Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

τι εννοειςπιο ηρεμα?εγω οποτε μενω εγκυος εχω ορμονες στο κοκκινο κ νευριαζω κ φωναζω με το παραμικρο.ολα μου φταινε ολοι με νευριαζουν :oops:

μπεμπακος ναι χυμος βυσσινο κ με την πεινα που ειχα γιατι επρεπε να ημουν κ νηστικη μια χαρα μου ειχε ερθει.500 γρ επρεπε να πιω :lol: τελειο :P

δεν ημουν εξαντλημενη μετα την καμπυλη ομως...ουτε θυμαμαι κ σε καποιο αλλο παιδι να ημουν...για ποιο λογο να γινεται αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δήμητρα όταν μου ανέβηκε το ζάχαρο στο υψηλότερο σημείο ένιωσα υπνηλία απίστευτη και ζαλάδα και στο τέλος, μετά απο 3 ώρες και 4 μετρήσεις είχε πέσει στο 56 - πολύ πιο χαμηλά απο το φυσιολογικό. 500 γρ. γλυκόζη? Λογικά κάποιο άλλο είδος κάνετε. Εμείς κάνουμε 100 γρ.

Σίγουρα πρέπει να νιώθεις πολύ καλύτερα που ζεις στην Γερμανια όσον αφορά τα νοσοκομεία και όχι μόνο - εδώ τα πράγματα με την δημόσια υγεία είναι τραγικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω ευγενεια μου παντως στα αλλα παιδια κ σε μενα 100 γρ εδειναν.τωρα σαυτο μου εδωσαν 500 κ ειναι σαν βυσσιναδα.εγω δεν εχω σακχαρο ανεββασμενο εντελως προληπτικα το εκανα.το συστημα οντως καμια σχεση...πριν ερθω γερμανια οταν ακομα ειχαμε σχεση με τον αντρα μου στην ελλαδα ειχα μεινει εγκυος αλλα απεβαλα κ εκανα αποξεση στο νοσοκομειο σερρων...τραγικη κατασταση.υποτιθεται το νοσοκομειο μεγαλο κ καλα το μεγαλυτερο στα βαλκανια κ μπουρδες.μετα την αποξεση μου εβαλαν εναν ορο κ πριστικαν τα χερια μου ειχαν γινει τριπλασια.χτυπαω 3-4 φορες καμπανακι τιποτα.καμια μουλαρα δεν ερχοταν.τελικα βγαινω απο το δωματιο με τον ορο παραμασχαλα κ τις βλεπω ολες μαζεμενες να κουτσομπολευουν.φωναζω να ερθει μια κ τελικα μπαινει μια μεσα γεματη νευρα''τι θες εσυ κ φωναζεις???\\ :shock: τις εδειξα που πριστηκα κ μου λεει ''ε και γιαυτο κανεις ετσι???αμαν πια!!!'' :shock: φευγει απο το δωματιο ολο νευρα κ επιστρεφει με κατι χαπια.μου τα πεταει στο κομμοδινο απο μακρια κ μου λεει ''παρε αυτα!!!!'' σα δε ντρεπονται...για να μη πω για τα φακελακια...που γεννησα στη γερμανια κ δεν πληρωσα ουτε ενα ευρω κ ημουν κ μονη μου στο δωματιο κ μολις πατουσα το κουμπι σε 5 δευτερα ερχοταν νοσοκομα .πιπιλα ζητουσα κ ετρεχε να μου φερει...οτι κ να ζητουσα ολο με το χαμογελο κ να με εξυπηρετησουν .ειχαμε κ μενου τι γευμα θελουμε να φαμε κ μιλαμε για φαγητα εστιατοριου κ οχι φιδε κ λαπαδες..μη μιλησω για την καθαριοτητα...μπαινεις σε ελληνικο νοσοκομειο κ βρωμαει αρρωστιλα κ κλεισουρα.εδω μυριζουν οινοπνευμα κ απολυμαντικα.δε ξερω κοριτσια αλλα οποτε ερχομαι ελλαδα τρεμω μη παθουμε κατι.ειχαμε ερθει μια φορα η κορη μου ηταν 3 ετων ο γιος μου 7-8 μηνων.ανεβαζει πυρετο η μεγαλη 39.τρεχουμε στο νοσοκομειο...ερχονται 2 ειδικευομενοι αμουστακοι να την εξετασουν.ο ενας ελεγε ωτιτιδα ο αλλος ελεγε αμυγδαλιτιδα τελικα ειπαν κ τα 2 μαζι(για να μη μαλωνουν τα αγορακια) μετα διαφωνουσαν στην αντιβιωση...μονο κορωνα γραμματα δεν εριξαν για να αποφασισουν..μου εγραψαν εκει περα μια αντιβιωση αλλα δε την εδωσα..πηρα το παιδι το πηγα σε εξωτερικο γιατρο.εσκασα το 50ευρο κ με εξυπηρετησε οπως επρεπε.αλλα ετσι ειναι.αμα εχεις λεφτα κατι γινεται.αμα δεν εχει εισαι καταδικασμενος? :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia den ksero sta idiotika alla sta dhmosia nosokomeia prepei na exeis ta dika soy royxa tou mwrou kai na parete arketa,eswterika fanelakia eksoterika royxalakia,kaltsakia gantakia kai sentonakia kai koubertoula psili...serbietes pitzames ktl.panes kai galatakia tou mwrou sou dinoun ekei ta galatakia einai mias xriseis kai ta petas ta mpoukalakia!!!mpanio sou to kanoun oi maies apla esu prepei na exeis etoimh thn petseta tou mwrou kai epeita na to ntiseis kai na to thilaseis fysika monh sou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω στα νοσοκομεια τα εχουν ολα για το μωρο ρουχα πετσετες κ καλλυντικα λαδακια σαμπουαν κλπ κ παμπερς κλπ κ για τη μαμα σερβιετες σαμπουαν .η μαμαδες μονο τα ρουχα τους παιρνουν.ευτυχως γιατι ηθελα να τα εχω εδω καθαρα κ σιδερωμενα του μωρου για οταν ερθουμε σπιτι.μολις φευγουμε απο το νοσοκομειο μας δεινουν κ 2 σακουλες καλλυντικα μωρου δωρο κ εναν υπνοσακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...Exw mia nista shmera den vlepw mprosta mou alla eipa na mpw na dw ta neakia sas, exw kai thn alh pou den leei na paei gia upno kai as einai ptoma sthn kourash.Shmera arxisame kolimvitirio (kai lew egw twra aaa re Souhdia me ta wraia sou) alla afta exoume mafta tha poreftoume (gia to kolimvitirio pane auta twra gia osous den katalavan).......

