Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Τι κάνετε ομορφιές; Κοιμάστε ακόμη; Καλά κάνετε :kiss:

Είδα φωτογραφία του πανέμορφου Νεκτάριου της Βασούλας μας πρωί πρωί και μου έφτιαξε τη μέρα (γιατί η νύχτα ήταν μαρτυρική)... Μεγάλωσε πολύ το γιαβράκι! Σαν... παιδάκια έχουν γίνει :woohoo:

Λαμπρινή, τελείωσαν τα ψέματα ε; Πολύ πήγαινε-έλα, όμως πλησιάζει η ώρα επιτέλους! Με το καλό!

Ντόρα, άτακτος ο μικρός σου χαχαχ! Ρε τρελοκομείο, γιατί δεν μου κάνει εντύπωση; :P Μακάρι τουλάχιστον να κατάφερες να κοιμηθείς καθόλου στο τέλος...

Βάσω, τι έγινε με εκείνο το παγωτάκι; Η λύση της Λαμπρινής είναι η καλύτερη. Φτιάξε στοκ στην κατάψυξη ;) Το "πόνοι γέννας" είναι πολύ σχετικό ρε συ! Αν μπεις σήμερα στο φόρουμ σημαίνει ότι δεν ήταν πόνοι γέννας :P Ειδικά προς το τέλος έχουμε πάσης φύσεως πονάκια! Μην ανησυχείς όμως, έρχεται και η ώρα σου :woohoo:

Σταυρούλα, εσύ κράτα γερά! Κανόνισε με το μωρούλι να περιμένει λίγο και κάνε το σταυρό σου να μην αποκλειστεί στα χιόνια και στους παγετώνες ο γιατρός :P

Γελίζ, είδα κάτι χαζομαρούλες έλεγες χτες :angry: Ποιος να παρεξηγήσει τι ρε κοριτσάρα; Αυτά τα θέματα είναι ανάμεσα στον καθένα από εμάς και σε ό,τι πιστεύει, αν πιστεύει ;) Και κανείς -κατά τη γνώμη μου- δεν δικαιούται να επικρίνει.

Κορίτσια λέω να την αφήσω στον πατέρα της λίγες ώρες και θα πάω για ψώνια :blush: Τα έχω παίξει λίγο :woohoo: Κατά τ' άλλα έχω κι ένα νεάκι καλό που ήθελα να μοιραστώ μαζί σας: μάλλον μου έκατσε part-time δουλίτσα που γίνεται κι από το σπίτι! Οπότε λέω να το χτυπήσω το Fiesta για πάρτη μου μόνο. Αναστασία, μ' ακούς; ;);)

Κι επειδή έπεσα πάνω του πρωινιάτικα... αφιερωμένο σε όσες βλέπετε την τουρκική σειρά που δε μου έρχεται ο τίτλος της:

Εγώ πάω να ακούσω τα heavy metal μου πριν μας προλάβει το heavy metal κλάμα της μπέμπας :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Κατ'αρχήν είδα πολλές νέες αφίξεις 2333437m614nuhk5l.gif και θέλω να ευχηθώ στην Βασιλική , στην Κατρίνα και την Θέκλα μας να τους ζήσουν τα μπεμπάκια τους :):):) Να είναι γερά και να τα καμαρώνουν. Καλή λοχεία σε όλες και καλές δυνάμεις. Με το καλό να επιστρέψετε στα σπιτάκια σας!

Να πω στην ΜΑΝΝΟΥΛΑ να είναι δυνατή, είμαι και εγώ σίγουρη ότι δεν θα είναι τίποτα και τα αποτελέσματα θα είναι αρνητικά αύριο, θα γεννήσεις μια χαρά και θα πάρεις αγκαλίτσα τον κούκλο σου. Πολλά φιλιά :kiss: κούκλα μου και μην μου στεναχωριέσαι, δεν κάνει καλό σε κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι! Πώς είστε; Οι μικρές σου τι κάνουν; Είδα τις φωτογραφίες κι έλιωσα τις προάλλες :woohoo: Ομορφιές και η μαμά και οι κόρες! Να τις χαίρεσαι και τις δύο :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι μου :)

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λογάκια :kiss: Πως είναι εσένα η κούκλα σου?

Τα κοριτσάκια μου, η "μεγάλη μόλις είπιε το γάλα της και τώρα βλέπει καραγκιόζη :laugh: :laugh: :laugh:

Η μικρή κοιμάται και αγκομαχάει, δυσκολεύεται να κάνει κακάκια :angry: και δεν ξέρω γιατί :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρε το μάτι μου και κουκλίστικες φωτο!!!!

