Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

να σου πω την αληθεια εχει διφορετικα μεγεθη πιο μικρα πιο μεγαλα...εγω το ηθελα μεγαλο να μην αλλαζω καθε λιγο και λιγακι...οσο για τα εξωγκοματα και εγω ψιλοτρομαξα γιατι ειναι πλαστικο και φοβηθηκα οτι θα γλιστραει θα χτυπησει κτλ.αλλα υπαρχει κατι σαν στρωματακι που το βαζεις μεσα και ετσι και πιο μαλακο ειναι και δεν προκειται να χτυπησει...αλλα το εχω κλεισει σε κουτα και για αυτο δεν το εβγαλα φωτο...ετσι κι αλλιως τον πρωτο καιρο αν δεν κανω λαθος δεν το βαζεις σε μπανακι αλλα το κρατας στο χερι σωστα???

επομενη ερωτηση της ξανθιας μας :lol::lol::lol::lol: αν παρατηρησεις τις φωτο βλεπεις πως ειναι σαν να εχει χωρισμα στην μεση..η μια μερια εχει περισσοτερα εξωγκοματα η αλλη δεν εχει τιποτα οταν ειναι μικρουλη το βαζεις αππο την μια με τα πολλα εξωγκοματα(σαν θηκη ειναι) και οταν μεγαλωσει το βαζεις απο την αλλη που μπορει και να καθεται και να ειναι πιο ανετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι τέτοιο μπανάκι σκέφτομαι και εγώ αλλά η βρύση είναι λίγο μακρυά και θα χρειάζομαι μάλλον και 2ο άτομο για να το κάνω μπάνιο. Το πολύ πολύ αν δεν έχω δεύτερο άτομο να το κάνω εντός της μπανιέρας. Και εγώ με την θέση για το μωρό σκεφτόμουν αλλά τώρα που το λέτε ίσως τα πάρω ξεχωριστά, έτσι ώστε όταν μεγαλώσει να κάθετε κανονικά. Ευχαριστώ κορίτσια!!!! Είσαστε αστέρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας έχει φάει το μοντέρνο. Η βρύση μου στο μπάνιο είναι χαμηλή και ο νιπτήρας δεν έχει καθόλου βάθος. Οπότε δεν ξέρω αν θα χωράει να το κάνω μπάνιο στο χέρι μου.. Όταν τα διάλεγα δεν σκεφτόμουν το μέλλον... οπότε με βλέπω από την αρχή να το πλένω στην λεκάνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia den tha to kanenete mpanio me trexoumeno nero to mwro alla tha gemizete thn lekanitsa kai tha rixnete apala gia na mhn tromaksei,giati an tromaksei kaikate den tha to thelei me tpt to mpanio kai tha paideveste mexri na katalavei pos den einai epikindino...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαράκι, με κάλυψες πλήρως! τουλάχιστον τώρα όταν θα πάω να αγοράσω μπανάκι δεν θα γίνω ρεζίλι στην πωλήτρια με τις άσχετες απορίες μου!

Εύη και Ευγενία για αυτό ρώτησα κι εγώ την Μαρία, με τρομάζει λίγο αυτή η "θέση" που έχει μέσα για το μωρό, αλλά αφού υπάρχει και για αυτό το είδος στρωματάκι τότε μια χαρά. Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως δεν βολεύεται το μωρό μεγαλώνοντας, για αυτό μάλλον θα καταληξω σε απλό μπανάκι με την αντίστοιχη πετσετέ βασούλα μέσα.

Ευγενία θα έχεις παρέα τη μαμά σου ε; θα μείνει και μετά τη γέννα; εγώ βρε κορίτσια αυτό το πρόβλημα έχω, δεν έχω κανέναν να με βοηθήσει ή έστω να έρχεται να μου κάνει παρέα μέχρι να γεννήσω, να είναι δίπλα μου αν πάθω κάτι. Το ίδιο και μετά τη γέννα, πάλι όλη μέρα μόνη μου θα είμαι με ένα μωράκι που δεν θα ξέρω τι να το κάνω και χωρίς έναν άνθρωπο να με βοηθήσει! η μητέρα μου εργάζεται οπότε καταλαβαίνετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι θα την έχω παρέα είναι και καλό και κακό. Οι γονείς μου μένουν δίπλα μας και δυστυχώς δεν είναι πάντα καλό αυτό. Όταν ήμουν σπίτι με την αποκόλληση δεν με αφήναν λεπτό μόνη μου - ήταν συνέχεια μέσα στα πόδια μου. Μέχρι πού έβαλα τα κλάματα και χτυπιόμουν και κάπως μαζευτηκαν. Τώρα με το μπεμπε δεν βλέπω να ξεκολάει η μάνα μου!! Πριν την εγκυμοσύνη και τα προβλήματα που είχα δεν μας ενοχλούσαν καθόλου. Τώρα έχουν λαχτάρα το εγγονάκι γιατί ο αδερφός μου στον πρώτο του γάμο δεν κατάφερε να κάνει και το περιμένουν πως και πως.

