Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Καλημέρα!

Τι καλημέρα δλδ?? Είμαι πολύ χάλια,δεν μπορώ να αναπνεύσω σχεδόν,να καταπιώ,κυκλοφορώ με μια μάσκα μονίμως και τρέμω μην κολλήσω το νινάκι μου και περάσει αυτό που περνάω...

Ευτυχώς περιμένω τη μάνα μου το απογευματάκι να έρθει να κρατήσει τη μπέμπα..εγώ θα πάω να κλειστώ μέσα σ'ένα δωμάτιο κ θα βγαίνω μόνο να την θηλάζω.

ελπίζω εσείς να είστε καλά τουλάχιστον! Θα προτιμούσα να ήμουν κι εγώ ξάγρυπνη απ'αυτό το πράγμα,αλλά η δική μου ξύπνησε 8 σήμερα,έφαγε και ξανακοιμήθηκε ως τώρα.

αχ Ελπιδακι σε καταλαβαινω απολυτα!!!!!Περαστικααα συντομα!!

αυτα τραβαω κι εγω εδω και μερικες μερες..εχω και απιστευτο ξεροβηχα..και μεχει πιασει και το αλλεργικο ασθμα!Ο μικρος ευχομαι να μη κολλησει..αλλα τη μυξα ..ροχαλητο τοχει!ασε που δεν κοιμαται σχεδον καθολου!με εχει ολη νυχτα σχεδον αυπνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ τις άρρωστες μανούλες. Καλέ τι πάθατε όλες και κρυολογήσατε? Εγώ την γλίτωσα προς το παρόν κι ας μου έρχονται όλα τα πιτσιρίκια στο φροντιστήριο άρρωστα. Μα κι αυτοί οι γονείς δεν παίζονται. Μη τυχόν και χάσουν ένα μάθημα. Πάντως φέτος θα κάνω και εμβόλιο για τη γρίπη. Δεν το ρισκάρω μετά απο αυτά που πέρασα πέρυσι.

Βρε κορίτσια, φόρεσα στη δικιά μου ένα μπλουζοφορεματάκι που είναι για 9 μηνών, και δεν θα το πιστέψετε! Της κάνει ίσα ίσα! Κι εγώ τα φύλαγα για αργότερα. Νομίζω ότι της χρειάζεται δίαιτα της φουσκίτσας.(Το ίδιο και στη μαμά της :oops::oops: ) Έβγαλα και φωτογραφίες. Ελπίζω να καταφέρω να τις βάλω και να τις δείτε!

Με την αλλεργία πάμε μια χαρά. Μάλλον τη βοήθησε το γάλα. Τρώει κοιμάται, τρώει κοιμάται. Κι όταν δεν κοιμάται απλώς θέλει να της μιλάμε. και το τι χαμόγελα κάνει δεν περιγράφεται!

Η δικιά μου έχει μαύρα μάτια! Κατάμαυρα! Κι εγώ γαλάζια ήλπιζα, αλλά τελικά νομίζω ότι είναι υπέροχη με τα μαύρα μάτια της. Θα της τραγουδάω και το ομώνυμο τραγούδι.χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον φιλεναδιτσες μου γλυκιες..

τι κανετε?ποια να πρωτο χαιρετησω?Ολες μαζι σας στελνω ενα γλυκο φιλι..με μασκουλα βεβαια ..μη σας κολλησω και τιποτα!διαβασα λιγο τα νεακια σας..γιατι ο μικρος δε μου αφηνει πολλα περιθωρια!! :?:?:?:? μου λειπετε κοριτσια!!πρεπει να βρουμε ενα τροπο να βρεθουμε πρωτου πιασουν τα χοντρα κρυα!!

χαιρομαι που ειστε καλα...και τα νινακια!

