Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λιγο σκοτεινη αλλα εδω μου εχει σκασει ενα χαμογελο και εχω γινει ενα με το πατωμαααα!!!

αααααααααααααααχχ! τι κουκλί είναι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας αλλά θα το κάνω στο επόμενο διάλειμμα οπωσδήποτε!

λοιπόν, πήγαμε για εμβόλιο σήμερα και βάλαμε μία τσιρίδα, μας άκουσε όλο το ΙΚΑ! πολύ στενοχωρήθηκα για το παχουλό μου το ζουζούνι

επίσης η παιδίατρος μου σύστησε να βάλω πρόγραμμα γιατί τρώει πολύ! πήρε σε 20 μέρες ένα ολόκληρο κιλό!

Όσο για το βραδινό τάισμα που λέγαμε κι αυτή μου σύστησε να το σταματήσω είτε με πιπίλα είτε με χαμομήλι. θα το δοκιμάσω το σαββατοκύριακο.

πάω για μάθημα και τα υπόλοιπα μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα και Μαντρε μου σας ευχαριθτω πολυ πολυ!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Μαντρε μου το κανανε τσιμ τσιμ σημερα??σαν της Ροζιτας το αγορακι ε?καλε τι το ταιζεις το αγορακι σου???πες μου κ μενα!εμενα πηρε σε 10 μερες μονο 240γρ.ενω την προηγουμενη φορα σε 15 μερες ειχε παρει μισο κιλο.ο αντρας μου που βλεπει τη καμπυλη αναπτυξη της μου ειπε πως ειναι πανω απο το μεσο ορο βεβαια το καμαρι μας αλλα εγω στεναχωρηθηκα.βασικα φοβηθηκα σημερα οταν ειδα το βαρος της αλλα μετα μου ειπε ο αντρας μου κ η μαια οτι θα γινει γιγαντας αν επαιρνε μισο κιλο και τωρα.χαχαχαχα!πως το κοβεται το βραδυνο βρε κοριτσια?εμενα ξυπναει στις 3 ωρες νταν για φαγητο.και την ξεγελαω μονο 30 λεπτα με τη πιπιλα μετα ωρυεται!οχι οτι θελω να της το κοψω αλλα μου φαινεται περιεργο για καποιον που εχει ενα νινι σαν τη καραμελιτσα μου.για πειτε να μαθαινω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα και Μαντρε μου σας ευχαριθτω πολυ πολυ!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Μαντρε μου το κανανε τσιμ τσιμ σημερα??σαν της Ροζιτας το αγορακι ε?καλε τι το ταιζεις το αγορακι σου???πες μου κ μενα!εμενα πηρε σε 10 μερες μονο 240γρ.ενω την προηγουμενη φορα σε 15 μερες ειχε παρει μισο κιλο.ο αντρας μου που βλεπει τη καμπυλη αναπτυξη της μου ειπε πως ειναι πανω απο το μεσο ορο βεβαια το καμαρι μας αλλα εγω στεναχωρηθηκα.βασικα φοβηθηκα σημερα οταν ειδα το βαρος της αλλα μετα μου ειπε ο αντρας μου κ η μαια οτι θα γινει γιγαντας αν επαιρνε μισο κιλο και τωρα.χαχαχαχα!πως το κοβεται το βραδυνο βρε κοριτσια?εμενα ξυπναει στις 3 ωρες νταν για φαγητο.και την ξεγελαω μονο 30 λεπτα με τη πιπιλα μετα ωρυεται!οχι οτι θελω να της το κοψω αλλα μου φαινεται περιεργο για καποιον που εχει ενα νινι σαν τη καραμελιτσα μου.για πειτε να μαθαινω..

Βασικά δεν περίμενα ότι τρώει αρκετά, γιατί δεν είναι σταθερή στο πρόγραμμά της. Συνήθως τρώει στο 3ωρο γύρω στα 120 γραμμάρια. είναι και κάποιες φορές όμως που χτυπάει 150 ή και 200!! και άλλες που τρώει μόλις 70 γραμμάρια. Γι αυτό μου είπε η παιδίατρος ότι πρέπει να βάλω πρόγραμμα. Να σταματήσω το τάισμα ανά 3ωρο. Τώρα που είναι 2 μηνών και 5,5 κιλά πρέπει να παίρνει 5 γεύματα την ημέρα. Θα προσπαθήσω το σαββατοκύριακο που δεν θα δουλεύω τόσες πολλές ώρες και θα μπορώ να κοιμηθώ την ημέρα αν δεν πιάσει, να της το κόψω το βραδινό δίνοντας χαμομήλι αντί για γάλα. άλλωστε και όταν ξυπνάει το βράδυ πίνει 60-70 γραμμάρια και πέφτει ξερή.