Shmera ida enan paidiatro-neognologo sthn tv pou milouse gia to emvolio ths gripis kai genika gia emvolia sxetika me paidakia, gia ta neogenita eipe mexri 6 mhnon einai kala na emvoliazomaste oi giro pou erxomaste se epafh me to vrefos mhn tixon kai tou metadosoume thn griph pou enfanizete kathe xrono, egw perisotero anisixw gia tis iosois pou tha kouvalaei h megalh sto spiti, malon tha kanw ena thlefonima sthn paidiatro mas autes ths meres na mou pei kai auth th gnomh exei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dhmhtra kai sthn ellada ta idia kanoune :lol::lol::lol::lol: xaxaxa

αυτο ξαναπες το...

θυμαμαι κοριτσια μια φορα η μητερα μου ειχε παθει ακατασχετη αιμοραγια ενω ειχε περιοδο.μιλαμε εκει που η περιοδος της ηταν στη μεση ξαφνικα αρχισε να τρεχει σαν ποταμι ηταν 3 το πρωι.σηκωνεται ετοιμαζεται 3.30 ηωρα την ειχε παει ο μπαμπας μου στα επιγοντα.μονο που δε την εβρισαν μιλαμε :evil: κ γιατι ηρθες τετοια ωρα δε μπορουσες να περιμενεις να ξημερωσει?? :shock::shock: πηγαν κατι νοσοκομες εκει πρισμενες στα ματια απο τον υπνο...καλα ειναι δυνατον?τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα λίγο ε; Απ'ότι διαβάζω είστε όλες καλά και χαίρομαι πολύ γι' αυτό. Κι εγώ καλά είμαι το Σ/Κ έκανα κάτι ψώνια για το σπίτι κυρίως. Σήμερα πήγαμε στα ΙΚΕΑ να δούμε για χαλί και κουρτίνα για το δωμάτιο της μπέμπας αλλά δεν βρήκα κάτι το αξιόλογο. Θα κοιτάξουμε κι αλλού.