Το καλό βέβαια είναι ότι τον μισό χρόνο λείπουν στην Μήλο, οπότε ηρεμούμε και εμείς λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω και άλλο ένα θέμα να θέσω προς συζήτηση και θέλω τις απόψεις σας: το θέμα "μαία".....

Εχετε μιλήσει με το γιατρό σας; έχει δική του μαία που θα ασχολείται αποκλειστικά με εσάς την ώρα του τοκετού ή όποια μαία έχει βάρδια στο νοσοκομείο; γνωρίζετε με τι πόσο αμοίβεται μια μαία;

Εγώ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα (δημόσιο νοσοκομείο για όσες δεν ξέρουν), ρώτησα το γιατρό προχθές που είχαμε το ραντεβού και μου έδωσε τηλέφωνα από 2 μαίες με τις οποίες συνεργάζεται αν θέλω, μου είπε ότι το νοσοκομείο έχει μαίες που θα έχουν βάρδια αλλά αν π.χ. γεννάνε ταυτόχρονα αρκετές γυναίκες τότε είναι αδύνατο να είναι μια συνέχεια μαζί σου. Επίσης να επισημάνω ότι απαγορεύεται να είναι μέσα μαζί μου ο άντρας μου ή η μητέρα μου, θα είμαι μόνη.

Οι ήδη μανούλες, τι εμπειρία έχετε από αυτό το θέμα τον πρώτο τοκετό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια,εμενα δεν με βολεψε καθολου η μεθοδος χερι για το μπανιο,.1ον γιατι στο νιπτηρα ειναι κοντη η βρυση και 2ον στην μπανιερα ειναι μακρια.

Τον εβαλα κατευθειαν στο μπανακι της fisher price http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2983131 που ειναι για 3 σταδια.Πααρα πολυ βολικο.Απο την πρωτη βδομαδα εκει τον εκανα μπανιο κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γεννησα και θα γεννησω σε ιδιωτικο οποτε εκει ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα.Ο γιατρος μου εχει δικη του μαια η οποια ειναι πολυ καλη οποτε και αυτην την φορα αυτη θα εχω...γυρω στα 300 ευρω παιρνει.

Τωρα την ωρα του τοκετου εμενα ηταν ο αντρας μου μεσα συνεχεια μεχρι το τελος...(στα ιδιωτικα επιτρεπεται).Ηταν πολυ καλη εμπειρια για μενα αλλα απ οτι λεει και εκεινος περιμενει πως και πως να το ξαναζησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ελίζα!

Πολυ ωραίο το μπανάκι της fisher price, θυμήθηκα ότι μου το έχουν συστήσει κι άλλοι τώρα που το ανέφερες! η βάση του πως είναι; είναι επίπεδη ή έχει "θέση" για να κάθεται το μωρό όπως της Μαρίας;

