Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Kalhspera koritsakia mou, molis girisame apo to parko kai eimai mouskema ston idrota, ti h8ele kai zestane o kairos den mporei na xalasei pali. Auto to S/k ksepatothika, exthes pigame mazi me tous koumparous, vaftistikia sto magik park, eixe para polu kozmo kai anamonh megali gia ola ta paixnidia. Ta koritsia ksetrelathikan alla oi megaloi ksepatothikan kai otan girisame spiti ta podia mou eixan ginei toumpano..To vradi den eklisa mati giati ponouse olo to kormi mou kai to proi eixame egertirio sths 7 (pigame se mnimoshno) Ekei ginotan xamos apo kozmo emhna pali orthia polu wra kai hrthe kai edese pou lene...

Euxaristw gia ta sxolia peri kilias, na fantastite pos mexri exthes nomiza pos htan mikrh h kilia mou alla twra katalava pos exei megalosei arketa,isos einai epidi eimai arketa efkinith akomh.

Paw gia ntouzaki kai meta ksapla ta leme avrio kouklitses :-h:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι όμορφη και στρογγυλή κοιλλιτσα είναι αυτή Εύη ? και είσαι και ευκίνητη όπως λες :ymapplause: γεμάτο το πρόγραμμα σου! εγώ πάντως με την κοιλίτσα μου τωρα που μερα με την ημερα καταλαβαινω πως μεγαλώνει δυσκολεύομαι σιγά σιγά,όποτε σκίβω να πάρω κατι το σκεφτομαι πολύυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα σααας!τι κανετε κοπελεες?αυριο εχω γυναικολογο θα κανω καρδιοτοκογραφο οπως καθε εβδομαδα και θα κανω κ υπερηχο!α θα κανουμε κ 3D βιντεο!δεν εκανα στα αλλα παιδια κ ηθελα να κανω σαυτο! :ymapplause::ymapplause:

κ γω πολυ δυσκολευομαι στις κινησεις.πολυ περισσοτερο απο τις προηγουμενες εγκυμοσυνες...ουφφφ :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ti kanete oles kala?to exete sinithisei to mammy?egw akoma den to exw polikatalabei kai mou ti spaei pou prepei na diabazw anapoda diladi palia otan mpename sou elege tosa nea minimata kai ta diabazes apo ekei pou eixes meinei enw twra prepei na psakseis....kai katw sthn mpara den mou leei tosoi filoi einai on line na kanw kai kanena chating..mias kai oi wres den boleboun kai etsi den kserw pote eiste mesa!!!kai esas etsi einai h mono to diko mou???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki to diko mou fenete kanonika pios einai mesa, vevea poles fores mou dixnei 0 on line eno einai mesa ta koritsia...

Kalhmera kai sta ala koritsakia, koritsia nistazw akomi i-) panta exw mia esthish pos den xortasa ton upno mou alla an paw na thn ksanapesw meta tha ksipnisw kai tha eimai san zompi olh mera (-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες τι κανετε?

Μολιε εφαγα ενα τοστακι μαζι με τον μικρο μου και πινω καφεδακι..

Μαρακι εμενα γραφει ποια ειναι ονλινε αλλα ολο 0 ειναι :lol:

Ευακι ασε και εγω δεν χορταινω υπνο.

Κοριτσακια να σας ρωτησω...ποτε θα αρχισετε το πλυσιμο σε ρουχαλακια,σεντονακια κτλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!

Εύη μου, φτου φτου η κοιλουμπίτσα...έχουμε φουσκώσει όλες αρκετά - πλησιάζει ο καιρός και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι!

Εγώ είχα ένα σχετικά καλό ΣΚ , την Κυριακή το απόγευμα μου χάλασε εντελώς και σήμερα είμαι πεσμένη ψυχολογικά. Τα έβαλα με τον άντρα μου..τι άκουσε.... αλλά δεν είχα άδικο γιατί την έκανε με ελαφρά και έκανα μόνη μου όλες τις δουλειές. Το βράδυ πέφτω ξερή για ύπνο, εξαντλημένη, και εκείνη την ώρα ξυπνάει ο μπέμπης και με αρχίζει κάτι σουτ...έβαλα τα κλάματα, ηρέμησα και μετά κοιμήθηκα!!!

