Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... &id=499745

ΜΕ ΓΕΙΕΣ!

Αννούλα, τα 'χεις φτύσει τελείως ε; Ο γιατρός τι είπε; Όπως πάει ή με πρόκληση αν αποδειχθεί πεισματάρης ο μικρός; Ο Γιωργάκης τι λέει; Περιμένει πώς και πώς ή ψυχραιμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννουλα μου πρωτον να μην στεναχωριεσαι δεν θα εισαι η μονη που παει με προκληση...το μπεμπε να ειναι καλα..

εγω ειμαι καπως καλυτερα απο την ενοχληση αλλα ημουν σχεδον ολη μερα ξαπλα...τωρα εχω συσπασεις αρκετες κ συχνες παραμωρφονεται η κοιλα μου κ γινετε ορθογονια... :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανοίξατε θεματάκι βλέπω!! Ζηλεύωωωωωωωω :P Που θα πάει, σε λίγο θα έρθουμε και εμείς, ακούς Αννούλα????

Ελπίδα, φοβάμαι ότι αν δεν έχει μαλακώσει ο τράχηλος τι το παιδεύει με τους τεχνητούς πόνους και δεν πάει κατευθείαν σε καισαρική??? Δεν θέλω να φάω την ταλαιπωρία τζάμπα. Μου είπε να είμαι στο νοσοκομείο νηστική από το προηγούμενο βράδυ στις 6 το πρωί και αν δεν υπάρχει καμία πρόοδος μέχρι το μεσημέρι-απόγευμα τότε θα κάνει καισαρική :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

http://www.mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=354&func=view&catid=34&id=499745

ΜΕ ΓΕΙΕΣ!

Αννούλα, τα 'χεις φτύσει τελείως ε; Ο γιατρός τι είπε; Όπως πάει ή με πρόκληση αν αποδειχθεί πεισματάρης ο μικρός; Ο Γιωργάκης τι λέει; Περιμένει πώς και πώς ή ψυχραιμία;

Γιατι δεν το κανεις Μπεμπακια Αυγουστου-Σεπτεμβριου μανουλες ηταν κ πριν δεν φαινετε η διαφορα.... ;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια εχω πητ την Παρασκευη, αλλα ο μικρος δεν λεει να το παρει αποφαση να βγει! Ο γιατρος ειπε οτι αν δεν γεννησω μεχρι την Παρασκευη, θα παμε το Σαββατο με προκληση, γιατι και ο μπεμπης ειναι μεγαλος και πλεον δεν παει αλλο...

Κουακι μου μια χαρα η κοπελαρα σου! Μεγαλωνει και ομορφαινει! Ο ΓΙωργακης ολο με ρωταει ποτε θα ερθει ο μπεμπης! Δεν ειναι και ο μονος! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Ανοίξατε θεματάκι βλέπω!! Ζηλεύωωωωωωωω :P Που θα πάει, σε λίγο θα έρθουμε και εμείς, ακούς Αννούλα????

Ακουω, ακουω σουπιτσα μου!!! Το θεμα ειναι να το ακουσει και ο πεισματαρης μου, μπορεις να το πεις λιγο πιο δυνατα σε παρακαλω? :P

Αν ηταν στο χερι του τεμπελακου μου, και εμενα για τις μανουλες Σεπτεμβριου θα με εβλεπα σιγουρα!

Ντορακι μπραβο που πανε ολα καλυτερα! Ζωηρος ο μπεμπουλης σου!

Κουκλιτσες και κουκλακια καληνυχτα! Παω για νανι, εξαλλου, μην ανησυχειτε, εδω θα με βρειτε παλι και αυριο!