Κορίτσια έχω αρχίσει και δεν την πολυ-παλεύω με τις κινήσεις μου. Όταν είναι να σκύψω το σκέφτομαι κι εγώ πολύ και έχω κι αυτήν την μπεμπούλα που όλο κουνιέται σαν να τεντώνεται κι απ' τις δύο μεριές και με πονάει ώρες - ώρες. Και είμαι στον 8ο. Δηλαδή στον 9ο τι θα γίνει; θα μου σκύσει την κοιλιά ή θα περιοριστεί μιας και που δεν θα έχει πολύ χώρο να κουνηθεί. Θα δείξει...

Απ' την άλλη εβδομάδα λέω να αρχίσω να πλένω κανα ρουχαλάκι για να τα τακτοποίήσω σιγά-σιγά.

Αγόρασα και πιτζαμούλες για το νοσοκομείο!

Ευη κι εγώ αυτό με τις ιώσεις πολύ το φοβάμαι ρε γμτ. Γεννάμε και μέσα στον χειμώνα βλέπεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάλια εντελώς είναι τα πράγματα γενικά με το δημόσιο στην Ελλάδα. Δεν λέω ότι είναι όλοι τεμπέληδες, αλλά ένα ποσοστό 70%-80% είναι για πολλές σφαλιάρες!!

Γενικά πιστεύω ότι έχουμε χαλάσει σαν λαός - έχουμε χάσει την ανθρωπιά μας. Ποια είναι η αντιμετώπιση του κόσμου όταν σας βλέπουν? Σας αφήνουν στις δημόσιες υπηρεσίες, στο σουπερ μάρκετ να μην περιμένετε στο ταμείο? Εμένα οχι μόνο δεν μου προσφέρουν την σειρά τους αλλά μου την κλέβουν!! Το έπαθα και αυτό!! Ήμουν ένα βήμα πριν το ταμειο και έτρεξε ένας και μπήκε μπροστά μου!! Και είχα 5 πράγματα μόνο!! Δεν θέλω να πιστέψω ότι έχουμε γίνει τόσο απάνθρωποι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως Ευγενία έτσι έχουμε γίνει. Δυστυχώς οι περισσότεροι κοιτάνε την πάρτη τους και δεν υπολογίζουν ούτε έκγυες ούτε αρρώστους ούτε τίποτα. Είναι που θα πέσεις. Εμένα στις δημόσιες υπηρεσίες που κινούμαι λόγω της δουλειάς μου που βγαίνω μια φορά την εβδομάδα για ταχυδρομείο και τράπεζες μου δίνουν προτεραιότητα επειδή το λένε οι υπάλληλοι που με ξέρουν δέκα χρόνια τώρα αλλιώς ο κοσμος στην ουρά σημασία δεν δίνει. Και μάλιστα στην αρχή που δεν φαινόταν και πολύ η κοιλιά μου στο ταχυδρομείο η προϋσταμένη μου είπε και το κορυφαίο. Ξέρω ότι είσαι έγκυος αλλά επείδη δεν φαίνεσαι δεν μπορώ να σε βγάλω σε προτεραιότητα γιατί θα με φάνε οι υπόλοιποι που περιμένουν επομένως περίμενε λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?

Εγω δεν την παλευω καθε βραδυ ,πονανε τα κοκκαλα μου,η πλατη μου ,τα πλευρακια μου δεν μπορω να βολευτω οταν ξαπλωνω....αχ τι θα κανω και εχω αλλους 2 μηνες μπροστα μου!

Εχω αρχισει και κανω ξεκαθαρισμα απο τα ρουχαλακια του πρωτου μου για να δω τι θα κανει στον μπεμπη...Θα αρχισω το πλυσιμο σιγα σιγα και πρεπει να κανω και χωρο στις ντουλαπες :?: να χωρεσουν και τα πραγματα του μωρου!

Καλα οσο για την προτεραιοτητα δεν το συζητω...με κοιτανε καλα καλα και δεν με αφηνουν πουθενα να περασω πρωτη.

