Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρε κοριτσια..εσας σας ποναει η πλατη η μεση σας?

εγω εχω πεθανει απο σφαχτες..χτες ενοιωθα θα μου κοπει η ανασα..κι εβαλα τη μικρη να μου κανει πιεσεις πισω απο τη καρδια στη πλατη!

με την αλλαγη του καιρου νομιζω με επιασε και το αλλεργικο ασθμα τα μεσανυχτα..και ετρεχα να βρω AEROLIN..μη ληγμενο!

παει σακατευτηκα το σαραβαλο..Πρεπει επειγωντος..να ξεκινησω προπονησεις..αντε να περασει ο μηνας αυτος..να μπουμε σε προγραμμα!το κορμι μου διαμαρτυρεται εντονα! :? :? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety ακριβώς γι αυτό τον λόγο πρέπει να γνωρίζεις τις γόνιμες για να ΜΗ μείνεις ;);)

Νανά το αγόρι σου με αυτό το χαμόγελο σκλαβώνει κι εμένα !!! φαντάσου εσένα ;)

Κατρίνα ο δικός σου είναι πολύ πασάς...διατάζω και τρέχουν όλοι :lol::lol::lol:

εμένα τώρα μπόρεσε κ κοιμήθηκε η δικιά μου...ουφ! Ναι κι εμένα η μέση/πλάτη μέχει πεθάνει!!! και είμαι και μικρούλα ακόμη ρε γαμώτο :oops::oops::oops: από τώρα πρέπει να ξεκινήσω τα ρεκτιφιέ?? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινάκι κουκλί ο γιος σου.Περιττό να σου πω οτι σου μοιάζει πάρα πολύ.

Τα πονάκια συνεχίζονται σε μικρότερο βαθμό.Της άλλαξα και το γάλα από χθες για μια ακόμη φορά μπας και κανει κακάκια χωρίς να της βάλω χαμομήλι στο γάλα.Το βράδυ κοιμάται καλά.ΔΕν έχω παράπονο Μια φορά ξυπνάει κατά της 3.30 και μετα στις 7.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιές πείτε μου ποιες θα συμμετάσχουν στην εκδρομή να κλείσουμε λεωφορείο βρε παιδί μου... γιατί να πηγαίνουμε κομβόϊ τ' αμάξια ? Να κάνουμε κ το χαβαλέ μας εντός του bus (πω πωωω το αγγλικό)

:)):)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ μέσα για εκδρομή!!!!Αχ ένα spa το χρειάζομαι αλήθεια :D

Θέκλα, εγώ δεν θέλω με τίποτα να πάρω χάπια... Νομίζω ότι θα προσπαθήσω να το κόψω φυσικά (να θηλάζει το παιδί λιγότερο ώστε σιγά σιγά να γίνει ο αποθηλασμός). Μακάρι να καταφέρω να αργήσω :oops:

Ο δικός μου εξακολουθεί να είναι ένα αγγελάκι αλλά κάθε μέρα περιμένω ότι θα τελειώσει η ευτυχία μου "χμμ... τόσο καιρό σε άφησα να ξεκουραστείς, τώρα θα σου δείξω.... ολονύχτιο κλάμα!!!!" :mrgreen:

Εσείς που καπνίζατε το ξαναρχίσατε μετά τη γέννα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ δεν θα ναι χαζεμαρίτσα (κ συγνώμη βέβαια) όσες το κόψατε το τσιγάρο να το ξεκινήσετε πάλι ? Εγώ δεν κάπνιζα βέβαια κ δεν ξέρω τι εστί εθισμός !!! - πάνω στο θέμα αυτό. Αλλά με το φτωχό μου το μυαλό... όλα μια συνήθεια δεν είναι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia thn ekdromh pote lete?Ας κανονισουμε ενα καφε..στο ποδι πρωτα..και βλεπουμε!χαχα.. :lol::lol:

ευχαριστω..οχι πασας..αυτος ειναι δερβεναγας!και τωρα που μιλαμε κλαιει παλι..τοση ωρα τον παλευω να μη φαει..αλλα τωρα δε παει αλλο!κοιμηθηκε για 10 λεπτα και ..νατο παλι!