φιλια σε ολες σας! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόρα, done and... done ;) "Μανούλες" το έγραψα γιατί πλέον... (θα) είμαστε μανούλες :woohoo: Μπαίνεις στο μήνα σου εσύ όπου να 'ναι, οπότε καμία ανησυχία- ειδικά αφού είσαι και καλύτερα! Σε βλέπω στο δρόμο που χάραξε η σουπίτσα :P Κατερίνα πότε θα γίνει αυτό που λες; Γιατί δεν του λες το φόβο σου; Πάντως για να σου λέει να το παλέψετε, προφανώς υπάρχουν πολλές ελπίδες να γίνει φυσιολογικά, όχι; Αννούλα, κι έχεις στενοχωρηθεί; Γιατί; Αφού είναι ώριμες οι συνθήκες να γεννηθεί... τουλάχιστον θα γίνει φυσιολογικά- με πρόκληση ή χωρίς... Θα τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου σε δυο μέρες! Α ρε Γιωργάκη τι σου 'ρχεται! Η καλύτερη παρέα :woohoo:

Σας αφήνω γι' απόψε μήπως και προλάβω καμια ώρα ύπνο. Μουτς :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα μου να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!!γερο κ καλοφωτιστο!να το δειτε οπως επιθυμειτε!!!καλη λοχεια κοριτσακι μου!!!

Αννουλα μου ευχαριστουμε που μας ενημερωσες για τη Θεκλα μας!

Ντορακι ευχαριστουμε κ σενα που μας ενημερωσες για την Βασιλικη μας!

καληνυχτα σε ολες :kiss::kiss::kiss::kiss: πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Τι κανετε?

Εγω ειμαι πολυ χαλια!Ισως πιο χαλια δεν γινεται! Η μικρη της αδερφης μου βγηκε θετικη στο Μαντου=εχει φυματιωση!Εκτος απο τον Γιωργο, το πιο σημαντικο ειναι να υπαρχει περιπτωση να εχω κολλησει και εγω, τιποτα δεν ειναι απιθανο! Τι θα κανω δεν ξερω, ειμαι στην απολυτη απογνωση! Απο χθες το απογευμα το εμαθα, αλλα σημερα το πρωι το σιγουρεψαμε! Κοριτσια θα σκασω! Φοβαμαι τοσο πολυ για το μωρο μου!Φυλαγε το Παναγια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!Βλέπω μόνο η Αννούλα μας έχει ξυπνήσει μέχρι στιγμής!

Θέκλα μου,να σου ζήσει η μπουμπου και να τη δεις όπως επιθυμείς!

Αννούλα,τι είπες τώρα;Πήρες το γιατρό σου τηλέφωνο;Πώς μπορείς να μάθεις εάν έχει κολλήσει και το μωράκι σου;Μην αγχώνεσαι πριν εξακριβώσεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα,τώρα το είπα στη μαμά μου γιατί είμαστε μαζί και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα.Είναι κάτι που ξεπερνιέται.Βέβαια,ξέρω εσύ στεναχωριέσαι για τη δυσάρεστη διαδικασία. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο το πρωι εχω μιλησει και με το γιατρο μου και με την παιδιατρο. Ο μεν γιατρος μου ειπε οτι ειναι δυσκολο να εχω κολλησει (αλλα οχι αδυνατο) και σε περιπτωση αυτη, αμεσως μετα τη γεννα θα πρεπει να κανω θεραπεια. Η παιδιατρος ειπε οτι θα πρεπει να κανει θεραπεια και το μωρακι, αλλα πρωτα να δουμε τι θα μας πουνε απο το Παιδων, οπου εχουν παει τη μικρη. Απο εκει δεν εχω νεα ακομα, περιμενω με αγωνια!

Θα τρελαθωωωωωω!!Αν παθει κατι το μωρακι μου δεν θα το αντεξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μεσα σε ΜΙΑ μονο μερα ειχαμε 3 μωρακια!!!!!!!! :laugh: :laugh:

Βασιλικη μου ,συνονοματη ,να σου ζησουν τα αγγελουδακια σου παντα γερα..

καλη λοχεια..

Θεκλα μου τι εκπληξη ηταν αυτη ????? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

να χαιρεσαι το κοριτσακι σου να ειναι γερο..καλη λοχεια να εχεις κι εσυ κοριτσακι μου ...

