Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Βρε Χρύσα μου ηρέμησε... μπορεί να ρθουμε κ απο κει... ποιος ξέρει. Τουλάχιστον εγώ είμαι απρόβλεπτη... παίρνω τ' αμάξι κ όπου βγάλει... κάπως έτσι έφτασα Σέρρες στον αδερφό μου (χωρίς να το χω προγραμματίσει)... οπότε να χεις ελπίδες...

Αααααααααααα τελικά είσαι κ συ μια κούκλα... φτου φτου !!!

Κι εσύ Αθήνα είσαι?

μην γελιέσαι, περσινή η φωτογραφία! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ στην Αθήνα μεγάλωσα. Τα τελευταία 8 χρόνια ζω στην Άρτα. Τη νοσταλγώ που και που αλλά και με αυτά που γίνονται εκεί δεν είναι πλέον και ο πιο κατάλληλος τόπος για να μεγαλώσεις παιδιά. όταν επισκέπτομαι τους γονείς μου τα δίδυμα μαραζώνουν μέσα στο διαμέρισμα.

Μόλις με πήρε ο άντρας μου. η μπέμπα έχει πλαντάξει στο κλάμα. κι εγώ έχω άλλη μία ώρα μάθημα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν είχε και πολλή κίνηση σήμερα το mammy. ελπίζω τουλάχιστον να είστε κάπου και να περνάτε καλά με τα μωράκια σας. Καληνύχτα σε όλες και καλό Σαββατοκύριακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου κ ποιος την θέλει την Αθήνα... αναγκαστικά λόγω δουλειάς είμαστε εδώ. Μακάρι να μπορούσα να φύγω κ να πάω να ζήσω στην Πάτρα - στην εξοχή !!! Τι καλύτερο για τα παιδιά ?

Καλό βράδυ γλυκιά μου κ καλή ξεκούραση. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!τι εγινε?δε πιστευω να φυγατε ολες ΣΚ??

χεχε..που τετοια τυχη τωρα ε?εγω εω ξυπνια απο τις 0600!ο μικρουλης μου εχει η το στομαχακι του η θελει κακακια και δε μπορει!

Θεκλα..μαγικο το χαμομηλι πυ ειπες χτες!Τhank you!Htan poly kalytera απο τις αλλες μερες!

Χρυσα..τελικα εσυ Αρτα εισαι?

Λαμπρινη..μου μου αρεσεις που εισαι απροβλεπτη !!πρεπεινα εισαι και τρελαρα! 8-)8-)

για το καφε ειμαι μεσα..αλλα να ειναι κοντα σε μετρο..γιατι θα παρω αρκετες συγκοινωνιες!μην τρεχω με το καροτσι..χιλιομετρα! :shock::shock::shock:

κι εγω θα ηθελα να ζω επαρχια!βεβαια τωρα το ξανασκετομαι να φυγω απο το σπιτι μου εδω :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια

κατρίνα το χαμομήλι κάνεις όντως δουλειά!!! εμένα η μάνα μου, μου το πρότεινε και την σνόμπαρα :oops::oops: . ο αδερφούλης μου ήταν πολύ άτακτο παιδάκι, δεν καθότανε στον κ#λ% του :lol: μόνο με το χαμομήλι μπορούσε να τον ηρεμήσει. οπότε το δοκίμασα κι εγώ κι όντως ειναι βαλσαμο!!!!

Κοριτσια σχετικά με το κάπνισμα, εσείς που κυκλοφορείτε κιολας (η τελευταία φορά που πέρασα ΕΞΩ από τις καφετέριες ήταν πριν 3-4 μήνες :cry::cry::cry::cry: ) τελικά με την απαγόρευση του καπνίσματος τι παίζει??? όντως δεν καπνίζουν στα καφές??? μπορούμε δηλαδή να πηγαίνουμε τώρα με τα μπεμπάκια μας για λονγκ ντρινκ :?::!::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες τις μανες!!

χτες το βραδυ διαβαζα καμια 30 σελιδες που ειχα χασει επεισοδια γιατι δεν ειχα ιντερνετ,αντι να κοιμηθω το βουρλο!κ ετσι θα σας γραψω κ εγω τα δικα μου!!!

(α,για το καφε ψηνομαι αποταν ημουν εγκυος κ ημουν αναγκαστικα εσωκλειστη,κ τωρα δεν εχουμε σαραντησει ακομα,εκτος κ αν ερθω χωρις το μωρουλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Τώρα ξυπνήσαμε και θηλάζουμε,σήμερα ξύπνησε 6 παρα και κοιμήθηκε πάλι 7,30 κουτουλούσα απ τη νύστα γτ ήθελα να δω κ ταινία το βράδυ κ πήγε 1.30 μέχρι να κοιμηθώ :roll:

Ρε κορίτσια τι χαμομήλι τους δίνετε? Μήπως να το δοκιμάσω κι εγώ για χαλαρωτικό? Εδώ και 3 βράδια στο τελευταίο της γεύμα πριν κοιμηθεί κλαίει στο στήθος μου,κι ετσι αναγκάστηκα κ της έδωσα ξένο.Θα μπορούσα όμως να το αντικαταστήσω με χαμομηλάκι ε?