Κατά τα άλλα το Σαββάτο τελείωσα τα ψώνια του μπέμπη, πήρα και το μπανιερό του που είναι τεράστιο, και τώρα μας μένουν μόνο τα δικά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έχετε καθόλου νέα απο το Ναταλάκι? Φαντάζομαι τρέχει για τον γάμο - βάφτιση.. Ελπίζω όλα να είναι καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες τι κανετε???μια χαρα ειστε ολες φτου στα κακα τα ματια...

ευακι τελεια κοιλιααααα :P:P:P:P μπραβο σου αντε θηριακι εισαι και εσυ με τετοια κοιλια να μπορεις να τα παλευεις ολα...

μια βδομαδα μου εμεινε ακομα και μετα γιατρος και μετα μπαινω στον μηνα μου...και τελος τα ψεμματα..γενναω...να ρωτησω????οσο θα καθομαι στο μαιευτηριο το μωρο θα φοραει τα ρουχα που θα του κραταω η του φορανε εκει δικα τους...και οταν θα κανει μπανιο πως θα το σκουπιζουν???εγω θα το κανω μπανιο η οι νοσοκομες???καλε πειτε μου... :?:?:?:?:?:?:?

σας εχω πει οτι εχω σκυλια εεε????σημερα λοιπον πηγα τον μεγαλο για στειρωση...παει του τα κοψαμε τα μπαλακια του μωρου μου...ακομα να συνελθει βαδιζω και παραμιλω ειναι το ζουζουνι μου :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι τέλεια...θα είσαι η πρώτη που θα μας κάνει την ανακοίνωση..καλή αρχή να έχουμε!!!

Στα ιδιωτικά έχουν δικά τους ρουχαλάκια από όσο ξέρω (στο ΙΑΣΩ σίγουρα) και οι νοσοκόμες ασχολούνται με την αλλαγή του μωρού και όλα τα σχετικά - στα δημόσια έχεις τα δικά σου ρουχαλάκια και όλα τα κάνεις μόνη σου από όσο ξέρω μιας και το έχεις συνέχεια μαζί του μπεμπέ.. καλύτερα για τα δημόσια να σε ενημερώσουν τα κορίτσια που ήδη έχουν γεννήσει σε αυτά...

Τον κακομοίρη τον σκυλάκο!! Πίνω και μεθώ θα είναι για αρκετές ώρες!! Τα έχεις όλα τα κουτάβια ακόμα? Αχ και εμένα μου έχει λείψει η Λουνίτσα μας - είναι και αυτή 3 μήνες διακοπές τώρα με του γονείς μου. Να δω πως θα αντιδράσει με τον ερχομό του μπέμπη! Μην δει μωρό - ζηλεύει απίστευτα. Να πάρει αγκαλιά η μάνα μου κανά παιδάκι - πηδάει πάνω της να πάρει και αυτήν αγκαλιά. Βλέπω να εξορίζεται από το σπίτι και να την βγάζει στην είσοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!

Εμένα δεν ξεκίνησε καλά η εβδομάδα! με τα μπλόκα που έχουν κάνει οι φορτηγατζήδες, έκανα από Κηφισό για να έρθω στο γραφείο 2 ώρες!!! με φαντάζεστε 2 ώρες στο αυτοκίνητο, ακίνητη;; πονάει όλο μου το σώμα... τουλάχιστον η μικρή με άφησε το βράδυ να κοιμηθώ 5-6 ωρίτσες :roll:

ΜαρίαΚρήτη αν θυμάμαι καλά γεννάς στο Μητέρα Κρήτης; στα ιδιωτικά ξέρω ότι τους φοράνε δικά τους πυτζαμάκια. Στο Αλεξάνδρα που είμαι εγώ δεν ξέρω τι γίνεται... ΜαρίαΚαπ μπορεις να μας διαφωτίσεις;;;

