Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

Εγώ άλλη μια μέρα στην δουλειά - τις μετράω μία μία!!

Λοιπόν πήγαμε χθες στον doctor και ο μικρός μας είναι μια χαρά - έχει μεγαλώσει πολύ! Είναι 1410 και μάλλον θα βγεί θρεφταράκι..Χάρηκα πάρα πολύ και περισσότερο ο μπαμπάς του μικρού που απο ότι είδαμε σε κάποια πράγματα είναι ίδιοι!!! Έχει πάρα πολύ μακρυά πόδια (έχει ο άντρας μου ο Σκλεναρίκοβος) και κάτι άλλο που ντρέπομαι να πω... Ο μικρός θα είναι άντρας με αρ....δια!!! :oops::oops::oops: Και αυτά απο το σόι του άντρα μου είναι!!!!! Δεν το πίστευε ούτε ο γιατρός...ηλιου φαεινότερον μας είπε ο γιατρός ότι είναι αγόρι!!! Κάτι απο εμένα δεν θα πάρει?????

Σχετικά με το κεφάλι που ήταν λίγο μικρότερο μας είπε ότι τελικά είναι λόγω θέσης - ο μικρός δεν λέει να γυρίσει..ακόμα ισχυακός είναι και πολύ φοβάμαι ότι θα πάμε για καισαρική...μου είπε να μην κάνω πολύ παρέα με την κουμπάρα μου γιατί ούτε και αυτής είχε γυρίσει.. θέλω όλες μαζί να κάνετε μια προσευχή να γυρίσει ο μικρός να γλιτώσουμε την καισαρική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eugenia mia xara o mpemparos sou ftou, ftou oso gia (ta prosonta tou) plaka den exei?? Fenonte polu prikizmenei ston uperixo kai o dikos mou to idio einai alla kapou exw akousei diavasei pos ola ta agorakia exoun disanaloga megala prosonta otan einai vrefoi kai meta erxete kai isoropi me to ipolipo kormh tous ;) Eixate kai epetio exthes ee?? Ante na zhsete kai me polouuuuuuuuuusssss apogonous twra pou pirate fora, giati kati gia polu sex pire to mati mou exthes pou diavaza ti grapsate :D:D

Dimitra ti na sou pw gia thn sigginish, oute kai egw to perimena alla mou vgike ekinh thn wra kai an den dtrepomouna tha evaza ta klamata kanonika....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχαμε επέτειο και είπαμε να το γλεντήσουμε με το να πιούμε ένα ποτηράκι κρασί - τι το θέλαμε? Χάλια έγινα - με έπιασε υπνηλία, πονοκέφαλος ... πάει ο παλιός μου καλός εαυτός!! Ούτε γουλιά αλκόολ δεν αντέχω!!! :lol::lol:

θα σας βάλω φωτογραφία απο τον υπέρηχο να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι!!! Έχουμε την φάση ανάπτυξης του μορίου απο την αρχή μέχρι τώρα - ο γιατρός κάθε φορά μας τα βγάζει και φωτογραφία... Άντρες!!!!

Εγώ περιμένω να έρθει η μανούλα μου επιτέλους - πιστεύω τέλος της εβδομάδας, αρχές της επόμενης να τα καταφέρει και να έρθει. Πλέον την έχω ανάγκη, αλλά δεν της το λέω γιατί θα σκάσει. Να ξεκινήσουμε να καθαρίζουμε το δωμάτιο για να έρθουν τα πράγματα!! Όταν το φτιάξω πιστέυω οτι θα τρελαθώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταφερα να μπω και γω μετα απο πολυ καιρο! χαθηκαμε ακομα λιγο και θα τα λεγαμε μετα τη γεννα :D:D .εμεις ειμαστε καλα και μεγαλωνουμε εχω κανει παυση αγορων γιατι νομιζω οτι ειναι αρκετα αυτα που εχω αγορασει πλέον.ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ευγενια μου πολυ χαρηκα με τα νεακια σου!dimitra καλωσηρθες!μολις διαβασα τα μηνυματακια σου,να σου ζησουν τα αγγελουδια σουτη παρασκευη παω για τη καμπυλη του ζαχαρου,πρεπει να ειμαι η τελευταια που δεν την εχει κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι και Δήμητρα!! Κατερίνα, καλη επιτυχία στην καμπύλη!! Εγώ κανόνισα 25/9 να κάνω doppler και μου είπε ο γιατρός μου ότι το ΙΑΣΩ εχει μια προσφορά τώρα - αν έχεις κάνει αυχενική, β' Επιπέδου και doppler σου κάνουν δώρο άλλη μια εξέταση που δεν θυμάμαι καν πως μου την είπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! :) :)

Κι εγώ προσπαθώ να συνηθίσω το νέο μάμι - ψιλομπέρδεμα μου φαίνεται ακόμα...