Αγγελικουλα..μακαρι να εχει μπλε ματακια!ο δικος μου δε ξερω ακομη!φαινονταν οτι θα σκουρυνουν αλλα παραμενουν γκρι!μακαρι!!! :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

τι σιροπι σας εδωσε?γιατι ειχε βηχα?περαστικουλια της μωλεε!της ροζουλιτσας!ειδα και τη φωτο!

misii....νομιζω οτι το μειωμενο..ειναι δικαιωμα σου!εκτος αν εχετε αλλη συμφωνια!Τι απαραδεκτοι ειναι..και να μην ηταν γυναικα!!εγω σκεφτομαι εκτος το εξαμηνο..να παρω το μειωμενο κολλητα!

Μαγδουλα..μην απελπιζεσαι κοριτσακι μου και μη στεναχωριεσαι γιατι ετσι θα σου κοπει μια ωρα αρχιτερα!κανε υπομονη και ταιζε πιο τακτικα!παρε μαγια..και τριγωνελα που πηραν τα κοριτσια!εξαλλου μεχρι να σαρατησεις..θα αλλαξει το γαλα σου!

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ..λαιμαργος και φαγανας κι ο δικος σου..ε?καλα ξεμπερδεματα..!και που να φτασει και 5κιλα εκει να δεις! [smilie=tongue8.gif][smilie=tongue8.gif]

Κατερινοφουφου!!..επιτελους..σε χασαμε..τι καλα που ειναι ησυχο το μωρο!!τη μεγαλη οπως και να εχει ολο και καποιο κολπο θα βρεις να τη ξεγελας! ;);):-p:-p

Μπελλα!!...το δικο μου παιδι εχεις η εγω το δικο σου????Ταλιμπαν κι εσενα ε?λες να γινουν στη πορεια τα πιο ησυχα?

Μαριεττακι..ειναι πολυ ομορφος ο γιοκας σου!Κι εμεις το Σαββατο πρωι θα παμε για ΕΥΧΗ αφου σαραντησαμε προχτες!!

Χρυσα...το νου σου ..το κολλας απο κει που δε το περιμενεις!Εγω μεσα στο σπιτι κολλησα..φαντασου!κανε το εμβολιο οσο εισαι καλαα!Η μπουμπου ποσο ειναι τωρα?γιατι διαιτα?

οσο για τα μαυρα ματια..οι γερμανοι ελεγαν .."μαυρα ματια..εμπιστα ματια.."

ΣΗΜΕΡΑ..πηγα στο ΙΚΑ!!! :evil::evil::evil::evil:[smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif]

αφου δεν επνιξα την υπαλληλο!!!

περιμενα απο το πρωι...930 (ενω ειχαμε παρει νουμερο πρωι πρωι)..οταν εφτασε η σειρα μου στις 1300παρα 5..μου λεει η υπαλληλος..με αυτα τα χαρτια..και την υπευθυνη δηλωση πουσου δινω και ην αποδειξη του επιδοματος τοκετου που δεν εχεις..ελα τη Δευτερα να πληρωθεις!!!!!!!!!!!!

της λεωω ..συγνωμη..ειμαι τοσες ωρες εδω ..τη προηγουμενη φορα ηρθε ο αντρας μου αλλες 6 ωρες εδω..και δεν του το ζητησατε!τη Δευτερα θα περιμενω παλι με χαρτακι??????εχω βρεφος και θηλαζω κυρια μου(και καλααα)..Τι να κανω???..μου λεει :shock::shock: !!!!ελατε και...βλεπετεεε...γκρρρρ

Το απογευμα εχω παιδιατρο!και για τα δυο παιδια!Ο μικρος εχει γεμισει εκτος τα σπυρακια στη μουριτσα..τωρα εχει βγαλει και ασπρακια στη γλωσσα και ουρανισκο!! :o:o

ρε παιδια εχω τρελαθει να αποστειρωνω,και αλι αυτο μπορει να οφειλεται σε ..βρωμια..η μυκητα ειπε ο γιατρος..λετε να του εδωσε η μικρη πιπιλα που ειχε πεσει στο πατωμα?η κατω στης μανας μου που τον παιρνει?