Σήμερα είναι η βάπτιση του ανηψούλι μας! Είναι μεγάλο,15 μηνών κ έχει να ρίξει πολύυυ κλάμαααα!

Τη μπέμπα θα την κρατήσει η μαμά μου.Κι ετσι έχω να πάω τώρα για νύχια γτ βρίσκονται σε ΑΘΛΙΑ κατάσταση και το μεσημέρι θα έρθει η φιλενάδα μου που είναι κομμώτρια να με χτενήσει.Αυτάαα για τώρα....Πάω!

Φιλάκια σε όλες! Να έχετε μια υπέροχη μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera ναννα κ ελπιδακι!

εδωσα χαμομηλι οταν τσιτσιριζε απο κολικους.οχι το κιντερτε αλλα απλο φακελακι!

δεν ειμαι σιγουρη οτι ηρεμησε,ο κολικος ειναι κολικος.εσας σε τι τα βοηθαει ακριβως???στο κλαμα γενικως???μακαρι! :)

:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερη ναννουκα!

θελω τη γνωμη σου σε κατι!

οι γιαγιες θα μου δημιουργησουν ψυχολογικο σε λιγο.ακου να δεις,οταν το μωρο κλαιει εγω δε θεωρω σωστο να το παιρνω συνεχως αγκαλια,να το παω απο θεση σε θεση,να του μιλαω ολη μερα.ασε που εχει γινει γατι, κ μολις ακουει το βημα μου στο δωματιο αρχιζει το νιαουρισμα για να τον παρω αγκαλια.οι γιαγιαδες απτην αλλη κ να κλασει το παιδι τρεχουν στην αγκαλι.εγω θελω να γινει"ανεξαρτητο" κ να παιρνει τις αγκαλιες που πρεπει.εσυ τι κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερη ναννουκα!

θελω τη γνωμη σου σε κατι!

οι γιαγιες θα μου δημιουργησουν ψυχολογικο σε λιγο.ακου να δεις,οταν το μωρο κλαιει εγω δε θεωρω σωστο να το παιρνω συνεχως αγκαλια,να το παω απο θεση σε θεση,να του μιλαω ολη μερα.ασε που εχει γινει γατι, κ μολις ακουει το βημα μου στο δωματιο αρχιζει το νιαουρισμα για να τον παρω αγκαλια.οι γιαγιαδες απτην αλλη κ να κλασει το παιδι τρεχουν στην αγκαλι.εγω θελω να γινει"ανεξαρτητο" κ να παιρνει τις αγκαλιες που πρεπει.εσυ τι κανεις??

ανεξαρτητο για να γινει σε χρειαζεται τους 9 πρωτους μηνες της ζωης του,μετα βαζεις ορια σε αγκαλιες...αλλα φυσικα οχι να το παιρνουν απο την μια αγκαλια στην αλλη γιατι ετσι εκνευριζεται παρα ηρεμει,αλλα την χρειαζεται την αγκαλια για να αισθανθει ασφαλεια και να ηρεμισει,εφοσον ηρεμησει αστο,δεν υπαρχει λογος να περιφερεστε ολη την ωρα με το μωρο στα χερια,ειναι δυσαρεστο και για το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεξαρτητο για να γινει σε χρειαζεται τους 9 πρωτους μηνες της ζωης του,μετα βαζεις ορια σε αγκαλιες...αλλα φυσικα οχι να το παιρνουν απο την μια αγκαλια στην αλλη γιατι ετσι εκνευριζεται παρα ηρεμει,αλλα την χρειαζεται την αγκαλια για να αισθανθει ασφαλεια και να ηρεμισει,εφοσον ηρεμησει αστο,δεν υπαρχει λογος να περιφερεστε ολη την ωρα με το μωρο στα χερια,ειναι δυσαρεστο και για το ιδιο

α και σορρυ που πεταχτηκα σαν την πορδη!! =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai san deyterh pordh egooooooooooooo

