Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Το δεδομένο μου ότι θα τα κρατήσω δεν έχει (προς το παρόν) αλλάξει, απλά προβληματίζομαι μεταξύ δημόσιας και ιδιωτικής τράπεζας. Για αυτό και ανέφερα τον συγκεκριμένο προβληματισμό μου, αν τα κρατήσω σε ιδιωτική θα χρησιμοποιήσω τα ίδια αν χρειαστεί, και επομένως ίσως να μην μπορούν να βοηθήσουν. Βέβαια αυτό δεν το λένε οι ιδιωτικές τράπεζες γιατι δεν τους συμφέρει, λένε ότι είναι κατάλληλα για όλες τις ασθένειες που μπορεί να εμφανίσει το παιδί. Από την άλλη στις δημόσιες τράπεζες, έχω ακούσει ότι πολλές φορές απορρίπτουν το δείγμα ως ακατάλληλο. Ισως όμως αυτό είναι καλύτερο, να ξέρεις από την αρχή οτι το δείγμα είναι ακατάλληλο και όχι να το δώσεις σε κάποια ιδιωτική, να μείνεις ήσυχος και μετά αν το χρειαστείς να ειναι άχρηστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν βγάζεις άκρη...θα δω τι θα κάνω :?:?

Κορίτσια βαριέμαι απίστευταααααα...............σκέφτομαι να πω στον γιατρό να μου δώσει καμια άδεια γιατί δεν την παλεύω στην δουλειά..και έχω ακόμα 3 εβδομάδες. Πως θα τα βγάλω πέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν βγάζεις άκρη...θα δω τι θα κάνω :?:?

Κορίτσια βαριέμαι απίστευταααααα...............σκέφτομαι να πω στον γιατρό να μου δώσει καμια άδεια γιατί δεν την παλεύω στην δουλειά..και έχω ακόμα 3 εβδομάδες. Πως θα τα βγάλω πέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην ίδια κατάσταση απόγνωσης βρίσκομαι κι εγώ... :?

όχι όμως απο βαρεμάρα, από πόνο!! μια χαρά ήταν η μέση και η πλάτη μου το Σ/Κ, είχα μόνο το συνηθισμένο πλέον προβλημα στον ύπνο, επειδή πιάνομαι. Δύο ώρες αφότου ηρθα στο γραφείο όμως, άρχισε πάλι ο πόνος!! ούτε να περπατήσω δεν μπορώ καλά καλά.... και έχω ακόμα 4 εβδομάδες συν αυτή που μολις άρχισε! :((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα η βαρεμάρα δεν με ενοχλεί- καλυτερα να μην έχει δουλειά γιατί δεν κουράζομαι. Από θέμα δυνάμεων και πόνου δεν αντέχω-είμαι ένα πτώμα όταν γυρνάω απο την δουλειά. Σήμερα το πρωί με έπιασε πάλι πόνος από κάτω - νιώθω ότι θα βγει το μωρό. Προσπαθώ να μην είμαι όρθια για να μην με πιάνει. Η μέση μου πάλι καλά με έχει αφήσει εντελώς...πάλι καλά γιατί δεν θα το άντεχα και αυτό!! Από βάρος +9 kgr!! Δεν χοράω πουθενά πλέον - έχει κατέβει ήδη η κοιλιά μου - μου το έλεγαν σήμερα όλοι και δεν μου κάνει τπτ από παντελόνια..και για φουστανάκια πλέον έχει αρκετή δροσια. Στο τέλος με βλέπω να βάζω κανά τσουβάλι... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελατε ομορφες ,μην γκρινιαζετε, φαγαμε τον γαιδαρο η ουρα μας εμεινε ΥΠΟΜΟΝΗ σε ολες μας!!!

για τα βλαστοκυτταρα,ως γιατρος και παλιο-μανα εχω αποψη αλλα επειδη θελει χρονο....την λεμε απο κοντα!!!!!εγω παντος τα εδωσα σε ιδιωτικη ελληνικη τραπεζα!!!!το ιδιο θα κανω και τωρα.