Σταυρουλα..παλι καλα που σου μαλακωσε το μωρακι! και Σουπιτσα εσυ μη μιλας καθολου!φτυσε το κορφο σου!! 8-)8-)

οσο για το τσιγαρο..ουτε να το μυριζω δε θελω!!

τρεεχωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι για μια συνάντηση μέσα είμαι... την προηγούμενη φορά (με την κοιλίτσα, αλλά και την απεργία του μετρό) δεν ήμουν σε θέση... τώρα όμως... :-bd:-bd:-bd:thumbup::thumbup::thumbup:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααα!!!!Σήμερα ήταν το πρώτο βράδυ που και τις 2 φορές που σηκώθηκε ήπιε μόνο από στήθος χωρίς καθόλου συμπλήρωμα :D Μάλλον έκαναν δουλειά τα χαπάκια, τι να πω... Αλλά μπορεί και να είναι τυχαίο οπότε ας μη χαίρομαι...

Χρύσα, με τα κακάκια του είναι σας να το κάνει επίτηδες... όταν χαλαρώνει από το άλλαγμα και από το νερό, τότε του έρχονται και άλλα τσίσα και κακά :roll::roll::roll: Πω, πω 10 ώρες την ημέρα δουλεύεις???Δεν πήρες άδεια λοχείας??Το μωράκι το κρατάει η μαμά σου?? Και εγώ αρχίζω δουλειά τη Δευτέρα και είμαι πολύ στενοχωρημένη που θα το αφήσω το γλυκάκι μου στη μαμά μου. Θα δουλεύω λίγες ώρες την ημέρα αλλά και πάλι είναι τόσο μικρούλι :(

έχω δική μου δουλειά (κέντρο ξένων γλωσσών) οπότε δεν υπάρχει το περιθώριο άδειας. Δουλεύω κάθε μέρα και σαββατοκύριακα. οι γονείς μου δυστυχώς ζουν στην Αθήνα. Τα παιδιά και τα 3 τα κρατάει ο μπαμπάς τους εφόσον εγώ λείπω από το μεσημέρι μέχρι αργά το βράδυ. Δεν έχω και άλλη επιλογή. Αλλά πραγματικά ώρες ώρες μου τη δίνει που περνάω όλη τη μέρα μου με τα παιδιά των άλλων και τα δικά μου δεν τα βλέπω σχεδόν καθόλου :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααα όσο για το μέρος προτείνω κ Αιγάλεω γιατί στην πλατεία έχει κάτι καφετέριες που σίγουρα θα την βολέψουμε να κάτσουμε όλες... αλλά και να τους πάρουμε τα μυαλά (με το μπλα μπλα) γιατί πιστεύω πρωινά να μην έχουν πολύ κόσμο.

Τώρα στο μοναστηράκι δεν γνωρίζω... κ δεν έχω άποψη...

Προτείνεται τοποθεσία... :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα, μικρό το διάλειμμα ρε γαμώτο. είμαι ακόμα στη σελίδα 6. Λοιπόν

από ότι πήρε το μάτι μου κανονίζετε συνάντηση. Θέλω κι εγώωωω!! Θα διακτινιστώ απο την άρτα να σας γνωρίσω! χιχι. Τα Χριστούγεννα όμως θα έρθω Αθήνα, οπότε ελπίζω να έχετε πάλι κάποιο meeting και να τα πούμε.