Αναστασια,πυτζαμουλες πηρες μονο?νυχτικα οχι?Εγω αγορασα μια πυτζαμουλα αλλα θελω να παρω και 2 νυχτικακια.Την πρωτη φορα μονο νυχτικα ειχα και τα καταβολευτικα.Ειναι και ευκολα απο την αποψη οτι θα ερχετε ο γιατρος να σε βλεπει(απο κατω)και το σηκωνεις και τελειωσε.δεν θαχεις να βγαζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες!βρηκα λιγακι χρονο τωρα πρωι πρωι να σας διαβασω που ο αντρας μου πηγε το αυτοκινητο για service.πιασατε συζητηση βλεπω για τα ελληνικα νοσοκομεια ...ειναι κριμα που εχουμε τετοια νοσοκομεια αλλα και τετοια ζωα να δουλευουν μεσα!!!ειναι κριμα γιατι οι γιατροι μας ειναι οι καλυτεροι απο θεματα γνωσεων στο κοσμο και δεν υπαρχουν οι προδιαγραφες να κανουν τη δουλεια τους..περα απο αυτο οι περισσοτεροι εχουν χασει τον επαγγελματισμο τους και εχουν γινει ενα με το κολοσυστημα!γενικα εδω στην ελλαδα πρεπει να εχεις τυχη και να σου κατσει καλος γιατρος και προπαντως να ειναι ανθρωπος!και αυτο μπορει να γινει και στο ιδιωτικο και στο δημοσιο.π.χ εγω που η προηγουμενη μου εγκυμοσυνη παλλινδρομησε στον 3ο ειχα γιατρο ιδιωτικο και ηταν και σε μεγαλο ιδιωτικο θεραπευτηριο.ε το παιδι ειχε πεθανει 2 βδομαδες ειχα αιματα λιποθυμαγα απο το πονο και με εστελνε στο φαρμακειο απλα για προλουτον ενεσεις εφτασα στο τελος να μη μπορω να κοιμηθω απο τους πονους για να μου πει πηγαινε στο μαιευτηριο να σε δουν!(εδω να σημειωσω οτι το ιατριο του ηταν 100μετρα απο το δικο μου σπιτι)αλλα ο κυριος δε μπορουσε ναμε χωσει καπου αναμεσα στα χιλιαδες καθημερινα ραντεβου του.αφηστε που ποτε δεν τον ειχα βρει στο τηλ και παντα μου ελεγε τι να κανω η γυναικα του που ειναι μαια!το λοιπον...κανω την αποξεση...μου πηρε 1700 ευρω χωρις αποδειξη επειδη τον ταλαιπωρησα βραδιατικα...καιαπο τοτε οποτε τον πετυχαινω στο δρομο ουτε σε ειδα ουτε σε ξερω....ουτε ενα λυπαμαι και κυριως η γυναικα του που μολις καταλαβαι οτι προφανως με χασανε απο πελατισα κρυβοτανε και στο τηλ..δε μου ελεγε ουτε καν τι να κανω μετα την αποξεση τι φαρμακα να παρω..τυπος εξαφανιστηκε μετα την αποξεση και δεν ενημερωσε καν για την αντιβιωση που θα επαιρνα!!!!!!!!(δε με νοιαζει να πω και το ονομα του Τζεφερακο τον ελεγαν και ηταν στο λητω).αντιθετως ο γιατρος μου στο αλεξανδρας ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ αν εχει προβλημα εστω και μη σοβαρο ασθενης του κανει ανω κατω το αλεξανδρας να τον βοηθησει!με εχει δεχτει πολλες φορες οταν εχω καποιο θεμα στο ιατριο του χωρις να πληρωσω τιποτα!φανταστητε βρε κοριτσια μια μερα ανεβασα λιγακι πυρετο και με στειλε στα επειγοντα του αλεξανσρα..ε μεχρι να παω ειχε συνεννοηθει με τους γιατρους που εφημερευαν να με δουν αμεσως αλλη φορα που χρειαστηκε να παω στο συγγρο για αλλεργια και να παραμεινω 2-3 μερες ηταν σε διαρκη επικοινωνια μαζι τους απο μονος του χωρις να του πω τπτ!αφηστε που ειναι κατα των καισαρικων αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος και δεν ζηταει ποτε φακελακι ουτε παιρνει δεκαρα για τις γεννες που κανει..φυσικα ξερω οτι ειναι η εξαιρεση και χαιρομαι πολυ που τον βρηκα!το αλεξανδρα λιγακι φοβαμαι μονο σα νοσοκομειο γιατι δεν ξερω τι αντιμετωπιση θα εχω αλλα προσπαθω να ειμαι θετικη!