Με σκάει όμως βρε άννα. Την τάισα σήμερα μετά από 5 ώρες και έφαγε μόλις 70 γραμμάρια. Με αποτέλεσμα μετά από μία ώρα να θέλει συμπλήρωμα. ήπιε άλλα 30 και μετά από μία ώρα πάλι δεν κοιμόταν. φαντάζομαι ότι πεινούσε. Την άφησα όμως και τελικά μετά απο άλλες 4 ώρες ήπιε 150. Δύσκολο να το βάλεις αυτό το πρόγραμμα.

Επίσης έχω να κάνω μια ερώτηση. Πως στο καλό φαίνεσαι τόσο φρέσκια στις φωτογραφίες????????

Κι εγώ έχω κάτι μαύρους κύκλους σαν να με ταράξανε στο ξύλο :(:(:( φτου φτου να μην σας ματιάσω μάνα και κόρη, είστε κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κάτι θυμόμουν για σταγόνες. εμένα δεν μου τις δώσανε σήμερα που πήγα για το εμβόλιο. μόνο την ένεση κάναμε. ουπς λέτε να το ξέχασε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντρε μου θα μπειτε σε προγραμμα και μετα εσυ θα της κανονιζεις τα γευματα της.εμενα τρωει σε καθε γευμα απο 80-100 συνηθως.μπορει να φαει και 130 maximum αλλα σπανια.τρωει 8 φορες την ημερα.γινομαστε 2 μηνων το σαββατο και ειμαστε 4834γρ.μου φαινεται οτι μας βαζετε κατω για τα καλα ε? :lol::lol::lol::lol::lol:

εγω παντως σας βρισκω πολυ καλα!φτου φτου!ευχαριστουμε για τα καλα σου λογακια!!!ξερεις τι ξενυχτια τραβαω????εχθες ετσουζαν τα ματακια μου απο τη νυστα και νομιζα την ωρα που την ταιζα οτι θα πεσω πανω της.που την ειδες τη φρεσκαδα?????μαλλον ο ηλιος με φωτιζει και φαινομαι ετσι..

κουκλα εισαι ειμαι σιγουρη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από εμάς κοριτσάκια!

Αναστασία μου είστε πολύ πολύ όμορφες οι δυό σας! Φτου φτου!

Η μπέμπα μου χθές κ προχθές έριξε πολύ κλάμα,χωρίς λόγο,δεν ήξερα τι έχει,αποκοιμιόταν πάνω μου,την άφηνα στη καλαθούνα της κοιμόταν 5 λεπτά και ξυπνούσε με λιγμούς.Τι μπορεί να είχε? Κολικούς? Δεν θα το καταλάβαινα απ΄τις κινήσεις του σώματος της? Δόξα το Θεό σήμερα είναι πάααρα πολύ ήσυχη,τρώει κ κοιμάται.Κι όταν είναι ξύπνια σκάει και κανά χαμόγελο! :x:x :X

Ευτυχώς θέμα με τον βραδινό ύπνο δεν έχουμε,κοιμάται σχεδόν πάντα 12.30-1.00 μέχρι τις 7 το πρωί,τρώει κ ξανακοιμάται μέχρι τις 11 περίπου.Αλλά αυτό με το άστατο πρόγραμμα φαγητού το κάνει κι εμένα,όχι πάντα αλλά συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από εμάς κοριτσάκια!

Αναστασία μου είστε πολύ πολύ όμορφες οι δυό σας! Φτου φτου!

