Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

κοριτσάκια γειά σας !!! Σήμερα ήταν μια σχετικά κουραστική μέρα ! Είπαμε με το σύζυγο να στρώσουμε την μοκέτα γιατί έβαλε απότομα κρύο... οπότε καταλαβαίνεται! Έβγαλα όλα τα πράγματα στο μπαλκόνι κ άρχισαν οι δουλειές. Άντε να τα ξεσκονίσεις κ να τα βάλεις στη θέση τους.Να φτιάξεις κ το φαγητό... και να χεις κ το Χρήστο να πηδάει από καρέκλα σε καρέκλα κ μετά στον καναπέ !!! Τα νεύρα μου κορδέλες ~x(~x(~x(~x(

Εκεί που έλεγα ότι πέρασε της μπουμπούκας η ιωσούλα... σήμερα την άκουσα να φτερνίζεται συνέχεια κ οι μυτούλες τρέχουν κάποιες φορές :(:(:(:(:(:( Αχ τι θα κάνω? δεν μπορώ άλλο το ξενύχτι !!! Όλα μου τα κόκαλα πονάνε κ περισσότερο αυχένας-ώμοι. Μάλλον αύριο θα την πάω πάλι στον παιδίατρο μπας κ μου δώσει τπτ για τη μπουμπού... γιατί δεν μπορώ να την βλέπω κ να την ακούω έτσι !!! Αχ βρε Χρήστο με το σχολείο σου... θα λέω όλο το χειμώνα !!! :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας !!! Ξύπνησα νωρίς νωρίς σήμερα... από της 7:00, δεν ξέρω γιατί... μάλλον υπερένταση ? Ο μικρός μου είναι απ' τις 5:30 ξύπνιος :shock::shock::shock::shock: κ βλέπει παιδικά σαν κύριος!!! Η μικρή μου έφαγε κ κοιμάται. Βλέπω από συμμετοχές εεεεεεεεε????????????? Δεν πειράζει όμως... που χρόνος τώρα για κουβέντα!!! Πάνε οι παλιές καλές εποχές :lol::lol::lol: που γεμίζαμε αστραπή τις σελίδες !!!

Φιλάκια τα λέμε αργότερα όταν ξυπνήσετε !!!

Ααααααααα τι μουντός καιρός είναι αυτός γαμώτο !!! :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κάνω βρε κορίτσια. Άνοιξα το πρώτο φροντιστήριο πριν 3 χρόνια και το δεύτερο πέρυσι. δεν μπορώ να τα παρατήσω. Από αυτή τη δουλειά συντηρούμαστε. Προσπαθώ να είμαι εντάξει τουλάχιστον στα βασικά. Μακάρι να είχα χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο και με τα παιδιά μου και με τον εαυτό μου. όσο για βοήθεια δεν το συζητώ. οι γονείς μου ζούνε στην Αθήνα. οπότε ότι κάνουμε μόνοι μας. και απο την πεθερά δεν θέλω και πολλά πολλά. Γιατί μετά παίρνουν θάρρος και πολυανακατεύονται.

Μπέλα κοιμήθηκες που τον πήρε ο μπαμπάς του βόλτα, ή όχι?? πολύ καλός ο αντρούλης σου. :)

ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,χωρις δουλεια εχεις αλλα,με την δουλεια εχεις αλλα παλι...τι να πεις.κοιμηθηκα!αλλα λες και μονο μιση ωρα...πτωμα ημουν,το βραδυ κοιμηθηκε παραπανω,εκλεισε ενα 3ωρο,μετα 2ωρο και μετα ανα 1 ωρα :lol: ,αντιστροφη μετρηση κανει!

Καλημερα Λαμπρινη!!!ψωφο εχει και Κιλκις,εδω εχουμε και φουλ υγρασια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ...Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΓΡΙΝΑ...ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΕ ΤΩΡΑ..ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ..ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΦΑΕΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΑΛΙ...ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΟΛΟΝΥΧΤΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΟΜΕ :shock::shock:

ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ :YMHUG: ΤΙ ΚΑΛΟΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ;;;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Κ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ...ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ...ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΖΑΛΑΔΕΣ...ΦΟΒΑΜΕ ΜΗΝ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αποφασίσαμε κ πήγαμε κ τα δύο πιτσιρίκια στην παιδίατρο. Τα κοίταξε η γιατρός κ είπε ότι και τα δύο έχουν μυξούλες με φλέμμα στο λαιμό. Η μπέμπα θέλει ορό κ να τις βγάζω με αυτό το ειδικό τις μυξούλες απ τη μυτούλα. Όσες δεν τις προλαβαίνουμε στην μύτη κατεβαίνουν στο λαιμό της κ αυτό της προκαλεί το φτέρνισμα ή το βήχα καμιά φορά... θα καθαρίσει όμως !!!

