Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτό το εμβόλιο για τις 7 αρρώστειες είναι το πρώτο που κάνουμε???

nai einai to proto!!vasika einai 2 -to ena to kanune sto mpoutaki(einai gia 6 arosties) kai to allo to edwse apo to stoma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσες φορές κάνουν κακάκια τα δικά σας?εμένα κλείνει 30ωρο και μετά.και όλη μέρα σφίγγεται και ζορίζεται.θα σκάσω.... :(:(

οταν λες σφιγγετε,ολη την ημερα;εμενα ετσι κανει τωρα τελευταια,κοιματε και ζοριζεται γαμωτο,ολο γκ και γκ,εκει που εκανε κακα καθε φορα που τον αλλαζα,γυρω στις 8 φορες τωρα τα βραδυα δεν κανει πλεον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!Μια απο τα ιδια κοριτσια κι ο δικος μου!Ολη μερα ζοριζεται..ολη μερα σφιγγεται..και πρου πρου..Αλλα η γκρινια του...δεν λεγεται..η αυπνιες του?καλα αυτα τα μωρα εχουν βιολογικο ρολοι?παρατηρω τις ωρες που ξυπναει για φαι και ειναι στο2ωρο παντα!ποτε θα αραιωσουν τα γευματα του?κοντευει 5 κιλα σε λιγο! :shock::shock::shock: ΠΟΛΥ ΚΛΑΑΑΑΜΑΑΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥΥΥΥ!!!τα αυτια μου βουιζουν ακομα κι οταν κοιμαται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες. Εμείς τώρα κοιμόμαστε... πίνουμε κανονικά το γάλα της μαμάς... αλλά κ το συμπλήρωμα. Κακάκια κάνουμε αλλά όχι και 5 φορές τη μέρα :shock::shock: Από 1-3 ειναι καλά νομίζω... αρχίζει κ στρώνει το στομαχάκι :D:D:D

Σήμερα φιλενάδες μου ξύπνησα στις 10 τάισα τη μικρή κ είπα... "Λαμπρινή αυτό το πρωινό είναι δικό σου" έτσι όταν κοιμήθηκε η μπουμπούκα έκανα μπανάκι, έφτιαξα μαλάκι, έβαλα τις κρέμες προσώπου σώματος, έβαψα κ μάτια, χείλη (ελαφρώς) κ τώρα λέω να φτιάξω κ νύχια (χέρια πόδια).Να τα βάψω ένα κόκκινο (όχι πολύ έντονο). Έχω ν' ασχοληθώ πολύ καιρό... θα σας βάλω φωτό αργότερα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

ΚΑΤΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΜΠΕΜΠΗ!!! :D:D:D:D

ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ???ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι θα σε παρω αργοτερα!μολις ο Ταλιμπαν κοιμηθει για τα καλα!τωρα τον εχω αγκαλια με τη μπουκαλα στο στομα και κοιμαται!σε λιγο ερεται κι η Μικρη!Ειδες τι ωραια φωτο?Ειναι κατι στιγμες ανεπαναληπτες..που θελω να εχω μηχανη στα χερια κ δεν την εχω!

ΛΑΜΠΡΟ...ΤΥΧΕΡΟΥΛΙΙ!Αντε να δουμε μανικιουρ..πεντικουρ!εγω κοιταω το καθρεπτη και λεωω...ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ..ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ?ΔΕ ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕς ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ!

ΕΠΕΙΓΩΝΤΟΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΕΝΑ ΜΑΣΑΖ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθαμε κι εμείς,

έχω στην αγκαλιά μου την κορούλα μου και θηλάζει ενώ εγώ διαβάζω και γράφω (τώρα μου θύμησα το σκέφτομαι και γράφω του Δημοτικού σχολείου :lol::lol::lol::lol: )

πήγαμε στην παιδίατρό μας, καλέ φουσκώσαμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! γίναμε 4130 και 55 πόντους :D

τελικά οι κοκκινήλες δεν είναι βρεφική ακμή :roll::roll:

αλλά σμηγματορροική δερματίτιδα :!::?: σπάνια πάθηση!!! ειδικά για κορίτσι, έτσι μας είπε. Μας έδωσε κρεμούλα για το πρόσωπο και σαμπουάν για κεφάλι και σώμα.

Α! μας ήρθε και ειδοποίηση από το παίδων Αγ. Σοφία!!!! ΩΩΩΩ ναι!!! ΜΑς λείπει "μάλλον" αυτό το άτιμο το ένζημο G6PD! πολύ σπάνιο ΚΑΙ ΑΥΤΟ για κορίτσια!!!! όταν γίνει 6 μηνών θα κάνουμε μια εξέταση αίματος και τότε θα ξέρουμε σίγουρα!

Οσο για το δικό μου γάλα τζίφος.το βγαζω με το θήλαστρο την βάζω και στο στήθος αλλά η παραγωγη μειώνεται... :( Η αδερφή μου μου λέει οτι μετα τα 40 θα έχουμε πιο πολύ γάλα.Ελπίζω...Παίρνεις χαπάκια μαγιάς?Σκέφτομαι να αγοράσω αυριο.