Ελπιδάκι μου τι όμορφη μπουμπού είναι αυτή!!!Αχ με τα φρου φρού και τα φορεματάκια της την έχεις, θα τρελαθώ!!!

Και ο Νεκτάριος όμως πασάς!!! Στα όπα όπα και στις ξάπλες του! φτου φτου Βασούλα μου!

Καλέ Λαμπρινή πως έφτασες και έκανες τέτοιο πεντικιούρ και βάψιμο με σχεδιάκια :blink: Εγώ στην εβδομάδα σου με πολύυυυ ζόρι ίσα που τα έκοψα και τα πέρασα ένα μανό να μην δείχνουν απεριποίητα :woohoo:

Αγγελική τι γρήγορα γέννησες! Για πες για που πήγαινες να το βάλεις κυρία μου εκείνη την ώρα??? Έψαχνες τον αναισθησιολόγο :P Να ρωτήσω και κάτι ακόμα :blush: Απ' ότι κατάλαβα ο γιατρός σου προκάλεσε τον τοκετό? Και δεν σε ενημέρωσε να ξέρεις για την ενέργεια του? sorry που ρωτάω :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Εγώ μόλις τελείωσα σκούπισμα σφουγγάρισμα (ουφ).Ο μικρός μου πίνει γάλα κ ο σύζυγος έχει πάει να δώσει αίμα στο Αλεξάνδρας (για να είμαστε έτοιμη για Δευτέρα).Ζήτησαν 2 μπουκάλες αίμα καλού-κακού να υπάρχει λένε. Με πήρε το πρωί ο πεθερός μου για να μου πει για τη μία μπουκάλα αίμα ότι έδωσε όνομα, κλπ κ μου είπε επίσης ότι δεν μπορεί να ρθει πάλι την Δευτέρα στο νοσοκομείο (λογικό έτσι ! τον καταλαβαίνω... έχει κάνει κ εγχείρηση καρδιάς που να τον ταλαιπωρώ...πάλι), αλλά με "προειδοποίησε" ότι η πεθερά μου έχει κανονίσει εκδρομή για την Δευτέρα κ δεν θα μπορέσει να ρθει... :angry::angry::angry: (Όχι ότι με νοιάζει κιόλας αλλά λέμε ποιο είναι το σωστό...).

Ευτυχώς οι δικοί μου γονείς θα ρθουν από Κυριακή :cheer::cheer::cheer::cheer: .

Ο αντρούλης μου εδώ θα ναι, ο αδερφός μου (κ νουνός της μικρής) εδώ θα ναι... οπότε δεν θέλω κανέναν άλλο... αν με εννοείται έτσι !!! :P:P:P:P

Από τους υπόλοιπους φίλους... όλοι ευπρόσδεκτοι !!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Λαμπρινή πως έφτασες και έκανες τέτοιο πεντικιούρ και βάψιμο με σχεδιάκια :blink: Εγώ στην εβδομάδα σου με πολύυυυ ζόρι ίσα που τα έκοψα και τα πέρασα ένα μανό να μην δείχνουν απεριποίητα :woohoo:

Να σου πω ότι ένα μικρό ζόρι ;);) το τράβηξα... διπλώθηκα κανονικά πάνω στον καναπέ για να φτάσω νύχια ποδιών :P:P:P . Είπα αν τα καταφέρω... αλλιώς θα πήγαινα έξω... Τελικά τέλος καλό όλα καλά :P:P:P:P:P :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Καλέ Λαμπρινή πως έφτασες και έκανες τέτοιο πεντικιούρ και βάψιμο με σχεδιάκια :blink: Εγώ στην εβδομάδα σου με πολύυυυ ζόρι ίσα που τα έκοψα και τα πέρασα ένα μανό να μην δείχνουν απεριποίητα :woohoo:

Να σου πω ότι ένα μικρό ζόρι ;);) το τράβηξα... διπλώθηκα κανονικά πάνω στον καναπέ για να φτάσω νύχια ποδιών :P:P:P . Είπα αν τα καταφέρω... αλλιώς θα πήγαινα έξω... Τελικά τέλος καλό όλα καλά :P:P:P:P:P :woohoo:

και το αποτέλεσμα ήταν τέλειο! Εγώ προσπαθούσα όσο μπορούσα και όλο αγκωμαχούσα!!! η ελαστικότητα μου είχε πάει περίπατο :S :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα κοριτσάκια μου,πώς είστε;

Βασούλα,τι κούκλος μπέμπης είναι αυτός;

Kuo μου,πολύ επιτυχημένη επιλογή τραγουδιού.Κι αυτος ο Ταρκαν τι κουκλί.Τον θυμάμαι από παλιά που τραγουδούσε το kiss kiss.