ξεχασα καμμιααααα???? :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλιτσες!ευχαριστώ για τα περαστικά ,είμαι λιγάκι καλυτερα σήμερα ευτυχώς.κατρινακι μου ελπίζω κι εσυ το ίδιο.. Γιατί έτσι ο μπεμπακος σου!;μήπως κοιμάται αρκετά τη μέρα;η δικιά μου δυο τη νύχτα Κοιμηθηκε μέχρι τις 12 με διαλείμματα στις 8 και τις 10.30·. Αγγελικουλα δεν ήξερα ότι το νινι σου είχε κρυολογησει...περαστικά της μωλε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον φιλεναδιτσες μου γλυκιες..

τι κανετε?ποια να πρωτο χαιρετησω?Ολες μαζι σας στελνω ενα γλυκο φιλι..με μασκουλα βεβαια ..μη σας κολλησω και τιποτα!διαβασα λιγο τα νεακια σας..γιατι ο μικρος δε μου αφηνει πολλα περιθωρια!! :?:?:?:? μου λειπετε κοριτσια!!πρεπει να βρουμε ενα τροπο να βρεθουμε πρωτου πιασουν τα χοντρα κρυα!!

χαιρομαι που ειστε καλα...και τα νινακια!

Αγγελικουλα..μακαρι να εχει μπλε ματακια!ο δικος μου δε ξερω ακομη!φαινονταν οτι θα σκουρυνουν αλλα παραμενουν γκρι!μακαρι!!! :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

τι σιροπι σας εδωσε?γιατι ειχε βηχα?περαστικουλια της μωλεε!της ροζουλιτσας!ειδα και τη φωτο!

misii....νομιζω οτι το μειωμενο..ειναι δικαιωμα σου!εκτος αν εχετε αλλη συμφωνια!Τι απαραδεκτοι ειναι..και να μην ηταν γυναικα!!εγω σκεφτομαι εκτος το εξαμηνο..να παρω το μειωμενο κολλητα!

Μαγδουλα..μην απελπιζεσαι κοριτσακι μου και μη στεναχωριεσαι γιατι ετσι θα σου κοπει μια ωρα αρχιτερα!κανε υπομονη και ταιζε πιο τακτικα!παρε μαγια..και τριγωνελα που πηραν τα κοριτσια!εξαλλου μεχρι να σαρατησεις..θα αλλαξει το γαλα σου!

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ..λαιμαργος και φαγανας κι ο δικος σου..ε?καλα ξεμπερδεματα..!και που να φτασει και 5κιλα εκει να δεις! [smilie=tongue8.gif][smilie=tongue8.gif]

Κατερινοφουφου!!..επιτελους..σε χασαμε..τι καλα που ειναι ησυχο το μωρο!!τη μεγαλη οπως και να εχει ολο και καποιο κολπο θα βρεις να τη ξεγελας! ;);):-p:-p

Μπελλα!!...το δικο μου παιδι εχεις η εγω το δικο σου????Ταλιμπαν κι εσενα ε?λες να γινουν στη πορεια τα πιο ησυχα?

Μαριεττακι..ειναι πολυ ομορφος ο γιοκας σου!Κι εμεις το Σαββατο πρωι θα παμε για ΕΥΧΗ αφου σαραντησαμε προχτες!!

Χρυσα...το νου σου ..το κολλας απο κει που δε το περιμενεις!Εγω μεσα στο σπιτι κολλησα..φαντασου!κανε το εμβολιο οσο εισαι καλαα!Η μπουμπου ποσο ειναι τωρα?γιατι διαιτα?

οσο για τα μαυρα ματια..οι γερμανοι ελεγαν .."μαυρα ματια..εμπιστα ματια.."

ΣΗΜΕΡΑ..πηγα στο ΙΚΑ!!! :evil::evil::evil::evil:[smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif]

αφου δεν επνιξα την υπαλληλο!!!

περιμενα απο το πρωι...930 (ενω ειχαμε παρει νουμερο πρωι πρωι)..οταν εφτασε η σειρα μου στις 1300παρα 5..μου λεει η υπαλληλος..με αυτα τα χαρτια..και την υπευθυνη δηλωση πουσου δινω και ην αποδειξη του επιδοματος τοκετου που δεν εχεις..ελα τη Δευτερα να πληρωθεις!!!!!!!!!!!!