Κατρινακι μου με το καλο σημερα ψυχη μου και με ΚΑΝΕΝΑΝ πονο να υποδεχτεις το αγορακι σου .. :)

κοριτσια μηπως γνωριζεται τι κανει η Μπελλα ???εχει να μπει μερες .. :dry:

Αννουλα μου τρομαξα με αυτο που εγραψες ..τι εγινε πηρες το γιατρο σου τηλ??τι σου ειπε ???εχεις κανει το εμβολιο εσυ ??? αν το εχεις κανει δεν υπαρχει προβλημα ..

Ελπιδα μου να χαιρεσαι την κορουλα σου ειναι μια κουκλα σωστο μοντελο ,για φωτογραφιση περιοδικου με νεογεννητα!!! :)

να γραψω κι εγω τον πονο μου ???????? :(

αισθανομαι κι εγω οτι εμεινα τελευταια ...ποτε θα γεννησω βαρεθηκα :(:(:(:( βλεπω τα μωρακια και λεω ποτε θα ερθει και το δικο μου ?????? :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Γεμίζουμε μωράκια κάθε μέρα...

Θέκλα να σου ζήσει γερο καλότυχο και πάντα να το καμαρώνεις.

Κατρινάκι με έναν πόνο. Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα αν κατάλαβα καλά...

Αννούλα μου τι έπαθες κοπέλα μου? :(

Έχεις δίκιο που αγχώνεσαι αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις.Δυο μέρες έμειναν,θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά και δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Χτες πήγαμε στον γιατρό και με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο.Ολα καλά,δεν είχα συσπάσεις αλλά από το βράδυ εχω πόνους πολύ χαμηλά και στη μέση και κάθομαι ξάπλα.

Σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου εμβολιο για την φυματιωση υπαρχει ...σε περιπτωση που εχει παει κατι στραβα υπαρχει και θεραπεια ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ μην μου αγχωνεσαι στην κατασταση σου ...

Αν εχεις κανει το εμβολιο δεν εχεις αντισωματα ?????( ετσι νομιζω )

προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ηρεμη και φωναξε καποιον να ειναι κοντα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!

Αννούλα μου γλυκιά μην αγχώνεσαι..ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά θα δεις τι θα σου πει ο γιατρός σου και θα πράξεις αναλόγως...μακάρι κοπέλα μου να είναι όλα καλά για εσένα και το μωράκι σου!!!και φυσικά να σκέφτεσαι τοι υπάρχει θεραπεία... :kiss::kiss:

Θέκλα μου τα κατάφερες βρε θηρίο και γένησες στο 19!!! :woohoo: :woohoo:

να σου ζήσει κοπέλα μου!!!πάντα γερή να είναι στη ζωούλα της η μικρή σου!!!

επιτέλους μάθαμε και τι κρυβόταν 9 μήνες μέσα στην κοιλίτσα σου!!! ;);)

να ευχηθώ και στη Βασιλική μας!!!να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου!!! :):)

οτι καλυτερο εύχομαι!!! :kiss::kiss:

Κατρινάκι μου σήμερα είναι η μεγάλη μέρα!!!κι άλλο μωράκι θα έχουμε στο 19!!! :woohoo: :woohoo:

όλα καλά να πάνε εύχομαι και φυσικά περιμένουμε νεότερα όποτε μπορέσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεη μου τι κανεις ???????????

χαθηκαμε !!!!!

ποτε θα γεννησουμε κι εμεις τα μωρακια μας ????

εχεις τιποτα πονακια ???

Σταυρουλα μου καλημερα ποσα κιλακια ηταν η μπεμπουλα σου χθες ????

ειναι αρκετα χαμηλα,η εχει ακομα καιρο μεχρι να βγει ???

Foufou μου καλημερα και σε εσενα ελπιζω να εισαι καλα ..μπορεις να μου πεις για αλλη μια φορα το ονομα σου? ..απο μνΗμη τελευταια δεν τα παω καλα!!!!