Οσο για τη μαία, δεν αλλάζει κάτι στο θέμα ιδιωτικού ή δημοσίου, αν θέλεις αποκλειστική μαία την πληρώνεις και στις δύο περιπτώσεις αλλιώς ρισκάρεις και ό,τι σου τύχει από τις μαίες που έχουν βάρδια! αυτό που αλλάζει και το πιό σημαντικό κατά την άποψή μου στα ιδιωτικά, είναι ότι μπορείς να έχεις κάποιον δικό σου μέσα! πολυ θα το ήθελα και εγώ και ο άντρας μου, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται... οπότε η ανάγκη μιας "αποκλειστικής" μαίας πιστεύω ότι είναι ακόμα πιό επιτακτική στα δημόσια νοσοκομεία, να έχεις έναν άνθρωπο ακόμα έστω και για να μιλάς μέχρι την πολυπόθητη διαστολή!! Οπότε κι εσύ είσαι υπέρ! κι εγώ κάπου εκεί φαντάστηκα ότι θα κυμαίνεται η αμοιβή τους, από 250-350 €. Ηταν δίπλα σου και μετά τον τοκετό, για να σου δείξει πως θηλάζεις κλπ, σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me petakse kai xathikan ola pou eixa grapsei gmt. Egw tha gennhsw se idiotiko kai den kserw ti paizei akomi, thn alh evdomada pou tha paw tha sizitisw kai leptomeries me ton giatro mou gia na mou lithoun oi apories...Pantos otan gennhsa thn korh mou eixa mia maia kai mia nosokoma mono gia mena sinexia apla epidi kratise poles wres alakse h vardia kai hrthan ales pou telika htan akomi kaliterh kai pio empirh apo thn proth, apo evgenia den sou lew tpt, os kai masaz mou ekana sthn plati gia na anakoufizome mou efernan froutosoupes (exei sthn Souhdia se siskevasia tetra pak) gia na exw dinamhs kai na anteksw, otan anakatevomoun kai ekana emeto mou efernan sodes gia na anakoufizome milame gia polu peripihsh....Olh thn wra htan mesa o antras mou alla kai h mama mou kai ektos apo thn wra ths eksothishs htan kai o mpampas mou, gia kana 2-3 writses htan kai o aderfos mou alla varethike kai efige otan ide pos argousame... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααα η κοιλια μου θα εκραγει!τη κουνημα τη κλωτσια τι πιεση ειναι αυτη????πολυ ζωηρη αυτη η μπεμπα ρα κοριτσα...ολο τραβηγματα εχω στην κοιλια .σαν κραμπες στο κατω μερος!ολο με πιεζει κ νιωθω οτι θα κανω μπαμ!και ποτε δεν ειναι στρογγυλη αλλα ολο γεματη εξωγκωματα!κανει κυμματα συνεχεια!!επειδη κουνιεται η μπεμπα.ακομα κ οταν περπαταω εξω αυτη κλωτσαει!ολα τα εμβρυα κοιμουνται οταν η μαμα περπαταει.το δικο μου???χορευει!!!κανει πολυ εντονες κινησεις κ με ποναει στα πλευρα κ κατω χαμηλα...με κλωτσιες κοιμαμαι με κλωτσιες ξυπναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Εύη, τι όμορφα και ιδανικά που περιέγραψες τις μαίες που είχες στον τοκετό σου! Μακάρι να πετύχεις και αυτή τη φορά τέτοια περιποίηση! Δεν θέλω να σε απογοητεύσω απλά να εισαι προετοιμασμένη και για κάτι διαφορετικό, γιατί δεν είναι όλα πάντα τόσο ιδανικά... και η μητέρα μου που γέννησε εμένα στον Καναδά, και πριν από 30 χρόνια κιόλας, έτσι ιδανικά τα θυμάται για όλες, ποτέ δεν άκουγες μαία να φερθεί απότομα ή αδιάφορα! (άσε που γέννησε με επισκληρίδιο, στην Ελλάδα πριν από 30 χρόνια δεν υπήρχε τέτοια περίπτωση!!!!). Δυστυχώς όμως δεν είναι πάντα έτσι... είτε σε ιδιωτικό είτε σε δημόσιο, στραβόξυλα υπάρχουν παντού! απλά στο ιδιωτικό, επειδή τα "σκας" τα λεφτάκια σου μπορείς να απαιτήσεις π.χ. άλλη μαία. Εχω ακούσει και έχω διαβάσει σε φόρουμ πολλές ιστορίες για μαίες, άλλες γυναίκες ήταν τυχερές και είχαν μαίες πραγματικά επαγγελματίες που λάτρευαν αυτό που έκαναν και τις βοηθούσαν ακόμα και όταν γύριζαν σπίτι (!!!!), και άλλες για μαίες που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να πάρουν τα λεφτά σου ή κάνουν αυτή τη δουλειά απλά επειδή δεν κατάφεραν να πάρουν πτυχίο γιατρού. Μακάρι όλες μας να είμαστε τυχερές και να πετύχουμε την πρώτη κατηγορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααα η κοιλια μου θα εκραγει!τη κουνημα τη κλωτσια τι πιεση ειναι αυτη????πολυ ζωηρη αυτη η μπεμπα ρα κοριτσα...ολο τραβηγματα εχω στην κοιλια .σαν κραμπες στο κατω μερος!ολο με πιεζει κ νιωθω οτι θα κανω μπαμ!και ποτε δεν ειναι στρογγυλη αλλα ολο γεματη εξωγκωματα!κανει κυμματα συνεχεια!!επειδη κουνιεται η μπεμπα.ακομα κ οταν περπαταω εξω αυτη κλωτσαει!ολα τα εμβρυα κοιμουνται οταν η μαμα περπαταει.το δικο μου???χορευει!!!κανει πολυ εντονες κινησεις κ με ποναει στα πλευρα κ κατω χαμηλα...με κλωτσιες κοιμαμαι με κλωτσιες ξυπναω...