Η μπέμπα μου χθές κ προχθές έριξε πολύ κλάμα,χωρίς λόγο,δεν ήξερα τι έχει,αποκοιμιόταν πάνω μου,την άφηνα στη καλαθούνα της κοιμόταν 5 λεπτά και ξυπνούσε με λιγμούς.Τι μπορεί να είχε? Κολικούς? Δεν θα το καταλάβαινα απ΄τις κινήσεις του σώματος της? Δόξα το Θεό σήμερα είναι πάααρα πολύ ήσυχη,τρώει κ κοιμάται.Κι όταν είναι ξύπνια σκάει και κανά χαμόγελο! :x:x :X

Ευτυχώς θέμα με τον βραδινό ύπνο δεν έχουμε,κοιμάται σχεδόν πάντα 12.30-1.00 μέχρι τις 7 το πρωί,τρώει κ ξανακοιμάται μέχρι τις 11 περίπου.Αλλά αυτό με το άστατο πρόγραμμα φαγητού το κάνει κι εμένα,όχι πάντα αλλά συχνά.

Δεν φαντάζεσαι πόσο τυχερή είσαι! Ελπίζω να έρθει και για μας αυτή η μέρα που θα κοιμηθούμε έστω 6 ώρες συνεχόμενα! αυτό με τους ξαφνικούς λυγμούς το κάνει και η δικιά μου τελευταία. Πρόσεξα όμως ότι έχει αέρια εκείνη την ώρα αλλά δεν δείχνει πόνο με το κορμί της. ποιος ξέρει. ίσως βλέπουν και όνειρα.

Τέλεια η φωτογραφία!! Και το φορεματάκι κουκλίστικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντρε μου θα μπειτε σε προγραμμα και μετα εσυ θα της κανονιζεις τα γευματα της.εμενα τρωει σε καθε γευμα απο 80-100 συνηθως.μπορει να φαει και 130 maximum αλλα σπανια.τρωει 8 φορες την ημερα.γινομαστε 2 μηνων το σαββατο και ειμαστε 4834γρ.μου φαινεται οτι μας βαζετε κατω για τα καλα ε? :lol::lol::lol::lol::lol:

εγω παντως σας βρισκω πολυ καλα!φτου φτου!ευχαριστουμε για τα καλα σου λογακια!!!ξερεις τι ξενυχτια τραβαω????εχθες ετσουζαν τα ματακια μου απο τη νυστα και νομιζα την ωρα που την ταιζα οτι θα πεσω πανω της.που την ειδες τη φρεσκαδα?????μαλλον ο ηλιος με φωτιζει και φαινομαι ετσι..

κουκλα εισαι ειμαι σιγουρη!!!!!

πολύ τρώει και η δικιά σου. Τα 8 γεύματα μου είπε η παιδίατρος είναι υπερβολή. μην ζηλεύεις για τα κιλά καλέ, άλλωστε ποιος θέλει ένα υπερβαρο παιδί? Μπορεί τώρα να είναι χαριτωμένο αλλά αν μείνουν έτσι και μεγαλώνοντας?? Βέβαια τώρα με τις μαγουλίθρες της και τις διπλίτσες στο λαιμό και στα μπουτάκια δεν χορταίνω να την ρουφάω! Στα 4834 ( πολύ μου αρέσει που μετράς και τα 4!) είστε μια χαρά!

όσο για την ομορφια άλλο τίποτα! αφού προλαβαίνω και να κάνω μπάνιο πάλι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταφερα τπτ?

άχουυυυυυυυυυ τι όμορφο μωράκι είναι αυτό ? Φτου φτου. Όχι ότι και η μανούλα πάει πίσω έτσι... και οι δυο σας κούκλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν φαντάζεσαι πόσο τυχερή είσαι! Ελπίζω να έρθει και για μας αυτή η μέρα που θα κοιμηθούμε έστω 6 ώρες συνεχόμενα! αυτό με τους ξαφνικούς λυγμούς το κάνει και η δικιά μου τελευταία. Πρόσεξα όμως ότι έχει αέρια εκείνη την ώρα αλλά δεν δείχνει πόνο με το κορμί της. ποιος ξέρει. ίσως βλέπουν και όνειρα.

Τέλεια η φωτογραφία!! Και το φορεματάκι κουκλίστικο!

Θα έρθει μην απελπίζεσαι! Πόσο είναι τώρα η μπουμπού σου?

