Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

oantras mou paraponiete oti den exei tipota apo ayton ektos ths patousitses!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: eimaste antigrafa me ton bebako!!!!o zouzounos mou...e kala oxi kai poli proi giati kai meis eimaste tis megales ores...h paidiatros mou eixe pei oti pare to gala mazi kai na kryosei de peirazei...sinithos to kano poli kayto kai to tyligo mesa sthn tsanta tou ki etsi sinithos krataei mia kalh thermokrasia..diaforetika mou leei kanto kai meta balto se mpen mari (se zesto nero ) to kanane kai to nosokomeio ayto...ean exei ta bibliaria kai ton dyo sto ika kai to asfaliseis esy kateytheian tha tou bgaloune amka katerinaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ean exei ta bibliaria kai ton dyo sto ika kai to asfaliseis esy kateytheian tha tou bgaloune amka katerinaki

Μόνο εγώ είμαι στο ΙΚΑ, το άντρας μου είναι στο ΤΣΜΕΔΕ, άρα ίσως δε βγαίνει κατευθείαν... θα πάω να ρωτήσω...

Εμένα μου είπαν στο μαιευτήριο να μην αφήνω το γάλα πάνω από 1 ώρα!! Μετά να το πετάω και να φτιάχνω άλλο... Αν αντέχει είναι σούπερ-δε χρειάζεται να αγχώνομαι για το συμπλήρωμά του :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoulitses glikes :):):):)

thei mou na sas zisei!!!!!

katerinaki mou se euxaristw polu polu :x

kai mas to gala pou pernoume kanei 17 euro kai periexei ti misi posotita apo ta kanonika :shock::? eutixos dld pou einai mono siplirwma diaforetika :o

rozi mou pws itan o mpempis otan tou ekanan emvolio??? telika allaksate paidiatro???

koritsia oson afora to xrwma twn matiwn de kserw apla mou eipan oti ta mwrakia me anoikta matakia fainontai, emas px ta matakia mas exoun akrivos to idio xrwma me otan gennithikame kai den einai katholou thola, twra ti na sas pw kai gw :? pantos gonidia gia anoiktoxrwma matakia exoume mpolika gi auto to thewrw pithano

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna kai toy mpempi mou aresi poli to rilax!!!!

to mwro eitan poli kalo eklapse mono otan toy elane to emvolio kai meta ton pira sta xeria kai iremise!!! :D to emvolio poy kaname einai gia 7 arosties!!!!ton allo mina 8a kanume gia miningitida kai pnemono......den mporow na to pw :D:D:D kserete eseis :D !!!!!

to mwraki einai 5400 kai 61,5.

aggelikoula den allaxame to giatro gt esti kai alios ekei 8a ekana to emvolio alla tora prospa8ei na me pisei o andras moy na mis tin alaxoyme.simera tin parakolu8ousame kai dio :D;) simera eitan poli kali mas eixe pano apo misawro kai moy eksiguse gia ta emvolia kai meta pws mporei na einai to morw!!8a doume ti 8a kanume!!!kserw oti kai egw eimai ipervoliki se oti exei sxesi me to mwro :? alla ti na kanw!!!8elw to kalitero!!!opos oles mamades!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oantras mou paraponiete oti den exei tipota apo ayton ektos ths patousitses!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: eimaste antigrafa me ton bebako!!!!o zouzounos mou...e kala oxi kai poli proi giati kai meis eimaste tis megales ores...h paidiatros mou eixe pei oti pare to gala mazi kai na kryosei de peirazei...sinithos to kano poli kayto kai to tyligo mesa sthn tsanta tou ki etsi sinithos krataei mia kalh thermokrasia..diaforetika mou leei kanto kai meta balto se mpen mari (se zesto nero ) to kanane kai to nosokomeio ayto...ean exei ta bibliaria kai ton dyo sto ika kai to asfaliseis esy kateytheian tha tou bgaloune amka katerinaki

Καλημερααα!!!Ναννα αληθεια σου πε η γιατρος οτι δεν πειραζει να το ζεσταινεις μετα ξανα το γαλα;εγω νομιζα πως πρεπει να καταναλωθει αμεσως,μεσα σε 1 ωρα νομιζω,απο την στιγμη που γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi mou se katalaveinw kai de se vriskw katholou upervoliki kai gw etsi eimai se tetoia themata

twra pou tha katevoume kai meis me to mwro katw tha psaksoume paidiatro,tha rwtisw kai kati gnwstes moy na dw pou ta pane kai autes kai ama einai euxaristimenes

koritsia auto me to gala kai gw prwti fora to akouw, sto nosokomeio mas elegan oti krataei mono mia wra meta to anoigma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou sinithos tis foraw formakia olosoma ksereis auta pou exoun mesa kai ta podarakia, otan omws exei zesti tis foraw makrimanika formakia me kaltsakia, exw parei kai kati vrefika pantelonakia alla nomizw tin enoxloun akoma :?