αυριο ειναι του Σταυρου ,βοηθεια μας,ευχομαι του χρονου να εχουμε ολες υγιη τα παιδακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη να τα πούμε από κοντά πριν γεννήσουμε!!!

Δεν μας βλέπω ορεξάτες..τι θα κάνουμε τελικά? Θα το κανονίσουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι μεσα,οπου και οποτε μαζευτητε!!!!!!!!!!!

δεν βλεπω ομως ορεξη απο το κοινο!!!!!!!μαλλον θα γεννησουμε και οταν τρεχουμε και δεν φτανουμε θα λεμε....μωρε δεν ειχαμε παει και για εκεινον τον καφε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ δεν βλέπω συμμετοχή στο MAMMYLAND...και εγώ μέσα είμαι, και η Παναγιώτα έλεγε να το κανονίσουμε τελικά...Δηλώστε άμεσα συμμετοχή να το κανονίσουμε πριν φτάσουμε στον 9ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε λοιπον πριν λιγο πηρα τον σιδηρο....και μολις εφαγα το γαλακτομπουρεκακι μου!!!!

αν και ειναι κακος συνδιασμος,......δεν με νοιαζει...πως θα ζησουν και οι φουκαραδες απο το κοσμικον??????????

που εισαι Ρουλα να μας βαλεις σε ταξη!!!!!!!!

τι αλλο να μου πω????καλη χωνεψη :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάλια συνδυασμός - υπέροχο γλυκό!! Καλή χώνεψη Ειρήνη μου. Καλά να είμαστε και να έχουμε όρεξη να τρώμε!!! :lol::lol: Κοριτσάρες σας αφήνω - νεότερα απο τον μπέμπη θα σας πω αύριο γιατί σήμερα δεν θα καταφέρω να ξαναμπώ. Καλό απόγευμα σε όλες σας!! Φιλάκια στις κοιλίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κορίτσια.

Δεν ξέρω τί γίνετε με το μάμμυ. Με έχει μπερδέψει τρελά. Δεν ξέρω που να σας βρω, δεν ξέρω που να γράψω :twisted::twisted: είναι και οι ορμόνες μου έχουν σπάσει πάντως τα νεύρα.

Πριν ήταν πιο εύκολο και στην περιήγηση και στην συνομιλία.

Από ότι πρόλαβα να διαβάσω είστε όοοοολες μια χαρά, και τρώτε :lol::lol: Ελπίζω τώρα που δεν με πετάει έξω να αρχίσουμε να τα λέμε πάλι. Φιλιά σε όλες. Σας πεθύμησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια τι κανετε???ξεκουραζεστε???εγω μολις καταφερα να κατσω γιατι ολη την μερα ετρεχα...σημερα ειχαμε ραντεβου με τον ελαιοχρωματιστη για να διαλεξουμε τα χρωματα για το σπιτι και νομιζω πως τον ζαλισα τον ανθρωπο αν μπορουσα και αν με αφηνανε βασικα καθε τοιχος θα ηταν και αλλο χρωμα....εχω χρωματομανια σας το ειπα???οποτε αρκεστηκα και εγω σε μια πρασινη κουζινα και ενα playroom με εντονα χρωματα...με την πρωτη ευκαιρια θα βαλω και φωτο...

διαβαζα την κουβεντα σας για τα βλαστοκυτταρα και εγω ειμαι της αποψης της δωρεας...και αυτο μαλλον θα κανω...ετσι κι αλλιως τα οικονομικα τωρα με την αγορα του σπιτιου εχουν σφιξει οποτε παρα να πεταχτουν καλυτερα να τα δωρισω και ισως ετσι να μπορεσει το μπουμπουκι μου να βοηθησει καποιον...

