Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Πω πω! πτώμα θα είσαι. κλαίει και δεν κοιμάται ή απλά κάθεται?

κλαιει. :((:((:((:(( ..!καλα παλι ξυπνιος ειναι :lol::lol::lol: .πτωμα;;;μιλαω και λεω οτι να ναι!μ'εχει ψοφησει... :-o8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα κι εγώ την ταίζω στις 12 με 12 και 30 για να κοιμηθεί καλά, αλλά και πάλι σε 3 ώρες ξυπνάει. και μετά από 3 ώρες ξανά. και να πεις ότι το πίνει και όλο το γάλα. ίσα ίσα 70 γραμμάρια και ξανακοιμάται.

καθε 3 ωρες;;;αλλο τι θες;;;;; :lol: ,εμενα 2ωρο με 1 ωρα......και το βραδυ φυσικα,αφου θηλαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε 3 ωρες;;;αλλο τι θες;;;;; :lol: ,εμενα 2ωρο με 1 ωρα......και το βραδυ φυσικα,αφου θηλαζω

επειδή θηλάζεις τρώει τόσο συχνά. Μάλλον έχει κολλικούς ο καημένος. Εγώ τη μπέμπα όταν την πιάνουν και κλαίει συνέχεια, την κάνω μπάνιο για αρκετή ώρα να χαλαρώσει και μετά την ζεσταίνω με προσοχή με το πιστολάκι των μαλλιών. Περιττό να σου πω, ότι και καλά στεγνώνουν οι διπλίτσες για να μην συγκαεί αλλά το απολαμβάνει τρελά και σταματάει το κλάμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!!ti kanete?emeis kala!!!simera den i8ele mikros ka8olu na faei ,olo eklege !!!ksaplosa dipla toy kai toy edosa to sti8os kai efage!!!!!!!!oli mera den exei faei ksenw!!!!malon den toy arese etsi pws to kratoysa!!!!makari na einai ayto... :? pringipissa na soy zeisi to kouklaki soy!!!!madre kai egw ton taizw stis 12.. i 1 kai palei ksipnaei meta apo 3 wres!!!ton kanw kai mpanaki prin koimi8oyme!!!den kserw ti lene alla den meniazi na ksipnaw na ton 8ylazw ti nyxta.. afou einai mikruli akoma meta apo 3-4 mines mporei na toy to kopsw alla tora oxi

η αλήθεια είναι ότι δεν θα με χάλαγε καθόλου να το σταματούσε το βραδινό. Δεν την παλεύω να δουλεύω τόσες ώρες και το βράδυ να ξενυχτάω. Γιατί κάθε φορά που σηκώνομαι ξαγρυπνάω και χάνω όλη τη νύχτα. Ούτε θέμα βάρους πιστεύω ότι παίζει. Έχει κάνει κάτι μάγουλα!! Αύριο πάντως θα πάω παιδίατρο για εμβόλιο. θα το ρωτήσω το θέμα και θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι ότι δεν θα με χάλαγε καθόλου να το σταματούσε το βραδινό. Δεν την παλεύω να δουλεύω τόσες ώρες και το βράδυ να ξενυχτάω. Γιατί κάθε φορά που σηκώνομαι ξαγρυπνάω και χάνω όλη τη νύχτα. Ούτε θέμα βάρους πιστεύω ότι παίζει. Έχει κάνει κάτι μάγουλα!! Αύριο πάντως θα πάω παιδίατρο για εμβόλιο. θα το ρωτήσω το θέμα και θα σας πω.

a nai ksexasa oti esy doyleveis!!!nai exeis dikoio ,katalavenw oti einai diskolo!!!kai emeis ayrio pame gia emvolio :geek::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εμείς τα 60-70 γραμμάρια γάλα τα έχουμε ξεπεράσει. Όταν φτιάχνω ξένο φτάνουμε τα 120-150 γρ. και είμαστε 29 ημερών ακόμα... Όταν δίνω δικό μου κάθεται αρκετή ώρα σε κάθε στήθος για να χορτάσει, δεν με πειράζει όμως γιατί πλέον δεν πονάω κ είναι κάτι ευχάριστο κάθε φορά......

