Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσο πολύ μπορεί να μοιάζουν?


lenaki27

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Σήμερα περιμένω περίοδο κανονικά αλλά ευελπιστώ να μην μου έρθει επιτέλους! Είχα όλο τον μήνα κάποιες σουβλιές στην μέση μου, και το στήθος μου έχει πρηστεί χωρίς όμως να με πονάει (συνήθως με πονάει και μόνο που το βλέπω).Το ερώτημα μου είναι όταν είσαι τελικά έγκυος έχεις ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με την άφιξη της περιόδου ακόμα και τους πόνους χαμηλά στην κοιλιά ή αυτό είναι καθαρά και μόνο της περιόδου? Θα έπρεπε να με πονάει και το στήθος μου? Πείτε μου για να μην ελπίζω πάλι τζάμπα.

Ευχαριστώ :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχώς ναι, τα συμπτώματα είναι αν όχι ίδια σχεδόν ίδια.

μην βασίζεσαι στα συμπτώματα, άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο και όταν έρθει η ώρα θα μάθεις το αν είσαι ή όχι.

καλή επιτυχία κοπέλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πόνοι στην κοιλιά ήταν ακριβώς ίδιοι με της περιόδου σ'εμένα. το μόνο που άλλαξε ήταν ο πόνος στο καφέ μέρος του στήθους κ στις θηλές, που δεν το είχα, καθώς και μια συχνοουρία, ακριβώς τις μέρες που περίμενα την ακατανόμαστη. Όμως τα συμπτώματα δεν είναι ποτέ τα ίδια για όλες τις γυναίκες. Εύχομαι Lenaki και Merenta σύντομα τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ27.ΑΠΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΣΧΕΔΟΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΚΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑχχχχχ κορίτσια μου σας χιλιο ευχαριστώ για τις ευχές και το κουράγιο!! Μέχρι τώρα δεν ήρθε η περίοδος αλλά αρκετά συχνά μου έρχεται την 29η μέρα αντί για την 28η. Θα περιμένω και σήμερα και αύριο.... και ίσως μεθαύριο να κάνω τεστ. Δεν θέλω να μπω πάλι σε αυτήν την ψυχοφθόρα διαδικασία.

Ακόμα μια ερώτηση μόνο.Οταν είσαι τελικά έγκυος σταματάει να σε πονάει η κοιλιά και η μέση κάποια στιγμή ή τα κουβαλάς προίκα σε όλη την εγκυμοσύνη? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera k apo mena ..k sou euxomai olopsuxa na exeis mesa sou ena tosooooo da sporaki...an pali oxi den ptoumaste...oi perissoteres kopeles lene pws einai sxedon ta idia ta suptwmata periodou me auta ths egkumosunhs oso gia to an sunexizoun einai analogo se kathe gunaika..egw apo mia filh pou einai egkuos k mou eipe kserw pws thn enoxlousan h koilia k to sththos opws sthn periodo tous prwtous mhnes...twra pou eftase pros to telos exei thn mesh k to sththos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι βέβαια δεν θα σας ξεχάσω θα σας ενημερώσω για ότι και αν γίνει.

Αυτό που με κάνει να σκάω είναι ότι κάθε μήνα λέω στον εαυτό μου δεν θα αγχωθείς ότι είναι να γίνει θα γίνει αλλά με το που φτάνουν οι μέρες και έχω ψιλοκαθυστέρηση όπως τώρα αρχίζω και ελπίζω. Μόνο εγώ σκέφτομαι έτσι βρε κορίτσια ή και εσείς πέφτετε σε αυτό το λούκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenaki27 έγραψε:

Οχι βέβαια δεν θα σας ξεχάσω θα σας ενημερώσω για ότι και αν γίνει.

Αυτό που με κάνει να σκάω είναι ότι κάθε μήνα λέω στον εαυτό μου δεν θα αγχωθείς ότι είναι να γίνει θα γίνει αλλά με το που φτάνουν οι μέρες και έχω ψιλοκαθυστέρηση όπως τώρα αρχίζω και ελπίζω. Μόνο εγώ σκέφτομαι έτσι βρε κορίτσια ή και εσείς πέφτετε σε αυτό το λούκι?

lenaki27,ευχομαι με συμπτωματα η χωρις να εισαι εγκυος κι ολα να πανε τελεια!!!!

μια που ρωτας γι'αυτο το λουκι, εγω ειμαι μεγαλο θυμα!!!!!πειθω τον εαυτο μου οτι αυτα τα πονακια ειναι διαφορετικα και δε μπορει να ειναι περιοδου.... :( μεχρι να ερθει η τρισκαταρατη(εχω και μεγαλο κυκλο) εχω βρει ποτε θα γεννησω κι εχω κανει δυο τεστ(που αν και αρνητικα ,δεν με πτοουν καθολου!!!)αρχιζω και σκεφτομαι πως χειροτερο απο το να ΜΗΝ μεινω εγκυος, ειναι να παραμυθιαζομαι καθε μηνα οτι ΕΙΜΑΙ, και να τρωω τα μουτρα μου....μερικες φορες , νομιζω οτι καποιος μου κανει πλακα, και γελαει εις βαρος μου.... :( ειναι δυνατον;;!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ κορίτσια και ακόμα χειρότερα! Τον πρώτο μήνα προσπαθειών μάλιστα ήμουν τόσο σίγουρη ότι ήμουν έγκυος που αδιαθέτησα και πίστευα ακόμα ότι ήταν ψευδοπερίοδος!!