Ελάτε να σας κεράσω γλυκάκια!!! :D

Γιορτάζω σήμερα! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα έχω κλείσει την 31η εβδομάδα..ναι μετράει την ροή του αίματος στον λώρο. Δηλαδή αν το μωρό μας τρέφεται καλά. Από ότι μου είπε το doppler δεν γίνεται σε συγκεκριμένη εβδομάδα. Εγώ επειδή μετά θα κάνω και την άλλη εξέταση που θα μου κάνουν δώρο στο ΙΑΣΩ, την κάνουμε τώρα για να αφήσουμε και λίγο περιθώριο μεταξύ τους. Αν πάλι ο μικρός δεν γυρίσει με βλέπω για καισαρική στην 38η εβδομάδα, οπότε δεν μας μένει και μεγάλο περιθώριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύχρονη Ρούλα μου!! Ότι επιθυμείς - να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν και να σε χαιρόμαστε και εμείς!! Σε μελετούσε χθες η Ειρήνη, την ώρα που έτρωγε γαλακτομπούρεκο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xronia polla Roulitsa :!::!: To glukaki to stelneis kai me kourier??????????? :P:P Mou epese ligo to zaxaro twra kai katalaveneis :lol::lol:

Eugenia eutixos emena mou kanei doppler kathe fora o giatros mou exei kalo uperixo opos autous pou kanoun b-epipedou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Τι κάνετε; Από χτες θέλω να μπω να σας γραψω κι όλο και κάτι γίνεται και το αναβάλω.

Πήρα τα αποτελέσματα απ' την επαναληπτική καμπύλη. Ευτυχώς όλα καλά. Την γλύτωσα την δίαιτα!

Ρουλίτσα χρόνια σου πολλά! Με το καλό το μπεμπάκι σου και με υγεία σ' όλη σου την οικογένεια.

Κατερινάκι καλή επιτυχία για την καμπύλη. Την μεγάλη έχεις να κάνεις;

Γεια σου Ινα. Καιρό είχαμε να ακούσουμε - δουμε νέα σου. Έχεις τακτοποιήσει τις αγορές σου για το δωμάτιο δηλαδή βρε θηρίο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκωμένες κοιλίτσες!!!

Ρουλίτσα χρόνια πολλά!!! να είσαι γερή και δυνατή για να υποδεχτείς σε λίγες εβδομάδες το ομορφότερο δώρο της ζωής σου! και φυσικά η καλύτερη ευχή που όλες θελουμε να ακουμε μέχρι να γεννήσουμε: "ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!"

Δήμητρα, σε σένα πραγματικά έπιασε αυτή η ευχή από ότι διάβασα! σε 15 λεπτά;;;; μήπως θυμάσαι ποιός σου την είχε πρωτοδώσει τότε, να τον επισκεπτούμε; :P Ας πάνε όλα καλά Παναγία μου να βγουν γερά τα μωράκια μας, έστω και αν ταλαιπωρηθούμε λίίίίγο παραπάνω... (μακάρι να είναι λίίίγο!). Είναι τουλάχιστον το σπίτι σου κοντά στο μαιευτήριο;

Ευγενία μου όλα καλά με τον μπέμπη σου ε; τέλεια! είδες που σας το έκανε το δωράκι του; οσο για τη συνάντηση, από εβδομάδα είμαι κι εγώ μέσα!

Εύη χτες είχα ραντεβού με το γιατρό του ΙΚΑ για να μου δώσει βεβαίωση για ΠΗΤ, με βάση τους υπολογισμούς μου κανονικά σταματάω 12/10 αλλά μεχρι τις 15 θα πρέπει να συνεχίσω σίγουρα... με τον κανονικό γιατρό μου έχω αύριο ραντεβού.

Ειρήνη θα έπρεπε να ντρέπεσαι που αναφέρεις ειδικά το συγκεκριμένο γαλακτομπούρεκο από το Κοσμικόν!! μας κάνεις να τρέχουν τα σάλια μας έγκυες γυναίκες!