Εσάς τις κυρίες με τις κοιλίτσες πλάκα ΣΑΣ ΜΙΣΩ!! :evil::evil: Αστειεύομαι. Είστε από τις τυχερές. Κι εγώ θα μπορούσα να τα χάσω γιατί με το που γέννησα έχασα 10 αλλά η αλήθεια είναι ότι όποτε μπορώ χλαπακιάζω τα πάντα. Εχτές πετάχτηκα στην πόλη και πήρα ένα κουτί μικρά λαχταριστά γλυκάκια κι ένα κέικ με διπλή κρέμα βανίλια σοκολάτα! Περιττό να σας πω ότι το κέικ έμεινε ήδη μισό κι έχω καταβροχθίσει και το 1/3 των γλυκών. Υποκατάστατα μάλλον!

Κάτι διάβασα για τα λόχεια και την περίοδο. Λοιπόν, εγώ μέχρι τις 40 μέρες είχα λίγο αίμα τις περισσότερες μέρες καφέ. Μου σταμάτησε τελείως στις 40 μέρες αν θυμάμαι καλά, και 15 μέρες αργότερα αδιαθέτησα. Πρώτη φορά είχα τόσο πολύ αίμα και για τόσες μέρες.

Τώρα σχετικά με το γυναικολόγο εγώ δεν πήγα. Μου είχε πει να πάω για να μου γράψει εξετάσεις αίματος για αιματοκρίτη και ασβέστιο. Αλλά δεν το βρήκα και τόσο σημαντικό. Εξετάσεις και τεστ ΠΑΠ μου είχε πει στο 6μηνο.

αυτα. με καλεί το καθήκον. τα υπόλοιπα νέα μετά

αααααααα η μπεμπαμπλομ έφαγε χτες στις 12 το βράδυ και ξύπνησε στις 5!! Γιούπι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ μέσα για εκδρομή!!!!Αχ ένα spa το χρειάζομαι αλήθεια :D

Θέκλα, εγώ δεν θέλω με τίποτα να πάρω χάπια... Νομίζω ότι θα προσπαθήσω να το κόψω φυσικά (να θηλάζει το παιδί λιγότερο ώστε σιγά σιγά να γίνει ο αποθηλασμός). Μακάρι να καταφέρω να αργήσω :oops:

Ο δικός μου εξακολουθεί να είναι ένα αγγελάκι αλλά κάθε μέρα περιμένω ότι θα τελειώσει η ευτυχία μου "χμμ... τόσο καιρό σε άφησα να ξεκουραστείς, τώρα θα σου δείξω.... ολονύχτιο κλάμα!!!!" :mrgreen:

Εσείς που καπνίζατε το ξαναρχίσατε μετά τη γέννα???

Εγώ το έκοψα πριν μείνω έγκυος. Είχα πνευμονία. Τώρα να σου πω την αλήθεια νιώθω ώρες ώρες ότι θέλω να κάνω ένα τσιγαράκι να χαλαρώσω ειδικά αν πιω καφέ κι αν είμαι με παρέα που καπνίζουν. Αντιστέκομαι όμως, δεν θέλω να μυρίζω τσιγάρο και να πάρω αγκαλιά τη μπέμπα. Για πόσο δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, δεν έρχεστε προς Άρτα μεριά για εκδρομή? Θα σας ξεναγήσω και στο γεφύρι! Έχουμε κι εδώ πολύ ωραία μέρη και ΣΠΑ!! Θα πιούμε και καφεδάκι στην Πρέβεζα. Αν πάτε εκδρομή και δεν έρθω θα σκάσω απ'το κακό μου! Έχω να κάνω διακοπές 10 χρόνια :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Χρύσα μου ηρέμησε... μπορεί να ρθουμε κ απο κει... ποιος ξέρει. Τουλάχιστον εγώ είμαι απρόβλεπτη... παίρνω τ' αμάξι κ όπου βγάλει... κάπως έτσι έφτασα Σέρρες στον αδερφό μου (χωρίς να το χω προγραμματίσει)... οπότε να χεις ελπίδες...

Αααααααααααα τελικά είσαι κ συ μια κούκλα... φτου φτου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...