Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

μια από τα ίδια :oops::oops: για να γίνω όπως θέλω (και είμουν κάποτε) πρέπει να χτυπήσω την 20 αρα :oops::oops: και χάνω και πολύ δύσκολα :evil: πως τα καταφέρατε και χάσατε τόσα μέχρι τώρα? :roll: Εγώ μόνο 7 έχασα :(

και γω μονο 8 εχασα...χεσε μεσα :)):)):)):)):)) ,και δεν τρωω ποσοτητες και θηλαζω,που υποτιθετε βοηθαει... :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλήθεια βρε Μπέλλα μου?? Εγώ ένα χειροκίνητο της κικο 45 ευρώ κ δεν έχω βγάλει ποτέ σταγόνα!!! :evil:

κοιταξε υπαρχουν γυναικες που θηλαζουν κανονικοτατα,εχουν δλδ παραγωγη μεγαλη,και δεν καταφερνουν να βγαλουν σταγονα με το θηλαστρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελπιδάκι μου τι καλά, ας έχανα και εγώ 15 σε τόσες μέρες και θα πετούσα στα σύννεφα!!! Χάνω πολύ δύσκολα και ας θηλάζω αποκλειστικά και χωρίς να τρώω πολύ.....γιατί η δικιά μου ζυγαριά κόλλησε :?

Δείχνω ακόμα σαν έγκυος και βαρέθηκα τα φαρδιά ρούχα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεε που πηγε το προηγουμενο μην. που εστειλα?απαπαπαααα...

τεσπα!βλεπω ειστε ολες καλα!Μελετατε..τα κιλα!εγω εχω χασει16 κιλα περπιου!εχω ομως ακομα πρηξιμο στ λεκανη ..στη κοιλια...Και πρεπει να χασω αλλα 9-10!ολως περιεργως κολλησε και η δικη μου ζυγαρια!δεν τρωω τιποτα σχεδον ολη μερα μονο μεσημερι και αντε και κανα παγωτακι το απογευμα!οχι καθε μερα!

παρολαυτα..πτωμα ξυπνια ολη μερα και νυχτα..υπο αλλες συνθηκες θα ειχα ρεψει!Το στηθος μου εξαφανιστηκε..και εμεινε πετσι!τα ρουχα μου μου μπαινουν οχι ολα..αλλα στη μεση...τιποτα!

ο μπεμπης κι εμενα με κατουρησε παλι σημερα!και μετα γελαει!ολη μερα δεν ελεγε να κοιμηθει..τωρα κοιμαται στα χερια μου σε κουβερτα μεσα!καλε εκανε ενα τρανταγμαα..και γρηγορη ανασα...και τι να δω...ειχε σκασει στα γελια στον υπνο του! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως Κατρίνα μου σε βρίσκω σε καλύτερη κατάσταση από εμένα, βγήκα από την κλινική με μόνο -2 κιλά :shock: ούτε το παιδί που ήταν 2.800 :shock::shock::shock: στο 20ημερο έχασα άλλα 5 σύνολο 7 και από τότε τίποτα, άσε που η κοιλιά κρέμμετε και έκανα και κόκκινες ραγάδες :oops::evil: Χρειάζομαι γενικό ρεκτιφιέ!

Και έχω και δυο γάμους μέσα στον Οκτώβριο και τι φοράμε οεο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki εγω εφτασα απο 60 κιλα στα 83!τα κανονικα μου πριν κοψω τσιγαρο και προπονησεις ηταν 57-58!!οταν βγηκα απο το Ελενας ειχα χασει 13 κιλα..!και τωρα αλλα 3..αλλα δε τρωω τιποτα σχεδον ολη μερα..ξεχναω να φαω..!Επρπε να εχω χασει περισσοτερο!Αλλα πιστευω με ολο αυτο το στρεσαρισμα που περασα αυτες τις μερες ..μπλοκαρα!ενα καλο μασαζ..ειναι οτι χρειαζομαι!για να ξεφραξω!!!! :?:?:?