Αααααααα βάλανε ποιηματάκι στο Χρηστάκο μου... :ymapplause::ymapplause: και τώρα με τον μπαμπά του προσπαθούν να το μάθουν... ακούγονται μέχρι την άλλη γωνία του τετραγώνου... γιατί πρέπει να φωνάξουν κ "Ζήτω η ελευθερία" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: θα χουν φρικάρει οι γείτονες με όλα τα ΖΗΤΩ του Χρήστου....... :)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο! μπουλούκα θα γίνει και η δικιά σου! Κι η δικιά μου έτσι έτρωγε αλλά δεν έχει κάνει καμιά πρόοδο. Μη σου πω ότι τελευταία το ελάτωσε το γάλα. έχω και μια άλλη ανησυχία βρε κορίτσια. όταν γεννήθηκε είχε πίσω από το αυτάκι της ένα μικρό κόκκινο σημαδάκι, ένα σπίλο. και τώρα αυτό έχει αρχίσει να μεγαλώνει και να αλλάζει σχήμα. Πολύ φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να της το αφαιρέσουμε :(:( και το μυαλό μου όλο στο κακό πηγαίνει με τόση ακτινοβολία και φάρμακα που πήρα στην εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα, να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου!!!Έχει πολύ όμορφα ματάκια :)

Και εγώ το θεωρώ λίγο βάρβαρο να πεινάει το καημενούλι και να μη το ταϊζω τη νύχτα... Δεν υπάρχει λόγος...

Ο δικός μου και σήμερα είναι πολύ ησυχούλης αλλά έχουν αυξηθεί οι ανάγκες του στο φαγητό :? . Θηλάζει πολλή ώρα και μετά πίνει και 70-90ml συμπλήρωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπουλες τι κανετε?

εμενα ο μικρος με εχει τσακισει!εκει που ειχαμε 3ωρο τωρα 2ωρο ισως και 1,5 ωρα!ειμαι ..ενα πτωμα ολο νευρα..

Μπελλα μου μια απο τα ιδια κι εμεις..Ολη μερα και νυχτα..κλαψουριζει!!!ειναι που ειναι τα νευρα μου χαλια..γινομαι χειροτερα!.και να πεις οτι τρωει..καθε φορα..τον παιρνει ο υπνος στο μπουκαλι κι εχει φαει 100μλ.μετα για 2ωρες ..βγαζει γουλιες,,κατουραει..και ξανα μανα απο την αρχη!παλι καλα που στο ασχετο μου σκαει κατι χαμογελα και λιωνω...Τωρα κοιμαται στη ποδια μου μπρουμητα!ετσι μου ειπαν περνανε τα πονακια!του τριβω τη πλατη και κοιμαται..Αν το βαλω κουνια..ισως ξυπνησει!

καλα να ρωτησω..εσεις ποσα pampers αλλαζετε στο περιπου?και με το κουτι το γαλα ποσες μερες περνατε?

LOyLOY..να σου ζησει και σενα!!!να το χαρεις οπως επιθυμεις!

Νανα..μου σε καταλαβαινω..πιστευω ..οτι κι εσυ με νοιωθεις!

ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον..σε αυτη τη φαση που περναω! :oops::oops:

:oops:

πηρα απο ΙΚΑ βοηθημα τοκετου 991 ευρω!Επιδομα λοχειας δεν πηρα ακομη τη Τεταρτη θα παω!Για Οαεδ..πρεπει πρωτα να παρω το λοχειας..να καταθεσω στη δουλεια μου και μετα..να παω..απο κει!

μη ξεχασετε το επιδομα καισαρικης!θα ρτησω γιαυτο στο ΙΚΑ τη Τεταρτη.

τι αλλο??αα..τα λοχεια..ακομη αλλα σταγονιτσες.προχτες ειχα μια γερη καθοδο..καφε..και μετα παλι τιποτα!εχω ομως κατι πονους ..παντου...κοιλια και κορμο..λεκανη ,γοφους!

εχω χασει15 κιλα..και κολλησα..!μαλλον εχω μπλοκαρει!μεγαλο πραγμα η ψυχολογια..γιατι ..δε τρωω τιποτα σχεδον και δε χανω..ολο πρησμενη ειμαι>!

εχω να δηλωσω..... οτι εχουμε τα πιο ΟΜΟΡΦΑ μωρακια !!!!ποτε θα τα βγαλουμε τσαρκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ την αλλάζω πριν απο κάθε τάισμα. Δεν κάνει πλέον κακά όπως έκανε σε κάθε φαγητό. κάνει μόνο μία φορά τη μέρα ή μία φορά στις δύο μέρες. Αλλά την αλλάζω κι ας μην έχει κατουρήσει πολύ για να νιώθει στεγνή και να κοιμάται καλύτερα. τώρα όσο για το γάλα, νομίζω ένα κουτί στις 2 μέρες. αλλά δεν το χω υπολογίσει κιόλας για να σου πω την αλήθεια. με τις ώρες μου έκανε κι εμένα η δικιά μου κάτι τέτοια, αλλα τώρα τα έκοψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou glika kalispera :):):)

eida polu omorfa mpempakia na sas zisoun!!! egw to xw ksana pei exoume ta omorfotera mwrakia ;)

tha episinapsw kai diki mas foto na mas deite pou megalwsame :):):)

loipon simera eixame rantevou me ton paidiatro,eimaste 41 imeron kai exoume ftasei ta 4.450!!!!!

o giatros leei oti tis ftanei to gala mou diaforetika de tha eperne toso varos me ta 30 ml ksseno pou trwei treis tesseris fores ti mera :):):) mallon leei kourazete polles fores kai afinei to stithos me apotelesma meta apo ligo na zitaei kai allo :shock::?

na sas pw oti upoferoume apo kolikous distixos :(:(:(:( kai exoume kai mia elafri rinitida :(

koritsakia pws na anevasw esw foto?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καληνύχτα. Με περιμένει δύσκολη μέρα αύριο απ'το πρωί με παιδίατρο και εμβόλια. :(:(:(

Ας κοιμηθούμε απόψε λιγο παραπάνω!!