κανένας λόγος ανησυχίας εκτός κ αν 1)δεν τρώει, 2)κάνει πυρετό ή 3) γκρινιάζει όλη την ώρα .

Επίσης ο μεγάλος έχει το ίδιο. Θα πίνουμε πολλά υγρά κ θα καθαρίζουμε συνέχεια τη μύτη μας...

Αυτά. Τώρα έβαλα να μαγειρέψω μοσχαράκι στο φούρνο με κριθαράκι !!! Οι άντρες μου έχουν πάει σε παιδικό σινεμά κ περιμένω να γυρίσουν για να μου πει ο μικρός πως πέρασε - σαν πρώτη φορά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΡΙΞΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΙΕΣ...Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΓΡΙΝΑ...ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΕ ΤΩΡΑ..ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ..ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΦΑΕΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΑΛΙ...ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΟΛΟΝΥΧΤΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΨΑΧΝΟΜΕ :shock::shock:

ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ :YMHUG: ΤΙ ΚΑΛΟΣ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ;;;ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Κ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ...ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΔΕΡΕΝΙΕΣ...ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΖΑΛΑΔΕΣ...ΦΟΒΑΜΕ ΜΗΝ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΑΣΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑΚΛΑΨΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΒΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ.

ΛΑΜΠΡΙΝΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΜΥΞΑΚΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΧΟΥΡΧΟΥΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΤΙΓΡΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΜΕΙΣ ΨΗΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΠΑΡΜΠΕΚΙΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι και εγώ!!!!

Νοιώθω πολύ κουρασμένη :( . Το αγοράκι μου είναι τόσο μα τόσο ήσυχο και όμως νοιώθω ότι πονάει όλο μου το σώμα από την κούραση.

Άννα, αυτό που περιγράφεις ότι τραβιέται από τη θηλή κτλ, το ζουμε και εμείς πολύ συχνά!!!Έχω παρατηρήσει ότι το κάνει (α) όταν δεν πεινάει πολύ και (β) όταν δεν είναι ήρεμος. Το βράδυ που τον θηλάζω που είναι νυσταγμένος ποτέ δεν μου το κάνει!! Καμιά φορά το κάνει μόνο από το ένα στήθος (όταν τον βάζω στο άλλο είναι παναγίτσα!).

Καταφέραμε και μειώσαμε και άλλο το συμπλήρωμα!! Είναι πολύ βολικό το βράδυ να μη σηκώνομαι καθόλου και με το μάτι κλειστό απλά να θηλάζει...

Σήμερα έχω επισκέψεις πάλι και βαριέμαιιιι... Το απόγευμα 4 φίλους μας και μετά τα πεθερικά :evil:

Εγώ ακόμα είμαι με κοντομάνικο νυχτικό αλλά έβαλε παπλωματάκι στο κρεβάτι μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας από φραουλίτσα και μαμά!

Λαμπρινούλα περαστικούλια σας,αν κ δεν ακούγεται κάτι σοβαρό ευτυχώς! :-*

Η μπέμπα μόλις i-) κι εγώ πάω να μπώ για μπάνιο κ να ξεκινήσω να ετοιμάζομαι,έχουμε να πάμε στο γάμο της ξαδέλφης μου κι επίσης ο πεθερός μου βαφτίζει ένα παιδάκι....ΟΛΑ ΜΑΖΙ! Ευτυχώς θα γίνουν και τα 2 στο μαγαζί του μπαμπά μου μετά,μιας κ η βάφτιση είναι μόνο οι οικογένειες κι έτσι δεν θα χρειαστεί να χωριστούμε με τον άντρα.

Θα πάρω κ τη μπέμπα γτ δεν έχω που να την αφήσω,αλλά δεν ξέρω τι να της φορέσω...Από φορεματάκια έχω μόνο καλοκαιρινά αλλά φοβάμαι να βγάλω τα μπουτάκια της έξω μην κρυώσει.Πειράζει να την πάρω με ένα φορμάκι?Καμιά άλλη ιδέα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντελονάκι μπλουζίτσα ? φόρεμα με καλσόν ?