Κι εμείς αυτό λέγαμε,οτι φαινόταν σαν να είχε τρομάξει με κάτι.Από αέρια δεν ήταν πάντως γιατί μας έχει τύχει άλλες φορές κ ξέραμε.

Να σαι καλά! Αλήθεια τα αγοράκια σου τι λένε για τη μπουμπού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλπιδα μου σ'ευχαριστουμε πολυ!!αν ειχε κολικους θα το καταλαβαινες απο τα ποδαρακια της.προφανως για καποιο λογο ενιωθε φοβο και ηθελε την αγκαλια σου.δεν ακουγεται να ειναι κατι παθολογικο.λιγη αγαπη και στοργη ηθελε η φραουλιτσα σου μωλε.επισης ισως να ειδε και κανα ασχημο ονειρο.πωπω!τι προγραμμα σουπερ εχετε φτιαξει???φανταζομαι ποσο ξεκουραστη θα εισαι..φτου φτου!!!απο μαμ πως πατε?ο θηλασμος?

Μαντρε μου ο αντρας μου ειναι παιδιατρος και συμφωνα με την ποσοτητα που τρωει το μωρο μοιραζεται σε 8 γευματα.πχ αν τρωει 150 μλ τη φορα δεν μπορει να τρωει 8 φορες αλλα 5.αν τρωει 50 μλ δεν μπορει να τρωει 5 αλλα οσα αντιστοιχουν(βαριεμαι να υπολογισω ποσα ειναι :oops: ).ανεφερα ακριβως τα κιλακια της γιατι σημερα πηγαμε και τη ζυγισαμε..γιατι να τα κρυψω λε??μια χαρα κουκλακι θα ειναι το μωρακι σου και θα δεις που θα το ριξει σε μποι..και εσυ κουκλα εισαι και αδικεις τον εαυτο σου!οσο για το μπανιο και εγω μπορω να πω οτι με δυσκολια το προλαβαινω..

Λαμπρινη μου σ'ευχαριστουμε πολυ πολυ!!!εσεις πως τα πατε με το προγραμμα οτυ υπνου κ του φαγητου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα έρθει μην απελπίζεσαι! Πόσο είναι τώρα η μπουμπού σου?

Κι εμείς αυτό λέγαμε,οτι φαινόταν σαν να είχε τρομάξει με κάτι.Από αέρια δεν ήταν πάντως γιατί μας έχει τύχει άλλες φορές κ ξέραμε.

Να σαι καλά! Αλήθεια τα αγοράκια σου τι λένε για τη μπουμπού?

Είναι ακριβώς δύο μηνών. Τα δίδυμα έχουν ξετρελλαθεί. τους φαίνεται ότι έχουμε το πιο όμορφο μωρό στον κόσμο. Μέχρι που μου είπανε να την πάμε σε καλλιστεία για μωρά και είναι και σίγουρα ότι θα πάρει το πρώτο βραβείο! Προς το παρόν καμία ένδειξη ζήλειας. ελπίζω να συνεχίσουν έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αναστασία, έχεις τον παιδίατρο μέσα στο σπίτι και αγχώνεσαι?? Τυχερή!

Αυτό για τα γραμμάρια μου τα είπε και η δικιά μου η παιδίατρος. Και μου σύστησε να την ταίζω λίγο πιο αργά στο τετράωρο δηλαδή για να πίνει ένα κανονικό γεύμα και όχι 70 γραμμάρια. Πάντως δεν τα καταλαβαίνω τα μωρά μας. Πως γίνεται τη μία να πίνουν 50 γραμμάρια και την άλλη 200?? Εγώ θυμάμαι από τα δίδυμα ότι σιγά σιγά ανέβαζαν τα γραμμάρια μέχρι που φτάσαμε τα 250 και πιναν σταθερά σε κάθε γεύμα τόσο. Και φυσικά δεν πεινούσαν πριν τις 4 ώρες. Το βραδινό η αλήθεια είναι δεν το έκοψαν. συνέχισαν να πίνουν μέχρι 2 χρονών :(

Θέλω να πιστεύω πάντως ότι θα το καταφέρουμε σύντομα το πρόγραμμα γιατί όλο νεύρα είμαι από την κούραση, διάθεση να ασχοληθώ με τα δίδυμα δεν έχω και τσακώνομαι και συνέχεια με τον άντρα μου γιατί θέλω να κοιμηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?