της λεωω ..συγνωμη..ειμαι τοσες ωρες εδω ..τη προηγουμενη φορα ηρθε ο αντρας μου αλλες 6 ωρες εδω..και δεν του το ζητησατε!τη Δευτερα θα περιμενω παλι με χαρτακι??????εχω βρεφος και θηλαζω κυρια μου(και καλααα)..Τι να κανω???..μου λεει :shock::shock: !!!!ελατε και...βλεπετεεε...γκρρρρ

Το απογευμα εχω παιδιατρο!και για τα δυο παιδια!Ο μικρος εχει γεμισει εκτος τα σπυρακια στη μουριτσα..τωρα εχει βγαλει και ασπρακια στη γλωσσα και ουρανισκο!! :o:o

ρε παιδια εχω τρελαθει να αποστειρωνω,και αλι αυτο μπορει να οφειλεται σε ..βρωμια..η μυκητα ειπε ο γιατρος..λετε να του εδωσε η μικρη πιπιλα που ειχε πεσει στο πατωμα?η κατω στης μανας μου που τον παιρνει?

ξεχασα καμμιααααα???? :roll::roll::roll:

Τι ταλαιπωρία περνάς κι εσύ βρε παιδί μου. Και κρυολόγημα και μύκητες τώρα? είχε κάνει και ο Ορφέας μου, όχι σε τέτοια ηλικία όμως, απο την αντιβίωση που έπαιρνε. Και μου έδωσε μία αλοιφή να του τη βάζω στον ουρανίσκο και στη γλώσσα.

Η φουσκίτσα μου πριν δέκα μέρες που πήγαμε παιδίατρο ήταν 5500. είχε πάρει σε 20 μέρες ένα ολόκληρο κιλό. Φαντάζομαι ότι τώρα θα κοντεύει τα 6. Καλέ τα ρούχα της κάνουν ίσα ίσα! Μπορεί να μου φαίνεται παράξενο γιατί τα δίδυμα ήταν λιποβαρή και δεν έπαιρναν βάρος εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης!!! Με το καλό να σαραντησετε Βικουλινι και Κατερινακι! όσο για τις βόλτες δεν θα το συνιστούσα με τον βρωμοκαιρο αυτόν(την πάτησα γι αυτό)κ τις ιωσεις έχουμε χρόνο για βόλτες!Χρύσα μου μπράβο σας που τα πάτε καλύτερα,να ηρεμήσει έτσι κ η μπεμπα και ο μπαμπάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι μου,περαστικά και σε εσένα.Υπομονή κοριτσάκια μου,τι θα κάνει;Θα περάσει!

Κατρινάκι μου,εγώ αποστειρώνω κανονικά δεν πιστεύω όμως ότι μπορεί να το έπαθε από πιπίλα που έπεσε κάτω.Κι εγώ της την έχω δώσει έτσι ξεπλένοντάς της με λίγο νεράκι.Έτσι κάνουν αντισώματα.Επίσης κάποια στιγμή θέλω να σου στείλω πμ να σου πω κάτι.

Magykal,μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου γιατι θα σου μειωθεί.Έτσι την πάτησα κι εγώ.

Χρυσούλα μου,φιλάκια και σε εσένα.Εγώ το Δεκέμβρη με το καλό θα επιστρέψω στα πιτσιρικάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες καλησπέρα σας...

Σήμερα χάθηκα γιατί είχαμε πολλές δουλίτσες.

Αρχικά πήγαμε στην εκκλησία (εδώ δίπλα στο σπίτι) και σαραντήσαμε... :D:D:D:D:D

Μετά πήγα μαζί με την μπουμπούκα στο γιατρό για να με δει... Περιττό να σας πω ότι η μικρή ξετρέλανε τους γιατρούς κ τις νοσοκόμες... γιατί αυτοί την ανέλαβαν μέχρι να δει εμένα ο γιατρός μου (δεν είχα που να την αφήσω...).