den ton pernome to paramikro agkalia...tou milao tou kounao diafora gyro apo thn kounia h tou dino pipila...otan pame sth mana mou einai olo agkalia...otan gyrname spitimou bgazei thn psixi....kietsi prospatho na ton matho na kathete kai oxi oloagkalia... :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βαστερακι καλα εκανες.οταν λεω ανεξαρτητο καταλαβαινεις τι εννοω.αν μαθει οτι με μια τσιριδα τρεχουν ολοι υποσυνειδητα θα το χρησιμοποιησει.το κανει ηδη! απλα εχω καταλαβει πολυ καλα κ δε με γελα το ενστικτο μου,οτι δε πρεπει να ανταποκρινεσαι σε καθε κλαμα,γιατι συνηθως σε μισο λεπτο σταματαει.πχ ο δικος μου πεταγεται απτον υπνο κ κλαιει,αν δε τον παρω ξανακοιμαται,αν τον παρω ξαγρυπναι κ νιωθει οτι ηρθε ωρα για παιχνιδι!κ τοτε αντε να το βαλεις για υπνο!μονον μετα το επομενο γευμα!!!οταν παλι κλαιει εντονα το παιρνω αγκαλια,σταματει γιατι αισθανεται ασφαλεια, κ σε λιγο που τον ξαναπαινει πονος κλαιει.καλε διαβασα οτι καποιες κανουν δουλειες με τα μωρα στο μαρσιπο για να μη νιωθουν μονα!ε οχι ρε παιδια!

σου εκανα αιτηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai san deyterh pordh egooooooooooooo

den ton pernome to paramikro agkalia...tou milao tou kounao diafora gyro apo thn kounia h tou dino pipila...otan pame sth mana mou einai olo agkalia...otan gyrname spitimou bgazei thn psixi....kietsi prospatho na ton matho na kathete kai oxi oloagkalia... :shock::shock::shock:

μια απτα ιδια ναννα!παω να κανω γαλα κ σε λιγο θα γραψω λεπτομεριες για μενα κ το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεταρτη θα μαθουμε ποσα κιλακια εγινε ο τσατιλας μας!!P3220090.JPG[/attachment:gf9et682]

το παιδι εχει υφος ηδη!!αυτα ειναι,τον φανταζομαι με κουστουμι να επιπληττει τη γραμματεα του!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρέα! Τέλειωσα για σήμερα και είπα να ρίξω μια ματιά.

Αγκαλιά κι εγώ την δικιά μου την παίρνω μόνο όταν δεν σταματάει με τίποτα το κλάμα. Διαφορετικά της μιλάω ή της τραγουδάω και σταματάει ακόμα κι αν δεν με βλέπει. Στο μαρσιπο την έβαλα κι εγώ αρκετές φορές γιατί πως να το κάνουμε, κάποιος πρέπει και να μαγειρέψει. Ούτε να την αφήσω να πλαντάξει μπορώ ούτε και να κάθομαι όλο το πρωί. Προς το παρόν, μέχρι να μάθουμε το κάθε κλάμα τι σημαίνει, λίγη αγκαλίτσα παραπάνω δεν βλάπτει νομίζω ;)

Πήρε το ματι μου ένα αγοράκι πολυ φάτσα κι ας είναι και τσατίλας! Εγώ να μην κλείσω ένα γαμπρούλι για τη μπεμπαμπλόμ μου?? ή μήπως τον έχετε κανονίσει γι' αλλού? Πάντως τσατίλας ο δικός σου τσαμπουκαλού η δικιά μου (σηκώνει και το φρύδι) μια χαρά θα ταιριάξουνε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Τώρα ξυπνήσαμε και θηλάζουμε,σήμερα ξύπνησε 6 παρα και κοιμήθηκε πάλι 7,30 κουτουλούσα απ τη νύστα γτ ήθελα να δω κ ταινία το βράδυ κ πήγε 1.30 μέχρι να κοιμηθώ :roll:

Ρε κορίτσια τι χαμομήλι τους δίνετε? Μήπως να το δοκιμάσω κι εγώ για χαλαρωτικό? Εδώ και 3 βράδια στο τελευταίο της γεύμα πριν κοιμηθεί κλαίει στο στήθος μου,κι ετσι αναγκάστηκα κ της έδωσα ξένο.Θα μπορούσα όμως να το αντικαταστήσω με χαμομηλάκι ε?

Σήμερα είναι η βάπτιση του ανηψούλι μας! Είναι μεγάλο,15 μηνών κ έχει να ρίξει πολύυυ κλάμαααα!

Τη μπέμπα θα την κρατήσει η μαμά μου.Κι ετσι έχω να πάω τώρα για νύχια γτ βρίσκονται σε ΑΘΛΙΑ κατάσταση και το μεσημέρι θα έρθει η φιλενάδα μου που είναι κομμώτρια να με χτενήσει.Αυτάαα για τώρα....Πάω!

Φιλάκια σε όλες! Να έχετε μια υπέροχη μέρα!!!

εγώ βράζω το βότανο το χαμομήλι και της δίνει, ηρεμεί πάααααρα πολύ τα μωράκια! αλλά όχι το κιντερτεε και τα φακελάκια, μόνο το βότανο. τα φακελάκια έχουν μία μικρή δόση καφείνης μέσα.

Μπελλά φουσκίτσος έγινε, τι καλά!!!! ;);) να σου πω, στην φωτογραφία τον έχεις πάνω στην κούνια??? εχω κι εγώ την ίδια,αλλά φοβάμαι να την βάλω, δεν είναι σε πολύ όρθια θέση το παιδί εκεί??

ωχ πάλι κλαίει η δικιά μου.... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...