Αναστασία μου κουκλίτσες μάνα και κόρη..

Λαμπρινή θα σου απονείμω τον τίτλο της κοκετομαμάς.Μπράβο σου!Εγω σήμερα προβληματίστηκα με την εμφάνιση μου μέσα στο σπίτι.Πρέπει να αρχίσω να σουλουπώνομαι.

Και η δικία μου από χθές εκεί που κοιμάται πετάγεται αρχίζει να κλαίει για κανα 2λεπτό και ξανακοιμάται.Τι να συμβαίνει άραγε?

Σας αφήνω να πάμε να την κανουμε μπανάκι.Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An-n μου εμείς μόλις τώρα φάγαμε 150γρ γαλατάκι κ πέσαμε για νάνι. Θα ξυπνήσουμε γύρω στις 1 για να φάμε πάλι κ μετά πάλι στις 5:30. Το πρωινό δεν με πειράζει γιατί εκείνη την ώρα ξυπνάω (συνήθεια). Την ταίζω κ μετά πάμε κ οι δύο μαζί για ύπνο κ ξυπνάμε στις 9:30 πάλι για φαγητό.

Σταυρούλα μου σήμερα ασχολήθηκα σχολαστικά με τον εαυτό μου μετά από πολύ καιρό. Τα νύχια είχα να τα βάψω από παραμονές της γέννησης της μπουμπούς μου. Επειδή κ γω κοιτάχτηκα στον καθρέφτη ... αποφάσισα ότι κ μέσα στο σπίτι που θα είμαι πρέπει να είμαι περιποιημένη... ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΩ βρε παιδί μου όταν περνάω μπροστά από καθρέφτη... !!! Είμαι ψώνιο ? Έτσι κ πήρα την απόφαση να κάνω ένα γενικό ρεκτιφιέ και να είμαι περιποιημένη !!! Αν χάσω κ τα υπόλοιπα κιλά που θέλω... γιατί της εγκυμοσύνης μόνο 1-2 κιλά έμειναν ακόμα...τα υπόλοιπα απλά τα χω βάλει στόχο... θα δούμε αν θα τα καταφέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας έπεσε ο αφαλός, γιούχουυυυυυυ!!! Στις 25 μέρες :shock:

Αναστασία, είστε και οι δύο θεές!!!!

Ο δικός μου τρώει κάθε 3 ώρες... Κακά του κάνει σε κάθε γεύμα, και μπορεί και πάνω από 1 φορά (το πιο σπαστικό είναι πάνω που τον έχω αλλάξει και καθαρίσει, τσουπ κάνει και άλλα στην αλλαξιέρα του ή στον νυπτήρα ή στα χέρια μου!)...

Η kuo που έχει εξαφανιστεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας έπεσε ο αφαλός, γιούχουυυυυυυ!!! Στις 25 μέρες :shock:

Αναστασία, είστε και οι δύο θεές!!!!

Ο δικός μου τρώει κάθε 3 ώρες... Κακά του κάνει σε κάθε γεύμα, και μπορεί και πάνω από 1 φορά (το πιο σπαστικό είναι πάνω που τον έχω αλλάξει και καθαρίσει, τσουπ κάνει και άλλα στην αλλαξιέρα του ή στον νυπτήρα ή στα χέρια μου!)...

Η kuo που έχει εξαφανιστεί??

συγχαρητήρια! επιτέλους με αυτόν τον αφαλό! τώρα θα κάνετε και μπανάκι άνετα άνετα.

μήπως βιάζεσαι να τον πλύνεις όταν κάνει τα κακά του και δεν προλαβαίνει το έρμο το μωράκι να τελειώσει?? περίμενε λιγάκι πριν τον πλύνεις για να αποφύγεις τα ατυχήματα.