Ο γιατρός είπε όλα μια χαρά - τέλεια. Μέχρι κολπικό υπέρηχο κάναμε !!! Τώρα θα με δει πάλι μετά την περίοδο κ μετά σε 5-6 μήνες είπε για Τεστ-Παπ.

Αχ τι καλά που όλα είναι εντάξει...

Πολύ χαίρομαι...

Εσείς απ' ότι πρόλαβα να διαβάσω αρρωσταίνει η μία μανούλα πίσω απ' την άλλη... τι είναι επιδημία ???? ;)

Ευτυχώς τα μωράκια σας είναι όλα καλά...

Κατρίνα μου δεν θα ναι κάτι σοβαρό για το νινάκι σου.

Φιλάκια σε όλες τις μανουλίτσες κ τα μωράκια κ περαστικούλια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα αποφάσισα να βάλω ένα τέλος στις διατροφικές ατασθαλίες! έχω κάνει ένα πωπό, μα τί πωπό!!! παρόλα αυτά, πεινάω σαν λύκος :roll::roll::roll::roll: ελπίζω να κρατηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλος ο κόσμος άρρωστος είναι!!! Παντού ακούω τα ίδια συμπτώματα και μου'χει πάει να....(γιατί εγώ όταν αρρωσταίνω, αρρωσταίνω βαριά η καημένη :oops: )

Σήμερα έτρεχα στο ΙΚΑ (μαζί με το μωρό) για να μου εκτυπώσουν τα ένσημα για να πάω στον ΟΑΕΔ. Η υπάλληλος του ΙΚΑ μου την είπε που κουβαλάω το μωρό μαζί μου (ας έρθει να μου το κρατήσει αυτή να το αφήνω σπίτι :twisted: ) και τώρα πρέπει να βρω το κουράγιο μια μέρα να πάω στον ΟΑΕΔ. Το έκανε καμία? Αξίζει τον κόπο??

Από εχθές του φόρεσα μακρυμάνικο και καλτσάκια!

Όσο περνάει ο καιρός τον ερωτεύομαι και περισσότερο. Μου λείπει ακόμα και αν έχω να τον δω 10 λεπτά. Θέλω να τον ζουλάω και να τον φιλάω (έχω πάθει κρίση λατρείας :mrgreen: )

Πάω να προσπαθήσω και εγώ να βάλω φωτογραφίες στο προφίλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρόλα αυτά, πεινάω σαν λύκος :roll::roll::roll::roll: ελπίζω να κρατηθώ.

Και εγώ πεινάω συνέχεια... Δεν έχω ξαναπάθει κάτι τέτοιο! Τρώω ακόμα και σκέτο ψωμί για τοστ και μου φαίνεται και πεντανόστιμο :D .

Σας είπα ότι τα παλιά μου παντελόνια δεν ανεβαίνουν ούτε μέχρι ψηλά στο γοφό???!!!Είναι σα να έχουν ανοίξει και τα κόκκαλα και να εμποδίζουν συν κάποια παχάκια :oops::oops::oops: Τα κόκκαλα θα πάνε στη θέση τους άραγε?????Σνιφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε κορίτσια... ποια θ' αναλάβει να κανονίσει για συνάντηση ? ? ?

Το άλλο Σάββατο μπορείτε???

Εγώ προτείνω κάπου κέντρο (π.χ. Μοναστηράκι-π.χ. στην Τερίνα που είναι φιλικό μέρος για μωράκια και θηλασμό) για να μπορούν οι περισσότερες. Να δούμε συμμετοχές :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το άλλο Σάββατο μπορείτε???

