το τι του εκανα μπας και καταλαβει ας θυλασω πρωτα ενα εξαμηνο και αν δουμε οτι αντεχω παμε και παραπανω αυτος στην κοσμαρα του νομιζει πως ολα ειναι ευκολα αφηστε και το καινουριο σιχαινεται λεει να του αλλαζει πανες και δεν θα το κανει...επισης φοβαται και δεν θελει να ειναι μαζι μου μεσα...και τελος μπορει να αντεξει τα παντα εκτος απο το κλαμα...οσο και να του εξηγουσαν ολοι πως ο μονος τροπος για να σου πει το μωρο πως πειναει πως θελει αλλαγμα η οτιδηποτε αλλο πρεπει να κλαψει αυτος εκει...δεν μπορω να κλαιει...χριστε μου τι θα τον κανω????? :?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!

Αναστασία σε ποιά περιοχή μένεις; που βρήκες ωραία νυχτικάκια; επίσης, πως πήρες το επίδομα από τώρα; εγώ ξέρω ότι πρέπει να σταματήσεις πρώτα τη δουλειά, να υπογράψει ο εργοδότης το χαρτί και μετά πας και εισπράττεις... σταμάτησες νωρίτερα;

Ρουλίτσα εμένα ντόπλερ θα μου κάνει ο γιατρός μου στο επόμενό μας ραντεβού, αρχές Νοεμβρίου...

Εύη αύριο θα δεις τον μπέμπη μας ε; άντε ωραία, όλα καλά θα είναι! Ευγενία κοντεύει και για σένα το Σάββατο!

Κατερίνα περαστικά στον αντρούλη σου!

ΜαρίαΚρήτη περίεργα άρχισε να σου τα λέει ο αντρούλης σου! μάλλον είναι από το άγχος του μωρέ, μόλις δει τον γιόκα του να δεις και πάνες να αλλάζει, και θα μάθει να τον νανουρίζει όταν κλαίει, τα πάντα θα κάνει! Οσο για το θηλασμό... 2 χρόνια;;; που του ήρθε;;;;

Δικά μου νεάκια δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να σας πω... πόνος και πάλι πόνος στην πλάτη... α, πήγα και κουρεύτηκα χτες επιτέλους, κόντευα να φτάσω το μαλλί της Ποκαχόντας... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες τι κανετε?εμεις καναμε υπερηχο και 3D!η μπεμπα ειναι 44 εκ κ 2200 :mrgreen: εχει πααααρα πολλα μαλια κ εμπαιναν μεσα στα μουτρα της! :lol: εκανα κ καρδιοτοκογραφο οπως καθε βδομαδα.ολα μια χαρα.δευτερα παλι θα παω για καρδιοτοκογραφο ουφ!ο αιματοκριτης ανεβηκε στο 34 :ymapplause::ymapplause: ειχε φτασει 28 πριν 2 μηνες :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα μια χαρα τα νεα σου φτου φτου τελεια η μικρη..απο τωρα να ετοιμαζεις τα κοτσιδακια της...αχ τι ωραια...

ελενα και εγω το ιδιο νομιζω πως ειναι κριση της στιγμης και αντιδραση γιατι εχθες του την επεσαν αλλοι μπαμπαδες και του τα παρουσιασαν λιγο μαυρα και αραχνα και απλα ηθελε να το παιξει αντρας βαρυς και ζορικος...αλλα ειμαι συγουρη μολις δει τον γιοκα του δεν θα τον αφηνει στιγμη...και οσο για τον θυλασμο ετσι ειπαν στην εκπομπη και για αυτο του κολλησε η ιδεα...εγω παντως ευχομαι να καταφερω να θυλασω το εξαμηνο τουλαχιστον και μετα βλεπουμε...

αχ παναγια μου ανυπομονω να πανε ολα καλα και με την γεννα και μετα...εχω τετοιο αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι δύο χρόνια? Καλά αστον να λέει. Όσο αντέξουμε θα τα θηλάσουμε. Αν δεν αντέξουμε θα σταματήσουμε..απλά τα πράγματα!! Ένα εξάμηνο πιστεύω ότι είναι υπεραρκετό. Να περάσει και άλλος ένα χρόνος για να βάλω μπροστά για το 2ο!!! :shock::shock:

Εμένα ο άντρας μου λέει σε όλα ναι. Ότι και να του πω να κάνει μου λέει ναι!! Βέβαια δεν κάνει σχεδόν τίποτα από αυτά - το λέει για να μην του γκρινιάξω εκείνη την στιγμή. Δεν έχει μάθει ακόμα ότι μετά θα ακούσει περισσότερα!!! Χθες φτου φτου μην τον ματιάσω με βοήθησε στο σπίτι χωρίς καν να του ζητήσω να το κάνει..Για αυτό και χθες είχε επιβράβευση..