Ναι τελικά δεν έχουν κάτι σοβαρό τα πιτσιρίκια μου... τα χουμε βάλει με τις μυξούλες μόνο :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια! Τι κάνετε μανούλες? Οι αρρωστουλες ελπίζω καλύτερα. Λαμπρινή περαστικά στα παιδάκια σου. πάλι καλά που τη σκαπουλάρατε μόνο με μυξούλες.

Εγώ σημερα γκρίνιαξα γκρίνιαξα και τελικά πήγαμε έξω για φαγητό το μεσημέρι, στο γεφύρι της Άρτας. όχι ότι ήταν και τίποτα συγκλονιστικό αλλά τουλάχιστον ξεφύγαμε λίγο και συναντήσαμε κι ένα φιλικό ζευγάρι. ήπια τις μπυρίτσες μου κι εκεί που περίμενα ότι θα γυρίσουμε σπίτι και θα με αφήσει ο αντρούλης μου να χαλαρώσω λιγάκι, σηκώθηκε και έφυγε. Απογευματιάτικα πήγε για ψάρεμα :evil::evil: έκανα μπάνιο τη μπεμπαμπλομ και σε λίγο θα φωνάξω και τα δίδυμα να μαζευτουν και να πάρουν σειρά. μετά επανάληψη την ορθογραφία του σχολείου, τα αγγλικά και ύπνο.

Ελπιδάκι ελπίζω να μην την πήγες στο γάμο με το καλοκαιρινό το φορεματάκι. είναι υπουλος αυτός ο καιρός.

βρε κορίτσια, πέρασα φωτογραφίες στο προφίλ μου και θέλω να βαλω κι εδώ μία να σας δείξω τη μπέμπα. πως θα το κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoulitses!!!1

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr krio!!!to proi ksipnisa apo to krio!!!!evgala tis kouvertes mouuuuuu!!!allo poy andrulis moy exei tis kapses kai den felei kouvertes-to vradi 8a exoyme polemo :twisted::twisted:

labrinula perastikulia sta zuzunakia sou!!!

annoula kai emena etsi ekane mpempis,tora exw vrei kai ksaplono dipla toy kai troi.

elpidaki na prosexeis me ti mpoumpou,kai egw ayrio 8elw na paw jumbo kai den exw poy na ton afisw,etsi 8a ton paroyme mazi.....ase poy einai 1 wra gia na pame,mia na girisoyme -8a doume pws 8a ta kata8eroyme!!!fovame gt mpempis sto ka8ismataki toy aytokionitoy sini8os idroni poli-kai exw kaniei krio :?:cry::cry::? ufffffffffffff

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!

Περαστικα στις αρρωστουλες και τα αρρωστα μωρακια, αλλα και σε εμενα...Κρυωμενη δεν ειμαι, αλλα επαθα κατι χειροτερο...Ουρωλοιμωξη (αουτςςςςςς!!!) (Σουπιτσα ακουυυυυυυυς??? Θελω τον κουκλο ουρολογο σου...χι χι...)απο το πουθενα! Αντιβιωση δεν εχω ξεκινησει ακομα, μολις την Πεμπτη εκανα τις εξετασεις και θα βγουνε αυριο αλλα μου ειπε η μικροβιολογος οτι ειναι ουρολοιμωξη 100%...Ουφφφφφ τι με βρηκε παλι...Ευτυχως δεν θα κοψω το θηλασμο, καθως μου ειπε ο γιατρος μου οτι δεν χρειαζεται. Τον οποιο παλευω βεβαια... ο μικρος εξακολουθει να τραβιεται απο τη θηλη, παρολο που τρωει (το καταλαβαινω γιατι καμια φορα βλεπω λιγο γαλατακι να τρεχει εξω απο το στοματακι του την ωρα που τρωει και καποιες φορες αισθανομαι το στηθος πιο αδειο...) Οποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aa ksexasa xrysa ida ta paidakia sou!!!einai kai ta 3 panemorfa!!!!na ta xairese!!!!

Να σαι καλά rozi μου. και ο δικός σου δεν πάει πίσω. κουκλάκι είναι.

αφού ιδρώνει μέσα στο αυτοκινητο ντύστον λιγο ελαφριά και πριν φτάσετε στα jumbo φόρεσέ του κάτι πιο χοντρό. αυτός ο καιρός είναι πραγματικά μπελάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!