ενινα μου εγω θα το ψαξω στις 6 οκτωμβριου που εχω ραντεβου για τα μαθηματα.

αναστασια ασε κι εμενα ετσι ειναι ο μπεμπης μου..κι εγω απορω τι θα γινει στους επομενους μηνες μιας και μολις πριν λιγερες μπηκα στον 7ο.

αχχ κοριτσια μου φαινεται οτι ο καιρος δε περναει με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ευγενια και elisa!elisa εγω πηγα και κοιταξ στα λητω για μπιτζαμες αλλα δεν πηρα γιατι ηταν φαρμακειο!! :shock: τωρα που ξερω περιπου τι θελω θα παω να τα βρω σε καποιο ουδετερο μαγαζι.απο το λητω πηρα μονο κατι βρακακια για το μαιευτηριο τα οποια μου τα εδωσε μια ασχετη πωλητρια τα οποια δεν ειναι καθολου ελαστικα,σκιστηκαν τη πρωτη μερα που τα εβαλα και το κορυφαιο???ηταν στρινγκ :twisted: εν ολιγης θα προσπαθησω να μη ξαναπατησω στο λητω!κι εγω θα ξεκινησω να τελιωσω ολες τις προετοιμασιες για τον μπεμπη μεχρι και τις 2 οκτωμβρη που ο αντρας μου γυρναει στη δουλεια γιατι μετα μονη μου δε θα τη παλεψω να τα κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μπεμπακος!Εγω θα παω να παρω τα νυχτικακια απο το mothercare.Ειναι λιγο ακριβουτσικα αλλα εκει εχουν και κοντομανικα αλλου βρηκα μονο μακρυμανικα.Γιατι μου ειπαν οτι στα μαιευτηρια εχουν παρα πολυ ζεστη και δεν αντεχεις με μακρυ μανικι.Οποτε λεω να παρω κοντομανικα και να εχω καμια ζακετουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι καλημέρα!! Έχεις απόλυτο δίκιο - δεν έχει σημασία αν είσαι σε δημοσιο ή σε ιδιωτικό, σε θέμα γιατρού. Σε θέμα συνθηκών έχει.. Κακοί γιατροί ύπάρχουν παντού! Σημασία έχει αυτό - να βρεις έναν άνθρωπο - εγώ όταν έπαθα ξημερώματα πρωτομαγιάς αποκόλληση και πήρα τον γιατρό μου στις 5:30 το πρωι,όχι μόνο απάντησε, ήρθε στο ΙΑΣΩ να με δει και ο ίδιος και μετά όταν είδαμε οτι ο μπέμπης είναι καλά, έκανε κίνηση ο άντρας μου να του δώσει 50 € έτσι για τον κόπο του - δεν τα πήρε ποτέ.

Λοιπόν έψαχνα χθες για σουτιέν θηλασμού και πιζάμες, νυχτικά...μου πέσαν τα σαγόνια!! Πανάκριβά όλα. Για αυτό σκέφτηκα να πάω να ρίξω μια ματιά στα H&M στην ερμού μήπως έχουν σουτιέν θηλασμού και στα Marks & Spencer για πιζαμονυχτικάκια. Αν και διάβασα ότι σουτιέν θηλασμού δεν πρέπει να πάρουμε ακόμα γιατί το στήθος μας θα μεγαλώσει και άλλο. Εμένα ήδη της εγκυμοσύνης ενώ τα είχα πάρει φαρδυά ήρθαν και γέμισαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ευχαριστήθηκα τα ψώνια στα Λητώ όσον αφορά τα πράγματα του μπέμπη. Πήγα στα Jumbo και δεν μπορούσα να καταλάβω τι είναι το κάθε πράγμα ή τι διαφορά έχει. Πλήρωσα λίγα παραπάνω αλλά είχα μια κοπέλα που με βοήθησε αρκετά και μου εξήγησε τις διαφορές. Όσα ήξερα ότι ήταν πιο φτηνά στα Jubmo τα πήρα απο εκεί και ήξερα ότι ποιοτικά δεν έχουν διαφορά. Γιατί στα περισσότερα η διαφορά στην ποιότητα είναι τεράστια. Για τα δικά μου, που δεν έχουν ποικιλία δεν θα δώσω 50 € για ένα σουτιέν. Και δεν θα θέλω μόνο ένα!! Μόνο αν δεν βρω αλλού θα καταλήξω εκεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τι κάνετε; εγώ είμαι πολύ χάλια σήμερα... χτες έκανα 2,5 ώρες να φτάσω στο γραφείο λόγω κίνησης, σήμερα έκανα 2... η μέση μου και η πλάτη μου με έχουν πεθάνει, δεν μπορώ να καθίσω ούτε να σηκωθώ από την καρέκλα. Εδώ δεν μπορώ να μιλήσω καλά καλά από τον πόνο! Δεν ξέρω πως θα το παλέψω, και έχω 20 μέρες ακόμα...