Εγώ προτείνω κάπου κέντρο (π.χ. Μοναστηράκι-π.χ. στην Τερίνα που είναι φιλικό μέρος για μωράκια και θηλασμό) για να μπορούν οι περισσότερες. Να δούμε συμμετοχές :D

Ελπίζω τουλάχιστον να σε εξυπηρετήσαν αμέσως στο ΙΚΑ. Κι εγώ όπου πάω την παίρνω μαζί μου. Στα ΚΕΠ μέχρι τώρα έχουμε πάει 3 φορές. και σήμερα που δεν την κατέβασα απο το αυτοκίνητο, με ρώτησε η υπάλληλος πως και είμαι μόνη μου! να πας στον ΟΑΕΔ. και βέβαια αξίζει τον κόπο. γιατί να τους τα χαρίσεις τα επιδόματα.

Κι εγώ σήμερα προσπάθησα να φορέσω το τζιν το παντελονάκι μου και δεν ανεβαίνει με τίποτα :(:( Εγώ φταίω όμως, όλη την ώρα τρώω σαχλαμάρες. Να δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη όσες προσπαθούμε να χάσουμε για να μην τα παρατήσουμε.

Θέλω κι εγώ να έρθω στο Μοναστηράκι :( !! Να κανονίσετε και μία συνάντηση τα Χριστούγεννα. Θέλω πολυ να σας γνωρίσω! και τα μωράκια σας φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!!

περαστικα στις αρρωστουλες τις παρεας και στα αρρωστα μωρακια :(

βλεπω ετοιμαζετε συναντηση???

καλε μην συναντηθουμε τωρα και κολλησουμε και οι υπολοιπες :roll:

εγω κοριτσια μου εχω σωθει εδω και τρεις χειμωνες με τον βασιλικο πολτο!!!!!

αρρωσταινα συνεχεια και μου εκανε και βρογχιτιδα καθε φορα αλλα απο τοτε που αρχισα να παιρνω βασιλικο πολτο καθε χειμωνα, δεν εχω ξανααρρωστησει!!!

σας το προτεινω ανεπιφυλακτα ;)

σημερα ειχαμε καλη μερα εμεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!!

περαστικα στις αρρωστουλες τις παρεας και στα αρρωστα μωρακια :(

βλεπω ετοιμαζετε συναντηση???

καλε μην συναντηθουμε τωρα και κολλησουμε και οι υπολοιπες :roll:

εγω κοριτσια μου εχω σωθει εδω και τρεις χειμωνες με τον βασιλικο πολτο!!!!!

αρρωσταινα συνεχεια και μου εκανε και βρογχιτιδα καθε φορα αλλα απο τοτε που αρχισα να παιρνω βασιλικο πολτο καθε χειμωνα, δεν εχω ξανααρρωστησει!!!

σας το προτεινω ανεπιφυλακτα ;)

σημερα ειχαμε καλη μερα εμεις!!

Καλησπέρα Βασιλική. τι κάνουν τα διδυμάκια σου? Ελπίζω να μπήκατε σε ένα πρόγραμμα πλέον και να μην ταλαιπωρείσαι τόσο. Καλέ βάλε καμιά φωτο να τα δούμε! νοσταλγώ κι εγώ τις εποχές που ήταν και τα δικά μου μικρουλια! Κι ας μου έβγαζαν το λάδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε κοριτσάρες και μπεμπάκια;

Εμείς είμαστε πολύ καλά!Μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε! :lol:

Περαστικά σας βρε κορίτσια!Τι πράγμα είναι αυτό που σας έπιασε όλες μαζι;;;

Εχω πρόβλημα φιλεναδίτσες μου.

Χρειάζομαι την συμβουλή σας...

Οπως σας είπα, τέλος του μήνα θα έχουμε την βάφτιση του μπεμπάκου μας!

Κάναμε τάμα και το μωρό μας θα το ονομάσουμε Νεκτάριο.

Ελα όμως που τα πεθερικά μου μας κάνουν μούτρα.

Είπαμε με τον Ακη να βάλουμε τελικά 2 ονόματα Νεκτάριος-Χρήστος αλλά το μωρό μας να το φωνάζουμε Νεκτάριο.