Αννουλααααααααα πες μας νεα σου οταν εχεις θα περιμενουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου όντως έχουμε καιρό να πετύχουμε η μία την άλλη On line....

τελευταίες μου φάινεται θα γεννήσουμε!!!χαχαχαχα

εγώ δηλαδή γιατί εσύ το έχεις κανονίσει από οτι είδα!!!

έχω πονάκια σαν αυτά της περιόδου, αλλά όχι συνέχεια...

αυτό που με πεθαίνει είναι ο πόνος στους προσαγωγούς μου..ούτε να σηκωθώ από τον καναπέ δεν μπορώ..η γιατρός μου είπε οτι είναι επειδή έχει κατέβει ο μπέμπης...

εσύ πως τα πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας, ειλικρινα, αλλα τα πραγματα μαλλον δεν ειναι καλα...Τελικα της κανανε εισαγωγη της μικρης στο νοσοκομειο και θα πρεπει να εξεταστουνε ολοι για να δουμε τι γινεται.Αυτο περιλαμβανει και ακτινογραφια θωρακος που εγω δεν μπορω να κανω λογω εγκυμοσυνης. Απο τα λιγα που μπορεσα να καταλαβω (γιατι ειμαι σε κατασταση απολυτου πανικου) μαλλον το μωρο δεν κινδυνευει ακομα. Δηλαδη αν τυχον εχω κολλησει και εγω, για να μην το κολλησω και εκεινο, θα πρεπει να μου το παρουν αμεσως μετα τη γεννα!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????Εγω περιμενω πως και πως αυτη τη στιγμη, μηνες ονειρευομαι την πρωτη μας επαφη, την πρωτη φορα που θα το κρατησω αγκαλιτσα, το πρωτο φιλι που θα του δωσω και την πρωτη φορα που θα το θηλασω!!!Πως ειναι δυνατον να χωριζεις μια μανα απο το νεογεννητο μωρο της?

ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ, ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου γλυκό μου κορίτσι όλα θα πάνε καλά.Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και για τον μικρούλη αλλά και για τον Γιωργάκη.Μη κλαις καλή μου όλα περαστικά θα είναι και θα κρατήσεις γρήγορα το μωράκι σου.Σκεψου θετικά, μην είσαι τόσο σίγουρη έχεις κολλήσει.

:kiss::kiss::kiss: σε σένα και στην κοιλίτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κανονισει πραγματι ...αλλα μου φενεται ακομα πολυ μακρυνο ..

μαλλον την αλλη πεμπτη θα μπω με προκληση ...( δεν ειναι σιγουρο ομως)

πονακια περιοδου εχω κι εγω..συσπασεις δεν μπορω να καταλαβω καθολου( αν και ο καρδιοτοκογραφος εδειξε οτι εχω )!! ..

εσυ τις καταλαβαινεις ???

πονους στους προσαγωγους ..κι απο αυτο εχουμε !!!!!

γενικα εχω βαρυνει πολυ και αισιως σημερα ειμαι στα +15 kg.....

περπαταω με δυσκολια,σηκωνομαι με δυσκολια,κοιμαμαι με δυσκολια,γενικα περα απο το να ξαπλωνω δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο χωρις να κουραστω !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Εχω κανονισει πραγματι ...αλλα μου φενεται ακομα πολυ μακρυνο ..

μαλλον την αλλη πεμπτη θα μπω με προκληση ...( δεν ειναι σιγουρο ομως)

πονακια περιοδου εχω κι εγω..συσπασεις δεν μπορω να καταλαβω καθολου( αν και ο καρδιοτοκογραφος εδειξε οτι εχω )!! ..

εσυ τις καταλαβαινεις ???

πονους στους προσαγωγους ..κι απο αυτο εχουμε !!!!!

γενικα εχω βαρυνει πολυ και αισιως σημερα ειμαι στα +15 kg.....

περπαταω με δυσκολια,σηκωνομαι με δυσκολια,κοιμαμαι με δυσκολια,γενικα περα απο το να ξαπλωνω δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο χωρις να κουραστω !!!!

