Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Γειά σου Βάγια!!

Εμένα ο μικρός την Δευτέρα ήταν 1410 gr και εγώ είμαι στα +9. Εμείς είμαστε και μαζί. Μια χαρά και εσένα η μπουμπού σου!! Πόσο βάζουν τα μωρά απο έδω και πέρα. Να υπολογίσω πόσο θα βγει ο μπέμπης μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου Βάγια!!

Εμένα ο μικρός την Δευτέρα ήταν 1410 gr και εγώ είμαι στα +9. Εμείς είμαστε και μαζί. Μια χαρά και εσένα η μπουμπού σου!! Πόσο βάζουν τα μωρά απο έδω και πέρα. Να υπολογίσω πόσο θα βγει ο μπέμπης μου..

ΘΑ ΣΕ ΓΕΛΑΣΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΑΣ ΔΙΟΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ,ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΣΕ ΚΙΛΑ ΞΕΡΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν στην 30 εβδομάδα τα μωρά είναι περίπου 1310 γραμμάρια (τελικό βάρος περίπου 3400) - για αυτό μου είπε ο doctor οτι ο μπεμπης θα είναι θρεφταράκι-πηρε απο τον πατέρα του που γεννήθηκε 4.500!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ομορφουλες τι κανετε????

εγω τα ιδια,αυριο ερχεται η πεθερουλα μου για τον γαμο του αδερφου μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σημερα πηρα το φορεματακι μου και θα ειμαι αξια αντιπροσωπος του εγκυουλες νοεμβριου -δεκεμβριου στο γαμο!!!!!!

απο κιλα ειμαι στα 4 ελπιζω να μην ξεπερασω τα 10!!!

οσο για την συναντηση.....περιμενω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη να σας ζήσει το ζευγάρι!!Να είναι η ζωή τους τοσο λαμπερή και χαρούμενη όσο η μέρα του γάμου τους!! Εγώ παντρεύω για 2η φορά τον αδερφό μου τον Ιανουάριο.

Και να θέλεις να ξεπεράσεις τα 10 κιλά δεν προλαβαίνεις!! Μας δουλεύεις κάθε φορά με τα κιλά σου!!Δεν πρέπει να σου επιτρέπουν να τα αναφέρεις βασικά!! ;);) Όλες μας είμαστε κοντά στα 10 ήδη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη να σας ζήσει το ζευγάρι!!Να είναι η ζωή τους τοσο λαμπερή και χαρούμενη όσο η μέρα του γάμου τους!! Εγώ παντρεύω για 2η φορά τον αδερφό μου τον Ιανουάριο.

Και να θέλεις να ξεπεράσεις τα 10 κιλά δεν προλαβαίνεις!! Μας δουλεύεις κάθε φορά με τα κιλά σου!!Δεν πρέπει να σου επιτρέπουν να τα αναφέρεις βασικά!! ;);) Όλες μας είμαστε κοντά στα 10 ήδη....

μικρη μου Ευγενια,

εγω εχω ειδη 5-6 παραπανω

επισης εχω την κακη εμπειρια της προηγουμενης εγκυμοσυνης που πηρα 20 και εκτος απο τα 7 πρωτα,τα αλλα δεν εφευγαν με τιποτα!!!!τελικα μετα απο 2 χρονια καταφερα να χασω και τα υπολοιπα 11 και να ξεκινησω με συν 2 απο την προηγουμενη!!!!!

ΑΡΑ το παθημα μου εγινε μαθημα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και καλά κάνεις και προσέχεις για να μην έχεις μετά!! Μακάρι να μπορούσαμε όλές να έχουμε την δύναμη και την θέληση σου - και εγώ πιστεύω ότι στην δεύτερη εγκυμοσύνη θα είμαι πολύ πιο προσεχτική με τα κιλά. Τώρα το απολαμβάνω λίγο παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ειρηνακι πως τα καταφερες βρε θηριο μονο 4 κιλα?Δεν τρως τιποτα?Εγω ειμαι σιγουρα στα +7 και να φανταστεις προσεχω πολυ :(

Ειμαι σιγουρη οτι θα εισαι μια κουκλα στο γαμο.Να σας ζησουν!

Σε 2 βδομαδες εχω ραντεβου με τον γιατρο και ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι τεραστιος ο μπεμπης μου...ηδη την προηγουμενη φορα ηταν πιο μεγαλος για τις μερες του.