a! i epomeni agora mou einai vrefiko kaltsonaki gia na mporw na tis vazw foustanakia, alla eseis eisaste antrakia kai auto de sas endiaferei ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα... αν και αργά. Εγώ της μπουμπούκας μου τις φοράω τις ολόσωμες τις φορμούλες με τα ποδαράκια μέσα... όταν φοράμε παντελονάκι ή φουστανάκι βάζουμε καλτσάκια. Αν και μας έφεραν δώρο βρεφικά καλτσονάκια αλλά νομίζω ότι θα είναι πολύ ζεστα να τα βάλω τώρα της μπουμπούς-δεν κάνει το τρελό κρύο...

Όσο για το γάλα... στο νοσοκομείο μας είπε η παιδίατρος ότι απ' όταν το ανοίξουμε-φτιάξουμε κρατάει για 3 ώρες. Εμείς εδώ στο σπίτι παίρνουμε το Almiron1 (27,00 ευρώ/κιλό παρακαλώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιρνω milupa aptamil 1,αυτο του εδιναν και στην κλινικη,παιρνω το μικρο 400γρ,13 ευρω.του φοραω μακρυμανικο φορμακι,ολοσωμο και ποδαρακια μεσα,καλτσες δεν τις θελει καθολου,τσιριζει!!!τον σφιγγουν ρε γαμωτο,πως θα τις βαζουμε τον χειμωνα δεν ξερω :? ,μεχρι και κατι ζωακια παντοφλακια που του εβαλα για δοκιμη δεν τα θελει ,και δεν σφιγγουν καθολου...θα του παρω τερλικια για τον χειμωνα,αφου δεν δεχετε καλτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia geia sas...xtes pigame paidiatro.o mpempis mia hara i giatros frikare gt pire 1700 se 25 meres k einai akomi 29 imerwn.k epishs 4 pontousssss!!!giayto trwei san trello axaxaxa!!!!eseis???eida fwto sas telies!!!8a valo k go alla dn prolaveno na tis perasw laptop

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια αναρωτιεμαι,αυτη η υπερκινητικοτητα του μικρου,μπας και οφειλετε στα χαπια που εχω παρει;;;;;;;;;μηπως;;; :roll: ,utrogestan,yutopar...ξερω γω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά ;)

εμείς αύριο θα ξαναπάμε στην παιδίατρο για να ζυγιστούμε (αχ άρχισε να κάνει μαγουλάκια η καρπουζίτσα μου...τι καλα...επιτέλους!!!!) επίσης έχει γεμίσει το προσωπάκι της κοκκινήλες, κάτι σαν σπυράκια,αλλά έχει σε όλο της το κεφάλι! :shock: τα έχω εντοπίσει και ανάμεσα στα μαλλιά της!!! τι λέτε να είναι αυτό??? υπάρχει περίπτωση να είναι καμιά παιδική αρρώστεια????? :o:o:o

nanna kai toy mpempi mou aresi poli to rilax!!!!

to mwro eitan poli kalo eklapse mono otan toy elane to emvolio kai meta ton pira sta xeria kai iremise!!! :D to emvolio poy kaname einai gia 7 arosties!!!!ton allo mina 8a kanume gia miningitida kai pnemono......den mporow na to pw :D:D:D kserete eseis :D !!!!!

to mwraki einai 5400 kai 61,5.

αυτό το εμβόλιο για τις 7 αρρώστειες είναι το πρώτο που κάνουμε???

Αυτή την περίοδο τι τους φοράτε?? Κορμάκι με μανικάκι? Τους βάζετε καλτσούλες?