Κορίτσια μου εγώ αύριο έχω άδεια γιατί έχω ραντεβού με το γιατρό μου το απογευματάκι, και έχω αρκετό άγχος... το τελευταίο μας ραντεβού ήταν στις 21/7 οπότε καταλαβαίνετε, έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες από τότε που είδε το μωράκι μου! Ελπίζω να είναι όλα καλά! οι υπόλοιπες πως πάτε από πόνους στη μέση και την πλάτη; το βράδυ κοιμάστε κανονικά; εγώ πιάνομαι και πονάω ακόμα και στον υπνο μου, στριφογυρίζω συνεχεια και δεν μπορώ να βολευτώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα ξεκίνησες τα μαθήματα στη "Φαιναρέτη"; εγώ ακόμα παίρνω τηλέφωνο... δεν ξέρω γιατι, αλλά με το τηλέφωνο έχω πολύ κακή σχέση! αν ξεκίνησες, ξέρεις αν υπάρχει ακόμα κενό για το ίδιο τμήμα;

Νατάσσα πολύ χάρηκα που είναι όλα καλά με το σάκχαρό σου τελικά! ελπίζω να το γιόρτασες κι εσύ με ένα γλυκάκι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλιτσα χρονια σου πολλα και με το καλο να υποδεχτεις το αντρακι σου!

Αναστασια μια χαρα,αντε φαε κανα γλυκακι :D

κοριτσια εγω ντοπλερ δεν ειχα κανει στην 1η εγκυμοσυνη ουτε και τωρα μου εχει πει τιποτα.Θυμαμαι οτι την πρωτη φορα μου ειχε πει οτι οτι δεν χρειαζοταν να κανω γιατι εβλεπε οτι ολα ηταν καλα...Θα τον ρωτησω τωρα.Ποτε την κανουμε περιπου?

Να σας ρωτησω νυχτικακια και σουτιεν θηλασμου για το μαιευτηριο ποτε θα παρετε?Τιποτα δεν θυμαμαι αποττην πρωτη φορα :?: Κοντομανικα θα παρετε?γιατι μου ειπαν οτι εχει πολυ ζεστη μεσα στο μαιευτηριο.Την πρωτη φοαρ ειχα γεννησει καλοκαιρι και τωρα εχω μπερδευτει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε και αυτά!! Τα έχω ξεχάσει..πρέπει σε λίγο καιρό να φτιάξουμε και την βαλίτσα! :shock::shock:

Εγώ θα πάρω κοντομάνικο και απο πάνω καμία ρομπίτσα..θα θείτσα θα είμαι!!! :lol::lol:

Έχει αρκετή ζέστη μέσα στο μαιευτήριο. Από που θα τα πάρουμε είναι το θέμα - πανάκριβα όλα!! Μόνο για τα 2 σουτιέν εγκυμοσύνης είχα δώσει μια 90άρα €...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα mothercare εχει αρκετα αλλα οντως ειναι ακριβα.Και εγω θα παρω ρομπιτσα :lol::lol::lol: και καμια ζακετιτσα ισως...

Και στα hontos κοιταξα αλλα εχει μακρυμανικα (και εκει επεισης ακριβουτσικα).Σουτιεν δεν εχω παρει γιατι ειχα μερικα απο πριν...αλλα θηλασμου δεν εχω τα ειχα λιωσει αυτα που ειχα απο τον πρωτο...Μολις μπω στον 8ο λεω να παω να ψωνισω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλιτσααααααα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ,ειδες φετος ειναι η τελευταια χρονια που θα ειστε οι δυο σας!!!!!! Του χρονου θα εχεις αγκαλιτσα σου το πιο ομορφο δωρο....τον αντρα της ζωης σου!!!!!!

Να εχεις υγεια κοριτσακι μου και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!

Θα σε παρω και τηλεφωνο!!!!!!

φιλεναδες τι κανετε???? εμενα με επιασε η καθαριοτητα και κανω δουλιτσες...ελπιζω καποια στιγμη να μπορεσω να βαλω το σπιτι σε ταξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελισακι τι κανεις ?καιρο εχουμε να μιλησουμε.

το Σαββατο ηρθαμε χαλκιδα σε μια βαπτιση και μετα στο ποσειδωνιο για φαγητο....και σε σκεφτηκα!!!αν ερθεις Αθηνα θα χαρω να τα πουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...