εγώ τα αγόρασα τα χάπια, αλλά ξεχνάω να τα πάρω :oops::oops::oops::oops:

Πόσες φορές κάνουν κακάκια τα δικά σας?εμένα κλείνει 30ωρο και μετά.και όλη μέρα σφίγγεται και ζορίζεται.θα σκάσω.... :(:(

όταν θηλάζει κάνει περισσότερες φορές, όταν τρώει ξένο μια φορά το 24ωρο και ζορίζεται το καημένο, πονάει η ψυχούλα μου όταν την βλέπω. η παιδίατρος (το θέσαμε σήμερα το θέμα) μου είπε να την θηλάζω όσο περισσότερο μπορώ,βοηθάει. επίσης να βράζω χαμομήλι και να της δίνω (ΟΧΙ ΤΣΑΙ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ όταν γέννησα στο "μητερα" τον Χρήστο από το Ικα πήρα μόνο 1000 ευρω.(τπτ μπροστα στα 3700 που εδωσα). Τώρα που γεννησα στο Αλεξάνδρας πήρα 1200+1380+991,20 (κ εδωσα μονο 500ετρω).

Κ ακόμα μένει το επίδομα απ' τον ΟΑΕΔ ;);););) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες μανουλιτσες!τι κανετε??εμεις σημερα πηγαμε στη νοσοκομα να μας ζυγισει.ειμαστε 4834γρ και 58,5εκατοστα.θελω να σας βαλω φωτο αλλα δεν ξερω πως..μπορει καποια μανουλιτσα να με διαφωτισει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πας στην "απαντηση" . έχει κάτω αριστερα προσθηκη συνημμενου. Εκει κάνεις επισυναψη της φωτο... κ μετα Υποβολή κ εισαι ετοιμη... Νομίζω τα ειπα σωστα :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ για φώτο δεν δοκίμασα ούτε κι εγώ ακόμα!

Να σας ρωτήσω όμως κι εγώ κάτι?? αν θέλουμε να ταξιδέψουμε με τα μικράκια μας αεροπορικώς για εξωτερικό τι χαρτιά πρέπει να έχουμε μαζί μας??? ποια διαδικασία ακολουθούμε? νομίζω μέχρι 3 ετών δεν πληρώνουν τικετ έτσι?

Γνωρίζετε λεπτομέρειες? Αναστασία εσύ που ζεις και στο εξωτερικό για πες!!! όλο και κάτι θα γνωριζεις,δεν θα ταξιδέψεις στην πατρίδα???!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!!!

διαβασα στα γρηγορα και απο οτι βλεπω μια απο τα ιδια ολες...

λοιπον εγω μετραω τριτο βραδυ με ξενυχτι!!!! :shock: απο τις 2 και μετα τα χρυσα μου εχουν συναυλια..... εδω και τρια βραδια....

ο μπεμπης μου εχει γεμισει κι εμενα σπυρακια και μου ειπε η γιατρος πλυσεις με χαμομηλι...

σημερα το πρωι ηρθε η αδελφη μου κι εκατσε με τη μανα μου κι εγω πηγα στη δουλεια να επτοιμασω κατι παραγγελιες της αδελφης μου για το σπιτι που χτιζει...

καλα ηταν, αλλαξα λιγο, ειδα και τα παιδια... βγηκα λιγο εξω βρε κοριτσια...

ηρθε και το καροτσι μας οποτε την παρασκευη αν δωσει το οκ η γιατρος ξεκιναμε τσαρκες 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή δεν το πιστεύω πώς βρίσκεις το κουράγιο να κάνεις τα νύχια σου!!!Εγώ ούτε να τα κόψω δεν έχω βρει το χρόνο!!!!Πολύ σε θαυμάζω που είσαι μια λεχώνα κοκκέτα!!!!

Αυτό το χαρτί από το Παίδων με τις εξετάσεις από τα ένζυμα, με κούριερ σας το έστειλαν??? (ρωτάω γιατί εδώ και 2 μέρες με ψάχνουν από ένα κούριερ να μου παραδώσουν κάτι, αλλά με ψάχνουν με το επίθετο του συζύγου)...

Θέκλα, ρώτα στο ΚΕΠ τι χρειάζεται για το εξωτερικό... Κάτι φίλοι μας έβγαλαν στο μωράκι τους διαβατήριο (το κρατούσε η μαμά του να βγάλει φωτογραφία) αλλά ήταν ταξίδι εκτός ΕΕ, εσύ φαντάζομαι ότι θέλεις να πας Γερμανία άρα ίσως αρκεί η ληξιαρχική πράξη γέννησης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι για Γερμανία το θέλω ;);)

καλά λες λογικά στα ΚΕΠ θα γνωρίζουν :roll::roll::roll::roll:

Αχ Βασούλα τι καλά, που βγήκες θέλω κι εγώ!!! οι μοναδικές φορές που βγήκα ήταν για να πάμε την μικρή στην παιδίατρο! την Κυριακή θα πάω να σαραντίσω...κι εσύ ε???? :P:P:P

....εδώ θα είμαι σιδερώνω παράλληλα τώρα που κοιμάται η μπουμπού μου!!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου σ'ευχαριστω πολυ!!!θα το δοκιμασω..

Θεκλα μου αν θες να ταξιδεψεις απο Ελλαδα προς εξωτερικο πρεπει να βγαλεις διαβατηριο στο νινακι σου.εμεις αυτο καναμε.εδω παιρνει 1,5 μηνα.στην ελλαδα 10 μερες.αν θες ομως να ταξιδεψεις εντος της Ελλαδος τοτε χρειαζεται μονο το βιβλιαριο υγειας του μωρου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου,εγώ αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα ο μικρούλης έχει πάρει θέση εδώ και 3 4 εβδομάδες αλλά ο γιατρός μου είπε να μη το δένω και κόμπο γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει πάλι οπότε μην αγχώνεσαι!!
    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...