Το θέμα με τα νυχτικάκια είναι όντως ένα πρόβλημα... κι εγώ δεν θέλω να δώσω ένα σωρό λεφτά γιατί γενικά δεν φοράω νυχτικά, δεν με βολεύουν, αλλά τώρα για το μαιευτήριο χρειάζονται ρε γαμώτο... σε άσχετα μαγαζιά που εχω κοιτάξει δεν έχω βρει να ανοίγουν τα κουμπάκια όσο χρειάζεται για το θηλασμό, αφήστε που τα περισσότερα σχέδια είναι φρικτά, για 60άρες και βάλε! άμα βρει κάποια από εμάς νορμάλ νυχτικάκια σε λογικές τιμές ας μας πει και στις υπόλοιπες να πάμε!

Κατερινάκι λυπάμαι που πέρασες όλη αυτή τη διαδικασία! ευτυχώς βρήκες το κουράγιο και ξαναπροσπάθησες, και σε λίγο καιρό θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...KATERINA EXW PATHEI SOOOKKKKKK !!!!! POSA SE PIRE GIA THN APOKSESH???????????? :o:o:o 1700 h katalava lathos??? Emena pou mou ekane apoksesh sthn 12h evdomada logo palindromhs mou pire 350 euro kai auta oxi mono gia ekinon alla kai gia anesthisiologo kai thn klinikh mazi. Meta apo 2 evdomades ksanapiga gia epanelenxo kai den mou pire tpt, ekatse kai mazi mou mexri na sinelthw apo thn narkosh mou apantouse kai posh wra se erotisois pou tou ekana... Kala milame pos autos pou les den prepei kan na exei adia tetio gourouni pou einai X(X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eugenia sta H&m den prokite na vreis soutien thilazmou to kserw sta sigoura an einai na pas mono gia auto mhn xaneis ton xrono sou alla isos vreis kanena nuxtiko se kalh timh, esois pou eiste kai adinatoules mporite sigoura na voleftite ekei exei kai oraies formoules kai apo panw 1 t-shirt, prepei soni kai kala na kikloforoume me pitzames, egw kai sto spiti mou ton ximona me formes girnaw thn hmera kai to vradi koimame mia xara.. Gia soutien mhn eisai xazi kai pas kai doseis 50 euro mia filh mou pou doulevei se magazi me esorouxa xronia twra mou eipe pos ta exoun 10 euro egw apo ekei tha parw, gia kanaduo nuxtikes pou thelw den kserw ti na kanw giati thelw megalo noumero kai oxi sxedio san ths giagias mou opos eipe kai h Enina...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ; ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ; Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΥΤΖΑΜΕΣ -ΝΥΧΤΙΚΑΚΙΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΚΡΥ ΜΑΝΙΚΙ. ΓΕΝΝΑΩ ΔΕΚΕΜΒΡΗ. ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ;
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες της να μου κρατήσει 3!! Θα κοιτάξω μήπως βρω στα μέρη μου πιο φτηνά, αλλιώς θα δούμε. Ναι και η φόρμα μια χαρά είναι - έτσι και αλλιώς από εδώ και πέρα αθλητικό και φόρμα θα παίξει. Μαρτύριο κάθε μέρα να βρω ρούχα να βάλω στην δουλειά....