όσο για την Κατερίνα, ποιος ξέρει. Ελπίζω μόνο να μην τραβάει μεγάλα ζόρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντρε καταρχην να σε ρωτησω ποιο ειναι το ονομα σου?μη σε φωναζω μαντρε(αληθεια τι σημαινει αυτο?).οταν πηγα στη μαια να μας ζυγισει ημουν μονη μου σημερα γιατι ο αντρας μου ειχε πολλους ασθενεις και δεν καταφερε να ερθει μαζι μου και μολις ειδα τα κιλακια της πανικοβληθηκα.δεν θυμομουν ομως οτι την προηγουμενη φορα η μπεμπα ειχε φοβερη αναπτυξη.ο αντρας μου απανταει στην ερωτηση του πως γινεται να τρωνε αλλοτε 50 και αλλοτε 200:και αυτα ειναι μικρα ανθρωπακια και μοιαζουν με το δικο μας τροπο διατροφης.δλδ και εμεις δεν τρωμε σε ολα τα γευματα το ιδιο και με την ιδια ορεξη.ετσι κ αυτα.αλλοτε ειναι αδιαθετα αλλοτε πεινανε λες και εχουμε να τα ταισουμε μερες.ειναι φυσιολογικο.θα τα καταφερετε ειμαι σιγουρη!εδω τα καταφερες με διδυμα στο ενα θα κολλησεις?ποσο ετων ειναι τα μικρα σου?εγω να δεις τι νευρα ειχα στην αρχη.εχω τσακωθει με το αντρακι μου 3 φορες γερα.εγω εφταιγα αλλα εκεινος μου ζητουσε συγγνωμη ο καημενος.με δικαιολογουσε λεγοντας πως ειμαι λεχωνα.ευτυχως παει περασαν αυτα..καθε μερα ελπιζω να πηγαινει καλυτερα το προγραμμα τους.μολις ανακαλυψα οτι η μαστιτιδα μου δεν περασε!ειμαι εξαλλη!πηγε ο αντρας μου στο νοσοκομειο και τα εβαλε με ολους γιατι εχω παρει 3 διαφορετικες αντιβιωσεις και δεν με επιασε καμια..τι ειμαι γμτ ?πειραματοζωο?το χειροτερο ειναι οτι η μπεμπουλα μου πηρε και αυτη αντιβιωση μεσω του γαλατος μου εκτος απο τον δυναμιτη αντιβιωση που πετουσα το γαλα μου.και τωρα επειδη πηρε αντιβιωση παρολο που ειναι ακινδυνη και πολυ ελαφρια αυτη η αντιβιωση δεν θα δινω στο μωρο μου το γαλα και θα το πεταω παλι..θελω να τους δειρω ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαντρε καταρχην να σε ρωτησω ποιο ειναι το ονομα σου?μη σε φωναζω μαντρε(αληθεια τι σημαινει αυτο?).οταν πηγα στη μαια να μας ζυγισει ημουν μονη μου σημερα γιατι ο αντρας μου ειχε πολλους ασθενεις και δεν καταφερε να ερθει μαζι μου και μολις ειδα τα κιλακια της πανικοβληθηκα.δεν θυμομουν ομως οτι την προηγουμενη φορα η μπεμπα ειχε φοβερη αναπτυξη.ο αντρας μου απανταει στην ερωτηση του πως γινεται να τρωνε αλλοτε 50 και αλλοτε 200:και αυτα ειναι μικρα ανθρωπακια και μοιαζουν με το δικο μας τροπο διατροφης.δλδ και εμεις δεν τρωμε σε ολα τα γευματα το ιδιο και με την ιδια ορεξη.ετσι κ αυτα.αλλοτε ειναι αδιαθετα αλλοτε πεινανε λες και εχουμε να τα ταισουμε μερες.ειναι φυσιολογικο.θα τα καταφερετε ειμαι σιγουρη!εδω τα καταφερες με διδυμα στο ενα θα κολλησεις?ποσο ετων ειναι τα μικρα σου?εγω να δεις τι νευρα ειχα στην αρχη.εχω τσακωθει με το αντρακι μου 3 φορες γερα.εγω εφταιγα αλλα εκεινος μου ζητουσε συγγνωμη ο καημενος.με δικαιολογουσε λεγοντας πως ειμαι λεχωνα.ευτυχως παει περασαν αυτα..καθε μερα ελπιζω να πηγαινει καλυτερα το προγραμμα τους.μολις ανακαλυψα οτι η μαστιτιδα μου δεν περασε!ειμαι εξαλλη!πηγε ο αντρας μου στο νοσοκομειο και τα εβαλε με ολους γιατι εχω παρει 3 διαφορετικες αντιβιωσεις και δεν με επιασε καμια..τι ειμαι γμτ ?πειραματοζωο?το χειροτερο ειναι οτι η μπεμπουλα μου πηρε και αυτη αντιβιωση μεσω του γαλατος μου εκτος απο τον δυναμιτη αντιβιωση που πετουσα το γαλα μου.και τωρα επειδη πηρε αντιβιωση παρολο που ειναι ακινδυνη και πολυ ελαφρια αυτη η αντιβιωση δεν θα δινω στο μωρο μου το γαλα και θα το πεταω παλι..θελω να τους δειρω ολους!

