Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

καλο χειμωνα και επισημα!!!!τι βροχη ειναι αυτη???ελπιζω να μπορεσω να στειλω το μηνυματακι,γιατι οπως ξερετε ολες....ειμαι κουμπουρακι!!!!!

τι κανετε φιλεναδιτσες ,μου λειψατε,εγω εδω τα ιδια με τα αντρακια μου...ο μικρουλης μου ειναι πολυ ησυχος,αν δεν τον σκουντισω ,δεν δινει σημεια ζωης!!!!!22 σεπτεμβρη εχω υπερηχο αναπτυξης!!η καμπυλη μου σακχαρου βγηκε καλη ,οποτε τρωω αφοβα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαθηκα γιατι εχω μπερδεψει τα μπουτια μου με το νεο μαμμυ!!!

ο γαμος ειναι την αλλη κυριακη. εσυ τι νεα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw exw enan mikro paniko tis teleutees meres giati thn Deftera arxizoume sxolio kai h korh mou oute na to akousei den thelei, entometaksi exw ena soro ekremotites akomi gia tis proetimasies tou mwrou thn valitsa gia to maieftirio thelw na etimasw kai egw den exw kanei tpt, den thelw na fortothw kai pragmata pou den tha ksanaxrisimopihsw alla apo thn alh den ginete kai alios..... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Ευουλα ,ολα καλα θα πανε με την μικρη ,καθε αρχη και δυσκολη!!!!

χασαμε και τα τιρκερακια μας,τι βδομαδα εισαι???απο τωρα βαλιτσα????εγω ειμαι 26 και 1 και λεω τελος του μηνα να προετοιμαζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γαμω το pc μου γαμω ενα κατεβατο εγραψα και με πεταξε...λοιπον τικερακια...για το πρωτο η διευθυνση ειναι....http://tickers.baby-gaga.com/pregnancy.php το φτιαχνετε ομορφα και ωραια ξερετε πως???αν οχι πειτε μου ...και κατοπιν αφου μαρκαρετε και κανετε αντιγραφη τον bbcode ειναι ο κωδικος στο δευτερο κουτι παμε στο προφιλ του μαμμυ και παταμε forum-->edit signature-->κανουμε επικολληση στο κουτι.....ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ....μετα παταμε υποβολη και ειμαστε ετοιμες

για το δευτερο http://www.pregnology.com/ παταμε το τελευταιο που γραφει far along φτιαχνουμε ημερομηνια-->get the code που βρισκεται αριστερα κανουμε την επεξεργασια στην επομενη σελιδα χρωμα κτλ.και μαρκαρουμε και αντιγραφη bbcode παλι το δευτερο κουτι και κανουμε την επικοληση οπως και στο παραπανω...

αυτα νομιζω...για αποριες εδω θα ειμαι :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, επιτέλους κατάφερα να μπω!!!!!

Πολλές αλλαγές το μάμι κι άντε να το ξαναμάθουμε τώρα...

Τι κάνετε;;; Ειρήνη κι ο δικός μου ήσυχος είναι!!

Εγώ έχω ραντεβού για doppler στις 29/9.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καιρος νομιζω να μαζευομαστε σιγα...πρεπει να αρχισουμε να διαφημιζουμε το νεο μαμμυ εεε??? :P:P:P:P

και εγω περιμενα να ειναι υσηχος ετσι ειχε πει και ο γιατρος μην τρομαξω αλλα αυτος εκει μεσα ολο κολοτουμπες κανει...ησυχια δεν εχει και ευχομαι αυτο να μην ειναι προηδοποιηση για το τι θα ακολουθησει γιατι την πατησα... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα,μετα απο πολλες προσπαθειες μπηκα κι εγω επιτελους στο φορουμ!!

κι εμενα το μωρακι απο χθες ειναι πολυ ησυχο,αν φαω κατι γλυκο μπορει και να κουνηθει για λιγο...

το μονο που με ενοχλει,ειναι το τεντωμα και τσιτωμα της κοιλιας μου...ειναι ετοιμη να σκασει..ειναι πολυ σφιγμενη...νιωθετε καμια φορα ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, μαγνήσιο παίρνεις;

Αυτό που περιγράφεις είναι συσπάσεις. Είχα κι εγώ πριν ένα μήνα+ και ο γιατρός μου'πε να ξεκινήσω trofocard. Από τότε έχουν μειωθεί στο ελάχιστο. Η μαία μάλιστα προχτές μου είπε "μην ξεχάσεις να τα σταματήσεις μόλις μπεις στον 9ο γιατί δε θα γεννήσεις ποτέ"!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγνησιο εχω παρει πολυ απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου κι εγω αυτο επαιρνα,αλλα ο γιατρος μου το σταματησε πριν λιγο καιρο..για τα πονακια στην κοιλια μου εχει πει οτι απο δω και περα θα τα εχω,γιατι προετοιμαζεται το σωμα γενικα για τον τοκετο...τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις πηρα τον γιατρο και του ειπα για την κοιλια μου,μου ειπε οτι δεν προκειται για συσπασεις κι οτι καλο ειναι να παρω 2 buscopan και αλλα 2 αυριο και να μεινω στο κρεβατι...ρωτησε αν ακουω το μωρο και του ειπα οτι ειναι γενικα ησυχο...οποτε σας αφηνω και τα λεμε με το καλο αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki ta katafera eeee???? Thanks......