μια από τα ίδια και εγώ Βασούλα μου...συσπάσεις ούτε εγώ καταλαβαίνω να έχω, την Πέμπτη θα με βάλει στον καρδιοτοκογράφο η γιατρός για να δούμε...εγώ είμαι στα +12... :(:(

Αννούλα μου γλυκιά πάνω απ'όλα ψυχραιμία...όπως είπε και η Σταυρούλα δεν είναι σίγουρο οτι έχεις κολλήσει...μην κλαίς κοπέλα μου δεν σου κάνει καλό ούτε εσένα ούτε σο μωράκι σου..και δεν κάνει και ο Γιωργάκης να σε βλέπει έτσι...

σκέψου θετικά!!!ε;;; ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κοριτσακια μου ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας, ειλικρινα, αλλα τα πραγματα μαλλον δεν ειναι καλα...Τελικα της κανανε εισαγωγη της μικρης στο νοσοκομειο και θα πρεπει να εξεταστουνε ολοι για να δουμε τι γινεται.Αυτο περιλαμβανει και ακτινογραφια θωρακος που εγω δεν μπορω να κανω λογω εγκυμοσυνης. Απο τα λιγα που μπορεσα να καταλαβω (γιατι ειμαι σε κατασταση απολυτου πανικου) μαλλον το μωρο δεν κινδυνευει ακομα. Δηλαδη αν τυχον εχω κολλησει και εγω, για να μην το κολλησω και εκεινο, θα πρεπει να μου το παρουν αμεσως μετα τη γεννα!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????Εγω περιμενω πως και πως αυτη τη στιγμη, μηνες ονειρευομαι την πρωτη μας επαφη, την πρωτη φορα που θα το κρατησω αγκαλιτσα, το πρωτο φιλι που θα του δωσω και την πρωτη φορα που θα το θηλασω!!!Πως ειναι δυνατον να χωριζεις μια μανα απο το νεογεννητο μωρο της?

ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ, ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ...

σε καταλαβαινω απολυτα...προσπαθησε ομως να μην κλαις κανεις κακο στο μωρακι που ειναι ετοιμο να γεννηθει ...

φωναξε να ερθει καποιος στο σπιτι σου να σου κανει παρεουλα ...ο αντρας σου καλυτερα αν γινεται ...

δεν ειναι απολυτα σιγουρο οτι εχεις κολλησει ..μπορει ολα να πανε καλα !!! ;)

και το πιο βασικο το μωρακι σου δεν εχει παθει τιποτα !!!!

Αννουλα μου γλυκια προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη ..σε λιγες μερες θα εχεις το μωρακι σου και τιποτα δεν θα σας χωρισει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια!

Βασούλα μου,Κατερίνα είναι το όνομά μου.Δεν πειράζει βρε.Είμαστε και πολλές.Πού να τις θυμόμαστε όλες!

Αννούλα μου,μην κάνεις έτσι βρε κοριτσάκι μου!Ξέρω ότι είμαι έξω από το χορό για αυτό είμαι και πιο ψύχραιμη από σένα.Σκέψου ότι μπορεί να μην έχεις κολλήσει τελικά ούτε εσύ ούτε το μωράκι σου και να στεναχωριέσαι άδικα και να το στεναχωρείς και το μωράκι άθελά σου βέβαια.Σε παρακαλώ μην κλαις,δεν κάνει.Θα σε βλέπει κι ο Γιωργάκης σου και θα στεναχωριέται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χτες στον γιατρό δεν έκανα υπέρηχο,άρα δεν ξέρω ποσα κιλα είναι το μωρο.Εκανα μόνο καρδιοτοκογράφο όπου όλα ήταν οκ και δεν έδειξε συσπάσεις.Ο γιατρός είπε οτι έχω ακόμα για να γεννήσω αλλά επειδη θα λείπει όλη την επόμενη εβδομάδα να μην πολυπερπατάω για να μη κατέβει το μωρό και άλλο.Απο κιλά είμαι στα +20 :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...