Περαστικα στις αρρωστουλες και τα αρρωστα μωρακια, αλλα και σε εμενα...Κρυωμενη δεν ειμαι, αλλα επαθα κατι χειροτερο...Ουρωλοιμωξη (αουτςςςςςς!!!) (Σουπιτσα ακουυυυυυυυς??? Θελω τον κουκλο ουρολογο σου...χι χι...)απο το πουθενα! Αντιβιωση δεν εχω ξεκινησει ακομα, μολις την Πεμπτη εκανα τις εξετασεις και θα βγουνε αυριο αλλα μου ειπε η μικροβιολογος οτι ειναι ουρολοιμωξη 100%...Ουφφφφφ τι με βρηκε παλι...Ευτυχως δεν θα κοψω το θηλασμο, καθως μου ειπε ο γιατρος μου οτι δεν χρειαζεται. Τον οποιο παλευω βεβαια... ο μικρος εξακολουθει να τραβιεται απο τη θηλη, παρολο που τρωει (το καταλαβαινω γιατι καμια φορα βλεπω λιγο γαλατακι να τρεχει εξω απο το στοματακι του την ωρα που τρωει και καποιες φορες αισθανομαι το στηθος πιο αδειο...) Οποτε...

Ουρολοίμωξη? :o:o Τι τραβάς κι εσύ. λες και δεν φτάνει όλη η ταλαιπωρία. Περαστικά @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=;(-|(-|(-|(-|

KALHPERAAAA...

TI KANETEE FILENADITSESSS??????

XATHIKA 3 MERES GIATI O MIKROS EDWSE RESITAL GKRINIASSSS!! :-?:-?:-?:-? ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ..ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΟΛΕΣ..ΜΙΑ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ!!

ΒΛΕΠΩ ..ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΥΓΙΚΟΙ ΤΣΑΚΩΜΟΙ.. [smilie=argue.gif][smilie=argue.gif] ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ..ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΑΧΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ..ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ!!ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΥΡΗ!ΤΕΛΙΚΑ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ..(ΤΗΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ..ΟΧΙ..ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ Η ΤΟ ΚΟΥΝΑΩ 5 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΚΟΡΕΥΟΜΑΙ ΟΤΙ ΒΟΗΘΗΣΑ...!!)ΕΧΩ ΡΞΕΙ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ..46 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΔΕ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΣΤΩ..ΝΑ ΠΕΙ ΘΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ?ΑΝΤΙΘΕΤΑ..ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ..ΞΥΠΝΗΣΕ Η ΜΙΚΡΗ ΣΤΙΣ 4.50 ΠΟΥ ΤΟΝ ΤΑΙΖΑ ΚΑΙ ΚΡΥΩΝΕ!ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕς..ΗΤΑΝ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΟΣ..ΟΠΩΣ ΕΠΕΣΕ ΝΑΔΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΤΣΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΩΝΑΖΕΙ..ΕΛΕΝΑ ..ΦΕΡΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΣΕΝΤΟΝΙ ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΤΩ! :x:x:x (ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΝΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...)

ΜΕΤΑ ΣΗΚΩΣΑΜΕ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ!ΤΙ ΚΡΥΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΑΛΗΘΕΙΑ?

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΑΞΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ..ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΟΨΑ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΕΘΕΡΟ :D:D:D:D

ΑΝΝΟΥΛΑ..ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ???ΤΥΧΕΡΗΗΗΗ :shock::shock::shock::shock: ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ ΣΟΥΠΙΤΣΑΣ??

ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΑΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ!ΑΛΛΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΦΑΧΤΕΣ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΜΕΣΗ!ΠΙΝΩ 4 ΧΑΠΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ!! :shock::shock::shock::shock:

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ!ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΚΑΙ ΤΑ2 ΠΑΙΔΙΑ!

Ο ΜΙΚΡΟΣ ...ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΜΗ...ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΥΚΗΤΑΣ ΑΠΟ ΠΙΠΙΛΕΣ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!ΟΤΑΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΟΥΜΕ ΚΡΑΤΑΝΕ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΥΚΗΤΕΣ!

ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ FREZYDERM..KAI NYSTAMICIN ΣΤΑΓΟΝΕΣ..ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

ΦΤΑΣΑΜΕ 57,5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 5 ΚΙΛΑ!ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΙ!ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟ APTAMIL R1

GIA ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΕΛΑ!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΗΧΤΟ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΚΑ! :oops::oops::oops:

Η ΕΛΕΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΛΑ 4 ΚΙΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΡΜΑΛ!! :roll::roll:

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΜΠΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΥΡΙΟ!

ΦΟΥ ΦΟΥ...ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ..ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ!!

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΓΙΓΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Χωραει ακομα 1 μαμα στην παρεα σας?Γεννησα την κουκλιτσα μου στις 25/9 οποτε ανηκω και εγω στο club σας.Θα ξεκινησω να σας διαβαζω για να σας μαθω σιγα σιγα.Ελπιζω να τα λεμε συχνα!Φιλια σε ολες :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω για τα περαστικουλια σας κοριτσακια μου...Τελικα λιγο πολυ ολες κατι εχουμε. Το καλο ειναι οτι οταν πινω πολυ νερο ο πονος δεν ειναι τοσο εντονος.

Κατρινακι μου, πολυ γελασα με αυτα που εγραψες. Να ξερεις οτι συμπασχω μαζι σου, και εμεις, απο καβγαδακια ολο και κατι υπαρχει στο σπιτι, ετσι για να σπαει η ρουτινα βρε αδερφε... :lol::lol::lol: Παντως ειναι γεγονος οτι ο ερχομος ενος μωρου σε ενα σπιτι διαταρρασει τους ρυθμους και τις ισορροπιες ενος ζευγαριου, ποσω μαλλον οταν ειναι το 2ο ή 3ο παιδακι (Χρυσαααααα....εισαι προτυπο) Μεχρι πριν απο λιγες μερες ξυπναγε και ο αντρας μου μαζι μου για την φροντιδα του μωρου ή ακομα καλυτερα ξαγρυπνουσε εκεινος οταν ειχε κολικους, εκλαιγε και δεν κοιμοταν το μωρο και εγω πηγαινα και την επεφτα, παρολο που δουλευε το πρωι! Ο χρυσος μου! Τελευταια ομως, απαξ και κοιμηθει (μπορει να αργησει γιατι μαζι το ξενυχταμε) δεν τον ξυπναω γιατι μου ειπε κατι του στυλ ''κοιμαμαι ορθιος στην δουλεια και θα μου την πουνε ασχημα''...Φοβηθηκα λιγο, ειναι η αληθεια, μην ψαχνει για δουλεια τωρα, δεν ειναι της παρουσης, και το εκοψα μαχαιρι... Να ρωτησω κατι? Η κρεμουλα της Frezyderm ειναι απλα ενυδατικη ή για σπυρακια? Μπορεις να μου πεις πως λεγεται? Γιατι και εμεις μαλλον κατι αναλογο εχουμε, αλλα τωρα χωρις να του βαλω κατι ειναι καπως καλυτερα.

Τζιτζικακι καλως ηρθες σε μια παρεα εντελως τρελων μαμαδων, αλλα τοσο δεμενων μεταξυ τους! Ολοι οι καλοι χωρανε εδω, θα το διαπιστωσεις συντομα! ;) Να χαιρεσαι το κουκλακι σου! Πως σε λενε? Εγω ειμαι η Αννα και εχω ενα αγορακι 3 ετων και γεννησα το 2ο αγορακι μου στις 28/8. Να μπαινεις να τα λεμε!

Ασχετο, σας λειπει καθολου η κοιλιτσα? Εμενα ναιιιιιιιιι.... :oops::oops::oops:

Φιλακια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα λεγαμε να κλεισουμε την βραδια με dvd,μιας και τα παιδακια μας κοιμουνται, αλλα πηγε ο καλος μου και δεν βρηκε τιποτα... :( Πανω που λεγαμε λιγο να καθησουμε τα 2 μας (βλεπε προ παιδιων εποχη...) και να κανουμε κατι...γιατι ουτε απο το ''αλλο'' μπορουμε...Ατιμη ουρολοιμωξη! :twisted::twisted:

Εσεις πως θα περασετε το βραδυ σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυωμενη δεν ειμαι, αλλα επαθα κατι χειροτερο...Ουρωλοιμωξη (αουτςςςςςς!!!) (Σουπιτσα ακουυυυυυυυς??? Θελω τον κουκλο ουρολογο σου...χι χι...)απο το πουθενα!

Ως καημενούλα μου!!! πόσο σε καταλαβαίνω!!