Σήμερα που πήγε ο Ακης απο τα πεθερικά, του είπαν οτι θέλουν να φωνάζουμε το μωρό μας Χρήστο και εάν είναι να το λέμε και Νεκτάριο δεν θέλουν. :shock:

Και σας ρωτάω εγώ τώρα...Τι κάνουμε;

Τα πεθερικά μου τα έχω ανάγκη γιατί οταν με το καλό ξεκινήσω την δουλειά αυτοί θα κρατάνε τον μικρό μας γιατί οι γονείς μου είναι πολύ μακρυά και δεν με παίρνει να τους πηγαίνω κόντρα...Ουφφφφ...κοντεύω να τρελαθώ...

Εγώ όμως θέλω το μωρό μου να το λέω Νεκτάριο γιατί μου αρέσει περισσότερο...

Θα τρελαθωωωωω....

Τι μου προτείνετε να κάνω;;;;

Ο άντρας μου το αφήνει πάνω μου...Είπε οτι θα κάνουμε ότι πω εγώ αλλά στεναχωριέται και για τους γονείς του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κάνετε κοριτσάρες και μπεμπάκια;

Εμείς είμαστε πολύ καλά!Μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε! :lol:

Περαστικά σας βρε κορίτσια!Τι πράγμα είναι αυτό που σας έπιασε όλες μαζι;;;

Εχω πρόβλημα φιλεναδίτσες μου.

Χρειάζομαι την συμβουλή σας...

Οπως σας είπα, τέλος του μήνα θα έχουμε την βάφτιση του μπεμπάκου μας!

Κάναμε τάμα και το μωρό μας θα το ονομάσουμε Νεκτάριο.

Ελα όμως που τα πεθερικά μου μας κάνουν μούτρα.

Είπαμε με τον Ακη να βάλουμε τελικά 2 ονόματα Νεκτάριος-Χρήστος αλλά το μωρό μας να το φωνάζουμε Νεκτάριο.

Σήμερα που πήγε ο Ακης απο τα πεθερικά, του είπαν οτι θέλουν να φωνάζουμε το μωρό μας Χρήστο και εάν είναι να το λέμε και Νεκτάριο δεν θέλουν. :shock:

Και σας ρωτάω εγώ τώρα...Τι κάνουμε;

Τα πεθερικά μου τα έχω ανάγκη γιατί οταν με το καλό ξεκινήσω την δουλειά αυτοί θα κρατάνε τον μικρό μας γιατί οι γονείς μου είναι πολύ μακρυά και δεν με παίρνει να τους πηγαίνω κόντρα...Ουφφφφ...κοντεύω να τρελαθώ...

Εγώ όμως θέλω το μωρό μου να το λέω Νεκτάριο γιατί μου αρέσει περισσότερο...

Θα τρελαθωωωωω....

Τι μου προτείνετε να κάνω;;;;

Ο άντρας μου το αφήνει πάνω μου...Είπε οτι θα κάνουμε ότι πω εγώ αλλά στεναχωριέται και για τους γονείς του...

Κοίταξε να δεις. αυτή είναι μία απόφαση που πρέπει να την πάρεις μόνη σου.

Προσωπικά δεν έβγαλα ούτε τον ίδιο μου τον πατέρα κι ας ήταν τα παιδιά μου τα πρώτα του εγγόνια. Αλλά δεν μπήκα και στη διαδικασία να ρωτήσω κανέναν γι αυτό. Εγώ τα κουβαλούσα μέσα μου τόσους μήνες, εγώ έτρεχα 3 μήνες πέρα δώθε στο νοσοκομείο όσο ήταν στις θερμοκοιτίδες, εγώ ξενύχτησα, εγώ έκλαψα, εγώ κουράστηκα όλα ΕΓΩ τα έκανα. Κι όσο κι αν με βοηθήσει η μαμά μου ή η πεθερά μου με τα παιδιά, αυτό δεν τους δίνει το δικαίωμα να αποφασίζουν για λογαριασμό μου. Έκαναν τα δικά τους παιδιά, πήραν τις αποφάσεις τους. Αυτό το παιδί τώρα, είναι ευθύνη δική σου και του άντρα σου. Και αν τα πεθερικά σου σου πουν ότι αν δεν τους βγάλεις το όνομα δεν σου το κρατάνε, αυτό τότε τα λέει όλα. Εγώ να σου πω δεν θα χαμπάριαζα και θα τους έλεγα ότι βρήκα μία ωραιότατη baby sitter που θα χαίρεται το εγγονάκι τους όλη μέρα! Νομίζω πως αν αφήσεις τρίτους να παρεμβένουν στα θέματα του παιδιού, ξεκινώντας απο το όνομα, κάποια στιγμή θα παλεύεις για να μεγαλώσεις το παιδί με τα δικά σου πρότυπα και όχι με της γιαγιάς του.