Marinax twra me tromakses ligaki, giati na eisai ksapla ti einai auto pou esthanese, o giatros sou ti eipe????

Emeis ksekinisame gia to parko me thn mikrh kai ton antra mou alla katsame mono 30 lepta giati mas epiase h vroxh :( kai eixa polu oreksh gia voltoula alla o paliokairos den mas ekane thn xarh....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοιλουμπίτσες!!Τι κάνετε?

Εμείς έχουμε μαζευτει στο σπιτι, έχουμε βάλει τους άντρες και βλέπουν ταινία και εγώ με την γειτόνισσα φρεσκογκαστρούλα χαζεύουμε στο mammyland. Ο μικρός είναι καλά, συνεχίζει να παίζει μπάλα στην κοιλιά μου - θα τον δω την Δευτέρα και ελπίζω να είναι καλά και να μεγαλώνει. Σήμερα έβρεξε απίστευτα πολύ σε εμάς και έχει δροσιά φοβερή - με ζακετούλα είμαστε. Τέλεια!! Απο κάτω συνεχίζει και με πονάει και ελπιζω να μην έχει αρχίσει καμία διαστολη από τώρα...Φιλάκια πολλα! Χαίρομαι πολύ που επιτέλους το έφτιαξαν γιατί μου λείψατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια να μαι κι εγώ! Καλά όσπου να ανακαλύψω όλες τις αλλαγές του mammy θα γεννήσω μου φαινεται. Είστε όλες καλά; Πολύ χαίρομαι που θα τα ξαναλέμε!

Εγώ καλά είμαι. Λίγο κουρασμένη αλλά καλά. Γι' αυτό κοιλουμπίτσες μου θα πάω για ύπνο και θα τα πούμε αύριο. Ηθελα μόνο να δώσω το παρόν! Σας φιλώ! Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα...ηρθα και εγω να δωσω το παρον και παω να ξαπλωσω γιατι ολη μερα γυρναγα...

Ο μπεμπουλης ειναι μια χαρα συνεχιζει απτοητος τις κλωτσιες του.

Τα λεμε αυριο κοριτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! επιτέλους ξαναβρισκόμαστε όλες εδώ!

Απόψε μείναμε κι εμεις σπίτι και χαζεύουμε με ταινιούλες και ίντερνετ... εγώ στο mammy και ο Στελιος στο e-bay να ψάχνει κι άλλα πραγματάκια για το μωρό! έχει ξεφύγει εντελώς, πιό πολύ και από εμένα αλλά το χαίρομαι κιόλας που ασχολείται! χτες κλείσαμε επιτέλους την κούνια, ολοκληρώσαμε και τα απαραίτητα ψώνια για τον ερχομό της μπέμπας (σελτεδάκια, πάνες αγκαλιάς κλπ) και μας έχει μείνει μόνο το μπανάκι. Πρέπει σιγά-σιγά να συμαζέψουμε το παιδικό δωμάτιο το οποίο μέχρι τώρα χρησιμοποιούσαμε ως γραφείο και "αποθήκη" και να ξεκινήσουμε το βάψιμο όσο ακόμα είναι καλός ο καιρός να ξεμπερδεύουμε.

Ρηνιώ έγραψες στο facebook για "υπέρηχο ανάπτυξης", τι είναι αυτό;;; εννοείς τον μηνιαίο υπέρηχο που κάνουμε στο γιατρό ή είναι κάποια άλλη εξέταση που πρέπει να κάνουμε; επίσης την ίδια ΠΗΤ έχουμε καλά δεν θυμάμαι; 7/12; γιατί είδα που είπες 26η εβδομάδα, ενώ μεθαύριο μπαίνουμε στην 28η.

ΜαριναΧ ξεκουράσου και εύχομαι όλα να πάνε καλά, μην ανησυχείς που δεν νιώθεις το μωρό σήμερα, κάποιες μερες ξεκουράζονται κι αυτά! το μαγνήσιο όμως γιατί σου το έκοψε ο γιατρός; εγώ ξεκίνησα να το παίρνω στον 5ο μήνα ακριβώς γιατί είχα συσπάσεις... σε ποιά εβδομάδα είσαι;

Ευάκι τελικά είσαι μόνη αυτό το Σ/Κ; σου υποσχέθηκα παρέα αλλά δεν πρόλαβα όλη μέρα να μπω.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...