Μαριακαπ να γυρισεις με ευχαριστα νεα.Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες. Τι κάνετε; Εγώ βαριεμαι πολύ! Δεν έχω όρεξη να κάνω δουλειές και μου φταίνε όλα. Παίζουν οι ορμόνες μου μάλλον ε;

Ευγενία μου ξεκουράστηκες που έκατσες σήμερα σπίτι; Καλά έκανες και δεν πήγες στην δουλειά.

Μαράκι περιμένουμε νέα σου απ' το γιατρό ε;

Ποια άλλη είχε γιατρό σήμερα;

Για μπείτε να μας πείτε νέα απ' τα μπεμπάκια να πέρνουμε τα πάνω μας!

Εγώ έχω ραντεβού στις 28 του μηνός με την γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera κοριτσια!τι μερα και η σημερινη!τη γενικη την εκανα με ρυθμους χελωνας απο το προσθετο βαρος και τελιωσα γυρω στις 4 το μεσιμερι..οπου και επεσα και ξεραθηκα στον υπνο στο καναπε :? ...

ενινα μου δεν σκοπευω να χαλασω πολλα για ρουχα εξαλου 3 μηνες μου μεινανε απλα πρεπει να παρω κανα δυο παντελονια εγκυμοσυνης γιατι πλεον ακομα και τα κολαν μου με στενευουν!μην ανησυχεις για τα ονειρα κι εγω βλεπω σεναρια καθε μερα!πρεπει να ειναι απο τις ατιμες τις ορμονες!

ευγενια καλα ξηγηθηκες και εκατσες σπιτακι σου!ετσι να ξεκουραζεσαι και λιγακι!

μαρια κρητη αυτη ειναι κοιλια!!!Νο1!!!!!!!!

evi τη καλυτερη αποφαση πηρες που θα κανεις της τλευταιες αγορες μονη!κι εγω αυτο ειπα χθες στον αντρα μου και αυριο προβλεπεται να ειμαι ολη μερα στα μαγαζια!!!! :D:D:D ετσι γλιτωνω και μουτρα μιας και δεν αντεχει τα ψωνια και θα κανω πιο γρηγορα τις δουλειες μου!!!

ρηνιω δεν το συζητω οτι εισαι το παραδειγμα μας για τα κιλα!εγω τελευταια καθε πρωι που ζυγιζομαι εχω αρχισει να βγαζω ενα ενα τα ρουχα που φοραγα πιο πριν μεχρι και τις παντοφλες μπας και γλιτωσω κανενα κιλο η καψερη!να ζησει το ζευγαρι και να ευτυχισουν!

αναστασια μου κι εγω με τις δουλειες δεν τα παω καλα..τις κανω εντελως με το στανιο πια..εντελως ομως...να δω τι θα κανω με το σιδερο που εχω αφησει....!

τωρα περιμενουμε νεακια απο την ενινα και τη μαριακαπ ετσι???

παω να κανω κανα μπανακι και να μαγειρεψω γιατι ο αντρας μου σημερα σχολαει βραδακι και οταν ερχεται τετοια ωρα πειναει σα λυκος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες :) επιτέλους κατάφερα κι εγώ και μπήκα μετά από τόσο καιρό, με τις αλλαγές στο φορουμ δεν με έβαζε μέσα με τίποτα ουφ...

γράφετε τα νεάκια από τα μωράκια σας, πολύ κλοτσιά βρε κορίτσια μου ρίχνει ο μικρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συγχαρητηρια για τα κιλα ανηκουν στην Ρουλιτσα,η οποια δεν εχει παρει γραμμαριο!!!!!!!

Βρε μαρακι ,αντε ποτε θα μας πεις νεακια απο τον γιατρο?????