Φιλιά σε όλες.

p.s Αναρωτιέμαι γιατί όλες είμαστε εξουθενωμένες, φίλοι και συγγενείς που είναι και δεν βοηθάνε λίγο την κατάσταση???? Δεν ξέρω για σας αλλά εγώ ξεκαθάρισα το τοπίο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpouloukaki de lete tpt etsi kai erxete i wra gia mam ouiiiiiiiiiiiiiiiiiii sikwnei to kosmo xixixixi

xrysa mou mple fainontai twra ti na pw kai gw ston trito nomizw statheropoieite to xrwma :)

filakia polla koritsakia mou kalo vrady :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου είναι μια κούκλα, νομίζω ότι θα της μείνουν τα μπλε ματάκια!! Αυτά τα μαγουλάκια είναι γούτσου γούτσου...και το ντύσιμο απλά τέλειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinosoupitsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

to brady paleyo na ton balo se programma opos eipeh paidiatros alla mataia...ayrio tha pame to apogeyma sthn paidiatro...ayrio sarantizoume kiolas...genika einai hsyxos omos...kafedaki me ta karotsia ... :lol::lol::lol::lol: tha kanoume thn plateia sto monasthraki paidotopo...kanoniste..kana proino sabbatou?

rozi to idio rilaks exoume..ores kathete o dikos mou ekei ..den thelei na shkothei .. :roll::shock:

post-12198-13873935068774_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκαι μου!!!!Τι μου κάνετε?

Εγώ έχω αρχίσει να ανησυχώ γιατί βλέπω το γάλα μου να μειώνεται δραματικά μέρα με τη μέρα.Ζήτημα να βγάζω 250 ml όλη τη μέρα.Εσείς πόσο βγάζετε?Πινω και μπύρα χωρίς αλκοολ αλλά δε βλέπω καμία βελτίωση...τι να κάνω?Το μωρό τρώει όλο συμπλήρωμα.Ζήτημα να τρώει 3 γεύματα από μένα. :(

Το καλό είναι οτι τις τελευταίες μέρες το βράδυ τρώει ανα 4 ώρες και έτσι δεν κουράζομαι στα ξενύχτια...

Α!!!βρε κορίτσια πότε καταλαβαίνουμε το χρώμα ματιών των μωρών?Είναι πολύ νωρίς να ελπίζω οτι αυτό το πρασινο που φαίνεται θα παραμείνει? :D:D:D Οχι τίποτα να λέω οτι πήρε κάτι από μένα το παιδί... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τη ληξιαρχική πράξη γέννησης (επιτέλους), αλλά μου είπατε ότι για να το γράψω αρχικά στο ΙΚΑ θέλει και ΑΜΚΑ και για να βγάλω ΑΜΚΑ θέλει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, σωστά?? Μου είπαν ότι το πιστοποιητικό αυτό κάνει 2 βδομάδες να βγει!! Δηλαδή το επίδομα θα το πάρω σε άλλες δύο βδομάδες??Εσείς πώς τα καταφέρατε πιο νωρίς??

Και εγώ μπορώ για Σάββατο πρωί (όχι και πολύ πρωί γιατί εμείς ξυπνάμε τις μεγάλες ώρες!!). Όταν βγαίνετε έξω τι κάνετε με το γάλα του? Παίρνετε μαζί θερμός και τη σκόνη??

Σας ζάλισα με τις ερωτήσεις μου σήμερα :oops::oops::oops::oops::oops:

Σταυρούλα, το χρώμα των ματιών το καταλαβαίνει ο παιδίατρος αμέσως!Αν ρωτήσεις θα σου πει... Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το γάλα... Πίνω συμπληρώματα, κάνω τρελή προσπάθεια και σίγουρα δεν πίνει από μένα πάνω από 200-250ml...Τώρα προσπαθώ να βγάζω με το θήλαστρο και ενδιάμεσα στους θηλασμούς (ώστε το κάθε στήθος ανά 2ωρο να βγάζει γάλα είτε από το μωρό είτε με το θήλαστρο). ΔΙάβασα ότι μόνο έτσι αυξάνεται η παραγωγή... Αλλά όλο αυτό με έχει κουράσει πολύ, και κυρίως το ότι δε βλέπω αποτέλεσμα... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...