Το όνομά μου είναι Χρύσα. Το madre είναι η μητέρα στα ισπανικά. :)

Σωστό αυτό για την όρεξη. Για να είμαι ειλικρινής πάντως η δικιά μου ποτέ δεν κόβεται ούτε ελαττώνεται! :oops::oops:

Μεγάλη ταλαιπωρία η μαστίτιδα. κι εγώ στο τσακ τη γλίτωσα. Μην στενοχωριέσαι για το γάλα. νομίζω ότι το πιο σημαντικό ειναι να σου περάσει. Δεν είναι και απλό πράγμα.

Εγώ πάντως δικαίως τσακώνομαι με τον δικό μου. Δεν μπορεί να καταλάβει ότι μου λείπει ύπνος. Δουλεύω 10 ώρες την ημέρα και τις υπόλοιπες είμαι με το μωρό. Συν το ξενύχτι, έχω αρχίσει να τα χάνω. Του το εξήγησα μία, του το εξήγησα δύο κι αυτός εκεί. Δεν λέει να το καταλάβει. Σήμερα πάντως του υποσχέθηκα εφόσον του φαίνονται όλα τόσο εύκολα, πως αν η μικρή ξυπνήσει με τσιρίδες κι αυτός ροχαλίζει πάλι, θα τον βαρέσω! Εεεεεεεεεεεε δεν πάει άλλο αυτό το πράγμα! :evil::evil:

Αναστασία μου εδώ σε χαιρετώ! Καληνύχτα. :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου τι κανεις?χαθηκαμε εντελως..εγω χαθηκα δλδ γιατι δεν ξερω αν εσυ εμπαινες.ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογακια!μαλλον κ η μπεμπουλα σου βλεπει ασχημα ονειρα.. :(

Λαμπρινη μου ποσο ειναι το μπεμπε σου?το ωραριο σας μου φαινεται πολυ καλο παντως!!!μπραβο σου που ασχολέισαι με τον εαυτο σου..εγω ακομα λιγα πραγματα.παλευω να καθαρισω το σπιτι εδω κ ποσο καιρο+δεν τα καταφερνω.περιμενω να ερθει το σκ κ αυτο εχει ο αντρας μου εφημερια..τι σπασιμο!

Κατερινοσουπιτσα μου ευχαριστουμε πολυ!!!!συγχαρητηρια για τον ομφαλουλη σας!οσο για τα κακα του μπραβοο..θηλαζεις????μονο ετσι μπορω να εξηγησω οτι κανει τοσες πολλες φορες κακακια.καλο ειναι αυτο βεβαια.

Χρυσα μου τωρα που το λες κατι μου θυμιζει..νομιζω πως σε ειχαν ρωτησει τα κοριτσια απλα εγω δεν το θυμομουν.πως τη γλιτωσες με τη μαστιτιδα?τι κολπο εκανες που δεν εχω κανει εγω και εχω φαει οτι αντιβιωση υπαρχει.μα ξερεις τι ειναι να εχεις γαλα και να το πετας?το ποναω πολυ.. :(

παντως σου εξιζουν συγχαρητηρια!και δουλεια και σπιτι και μωρο????????μπραβο σου κοπελα μου!εχεις δικιο να εισαι στα προθυρα καταρρευσης και εξαντλησης!γελασα πολυ με το:''θα τον βαρεσω''! :D:D:D:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: καληνυχτα κοριτσακια μου ομορφα!!!!καλο ξημερωμα να εχουμε!!!!φιλακια σε ολες σας!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...