εγω ειμαι πτωμα, παω να χαρω τα αντρακια μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια?εγω συνεχεια παω τουαλετα για τσισα...ελεος πια...καθε 10-15 λεπτα εκει ειμαι!κ εξω να βγω να παω καπου πρεπει ντε κ καλα να εχει τουαλετα οπου παω!αλλιως δε παω πουθενα :oops:

μεγαλο βασανο η συχνοουρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!h katastash tou mwrou mas einai statheri kai sinexizoume thn parakolouthisei....twra exw thn pempth stis 23 me ton kardiologo!!!!makari na meinei etsi stathera mexri tis 35 ebdomades meta isws hremiso ligo pio poli!!!perimenw thn manoula mou telos tou mhna...tha exw pareitsa meta!!!mariakrhth mia xara mou ta eftiakses seyxaristw.enina mou pistebw kai sena ta nea sou einai ola super me to mwraki sou!!eugeneia pote tha stamathseis thn douleia na ksekourasteis kai esu??anastasia mou se exasa kai esena pws paei to ftusimo??evakina ksekourazese kai me thn genna tha sou ta pei o gynekologos sou ti akribos prepei na kaneis,ksew ton telaiuteo mhna se parakolouthane kathe bdomada kapia stigmh sou kanoune tokografo na doune tis syspaseis kai meta anamenete ta shmadia tis gennas!!roulaki xathikes pali den thimame kiolas an sou eyxithika giati ta exw ligo xamena aytes tis meres..sou euxome ygeia kai eythxeia me to mwraki sou..dhmhtra esu apo germania eisai?poso kero eisai ekei?melisoula esu mia xara apo ypno akouw....super!!eirhnh emeis ta leme kai tha ta poume to prwi!!re koritsia h meletini den ksanaesteile mhnuma kai thn skeftome htan poli anxomenh kai tis esteila mhnuma alla den mou apanthse...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρακι μια χαρα ,ολα τελεια θα πανε μεχρι τελος.Ο μπεμπαρος ειναι δυνατος!!!

Δημητρα μια απο τα ιδια και εγω ...αχ αυτη η συχνοουρια.Ασε που αν παμε καπου με το αυτοκινητο πιο μακρια το σκεφτομαι...γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα θελω τσισα και τι θα κανω :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες,

εχω λιγες μερες που ξυπναω 6 ωρα ,τι πραγμα ειναι αυτο?????

και τοσο πρωι μονο ο Αυτιας ειναι στην τηλεοραση......αντε να εισαι καπως....και να ακουσεις και αυτον...πας ντουγρου για αυτοκτονια :lol: καλα εχει πολυ γελιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τι κάνετε? Εγώ είμαι πολύ καλά σήμερα - αρκετά ορεξάτη γιατί επιτέλους το κορμί μου ίσιωσε λιγάκι. Χθες δεν έκανα τπτ απολύτως!! Και το βράδυ ξύπνησα μόνο μια φορά!! Μόνο που τώρα έχει μαζευτεί δουλειά και θα έχω τρέξιμο σήμερα..υπομονή 10 και σήμερα για να σταματήσω. Αντί να μετράω τις μέρες μέχρι την ΠΗΤ μετράω της δουλειάς!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα ευγενια!αντε 10 μερουλες σου μεινανε μετα ποιος σε πιανει.μαρια τελειος ο μπεμπης σου και πολυ δυνατος!κι εγω με τη τουαλετα εχω αναπτυξει τελευταια μια πολυ στενη σχεση μπορω να πω..ειδικα τα βραδια.δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου βρε κοριτσια αλλα νομιζω οτι εξαρταται και απο τη θεση του μπεμπη το ποσο συχνα παω τουαλετα...ειναι στιγμες που νιωθω απιστευτη πιεση στη κυστη μου χαμηλα...

σημερα ξυπνησα και νιωθω λες και ειμαι εντελως αυπνη i-) οχι τιποτα αλλο εχω να κανω και τα τελευταια ψωνια μου σημερα....πηρα το οκ απο τον αντρουλη και σκοπευω να τιναξω τη μπανκα στον αερα :ymdevil: θα παρω και κανενα ρουχαλακι και σουτιεν εγκυμοσυνης..

κοριτσια οσο πλησιαζει ο καιρος ειμαι μονιμως ανχωμενη νιωθω οπως οταν διναμε πανελληνιες ενα τετοιο πραγμα...ισως να φταει που ειναι και το πρωτο μου :-ss εχετε κι εσεις το ιδιο ανχος η μονο εγω ειμαι που μονιμος νιωθω να με πιανει πανικος σκεπτομενη τη γεννα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδια...μια χαρα σας βλεπω ολες...φτου φτου στα κακα τα ματια...μαρακιμου ειδες ο γιος???μια χαρα τα πηγαινει και ετσι θα συνεχισει ειμαστε σκληρα καρυδια εμεις τα ελληνοπουλα ορε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: δεν το βαζουμε ετσι ευκολα κατω...

