Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Σταυρουλα μου οποτε μεχρι να ερθουν οι γιατροι μας ξαπλα θα την βγαλουμε οσο μπορουμε !!!!

Για τα κιλα τωρα( τα ατιμα!) ...δεν νομιζω μωρε να βαλουμε αλλα στο τελος ειμαστε ποσα ακομα να μπουνε????

Κατερινα μου ευκολο να θυμαμαι το ονομα σου ,εχουμε βλεπεις πολλες κατερινες!!!!

Αννουλα προσπαθησε να μας γραφεις αν εισαι μοναχουλα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

foufou έγραψε:

Μια χαρά όλα δηλαδή Σταυρούλα μου.Εγώ είμαι στα +10

++++++++++++++++++++++++++10??????????????????? :blink::blink:

μην τα γραφεις ετσι αποτομα βρε Κατερινα μου ,ειμαι και στον μηνα μου!!!!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως παιδιά!Μου κακοφαίνεται πάρα πολύ.Όταν έμεινα έγκυος στην κόρη μου την πρώτη ήμουν 50 κιλά.Τώρα στο δεύτερο είμαι 70.Βέβαια δε φαίνονται,αλλά εγώ το καταλαβαίνω έχω βαρύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα, ξέρω, τέτοια ώρα τέτοια λόγια, αλλά επιβάλλεται να ηρεμήσεις λίγο σε πρώτη φάση :dry: Το ξέρεις ότι δεν είναι καλό να είσαι έτσι! Καταρχάς γιατί να έχεις κολλήσει; Απ' ό,τι κατάλαβα έχετε στενή επαφή για να ανησυχείς. Έχεις συμπτώματα όμως; Πλιζ, προσπάθησε να μείνεις όσο πιο ψύχραιμη μπορείς. Σκέψου ότι έχεις θωρακιστεί και με εμβόλιο άλλωστε. Κι επίσης... αύριο-μεθαύριο θα έρθει στον κόσμο ο μπέμπης σου και το πιθανότερο είναι όλα να είναι τέλεια! Μην αφήσει αυτό το σύννεφο να σου πάρει τη χαρά βρε καλό μου. Πήγαινε να γεννήσεις το παιδάκι σου και αααααααν υπάρχει κάποιο θέμα, θα το έχουν υπόψη εκεί οι άνθρωποι ώστε να πάρουν όλα το δρόμο τους χωρίς άλλα προβλήματα :kiss:

Περαστικά στο κοριτσάκι :( Τι στο καλό, φυματίωση εν έτει 2010...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

κοριτσια μηπως γνωριζεται τι κανει η Μπελλα ???εχει να μπει μερες .. :dry:

Μπήκα στο FB της και μια κοπέλα της γράφει "να σας ζήσει. άντε με το καλό." Τώρα τι συμπέρασμα βγάζουμε; Ότι γέννησε ή ότι ετοιμάζεται να...; :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου μονο εσας εχω. Ο αντρας μου δουλευει, ολοι οι αλλοι ειναι στο νοσοκομειο. Τον Γιωργο επιτηδες τον αφησα να κοιμαται σχεδον μεχρι τωρα για να μη με βλεπει στην αθλια κατασταση που ημουν.Τωρα προσπαθω να μην κλαιω μονο κα μονο για τον Γιωργακη μου, αλλιως δεν μπορω...

Το καλο ειναι οτι η μικρη και η αδερφη μου εκαναν ακτινογραφια θωρακος και βγηκε καλη (καλο αυτο). Εγω δεν μπορω να κανω παρα μονο αφου γεννησω, τοτε θα μαθω. Το κακο ειναι οτι αν τελικα εχω, θα πρεπει να κανω θεραπεια και αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να θηλασω. Και ξερετε ποοοοοοοσο πολυ το θελω! Γιατι αυτο τωρα Θεε μου???Γιατι μια ανασα πριν το τελος?

Δεν μπορω να το πιστεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λετε να γέννησε η Μπέλλα?Γιατί δεν της στέλνετε μηνυμα στο facebook να μάθουμε?

Κυο μου τι κάνει η μικρή μας Αλκμήνη?

Αννα να σε ρωτησω?Δεν είχε κάποιο συμπτωμα η ανιψούλα σου?Παντως αλήθεια δεν νομίζω να έχεις κολλήσει.Πόσο μάλλον το μωρό. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω νομιζω οτι εχεις κολλησει Αννουλα ..θα το θυμασαι αργοτερα σαν την τελευταια λαχταρα που περασες πριν γεννησεις ..τιποτα παραπανω !!!!!!

kuo μου απο ποτε εχει να μπει στο fb η Μπελλα?????

Μηπως να της στειλουμε κανενα μηνυμα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου η μικρη δεν ειχε κανενα συμπτωμα απολυτως. Το μαντου το εκανε στο πλαισιο του προγραμματος των εμβολιων της. Εγω δεν ξερω αν εχω κολλησει (μακαρι οχι Παναγια μου!) και δεν μπορω να το ξερω παρα μονο μετα τη γεννα. Το μωρο ειναι ασφαλες αλλα αν εχω κολλησει εγω ειναι επικκινδυνο να κολλησει και εκεινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδιτσες μου, συγγνωμη αν δεν αναφερομαι καθολου σε εσας και τα νεα σας. Αλλα το μυαλο μου δεν λειτουργει πολυ καλα αυτη τη στιγμη...ειναι σε αφασια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου υπομονή σε λίγο θα μάθεις αν και σου λέω πάλι οτί δεν νομ΄ζω να έχεις κολλήσει.