το Σαββατο εχω γαμο..δε θα παω.γιατι δεν χωραω στα μικροσκοπικα μου ρουχαλακια!οποτε ειπα οτι δεν θα εχω σαραντισει και δε θα ερθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ με 58 ξεκίνησα την εγκυμοσύνη της Έλλης..... έβαλα 14 και δεν μπόρεσα να τα χάσω όλα έχανα - έβαζα. Τώρα με τα 15 που έβαλα έφτασα τα 80 :oops::oops::oops: έχω πολύυυυ δρόμο μπροστά μου για εκεί που πρέπει να φτάσω και χάνω πολύ δύσκολα :| Έχασες 13 στην κλινική???????

Πάντως μια χαρά σε βρίσκω στην σημερινή, εγώ δεν τολμάω να βάλω κολλητό φανελάκι.....δεν με χωράνε καν :cry::cry:

Εμένα όλοι ξέρουν ότι σαράντησα.....ο ένας γάμος είναι και πρώτη ξαδέλφη του άντρα μου και δεν ξέρω μωρέ τι θα κάνω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D geia sas koritsakia!!!phgame paidiatro!4950!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

h giatros einai enthousoiasmenh me ton mikro kai go xairomai!xtes saranthsame!sxedon diplasiasame to baros mas...ola kala !mas ebale orario faghtou....gia proth mera apo xtes kala pame...na doume gia poso!!!mpas kai stroso kai go ..ompemphs paxainei ego exo meinei skia kai oloi mou lene pos fainomai talaiporhmenh kai xalia... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κι απο μενα ..

ξερω ,ξερω χαθηκα ....αλλα που χρονος για mammy τωρα πια ..μπαινω και διαβαζω βιαστικα νεα σας ...

κολλησαν και οι σελιδες μας που καποτε εφευγαν αραδες .. :(

nanna μου το μωρακι σου στα κιλα ειναι μια χαρα ,πρεπει να τρωει πολυ !!!

Κατρινακι Μαρακι πιασατε μια συζητηση που καποτε πονουσε ΤΑ ΚΙΛΑ !!!!

δεν ποναει ομως πια ..εχασα 14 κιλα μου εμειναν αλλα 2 και θα ειμαι οπως πριν ...

εχω λιγη κοιλιτσα αλλα πιστευω θα φυγει ...φαινομαι σαν 3 μηνων εγκυος μαλλον ειναι

εκει τα δυο κιλα που λεγαμε!!! :oops:

οσον αφορα το θηλαστρο τον παλιο καλο καιρο που θηλαζα ειχα ενα θηλαστρο την medela ηλεκτρικο το πηρα 100ε αλλα ειναι φοβερο κοριτσια το εβγαζε ολο το γαλα απο το στηθος το αισθανομουν μετα αδειο!!!

τωρα ας σας πω εν συντομια τα νεα μας..φτυσαμε αιμα στην κυριολεξια με το ξενο γαλα( frisolac)..ειχε μια σταγονιτσα αιμα στα κακα του ..η παιδιατρος μας ειπε οτι ειναι αλλεργια στο γαλα ..ετσι πηραμε το s-26ha το οποιο ειναι υποαλλεργικο ..εδω και δυο μερες εχει στο προσωπακι του μικρα σπυρακια λετε να ειναι παλι απο το γαλα ???? ουυυυφ πολυ προβλημα αυτα τα γαλατα ...

οσον αφορα την ποσοτητα που τρωει 130-150Ml ana 3me 4 ωρες και ειναι 28 ημερων εσας το μωρακι σας ποσο τρωει ???? σας επριξα παλι σημερα ...δεν μπορειτε να πειτε ..μπορει να μην γραφω συχνα αλλα τα μαζευω και γραφω ολα μια και καλη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες!!!

Κατρινα και Βασω μπράβο ρε που χασατε τα κιλά σας..Εγω έχασα 11 και έχω άλλα 9 για να γίνω στα κιλά που αρχισα την εγκυμοσύνη.

Μαρία σε καταλαβαίνω και εγω από την κλινικη βγήκα -2 κιλά και μόνο το μωρό ήταν 3500.Πως έγινε αυτο? :shock::shock::shock:

Κορίτσια της δίνω από το δικο μου γάλα που βγάζω με το θήλαστρο 90 μλ και σε λιγότερο από ώρα πεινάει.Γιατί συμβαίνει αυτό?Οταν τρώει ξένο την κρατάει τουλάχιστον 2,5 ώρες.