εγώ της φοράω μόνο ολόσωμα φορμάκια και πάντα με καλτσούλες από μέσα (διαφορετικά τα ποδαράκια της είναι κρύα) και φανελάκι/κορμάκι. Την ημέρα της φοράω λεπτά φορμάκια και τη νύχτα τα πιο χοντρά,βελούδινα περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα μηπως κατι την πειραζει,σαμπουαν;;;;την φιλατε πολυ;;;εμενα εβγαλε στα μαγουλακια επειδη τον φιλαω :shock: ,αλλα και στην κλινικη ειχε ψιλα ψιλα και ο γιατρος ειπε δεν ειναι τιποτα,απλα ειναι πολυ ευαισθητος,''ψωριαρικο''βρε,σαν εμενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικά δεν την φιλάει κανείς (δεν αφήνω), απλά τώρα τελευταία άρχισα να την φιλάω εγώ, προσέχω όμως (μπορεί να ακούγεται υπερβολικό αλλά τι να κάνω :oops::oops::oops: ) να έχω πλύνει τα δόντια,το πρόσωπο,όσο γ :evil: ια τα χέρια δεν το συζητώ όλο με το ντετόλ είμαι...λες να φταίω εγώ?? άντε στο πρόσωπο και στο υπόλοιπο κεφάλι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

τα σπυρακια τα ειχαμε απο τη κοιλια!γεννηθηκε με κατι σπυρακια ο καημενος στη μυτουλα!μετα απλωσαν σε ολο το προσωπακι..και τοσες μερες δεν λενε να φυγουν αντιθετα αυξηθηκαν και στο κεφαλι και λιγο στο σωμα!τα πρωτα μας ειπε ο παιδιατρος ειναι ακμη!μου ειπε να παρω sebamed..babybar!Πηρα αφρολουτρο ομως δεν βρηκα σαπουνακι!Για αυτα στο κεφαλι και σωμα..πιστευω ηταν απο τις πετσετες..που ειχαν μαλακτικη!τωρα εχουν αρχισει και υποχωρουν!

Απο γαλα..βρε κοριτσια εχω αγανaκτισει!δεν ξερω τελικα ποιο γαλα τον χορταινει και ποια ποσοτητα !τελεθταια του ειχα παρει HUMANA!Τζιφος!και ακριβο..23ευρωΤελικα γυρισαμε παλι στο APTAMIL1 που επινε στο νοσοκομειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου τι όμορφη φωτογραφία!!!! φτου φτου!

εγώ συνεχίζω σταθερά με το σ26 γκολντ,μια χαρά χορταίνει η δικιά μου, αρχισαν να φουσκώνουν και τα μαγουλάκια της χιχιχιχιχι!!!

τα πρώτα κι εμένα μου είπε η παιδίατρος από το νοσοκομείο ότι είναι ακμή,αλλά τώρα βλέπω έχουν φουντώσει κι έχουν εξαπλωθεί. αύριο που θα πάω στην παιδίτρο μας θα μου πει, αλλά μαλακτικό δεν χρησιμοποιώ στα πράγματά της οπότε δεν μπορεί να είναι από αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zzzz :shock::shock: egw akoma kondomaniko toy foraw!!!!den nomizw na krioni !!:

Και εγώ με αμάνικο ή κοντομάνικο φορμάκι το έχω!!! Μου είπε η παιδίατρος ότι αυτό κρυώνει όταν κρυώνω εγώ και ζεσταίνεται όταν ζεσταίνομαι και εγώ...

Για τα σπυθουράκια που είχε και ο δικός μου μου είπαν ότι είναι από το PH του κόλπου-τώρα του έφυγαν τα περισσότερα, ελάχιστα έχουν μείνει :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.Τι τέλειες φωτογραφίες!!!Πολύ όμορφα τα μωράκια μας.

Κατερινοσουπιτσα του έδωσες το βιολογικό?του άρεσε?και εμας μας είπε η παιδιατρος να το δοκιμάσουμε γιατι έχουμε θέμα με τα κακάκια μας.Της έδινα frizolac αλλά τωρα της το άλλαξα με navalac.αν δεν της κάνει και αυτό θα πάρω το βιολογικό.

Οσο για το δικό μου γάλα τζίφος.το βγαζω με το θήλαστρο την βάζω και στο στήθος αλλά η παραγωγη μειώνεται... :( Η αδερφή μου μου λέει οτι μετα τα 40 θα έχουμε πιο πολύ γάλα.Ελπίζω...Παίρνεις χαπάκια μαγιάς?Σκέφτομαι να αγοράσω αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βιολογικό δείχνει να του αρέσει πάρα πολύ... Με το frizolac έκανε κάτι περίεργα (έκλαιγε ενδιάμεσα στο τάισμα, τραβιόταν, δεν ήθελε ενώ πεινούσε, κτλ). Τώρα έστρωσαν όλα αλλά δεν έχω δει ακόμα κακάκια του! Η μαγιά μπύρας και η τριγωνέλα νομίζω ότι έχουν βοηθήσει...έχει αυξηθεί η παραγωγή μου αλλά αντλώ και πιο συχνά και τον βάζω κιόλας στο στήθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...