Ω εκνευρίστηκα λιγο τώρα. Δεν τον καταλαβαίνω αυτό τον εγωισμό. Δηλαδή αν το παιδί το λένε Νεκτάριο και όχι Χρήστο θα το αγαπάνε λιγότερο? Νομίζω ότι δεν σε βοήθησα και πολύ :(:(

Αλλά πραγματικά είναι απαράδεκτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά νομίζω ότι είναι πολύ χαζή αυτή η παράδοση με τα ονόματα. Δηλαδή σε μία οικογένεια να ακούγονται ξανά και ξανά τα ίδια? Υπάρχουν τόσα και τόσα ωραία ονόματα, γιατι να κολλάμε? Προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου αν αργότερα τα παιδιά μου θα βγάλουν το όνομά μου. Δεν είναι αυτό ένδειξη αγάπης και σεβασμού.

Και τη κόρη μου θα την ονομάσω Λήδα κι ας είναι το μοναδικό κορίτσι στην οικογένεια,δεν θα πάρει το όνομα της μαμάς μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΞΕΝΥΧΤΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΟΛΟΙ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΩ ΛΕΧΩΝΑ 12 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΛΙΓΑΚΙ ΑΛΛΩΣΤΕ 6 ΚΩΛΟΚΙΛΑ ΜΕΙΝΑΝΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ(ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΖΟΝΕΤΑ)ΕΧΩ ΡΕΨΕΙ 15 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΩ 13 ΣΚΑΛΙΑ ΜΙΑ ΦΕΡΕ ΣΕΛΤΕ ΜΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΣΤΑ!!ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΣΕ ΚΑΝΑ ΦΙΛΗ ΕΙΔΑ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΕΝΑ ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΧΩ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΧΩ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΙΜΗΣΩ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΡΕΙ.ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΜΩΣ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΑΥΤΟΙ ΑΜΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΑΡΡΟΣ!! :mrgreen: ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΝΕΑ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ!!ΠΩΣ ΠΑΤΕ;;;

ΑΡΧΗΣΕ ΤΟ ΚΡΥΟ..ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ 2 :lol: ΑΣΧΕΤΟ...

MAGYCAL ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ;;;;ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΤΟ ΒΥΖΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΩΣΑ ΞΕΝΟ...ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ 20 ML ΜΟΝΟ...ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ...ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΑ;;ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΓΕΜΑΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΕΙΠΙΕ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΠΑΛΙ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑ..ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΙ...ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΥΛΑΖΩ ΚΑΝΕΝΑ 10ΛΕΠΤΟ Η 15ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΕΜΙΖΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΟΠΕΙ...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...

ΜΠΕΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ;;

ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΘΑΧΕΙ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ...ΣΝΙΦ!! :cry: ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΙΤΣΑ... :cry:

ΛΟΙΠΟΝ ΧΤΕΣ ΑΚΟΥΣΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΣΥΧΝΑ ΒΥΖΙ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΑΣΟΥΛΑΓΕ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΝΑ ΕΛΕΝΞΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΓΑΖΩ 60ΑΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΘΕΛΕΙ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΑΡΑ ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΩΡΑ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΟΝΑΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΧΩ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΤΗΣ ΜΕΝΤΕΛΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΕΡΑΣ ΝΑ ΕΦΑΠΤΕΤΑΙ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...