Η Ναταλία καλά πρέπει να είναι, κάπου την πέτυχε το μάτι μου στο facebook! αλλά θα τρέχει και δεν θα φτάνει η καημένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου αν γεννησεις σε ιδιωτικο δεν χρειαζεται να κανεις εσυ τιποτα ,ουτε ρουχαλακια...ενα μονο για την εξοδο.Αληθεια που θα γεννησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια μου οχι πανε τα κουταβια μας ειχαν μεγαλη επιτυχια τελικα και τα εδωσα τσακα τσακα...μου λειπουν βεβαια δεν μπορω να πω αλλα 4 μικρα μεσα στο σπιτι δεν τα αντεχα του ενος τα κατουρημενα μαζευα ο αλλος κατουρουσε...ηταν βλεπεις και 4αρσενικα και γινοταν χαμος...να σου πω και την αληθεια μου ενας απο τους λογους που του εκανα την στειρωση ηταν και το μωρο αφου τον θελω οσο πιο υσηχο γινεται...αλλα πιο πονηρο σκυλι δεν εχω ξαναδει φαντασου πως οποτε ειναι στην προσοχη μου ολο τον πονεμο κανει και οταν ειναι μονος του χοροπηδαει σαν να μην συμβαινει τιποτα...

δηλ ρε κοριτσια τι να κανω με την βαλιτσα του μωρου να τα παρω ναι η οχι???εγω γενναω σε ιδιωτικο στο ασκληπιειο στο ηρακλειο...και στο χαρτι που μου εδωσαν γραφει ενα σωρο πραγματα λετε να μην ισχυουν???και να ρωτησω και κατι οντως πρεπει να δωσουν αιμα συγγενεις και φιλοι??δυο μπουκαλες γραφουν...εσεις τι κανεντε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι αν σου το γράφουν στο χαρτί εγώ θα σου έλεγα να ακολουθήσεις τις οδηγίες τους! μπορεί στο συγκεκριμένο νοσοκομειο να μην παρέχουν ρουχαλάκια όπως σε άλλα... από το να τρέχουν μετά οι άλλοι να σου φέρουν, καλύτερα να τα έχεις μαζί σου από την αρχή. Οσο για το αίμα, ρώτησα τώρα έναν συνάδελφο που γέννησε η γυναίκα του σε ιδιωτικό γιατί δεν το είχα ξανακούσει αυτό! όντως μου είπε ότι ισχύει και έδωσαν κι εκείνοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρε ετσι θα κανω εγω θα παρω αυτα που γραφουν και αχρειαστα να ειναι δεν πειραζει...παρα να εχω τρεχαματα και δεν ειναι κοντα ηρακλειο -ιεραπετρα 1:30 ωρα ειναι..οποτε φυλαγε τα ρουχα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά έκανες και τα έδωσες Μαράκι .. και εμάς νομίζω ότι είναι η 2η και τελευταία που θα έχουν οι γονείς μου. Είναι μεγάλη (10 ετών) και δεν έχει πολλά χρόνια ακόμα μπροστά της.. Αν και έχουν μάθει 20 χρόνια τώρα να έχουν σκύλο. Εγω να δεις τρέλα που έχω με τα ζωα - κέντρο περίθαλψης το είχα κάνει κάποτε το σπίτι μου. Σκυλιά, γατιά, περιστέρια, χελώνες και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς έχει περάσει από τα χέρια μας μέχρι να γίνουν καλά.. τώρα βέβαια με το μπεμπέ δεν μπορώ να μαζέψω τπτ - ηρέμησε η μάνα μου!!

Όσο για τα ρουχαλάκια αφού σου λένε να τα πάρεις - θα τα πάρεις. Για το αίμα δεν το έχω ξανακούσει ή το έχω διαγάψει από την μνήμη μου..Πάλι καλά που το είπατε, για να κανονίσω άτομα να δώσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες τι κανετε?γυρισα πριν απο γυναικολογο..

η μπεμπα ειναι 2.200 και 44 εκ και κεφαλι 30 εκ :P ειναι παρα πολυ καλα καναμε κ τρισδιαστατο κ εχει κ παρα πολλα μαλλια!!εκανα κ καρδιοτοκογραφο οπως καθε βδομαδα κ βγηκε μια χαρα κ αυτο.το μονο κακο ειναι ο αιματοκριτης μου που ειναι 30.πριν ενα μηνα ηταν 28 :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia psaxnontas na mathw empiries apo kopeles gia to maieftirio pou thelw na paw vrika auto, einai gia Thessalonikh alla nomizw pos kapos etsi einai pantou...