ψωνια ακουω????και εγω θελω αλλα ας μην παραπονιεμαι τα εκανα εγω τα δικα μου και ομολογω περασα υπεροχα.το καλο ειναι πως με το καινουριο σπιτι θα εχω την ευκαιρια να φτιαξω ενα καινουριο δωματιο στο ζουζουνι μου και αυτη την φορα θα εχει θεμα baby looney tunes ελπιζω παντως να καταφερω να το φτιαξω πριν γεννησω ...οσο περναει παντως ο καιρος τοσο μεγαλυτερη αγωνια εχω αν θα τα καταφερω γιατι κακα τα ψεματα αλλο να στα λενε αλλο να τα ζεις με ξενα παιδια αλλο να τα διαβαζεις και εντελως διαφορετικα ειναι να το ζεις καθε μερα...παναγια μου κανε ολα καλα να πανε με ολα τα μωρακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα μαριω!!!πως παει η μετακομιση??μην ανγχωνεσαι για το δωματιο εξαλλου τις πρωτες μερες δεν θα το εχεις διπλα σου το μωρακι?περιμενουμε φωτογραφιες απο το καινουργιο σπιτι!ποτε μπαινεις στο μηνα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχα παει βολτουλα στα μαγαζια και τωρα γυρισα.Πηρα μια πυτζαμουλα και παντοφλιτσες ;)

Αχ και εμενα που ειναι το 2ο πιο πολυ αγωνια εχω για την γεννα απ οτι την πρωτη φορα.Ασε ολο αυτο σκεφτομαι οσο πλησιαζει ο καιρος :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα το πεταξω το μπιπpc τρεις φορες εχω γραψει την απαντηση και με πεταει...αντε να δουμε τωρα αν θα με αφησει να τελειωσω αυτα που εχω να πω...

το σπιτι δεν εχει τελειωσει ακομα ειμαστε στα βαψιματα τωρα και μενουν ξυλουργος ηλεκτρολογος και υδραυλικος...ετσι οπως δουλευουν ελπιζω θα εχουν τελειωσει μεχρι το τελος του μηνα αντε και κανα δεκαημερο απο τον επομενο

εγω μπαινω 2 του οκτωβρη στον μηνα μου αλλα απο οτι μου λεει ο γιατρος μετα τις 20 να ειμαι με μια βαλιτσα στο χερι...τωρα θα δουμε...οσο για το δωματιο θα σου μιλησω ειλικρινα επειδη με βλεπω να εχω ενα προβλημα εθισμου με τον γιοκα μου δεν θελω να τον εχω διπλα μου προτιμω να σηκωνομαι καθε λιγο και λιγακι και να ειναι ο μπεμπης στο δωματιο του ανεξαρτητος παρα να θελω να τον παω αργοτερα και να εγκατασταθω και εγω εκει μαζι του...ετσι φροντισα και πηρα την ενδοεποικοινωνια της angelcare που προλαμβανει σε περιπτωση χτυπα ξυλου απνοιας πανω απο 20 δευτερολεπτα και σε ειδοποιει χτυποντας συναργεμο...δεν ξερω ελπιζω να τα καταφερω... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα δεν θα τον εχεις διπλα σου απο την αρχη καλα εκανες και πηρες καλο συστυμα ενδοεπικοινωνιας!!οσο για την εξαρτηση ασε κι εγω με κοβω να κολαω ασχημα με τον γιο!φαντασου απο τωρα σκεφτομαι πως θα ειναι η νυφη μου!λετε να καταντησω κι εγω μια θανασιμη πεθερα?? =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω ηδη αρχισει να απορριπτω νυφες... για αυτο θελω πρωτα ο θεος να κανω το δευτερο στο καπακι να μην προλαβω να κολλησω γιατι με βλεπω να κανω χειροτερα απο την μανα μου με τον γιοκα της...αλλα πες μου πως να μην κολλησω που τον βλεπω στον υπερηχο και τον εχω ερωτευτει και μου ρχεται να ρουφηξω την οθονη απο την λαχταρα μου...αχ παναγια μου...ταχασα ενετελως :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...