Μετάβαση σε περιεχόμενο

επιλόχειος κατάθλιψη


eleniF.

Recommended Posts

καλά είμαι!Δόξα το Θεό!!!Δυσκολεύομαι κάποιες φορές αλλά περνάει ευτυχώς!Είμαι αισιόδοξη ότι σύντομα όλα θα φτιάξουν!το παιδάκι σου τι κάνει?Σ'ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! :) [/quote:2qtx1m60]

ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ ΕΛΕΝΑΚΙ???

ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΣΟΥ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΕΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 173
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μένω Αθήνα,κ συγκεκριμένα στο Καματερό.Εσύ?Αν σε εχω ξαναρωτήσει συγχώρεσε με!Η μνήμη μου τον τελευταίο καιρό δεν είναι κ στα καλύτερά της! :ymblushing:

Είμαι πολύ καλά τις τελευταίες 4 μέρες.Ξυπνάω το πρωί,κι ακόμη κι αν δεν έχω τόσο όρεξη,ντύνομαι(γιατι πριν κυκλοφορούσα με φόρμες,γεμάτες κρεμα,γαλα,φαγητα της μικρης...),βάφομαι λιγάκι,βάζω λίγο άρωμα κ ανεβαίνει λίγο η διάθεσή μου.Ειδικά όταν μου λέει ο άντρας μου ότι ειμαι όμορφη!

Δεντράκι λέω να στόλισω με το που μπεί ο Δεκέμβρης,αν κ θαθελα από τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα Ελενη κ απο εμενα ..

στολισατε τα χριστουγεννιατικα η ακομα ? Εμεις ετοιμαζομαστε για παρασκευη απογευμα να ειναι κ ο Νικος μαζι μας ..

Σου στελνω πολυυυυυ χριστουγεννιατικη διαθεση κ χαμογελα απο τις τρεις μου κορες που οοοολη μερα εδω κ καιρο μου τραγουδανε τον Ρουντολφ το ελαφακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΜΟΥ ΕΛΕΝΗ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΡΟΥΖΑΚΙ Κ ΛΙΓΟ ΜΑΣΚΑΡΑ ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑΩ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΑΠΕΡΙΠΟΙΗΤΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΤΙΑΧΝΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΜΟΡΦΗ.ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΒΑΡΗ.ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΕΝΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ :P:P ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ 15-12.ΠΑΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΟΥΒΕΤΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΠΑΜΕ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal και εγώ έχω γενέθλια 16/12 να μας χαίρονται!!!!!!!!!!

Τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή.

ΤΟΞΟΤΙΝΑ :P:P ΚΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΑ ΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν γεννήθηκα 16/12/1977 έχω ένα κοριτσάκι που τον Φεβρουάριο θα κλείσει τα 3 και μένω Σαλαμίνα. Εκτός από το ζώδιο και την τρέλλα που πάει μαζί με το ζώδιο έχουμε τίποτα άλλο κοινό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενίτσα μου σε ξέχασα σορρυ φιλάκια :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Tι λές βρε???Τώρα θύμωσα!!!! X(X(X(X(X(X(X(

Δεν σου ξαναμιλαω.... [-([-([-([-([-([-(

πλάκα κανω ε?δεν με ξαχνατε το ξερω.... :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ 15-12-81 ΚΟΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΟΙ 2 ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 2 ΜΗΝΩΝ.ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΗΡΘΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑ ΣΚ.Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ ΚΙ ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΙΣΩ.ΠΗΡΑ ΣΤΟΛΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ :lol::lol:

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΟΥ?

Τι έκανα????Σιδέρωσα,καθάρισα,συμάζεψα...Έχω κ τις 2 άρρωστες με πυρετό...Κατά τα αλλα καλά!Εσείς?όλα καλά?Ξαναπες μου λίγο που μενεις!Ντρεπομαι που ρωταω αλλα δεν θυμαμαι αν ξαναρωτησα.. :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Τι πραγμα είναι κι αυτό που μου συμβαίνει?Ρε κορίτσια ΞΕΧΝΑΩ!Μου συμβαινει συχνα τον τελευταιο καιρο.Σκέφτομαι μηπως φταίνε τα φάρμακα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !

αρρωστουλια ειναι τα μικρα Ελενη ? Περαστικα τους ..ευχομαι γρηγορα να συνελθετε ..ειναι πολυ δυσκολος αυτος ο καιρος κ γω τρεμω ιδιαιτερα με τον Νοτια που μας τρελαινει εδω περα γιατι η μικρη μου εχει ευαισθησια ..

αλλα κ οι ιωσεις ειναι σε εξαρση οποτε υπομονη ..

καλο σκ , ευχομαι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΟΛΙΚΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΑΣΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΒΑΡΗ ΜΕΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ Κ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΓΩ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΜΗΝΜΗ ΨΑΡΙΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΗΛ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλένη καλημέρα! Πως είναι τα παιδάκια σου?δεν έχω μπεί καθόλου τις τελευταίες μέρες,με την ίωση μέτα είχα λίγο τον μικρό,τώρα ευτυχώς προς το παρόν είμαστε καλά! με συγκίνησε πολύ το θέμα με τα μωράκια στο Αλεξάνδρας και έχω ήδη κάνει εκστρατεία έδω στο γραφείο να στείλουμε! Καλά αυτό με τη μνήμη και εγώ το έχω,δε φταίνε τα φάρμακα Ελένη μου,εγω στη δουλειά να δείς πως ξεχνάω,δεν έχω μυαλό για τίποτα! Φιλάκια περαστικά στα κοριτσάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι κοριτσια ..μας τρελαινουν τα μικρα κ η αποδιοργανωση του εγκεφαλου μας παει συννεφο ..Δεν παραπονιεμαι ομως το ξερω οτι θα ειναι ετσι για λιγο καιρο κ παω πασο ..

που θα παει θα στρωσουμε !!

καλημερα κ καλο μηνα σ'ολες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενίτσα μου σε έχασα!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:

Είχα και λίγο δουλίτσα παραπάνω και δεν μπορούσα να μπω συχνά.

Ελπίζω να είσαι καλά και εσύ και οι ζουζούνες σου!!!!!!

Εμένα η δικιά μου μια χαρά είναι περιμένει να στολίσουμε το δέντρο, μάλλον για αύριο το βλέπω.....

Φιλάκια σε όλες σας :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Δεν σας ξέχασα απλά έπεσαν πολλά κ δεν είχα κ τόσο χρόνο να μπω...Καλά είμαι αλλά μου λείπει η κορούλα μου η μεγάλη!Ηρθε κ την πήρε η μαμά μου στο χωριό να ξεκουραστω λίγο...αλλα η απουσία της ειναι αισθητη!!!!

Ρία μου κι εγώ όποτε μπαίνω μέσα δεν σε βλέπω!που εισαι σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενίτσα μου και εγώ δεν σε πετυχαίνω, έχουμε λίγο δουλίτσα παραπάνω και δεν μπορώ να μπαίνω συνέχεια. Η μικρή έχει λίγο τον λαιμό της αλλά χωρίς πυρετό ευτυχώς. Δεν ξέρεις πως νοιώθω που δεν μπορώ να είμαι μαζί της.

Μου έλειψαν οι prive συζητήσεις μας ελπίζω κάποια στιγμή να σε πετύχω.

Φιλάκια και μην στεναχωριέσαι όλα θα γίνουν.....

@};- πάρε ένα λουλουδάκι (καταξοδέυτηκα πάλι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@};- πάρε ένα λουλουδάκι (καταξοδέυτηκα πάλι)

ευχαριστω!!!!!!!κι ανταποδιδω! @};-@};-@};-

με τρια λουλουδακια παρακαλω!!! ;)

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...