--------------------------------------------------------------------------------

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο μαια εγκυος

για οσες αναφερεστε στα κρατικα νοσοκομεια εχω να πω τα εξης

ειμαι εγκυος και μαια, δουλεψα και μεχρι προσφατα στο παπαγεωργιου, η αληθεια λοιπον ειναι πως 1.το ποσοστο καισαρικης ειναι πανω απο 70% γιατι οι γιατροι βαριουνται να περιμενου 2. τις καισαρικες τις κανουν μονο και αποκλειστικα οι ειδικευομενοι κατω απο επιβλεπση μονο αν εχεις πληρωσει η θα πληρωσεις τον ειδικο, οταν μπαινει το σεντονι μπροστα σου τα εργαλεια τα παιρνει ο μαθητης!!! 3. οι περισοτεροι αναισθησιολογοι δεν ξερουν καλη επισκληριδιο με αποτελεσμα λεσ οι λεχωνες να εχουν πονοκεφαλο για μηνεσ μετα. 4. σε ποσοστο πανω απο 30% οι τομες απο τισ καισαρικες παθαινουν μολυνση γιατι κυκλοφορουν περιεργα μικροβια στο νοσοκομειο λογω τισ εντατικης ποθ ειναι κατω απο την αιθουσα τοκετου!!!! 5. τα ραμματα και τα υλικα της αιθουσας ειναι κινεζικα λογω περικοπων! 6. μαιες ειδικευομενοι και οι περισοτεροι απο τουσ μεγαλους γιατρους (καθηγητες) δεν εχουν ιδεα απο τις καινουργιεσ τεχνικεσ γεννας και κυριως δεν εκπαιδευονται ποτα να διαβαζουν το καρδιοτοκογραφημα που ειναι το μονο εργαλειο για την παρακολουθηση του εμβρυου στη γεννα!!!!! στη θεσσαλονικη μονο 5-10 γιατροι το ξερουν καλα επειδη κανανε την ειδικοτητα σε αγγλια γερμανια.. 7. οτι και να συμβει απο λαθος γιατρου η οχι μεσα εκει ακρη δεν θα βγαλετε ποτε γιατι τα καλυπτουν ολα οι γιατροι με την διοικηση του νοσοκομειου.... τα ιδια και χειροτερα ισχειουν και για το ιπποκρατειο

γιαυτο και εγω τωρα στην δευτερη γεννα θα παω στην βιοκλινικη και θα παρω το πακετο της 1 η 2 ημερων.

οσο για το γενεσις σασ πληροφορω πως ειναι μια μεγαλη απατη γιατι δεν εχει υποδομες νοσοκομειου δεν εχει καρδιολογο η χειρουργο αν κατι παει στραβα και ειναι κολπο της εταιρειας για να εχει χαμηλο κοστος λειτουργειας, επισης υπαρχει εισαγγελικη ερευνα για το πωσ και αν εχει αδεια λειτουργειας καθως δεν πληρει καμια απο τις προυποθεσεις λειτουργειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα που ποσταρες μου τα ειπε κ εμενα μια μαια φιλη της μαμας μου....αν οντως ισχυουν τοτε επρεπε να ντρεπονται...

στεναχωριεμαι που η ελλαδα πατωσε τοσο πια...

ωρες ωρες λεω ευτυχως που μενω στη γερμανια.δηλαδη ελεος.κινεζικα ραμματα...η μανα μου ειχε κανει εγχειρηση θυροειδη κ λογω κινεζικων ραμματων της παρουσιαστικε μολυνση κ επρεπε να πηγαινει καθε ποσες μερες να της χωνουν γαζες μεσα στο λαιμο...ελεος ρε παιδια τι συστημα ειναι αυτο...

το οτι βαριουνται να περιμενουν κ κανουν αβερτα καισαρικες το ελεγε κ στην τηλεοραση απο περσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!σημερα πηγα για την καμπυλη ζαχαρου και ομολογω οτι ηταν χειροτερα απ'οτι φανταζομουν!το πρωτο μισαωρο κρατιομουν να μη κανω εμετο αλλα στο τελος τα καταφερα!με το που γυρισαμε σπιτι νιωθω μια απιστευτη κουραση...και εξαντληση...νιωσατε κι εσεις ετσι μετα την εξεταση?