:D

Δήμητρα ζωηρή κι εσένα η μπεμπούλα σου! μακάρι να είναι ζωηρή μέσα στην κοιλίτσα αλλά ήσυχη όταν βγει! κι εμένα κλοτσάει πολλές φορές όταν περπατάω και είχα κι εγώ την ίδια απορία, δεν έπρεπε να κοιμάται;;; το απολαμβάνω πάντως, ειδικά όταν είμαι σπίτι κάθομαι και χαζεύω τα σχήματα που παίρνει η κοιλιά μου! σήμερα όμως είναι ήσυχη, ξεκουράζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai emena einai arketa kinitikos, kamia fora aporw pote koimate?? Alla diavasa ena arthro edw sto mammy sigkekrimena gia thn psixologia tou emvriou kai elege pos kai thn wra pou koimounte den einai akinita ta mwrakia mas akomi kai oti oneirevonte.. Authn thn stigmh me exei taraksei sthn klotsia, fonaksa kai thn Flwra na valei ta xeria ths sthn kilia mou kai ksetrelathike pou ton katalave toso entona..

Enina twra pou to thimithika, mipos eides to dokimanter pou eixa valei gia ta vlastokitara??? Epidi eixes kapies apories se rotaw? Egw pantos meta apo auto apofasisa na ta dwrisw se dimosia trapeza...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα είναι αρκετά ζωηρός - φαντάζομαι οτι απο εδώ και πέρα και την παραμικρή τους κίνηση θα την νιώθουμε. Εμένα τρομάζουν στην δουλειά γιατί εκεί που είμαι ήρεμη και χαλαρή κάνω κάτι γκριμάτσες από τις κλωτσιές. :o:o Πονάει μερικές φορές και περισσότερο απο κάτω.

Αλλά ταυτόχρονα νιώθω και απίστευτη χαρά που το μωράκι μου είναι καλά και έχει πολλές πολλές δυνάμεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτησα τον γιατρό μου για τα βλαστοκύτταρα και μου είπε ότι το αφήνει πάνω μας - να διαβάσουμε άρθρα πολλά απο εφημερίδες, να δούμε το CD που μας έχουν δώσει απο το ΙΑΣΩ και όχι μόνο και να αποφασίσουμε. Δεν με βοήθησε καθόλου - σίγουρα να τα κρατήσουμε, αλλά δεν μας είπε για δημόσια ή για ιδιωτική φύλαξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!enina tous gyous mou kai tous 2 tous exw gennhsei sto alexandras...kanonise na sou kanoun episkliridio...giati emena ston deytero kontepsan na mou th feroune kai eixa dwsei kai fakelaki ston giatri prin 5 xronia 1200 euro...to mono asxhmo einai oti otan pas stis aithouses toketou kai akous tis alles pou ourliazoun ta xaneis se pianei poli fobos giati pragamatika ourliazoun kai akougete alla einai aytes xwris episliridio alla einai sothria kai tha deis oti molis thn kaneis tha hremiseis gia na mporeseis na sinexiseis....egw den iksera tote na eperna kai egw mia apoklistiki giati einai poli simantiko thn wra pou ponas na exeis sumparastash kai egw eixa kati malakismena koritsakia kai milagane gia kragion kai kalintika kai egw ypefera ston pono kai aytes sta papa.... tous!!!egw eixa apoklistiki to bradi na me boithaei me to thilasmo tou mwrou...pou den eixa kai thn phra kai fobomouna!!oso gia ta ramata koritsia egw prosopika ypofera kiriolektika...katourousa sthn mpaniera panta me to nero na trexei panw mou kai oyte na katso na thilaso den mporousa....kai meta pou arxisan na trabane ta ramata oute na perpatiso den mporousa!!