Χώρια που το πρόβλημα με τα κακάκια συνεχίζεται.Μονο αν της δώσω τσαι κάνει.Σήμερα πήρα και το βιολογικό να δοκιμάσω.Ουφ!!!!

Παω να βγάλω γάλα.ΜΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!

:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

βλέπω ότι σιγά σιγά μπαίνετε σε πρόγραμμα όλες, εμείς πότε θα μπούμε άραγε? @-)@-)

ήρθε με το σημειωματάριο μου,ακούστε λοιπόν τις ερωτήσεις μου:

1.Κάτι διάβασα για μαστίτιδα, ρε κορίτσια να σας ρωτήσω, τι ακριβώς συμβαίνει στην μαστίτιδα?

απλά πονάει το στήθος κι έχει "καρουμπαλάκια" :lol:

2. Α! αδιαθέτησε καμια από εσάς??? πότε θα αδιαθετήσουμε??

3. όταν θηλάζουμε , είναι αλήθεια ότι τότε αναστέλλεται η ωορρηξία???

4. όταν θελήσετε να κόψετε τον θηλασμό, θα πάρετε χάπι ή θα προτιμήσετε τα γιατροσόφια τύπου φασκόμηλο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera!!!!koritsia eseis poy 8ylazete ti sidiro pinete kai poso? :?

μία αμπούλα την ημέρα plusfer!

Α κορίτσια εγώ δεν της δίνω τσάι, πάρα μόνο λίγο χαμομηλάκι. βράζω και της το δίνω για να μαλακώσει το εντεράκι μας λίγο, αν και δεν της αρέσει καθόλου! μάχη δίνω για να πιει λίγο, που θα πάει θα μάθει να το πίνει κι αυτό!!!

Βασούλα αδιαθέτησες????? σοβαρά???

μην πιάνετε το θέμα των κιλών κορίτσια, έχω χάσει την μπάλλα, η κ@#$ζυγαριά έχει κολλήσει :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!ρε κοριτσια απο εχθες ο μικρος τρωει και κοιματε,φοβαμαι μην αρρωστησει... :? ,πολυ περιεργο το βρησκω...μπορει να οφειλεται στην αλλαγη του καιρου;;

σιδηρο λενε πως δεν κανει στον θηλασμο,εγω παιρνω αυτο που επαιρνα,gynotardyferon,γιατι με την καισαρικη επεσε πολυ το σιδηρο μου,περιοδο δεν ξερω ποτε θα ερθει σε μας που θηλαζουμε...και με την ωορηξια παλι ειναι σχετικο,διαφερει απο γυναικα σε γυναικα,προσοχη μονο μην μεινουμε στο καπακι εγκυες χωρις να το καταλαβουμε,με προειδοποιησε και ηγιατρος μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άρα δεν ισχ'υει αυτό που λένε, ότι ο θηλασμός σε προστατεύει από την εγκυμοσύνη, ε? :roll::roll:

οχι,και γω ετσι νομιζα αλλα η γιατρος μου πε να προσεχω,γιατι εχω και καισαρικη και δεν κανει να μεινω εγκυος αμεσως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδίτσες μου καλημέρα... εμείς από χθες κοιμόμαστε φουλ 5ωρο. Κοιμήθηκε στις 17:00 κ ξύπνησε στις 22:00 για φαί,κάναμε ένα μικρό διάλειμμα στις 1:00 κ μετά στις 5:00 - φάγαμε κ ξύπνησε στις 9:30 έφαγε κ κάθεται χαλαρή στο κρεβάτι τώρα... :D:D:D

Κατα τ' άλλα όλα καλά. Έλεγα σήμερα να κάνω καμιά βόλτα... αλλά από το πρωί που σηκώθηκα δεν έχω σταματήσει τις δουλειές κ έχω κ ένα σιδέρωμα - άστα να πάνε. Οπότε μάλλον αφήνω την βόλτα για αύριο που θα ναι κ ο μπαμπάς μας εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...