ενινα μου εχεις κρατησει θεση για τα μαθηματα ανωδυνου?εγω θα κρατησω στις 6 οκτωμβριου που θα παω στο αλεξανδρα.αν με βαλουν μεσα οκτωμβρη ή εχω τη δυνατοτητα να επιλεξω θα ηταν τελεια να παμε μαζι!

ευγενια κι εγω μια απο τα ιδια το σ-κ!μπας και εχουμε ερμη αναδρομο =)) τι ζωδιο εισαι??στο τελος ομως ολα καλα!και εμεις για τον ιδιο λογο αλλα καλο ειναι που και που κανας καβγας μπαινουν τα πραγματα στη θεση τους,ξελαφρωνεις γιατι τα ειπες και το σημαντικοτερο ειναι και το αλατοπιπερο!για μια στις τοσες παντα μιλαω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που πινουμε για την καμπυλη ειναι οντως απεσιο!ο δικος μου ο γιατρος φετος το αλλαξε ΕΥΤΥΧΩΣ!κ πηρε ενα καινουριο με γευση σαν χυμο βυσσινο!πολυ τελειο :lol: οταν την ειχα κανει στην κορη κ το γιο μου που ειχε ακομα το αλλο ηθελα κ εγω να κανω εμετο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χυμο βυσσινο ακουω!!!!πρεπει να ειναι τελειο!αλλα τι να περιμενεις στο ικα??εδω δεν ειχαν γλυκοζη να μου δωσουν θα ειχαν και με γευση βυσσινο?? :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι καλά αποτελέσματα! εγώ μετά ένιωθα λιγάκι κουρασμένη αλλά όχι τραγικά, να φανταστείς ότι στο καπάκι πήγα και αγόρασα πραγματάκια για το μωρό και μετά πήγα με τους γονείς μου για ψώνια (με αυτοκίνητο όμως). Οσο για τη γεύση, εμένα είχε γεύση λεμόνι και ήταν σαν πολύ γλυκιά λεμονάδα, το ευχαριστήθηκα η γλυκατζού!! 8-}

Θέση δεν έχω κρατήσει ακόμα για τον ανώδυνο, δεν ηξερα ότι πρέπει! βασικά δεν έχω πάρει ούτε τηλεφωνο ακομα να μάθω περισσότερες πληροφορίες μιας και έχω ένα μήνα μπροστά μου, αλλά μάλλον πρέπει να το φροντίσω κι αυτό το θέμα! μισώ το τηλέφωνο.....

Εύη όσο λιγότερα διαβάζουμε τόσο το καλυτερο για εμάς! για τα νοσοκομεία υπάρχουν τόσες αντικρουόμενες απόψεις, που αν το ψάξεις θα τρελαθείς! πιστεύω ότι για όλες τις περιπτώσεις, εξαρτάται που θα πέσεις! αν θα έχεις καλό γιατρό, καλή μαία στη συγκεκριμένη βάρδια και πολλά άλλα....καλύτερα όμως να μην επηρεαζόμαστε με αυτά που διαβάζουμε από το ίντερνετ, χαλάμε την ψυχολογία μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα και εγώ ένιωθα απίστευτη εξάντληση μετά την καμπύλη - έκανα 2 τετράγωνα γύρω στα 15 λεπτά. Δεν μπορούσα να περπατήσω καθόλου. Φαντάσου μου είχε πέσει το ζάχαρο στο 55.

Καρκίνος είμαι, καρκίνος είναι και ο άντρας μου αλλά αυτόν δεν τον επηρεάζει τπτ!! Χάλια χθες - ενώ μέχρι το μεσημέρι ήμασταν σούπερ, πήγαμε για μπριζολάκια - μετά για καφέ, το απόγευμα βγήκα εκτός εαυτού εντελώς!! Το θέμα είναι ότι τσακώνομαι μόνη μου - ο Δημήτρης βαριέται τους τσακωμούς.. όχι ότι τον άφηνα να μιλήσει και καθόλου!!! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία καλό είναι να τσακώνεσαι μόνη σου, πόσο μάλλον στην κατάστασή μας! ο δικός μου δεν αφήνει λέξη να πέσει κάτω, ακόμα και τώρα μερικές φορές! αλλά γενικά βρε κορίτσια, τώρα με την εγκυμοσύνη, δεν είναι πιό ήσυχα τα πράγματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...