`

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OK Μαράκι, κατάφερες και με τρόμαξες για τον φυσιολογικό τοκετό!! Πλάκα κάνω - εγώ θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ και δεν μου έχει πει τπτ ακόμα ο γιατρός για μαία γιατί ίσως πάμε για καισαρική (είναι ισχυακός). Δεν νομίζω πάντως ότι θα πάρω αποκλειστική μαία έτσι και αλλιώς. Αν ήμουν σε δημόσιο νοσοκομείο ίσως και να μου χρειαζόταν. Εγώ σε όλη την διαδικασία θα έχω τον άντρα μου μέσα οπότε θα έχω αρκετή υποστήριξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια αν τελικά κάνεις καισαρική δεν θα έχεις τον άντρα σου μέσα γιατί είναι χειρουργείο, αλλά και δεν θα τον χρειαστείς κιόλας. Θα σε βάλουν μέσα, θα σε ναρκώσουν και μετά από λίγο ο γιόκας σου θα κάνει την επίσημη πρώτη εμφάνισή του! η μαία βοηθάει και τη στιγμή του φυσιολογικού τοκετού, με ανάσες και γενικά ψυχολογική υποστήριξη, αλλά κυρίως βοηθάει μετά που θα τα έχουμε χαμένα και δεν θα ξέρουμε ούτε πως θηλάζουν ούτε πως να το αλλάξουμε κλπ! οπότε ακόμα και σε καισαρική αν πας, ρώτα το γιατρό σου αν έχει κάποια δική του αποκλειστική να σου συστήσει για να είσαι σίγουρη, μην πέσεις σε καμιά στριμμένη του νοσοκομείου!

ΜαρίαΚαπ κι εγώ ψιλοτρόμαξα!! χα χα χα! τον ίδιο γιατρό είχες και στις δύο γέννες; πως τον έλεγαν; αν δεν θέλεις να το αναφέρεις εδώ στείλε μου πμ. Αυτό πάντως με τα ράμματα είναι τρομακτικό... δεν φανταζόμουν ότι είσαι τόσο χάλια και μετά τον τοκετό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...σημερα ηταν να κανω τη καμπυλη του ζαχαρου στο ικα αλλα τελικα δεν την εκανα γιατι κανεις δε με ειχε προειδοποιησει οτι πρεπει να αγορασω τη γλυκοζη :evil: ..και στις 7μιση που πηγα τα φαρμακεια ηταν κλειστα.θα ξαναπαω τωρα τη δευτερα ..ισως να ειναι και καλυτερα γιατι απο δευτερα ο αντρας μου βγαινει σε αδεια 2 βδομαδων..οποτε θα εχω και καλη παρεουλα για την εξεταση της καμπυλης.χθες εκανα τα ψωνια μου..τελιωσα με τα ψωνια του μπεπη και πηρα και κανα 2 ρουχαλακια εγκυμοσυνης απο τα mothercare(παρεπιπτοντως φαρμακειο τα mothercare)!με δυσκολια εφερα εις περας ομς τα ψωνια μιας και τελευταια με το που μενω λιγο ορθια ποναω αριστερα χαμηλα μεταξυ κοιλιας και ποδιου!σημερα ποναω τοσο που μονο για ψωμι που πηγα το πρωι διπλωθηκα στα 2.ετσι ειμαι ολη μερα καθιστη τωρα και ξεκουραζομαι.εχω και αρκετουτσικα υγρα και εχω ανησυχησει μ'αυτα και με κεινα....εχει καμια τον ιδιο πονο οταν μενει ορθια για ωρα??

αυτα τα νεακια μου κοριτσακια θα ξαναμπω πιο μετα να διαβασω και τα δικα σας νεακια γιατι βλεπω εχετε γραψει πολλα και πρεπει να μαγειρεψω στον αντρουλη μου!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι;;;; έπρεπε να έχεις αγοράσει τη γλυκόζη;;;;; Α βρε Κατερινάκι, τσάμπα ταλαιπωρήθηκες! εγω την έκανα σε ιδιωτικό διαγνωστικό και δεν το ήξερα... αν είναι δυνατόν, δεν έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει όταν έκλεισες το ραντεβού;;; απαράδεκτοι για άλλη μια φορά...

Πόνος κάτω χαμηλά με έπιασε πρώτη φορά χτες, ενώ έχει ξανατύχει να είμαι αρκετή ώρα όρθια... είναι λογικό πάντως, η μήτρα μας έχει μεγαλώσει πολύ και πιέζει τα πάντα μέσα μας! μάλλον έχουμε πολλά να δούμε ακόμη μέχρι να γεννήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...