Εγώ μετά τη γέννα είχα ακόμα ουρολοίμωξη. Πάω στο ΙΚΑ και τι να δω??? Ταμπέλα που έλεγε ότι στο υποκατάστημα αυτό δεν έχει πια ουρολόγο!! Πάει ο ουρολόγος, πάει :( Κρίμα, και δεν πρόλαβα να πάω, να πάρω μια κάρτα :roll:

Περαστικά Αννούλα! Υπομονή να γίνεις καλά! Και με το θηλασμό να το παλέψεις, μπορεί να περνάει φάση ο καημενούλης και να συνέλθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;

ΚΑΤΡΙΝΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΓΙΚΟΥΣ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ!

ΜΑΝΝΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΕΚΛΕΓΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ...ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ 30 ΜΛ ΓΑΛΑ ΜΗΠΩΣ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕ...

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΠΙΕ 60 ΜΛ ΔΙΚΟ ΜΟΥ Κ 60 ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΠΑΛΙ 30 ΜΛ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΙΕ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ...ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ;;;ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ;;;ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΞΑΝΑΔΙΝΩ ΓΑΛΑ;;;Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΞΕΝΟ ΜΑΖΙ...ΠΡΙΝ ΤΙΣ 3 ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΜΗΠΩΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;;;ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΓΡΙΝΙΑΖΕΙ...ΜΗΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ...ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ;;;ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΗΣΕΙ Κ ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΗΡΕΜΕΙ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΚΩΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΖΥΛΕΥΕΙ Η ΜΙΚΡΗ...ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΣΥΚΩΝΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ....ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ...

ΜΠΕΛΑ ΜΟΥ :YMHUG:

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλίνι, όταν τον ταϊζεις βεβαιώνεσαι ότι έχει χορτάσει?? Μήπως θέλει περισσότερο συμπλήρωμα και γιαυτό ζητάει πάλι μετά από λίγο???

Μπορεί και να πονάει κιόλας... Να εξηγήσεις στην μεγάλη σου οτι είναι μωρό και χρειάζεται παραπάνω αγκαλίτσα (τουλάχιστον για λίγο μέχρι να του περάσουν τα πονάκια)

Εγώ εχθές το βράδυ λυπήθηκα τόσο το γλυκάκι μου... ήταν στο κρεβάτι και μάζευε τα ποδαράκια του από τον πόνο και έσφιγγε την κοιλίτσα του και έκανε ήχους πόνου (δεν έκλαιγε το καημένο αλλά μου ήρθε να βάλω εγώ τα κλάματα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!σορυ που δεν πολυμπαίνω και έχω χαθεί αλλά δεν με έχει ενθουσιάσει και πολύ το καινούργιο μαμυ και τρέχω και όλη μέρα με τον μικρό...

θηλάζουμε αποκλειστικά βλέπετε και είμαι όλη μέρα με το βυζί έξω...

ο μικρούλης μου είναι μια χαρά και είναι φοβερός!!!!!έχει αρχίσει να παρατηρεί τα πάντα γύρω του και τρελαίνομαι να τον χαζεύω!!!!

πήγαμε και στον παιδίατρο και έχει φτάσει τα 4300 από τα 3700 που βγήκαμε από την κλινική!!!

κουράζομαι λίγο με το θηλασμό αλλά τι να κάνουμε;;για το καλό του είναι!!!

δεν έχω διαβάσει τπτ από τα νέα σας..ελπίζω κάποια στιγμή να τα καταφέρω...

σας φιλώ όλες!!!και να ξέρετε μου έχετε λείψει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδιτσες μου!

Βικουλινι πανω κατω τα ιδια περναμε οσον αφορα το θεμα θηλασμος και χορηγηση ξενου, μονο που ο δικος μου δεν κλαει τοσο πολυ, αλλα και παλι επειδη θηλαζω και δινω και ξενο, δεν ξερω πλεον ποσο τρωει το παιδι και αν εχει χορτασει και γενικα προσπαθουμε να μπουμε σε προγραμμα. Α, και ευτυχως που ο μεγαλος μου δεν ζηλευει καθολου το μικρο....

Θεη μου χαθηκες και εσυ, οπως και εγω για ενα διαστημα.Τι κανει το μικρο σου? Θηλαζεις αποκλειστικα ε? Τυχερουλα...πες μας το μυστικο σου! Εμενα τραβιεται απο τη θηλη γαμωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...