Καλημέρα NIRO - και εγώ τέλος Νοεμβρίου γεννάω αλλά στα μαιευτήρια έχει πολύ ζέστη. Καλύτερα να έχεις κοντομάνικο από μέσα και ένα ρομπάκι απο πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστούμε θερμά για την παρέμβαση και για την υποστήριξη!! Καλά έκανες και μας έγραψες γιατί και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω που πάω και τα βρίσκω τόσα μικρόβια.. ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε να ανησυχεί και μέσα σε όλα τα άλλα, είναι το λιγότερο που με απασχολεί..! Αλλά σε ευχαριστώ γιατί καλό είναι να το ξέρουμε..! Μια ανησυχία λιγότερη..! Να ρωτήσω, προβιοτικα σου έδωσαν και αν ναι σε βοήθησαν καθόλου;; Ή τσάμπα ξοδεύω λεφτά..;;
    • Μου τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα, αλλά ειλικρινά σ ευχαριστώ πολύ! με βοήθησαν πάρα πολύ τα λόγια σου σήμερα ❤️❤️❤️
    • Πραγματικά απαράδεκτος ο προηγούμενος εργοδότης, αλλά πιο πολύ απαράδεκτο στην Ελλάδα είναι που δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο να προστατεύει τους εργαζόμενους και να δίνει το δικαίωμα σε όλους αυτούς να συμπεριφέρονται έτσι... πολύ θλιβερό.... Ανοίγουμε μέγα θέμα συζήτησης τώρα, αλλά με θλίβει πολύ γιατί έψω αρκετούς φίλους που ζουν στην Ελλάδα προφανώς και βιώνω μέσα απ τις ιστορίες τους την αγωνία και την αβεβαιότητα στο εργασιακό περιβάλλον. Εγώ εδώ που είμαι τλχ προστατεύεται ο εργαζόμενος αρκετά θα έλεγα, δλδ και η προημούμενη μου δουλειά με ενημέρωσε 3 μήνες πριν παρακαλώ, οπότε είχα χρόνο να δ΄ρασω και να προετοιμαστώ κι επιπλέον μας βοήθησε κάπως με το να μας φέρει σε επαφή με recruiters. Νταξει, δε το κάνουν όλοι αυτό ούτε είνα υποχρεωμένοι, απλά το αναφέρω για την ιστορία... Και τώρα για την εγκυμοσύνη πιο πολύ σκέφτομαι ότι θα ξενερώσουν αλλά στην ουσία δε μπορούν να μου κάνουν κάτι γιατί ειδικά στην περίπτωση εγκυμοσύνης υπάρχει συγκεκριμένος νόμος που προστατεύει όχι μόνο τη μητέρα αλλά και τον πατέρα. Δηλαδή ακόμα και το σ΄υντροφό μου δε θα μπορούν να τον απολύσουν μέχρι και 3 μήνες μετά τη γέννα. Για τη δε μητέρα είναι μέχρι και 6 μήνες μετά τη γέννα. Απλά θα είναι λίγο άβολη η συζήτηση όταν το ανεφέρω 🤪
    • Κοριτσακι μ εγω εχω κανει ΕΤ σε φυσικό με κατεψυγμένα.  εγω δεν πρόλαβα να κανω Ovitrelle γιατι οταν πηγα για u/s την 11 μερα τ κύκλου κ  ειχε γινει η ωορρηξία κ το επιβεβαιώσαμε κ με τις εξετάσεις αίματος που ειχαμε κανει εκείνο το πρωινό. Απο την επόμενη μερα ξεκινησα προγεστερονη, cyclacur κ τα υπόλοιπα φάρμακα κ 5 μερες μετα εκανα την ΕΤ. Ο γιατρός μ δεν μ ζήτησε μετα την ΕΤ να μετρήσω προγεστερονη κ οιστραδιολη. Α κ 2 μερες πριν την ετ εκανα μια legogest k 1/2 Ovitrelle αυταααα…
    • Μα παιδί μου όλες ακριβώς τα ίδια λέμε και τα ίδια καταλήγουμε να σκεφτόμαστε!! Ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ να στηρίζει η μια την άλλη στη στιγμή της τρέλας..!!! Όπως και είμαι σίγουρη ότι όλες οι μανουλες to be και ιδιαίτερα όσες περάσανε δυσκολίες μέχρι να έρθει αυτή η πολυπόθητη τυχερή εγκυμοσύνη ανά τα προηγούμενα χρόνια, πάλι τα ίδια θα λέγανε και θα αγχωνοντουσαν..!! Όλα θα πάνε καλά!! 😘😘😘😘🤞🤞🤞🤞🤞 P.S. Εκφρασου ελεύθερα παιδί μου..!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...