Νομίζω πάντως ότι όταν θα γεννήσω ο άντρας μου θα χαζέψει εντελώς - διαφωνούμε συνέχεια σε ποιον θα έχει αδυναμία ο μικρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο θηλασμος ειναι προσωπικη υποθεση της μητερας ΜΟΝΟ.ουτε ο πατερας ανακατευεται ουτε κανενας αλλος.οποιος ανακαταυεται ας θηλασει ο ιδιος αν μπορει :mrgreen: θα θηλασουμε τα μωρα μας οσο μπορουμε!προτιμω εναν θηλασμο που θα μου προσφερει ευχαριστα συναισθηματα παρα να τον βλεπω σαν καταναγκαστικο εργο επειδη καποιος αλλος το θελει.οποια μαμα μπορει 1 χρονο η 2 δικαιωμα της οποια παλι δε μπορει κ παλι δικαιωμα της!εγω εχω βαλει ως στοχο το 6μηνο κ μετα βλεπουμε.αν φτασω κ στο 6μηνο παντως θα ειμαι ευχαριστημενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ευχαριστω ια το καλωσορισμα!!!δε θελει να ξερει ο αντρα ςμου θελει εκπληξη,εγω φαγωθηκα γιατι ηθελα αγορακι,αλλα ειχ ααλλο προαισθημ και βγηκε,κι ετσι δενμπορωνατο πω σε κανενα για ναμην τους ξεφυγει και χαλασει η εκπληξη του!!!τι νακανω,τρωγομαι μονη μου τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει πολλη ζεστη αυτο το δωματιοκαι αργει και ο πισις μου!χιχιχ!παω να δω τηλεοραση!!!!!μετα θ απαμε τον πισι μ ετο γραφειο του στο χωλ,γιατι βλεπω στο δωματιο του μωρου ναμη χωραει το μωρο στο τελος.....ω ρ εμανα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν είναι κάτι ανησυχητικό απ' την στιγμή που το βρίσκεις και έχει την εποπτεία ο γιατρός, απλά είναι κάποια απ' τα μικρόβια που προκαλούν αποβολές, οπότε μόνο για αυτά θέλει αυξημένη προσοχή. Δεν μου είχαν δώσει προβιοτικά, μόνο αντιβιώσεις έπαιρνα και μετά μια κρέμα για τους μύκητες που είχαν βγει τον τελευταίο καιρό λόγω του πεσσού, αλλά δόξα τω Θεώ φτάσαμε αισίως στο τέλος χωρίς κανένα πρόβλημα. Φαντάζομαι θα βοηθάνε κι αυτά απ' το να μην παίρνεις καθόλου, απλά δεν το είχα ψάξει παραπάνω, είχα το άγχος μην πάθει κάτι το έμβρυο απ' τα διάφορα που έβγαιναν! Το άγχος δυστυχώς μέχρι και την γέννα δεν νομίζω να φεύγει ποτέ, ακόμα και μετά την αυχενική πάντα υπάρχει κάτι να αγχώνεσαι, θέλει να μάθεις να το διαχειρίζεσαι με όποιο τρόπο δουλεύει στον καθένα. Καλή δύναμη σε όλες!
    • Σ ευχαριστώ που απάντησες κορίτσι μου ❤️ έτσι κι εμένα, μόνο όταν το ζουλάω, ή πχ όταν φοράω την τσάντα μου που έχει λουρι χιαστή, και βρεθεί το λουρί πάνω στο στήθος με πονανε οι θηλές. Δηλαδή είναι σίγουρα ευαίσθητο, απλά τις προηγούμενες εβδομάδες δε χρειαζόταν καν να το πιέσω ήταν βαρύ και επώδυνο. Τέλος πάντων, πρέπει να το ξεπεράσω, ούτως ή άλλως κι η γιατρός μου είπε ότι όσο σιγά σιγά αρχίζει κι αναλαμβάνει δράση ο πλακούντας μεταξύ 9ης-10ης εβ τα συμπτώματα θα υποχωρούν. Πρέπει να ηρεμήσω, απλά λόγω ιστορικού σκέφτομαι χαζά 🥲 τώρα είμαι καλύτερα ψυχολογικά, απορροφήθηκα και με τη δουλειά οπότε πάμε παρακάτω με θετική ενέργεια 💫
    • Εμένα 21+5  439γρ. Μου είπε η γιατρός οτι το μέγεθος πρέπει να πάει αναλογικά με το σωματοτυπο της μητέρας. Μου είπε εγω π είμαι μικροκαμωμενη καλό είναι να κανω μικρό μωρό.
    • 13 μηνων κ εμείς!  Τώρα είναι 2 χρόνων κ δεν σταματάει να μιλάει.. 😁
    • @Kiddoμου χάρηκα τοοοοσο πολύ!  Πολύ καλά νέα! Οποτε ηρεμία τώρα εεε... !!!  Τώρα έτοιμη για την αυχενική να φύγει κ αυτό το βάρος! Πότε την κάνεις?    @Θέτις Κ.,λοιπόν κ εγώ το ίδιο έπαθα πριν μερικές βδομάδες! Με το στήθος που λες. Τωρα δεν ποναει οπως στις αρχες, βεβαια παλι με εχει πιασει πονος αμα το χτυπησει η κορη μου 🤣 Ρωτησα εχθές για τους πόνους που έχω χαμηλά σαν ωορρηξία. Μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...