Λαμπρινούλα και Μαράκι,φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά το τι γέλιο έκανε ο άντρας μου που καθόταν στην βεράντα δεν λέγεται... στην αρχή μου πε... μα γιατί θες να ταλαιπωρηθείς τράβα κ φτιάξτα έξω... κ του λέω θα προσπαθήσω...κ άμα δεν αύριο πάω πρωί πρωί... Μ' έβλεπε διπλωνόμουν, αγκωμαχούσα, ύδρωνα... κ δεν τα παράταγα. Μέχρι που μου είπε ότι σου χρωστάει ο Θεός ταλαιπωρία κ το κάνεις αυτό... ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα.Τί κάνετε?Εγω είμαι πολύ ξεκούραστη γιατί εχθές κοιμήθηκα μετά από πολύ καιρό σαν πουλάκι.Παρατήρησα οτι αν φαω πολύ πριν κοιμηθω κοιμάμαι του καλού καιρού.Αντιθέτως αν τσιμπίσω κάτι ελαφρύ εχω πονάκια και δεν κοιμάμαι καλά.Δεν έχετε να πείτε ε?Η souper αφορμή για να γουρουνιάζω.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Βασω μου μεγάλωσε ο Νεκτάριος και έχει γίνει κουκλί. :):)

Κυο μου είσαι τυχερή που βρήκες δεύτερη δουλειά από το σπίτι.Θα είναι για πολύ καιρό ή μέχρι να γυρίσεις στη δουλειά?Αντε με το καλό το αυτοκίνητο.

Λαμπρινή μπράβο για τα νύχια.Εγω ούτε να τα κόψω δε μπορώ πλέον,οπότε πάω για γαλλικό έξω :)

Μαράκι καλημέρα. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑαα έστειλα μήνυμα στην Κατρίνα τώρα κ μου πε ότι έχει λαπτοπάκι μαζί της κ θα μπει να μας πει τα νεάκια της... :) :) :) :)

Κατρίνα μου περιμένουμε... Φιλάκια κ από δω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Καλημέρα Κατερινάκι μου :)

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λογάκια :kiss: Πως είναι εσένα η κούκλα σου?

Τα κοριτσάκια μου, η "μεγάλη μόλις είπιε το γάλα της και τώρα βλέπει καραγκιόζη :laugh: :laugh: :laugh:

Η μικρή κοιμάται και αγκομαχάει, δυσκολεύεται να κάνει κακάκια :angry: και δεν ξέρω γιατί :dry:

Σόρι βρε, ξύπνησε εν τω μεταξύ και πήγα να ταΐσω. Που λες... το ίδιο πρόβλημα υπάρχει κι εδώ. Μάλλον η Έλλη την είχε γλιτώσει, έτσι; Αέρια είναι :dry: Και η μικρή όλη μέρα αγκομαχάει σαν γέρος 90 χρόνων! Μέχρι να κάνει κακά της... Πάντως μην ανησυχείς. Η παιδίατρος τουλάχιστον όρισε ως δυσκοιλιότητα το να μην κάνουν κακά ούτε μία φορά μέσα σε ένα τριήμερο. Μας είπε ότι οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στο ότι τρώει λαίμαργα! Της σήκωσε λίγο τα ποδαράκια λυγισμένα, της πάτησε την κοιλίτσα, η μικρή αμόλησε μερικές και ηρέμησε :blink: :laugh: :laugh: Οπότε... αέρια! Υπομονή, αγκαλίτσες και μητρικό γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kotritsakia!!! :) ti kanete?

8elka katrina vasilikula-na sas zisoyne ta mwrakia!!!!

emeis simera eixame paei sto paidigiatro-ola kala!!!o mpempis megalwni :):):) exei paei 4350 :):) .

prosa8w na valw ticeraki alla me petaei exw........gt????????????? :(

help :):( !!!!!!!kuo-esy pou ksereis????????!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα doritta.Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Εγώ είμαι η Σταυρούλα και περιμένω την κόρη μου μέχρι 13-9.

Από που είσαι?Είναι το πρώτο σου παιδάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorita γειά σου. Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας. Με το καλό να δεις το μωράκι σου! Είμαι η Λαμπρινή από Πειραιά κ γεννάω τη Δευτέρα-κοριτσάκι. :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...