και εγω ποναω απο κατω και αναρωτιεμαι τωρα...αυτος ο πονος θα μεγαλωσει με τον καιρο????????εεεεεε?????? :twisted::twisted::twisted: οχι τιποτα αλλο να ειμαι προετοιμασμενη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα δημητρα και εγω τα ιδια λεω....και εσυ απο οτι βλεπω το εχεις ξαναπερασει εγω παλι οχι και τρεμει το φυλλοκαρδι μου :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα πιστεψε με επειδη το εχω ξαναπερασει κανω ετσι :oops: 2 γεννες χωρις επισκληριδιο γιατι δε με προλαβανε..ειχα οξεις τοκετους. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο !!!!!!!θηριο εισαι...πως τα καταφερες?????αρα μια χαρα προετοιμασμενη εισαι...ξερεις τι να περιμενεις...παιχνιδακι μωρε πρεπει να σου φαινεται.... :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ολοι ετσι μου λενε αλλα εγω γιατι νιωθω αλλιως?δε παω καλα μαλλον ε? :roll:

την μεγαλη την εκανα μεσα σε 2 ωρες κ τον μικρο ουτε καν σε 15 λεπτα :mrgreen:

στο ταξι θα μου εβγαινε χωρις υπερβολη.μολις με ξαπλωσαν στο κρεβατι αρχισα να σπρωχνω κ με την 2η βγηκε!τετοια γεννα μακαρι να εχουμε ολες!μακαρι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia, ti einai auta pou diavazw???? Dimitra gennhses mesa se 15 lepta??? Egw paidevomoun 22 wres kai sto telos mou thn vgalan me ventouza giati eixe sfinosei..Entometaksh ta exw ola travigmena se video alla fovame na to ksanadw giati thn teleftea fora pou to ida frikara ligaki kai tote den eimoun kan egguos...

Shmera egw na dite pono pou exw apo kato koritsia, eimastan 1,5 wra orthioi sto proavlio tou sxoliou kai meta eixa thn fainh idea na pame souper market me ta podia gia na perpatisw ligo ela omos pou den anteksa kai sxedon diplothika mesa sto magazi...Ksaplosa to meshmerh kai twra eimai kalitera eutixos....

Egw koritsia ta vlastokitara tha ta dwrisw sthn dimosia trapeza to exw apofasisei edw kai kairo, kapia stigmh eixe sthn NET to dokimanter Exantas (to politimo kitaro) http://exandas.ert.gr/el/kentriko-eksan ... mo-kyttaro

Pragmatika to ida kai katalava pola....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

22 ωρες!!!απαπααα κ με βιντεο!ο αντρας μου οταν γεννουσα την κορη μας ηθελε να με παρει βιντεο αλλα του ειπα οτι δε θελω .αυτος επεμενε αλλα ειδε το ματι μου που γυαλισε κ δε το εκανε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw eimoun auth pou hthele to video kai thelw pali na to traviksoume alla den kserw an tha mas afisoun giati to proto mou to gennhsa sthn Souhdia kai edw einai ligaki periergoi me auta ta themata, otan ksanapaw ston giatro prepei na thimithw na ton rotisw....Prhn ligo diavaza sto alo themataki pou anikses me to onoma pos o petheros sou elege thn korh sou "savoura" kai mou anapsan ta lampakia :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia..molis ebala tous gious gia ypno....kai ekatsa ligo na xalarwsw edw sto compiuter kai diabazw ta neakia sas....alla distixos h wra den tairiazei kai etsi eimai monaxoula!!!!tha prwspathiso na mpw ayrio gia na sas petyxo mesa....filakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia..Defterh mera sto sxolio shmera kai exw tromerh agonia, perimenw na dw antidraseis to meshmerh pou tha girisei spiti to vlastari mou, ase pou kontepsa na ginw rezili eksw apo to proavlio thn wra ths prosefxhs sigginithika kai paraligo na me paroun ta klamata alla singratithika giati tha ginomouna rompa :|:oops: Oi palioormones mou ftene.....

Oi egguoules pou eixate exthes rantevou me ton giatro, pos pige?? Eugenia ola kala me ton mpempi???

Enina kai esu nomizw pos eixes exthes ee???

Anastasia me thn kampilh ola kala?????

Egw shmera piga gia tis kathieromenes eksetasois aimatos to apogevma ta apotelezmata, pros to paron paw na magirepsw thn fasolada mou kai elpizw argotera na sas petixw mesa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax και εγω το επαθα αυτο οταν αρχισαν παιδικο σταθμο!αρχισα να κλαιω σα χαζη :shock: του χρονου αρχιζει η δικια μου δημοτικο.λες να παθω τα ιδια? :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...