Ξύπνησε ο Γιωργάκης?αν δεν έχει πολύ ζέστη πηγαινέ τον στο πάρκο ή καμιά βολτούλα να ξεχαστείς.Μη κάθεσαι στο σπίτι και στεναχωριέσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, αφού είσαι μόνη σου, μείνε εδώ μαζί μας! Πού θα βρεις καλύτερα :P Πολύ καλά τα νέα από το νοσοκομείο! Αν είναι ενθαρρυντικά τα μηνύματα για εκείνες, τότε το πιθανότερο είναι ότι δεν έχεις λόγο να ανησυχείς για σένα, πόσο μάλλον για το μωρό, έτσι δεν είναι; Μην πηγαίνει το μυαλό σου στο κακό σενάριο. Περίμενε να δεις τι παίζει. Με τα έως τώρα δεδομένα, μια χαρά θα είσαι κι εσύ κι ο μπέμπης και μια χαρά θα τον θηλάσεις ;)

Κοριτσάκια μου, η Μπέλλα έχει πράγματι να μπει μέρες, αλλά αν γέννησε, ακόμη και να στείλω μήνυμα στο FB, πώς θα μας απαντήσει; Δεν έχει καμία τον αριθμό της, ε;

Σταυρούλα, η Αλκμήνη μια χαρά είναι! Ενός μήνα σήμερα κι έχει ξεπεταχτεί ήδη! Τι μάθημα πας να κάνεις εσύ;

Καλά είστε όλες κατά τ' άλλα; Είστε στη φάση της υπομονής; Λίγο έμεινε όμως. Πολύ λίγο. Ειλικρινά, βλέποντάς το από την άλλη πλευρά πλέον, απολαύστε τις λίγες μέρες (ή ώρες) που έμειναν! Όχι ότι είναι δραματικά τα πράγματα ή κάτι τέτοιο ούτε θα πω αυτό που λένε "κοιμήσου όσο μπορείς" και τέτοια, απλώς είναι ΠΟΛΥ... διαφορετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αννούλα, τώρα διάβασα τα νέα σου...Είμαι 100000% σίγουρη ότι δεν έχεις κολλήσει (είναι πολύ δύσκολο έχω την εντύπωση και όπως λέει και η kuo είμαστε στο 2010, αν κολλούσαν τόσο εύκολα τότε όσοι ήταν γύρω στην ανιψιά σου θα πρέπει να έχουν νοσήσει, πράγμα που αποκλείεται). Θυμάμαι ότι είχε μια κοπέλα στο σχολείο και ούτε ένας δεν είχε κολλήσει, ακόμα και οι κολλητές φίλες της που ήταν μαζί της όλη μέρα κάθε μέρα... Ο μπέμπης θέλει ηρεμία και θετική σκέψη. Αν κλαις το καημενούλι υποφέρει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula mou glikia mi tenaxwriesai kali mou, kai gw pisteuw oti de tha xeis pathei tpt ola kala tha pane i panagitsa filaei ta mwrakia mas

filakia polla polla :kiss::kiss::kiss:

thekla mou kai vasiliki mou na sas zisoun!!!!!!!!!kali loxeia koritsia mou :)

paw na taisw ti mpoumpou kai erxomai me istoria se ligaki ante giati polu to kathisterisa mou fainete :P

filia polla polla se oles :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Κατερίνα πότε θα γίνει αυτό που λες; Γιατί δεν του λες το φόβο σου; Πάντως για να σου λέει να το παλέψετε, προφανώς υπάρχουν πολλές ελπίδες να γίνει φυσιολογικά, όχι;

3 Σεπτεμβρίου μάλλον θα γίνει η πρόκληση. Εκείνη την ώρα που μου το είπε σκέφτηκα ο.κ., θα έχω περάσει τις 40 βδομάδες άρα καλά κάνει... Μετά διάβασα αυτά που γράφατε για ανώριμο τράχηλο και άρχισα να σκέφτομαι... Τελικά πήρα τη μαία σήμερα πρωί πρωί και μου είπε ότι θα με εξετάσει εκείνη κολπικά στις αρχές της βδομάδας που έρχεται. Μου εξήγησε ότι αν ο τράχηλος είναι σκληρός καλύτερα να βάλουμε ένα υπόθετο την προηγούμενη :huh:

Λέτε όντως να γέννησε η Μπέλλα? Για να το γράφει η φίλη της στο fb κάτι θα ξέρει!! Πω πω, αυτή την εβδομάδα θα έχουμε ρεκόρ γεννήσεων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!

Είχαμε και άλλα γεννητούρια εεε??

Βασιλική, Θέκλα και Μπέλλα (άν όντως γέννησες :P ) Να σας Ζήσουν τα μωράκια σας!!!Να είναι πάντα γερά!!!

Κατερινάκι μου (kuo) έκλεισε κιόλας μήνα το κοριτσάκι σου ε? Να τη χαίρεστε καλή μου!!! :kiss::kiss:

Αννούλα μου γλυκιά μην στεναχωριέσαι και μην κλαίς!! Όλα θα πάνε μια χαρά θα δείς!!! Δεν θα έχεις τίποτα ούτε εσύ ούτε και το μωράκι σου!!!

Κατρίνα μου Με ένα πόνο καλή μου!!! Όλα να πάνε καλά σήμερα!!! :kiss::kiss:

Αγγελικούλα και soypitsa :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κουακο σημερα κλεινει μηνα το Αλκμηνακι? Να τη χαιρεσαι γλυκια μου την κορακλα σου!

Αλήθεια, έχει μίνι γεννέθλια σήμερα??? :woohoo: Να τη χαίρεσαι!!!

Αννούλα, είσαι λίγο καλύτερα?? έστω λιγουλάκι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...