Και το παράπονό μου είναι ότι απο τον Ιούνιο που αρχίσαμε να προσπαθούμε ο κύκλος μου έχει γίνει σταθερός και δεν είχα καμία καθυστέρηση! Η ειρωνεία είναι δηλαδή ενώ κάνουμε ελεύθερα δεν έχει χρειαστεί να κάνω ακόμα ούτε ένα τεστ εγκυμοσύνης!!! :(

Τεσπα μην σας μαυρίζω κι εσάς, ίσως όταν χρειαστεί να κάνω να είμαι και έγκυος.... (μακάρι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια έπρεπε να βάλω τίτλο¨"Πόσο πολύ μπορεί να μοιάζουμε?" γιατί έτσι ακριβώς σκέφτομαι και εγώ.

Afrodite γέλασα πολύ με τον τρόπο που τα περιγράφεις σε νιώθω απόλυτα.Ετσι με χιούμορ πρέπει να αντιμετωπίζουμε την κατάσταση γιατί αλλιώς... δεν βγαίνω βρε κορίτσια...

Merykal είπα ότι δεν θα επιτρέψω ξανά στον εαυτό μου να απελπιστώ αν μου έρθει η περίοδος για παραπάνω από μια μέρα. Ως εκεί επιτρέπω το πένθος μου. Δεν θα πεθάνουμε κιόλας!!Δεν μπορούμε όλοι να τα έχουμε όλα (αν και το θέλουμε πολύ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!

Σήμερα είναι η δεύτερη μέρα καθυστέρησης αλλά το πρωι είχα μία σταγόνα ροζ αίμα στο χαρτί. Μετά απο ώρα όμως σταμάτησε και δεν το ξαναείχα. Τι λέτε να είναι? Εναρξη περιόδου ή κάτι άλλο? Σκέφτομαι να κάνω σήμερα χοριακή αλλά λέω ότι μπορεί να μου έρθει περίοδος τελικά σήμερα. Τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenaki27 έγραψε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!

Σήμερα είναι η δεύτερη μέρα καθυστέρησης αλλά το πρωι είχα μία σταγόνα ροζ αίμα στο χαρτί. Μετά απο ώρα όμως σταμάτησε και δεν το ξαναείχα. Τι λέτε να είναι? Εναρξη περιόδου ή κάτι άλλο? Σκέφτομαι να κάνω σήμερα χοριακή αλλά λέω ότι μπορεί να μου έρθει περίοδος τελικά σήμερα. Τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου?

lenaki27, θεωρω πολυ καλο σημαδι τη μια σταγονα, γιατι μπορει να ειναι απο την εμφυτευση στη μητρα!!!! :):):) τωρα, αν θα κανεις χοριακη η θα περιμενεις, εξαρταται απο την ψυχραιμια σου.... ;););)

ευχομαι ολοψυχα να'ναι το μωρακι σου που ερχεται κι ολα να πανε τελεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι! Το εύχομαι!Λέω να περιμένω και σήμερα και να πάω αύριο. δεν ξέρω .... θα δω... Ουφ. Ποιος περιμένει τώρα??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merykal προσπαθούμε περίπου κανα 10μηνο, αλλά βγάλε και κανα 3μηνο που προσπαθούσαμε άκυρες μέρες.Εσεις?

Δυστυχώς κορίτσια έχω να σας πω ότι μόλις πήρα ένα predictor και βγήκε αρνητικό παρόλο που δεν μου ήρθε ακόμα περίοδος.Κρίμα... :( Και το ήθελα τόοοοσο πολύ...

Ευχαριστώ πάντως όλες σας για την συμπαράσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΣΤΑΚΙ Κ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΚΑΝΕ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sumfwnw ..apo thn stigmh pou den sou hrthe den teleiwse tpt..allwste h eplida pethenei teleutaia!!ase pou k egw predictor exw sto surtari alla lene oti den einai k toso aksiopista!!!

emeis prospathoume 5 mhnes twra..k meta ton oktwmbrio an den exei ginei kati pame gia eksetaseis...esena o giatros sou den sou proteine na to psaksete???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τελικά έχω περίοδο κανονικότατα πλέον δεν χωράει καμία αμφισβήτηση.Πάμε για τον επόμενο μήνα...

Ναι τον Ιανουάριο μου ειπε ο γιατρός αν δεν γίνει κάτι να πάω μέσα στο καλοκαίρι να δούμε τι γίνεται, αλλά και από την άλλη μου είπε ότι μπορούμε να δώσουμε ένα διάστημα 1 1/2 χρόνου. Δίνω διορία μέχρι και τον Σεπτέμβρη και μετά θα πάω να κάνω εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxomai na mhn xreiastei kamia ap tis duo mas na pame gia eksetaseis alla na meinoume egkuoules mexri telos semptembrh..ante to polu mexri ton oktwmbrio...den kserw alla thn fobamai kapws auth thn diadikasia...aaaxxxx makari na mhn xreiastei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς! Και εγώ φοβάμαι λίγο να το ψάξω γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να ακούσω και τότε είναι που θα αγχωθώ στα σίγουρα.Μακάρι να μείνουμε έγκυες πριν μπουμε σε αυτην την διαδικασία....Μακάρι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...