Μετάβαση σε περιεχόμενο

επιλόχειος κατάθλιψη


eleniF.

Recommended Posts

μπηκα κ γω να πω ενα γεια !

Ελενη ελπιζω να περνατε καλα , πολλα φιλια κ απο εμας ..

οι ζουζουνες μου ξεκινησαν παλι παιδικο , ζητωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 173
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ!!!!Ναι είμαι πολύ καλύτερα!!!Εχώ κάποιες ασχημες στιγμές αλλά ευτυχώς είναι πολύ λίγες πλέον!Κ το μωράκι μου το θέλω!Το αγαπάω!Πάνε αυτά τα συναισθήματα!!!!Τι ωραία!!!!!!!!!!!!!!!mama eva, ΑΝΔΡΙΑΝΑ,nanabill,ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ,geo-r-gia,mitsi Σας φιλώ όλες! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

100000000 συγνώμη αν ξεχνάω κάποια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι Ελενη ! Σε λιγο καιρο θα ειναι απλα μια αναμνηση ολο αυτο που περασες και θα συνεχισετε την ζωη σας ηρεμα κ ωραια . Μπραβο πολυ ωραια νεα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη είδες λοιπόν κοριτσάκι που βρέθηκε η λύση και άρχισες να νιώθεις καλά.Ακριβώς και εγώ έτσι ήμουν και θα δεις που κάθε μέρα που περνάει θα νιώθεις όλο και καλύτερα. Οι άσχημες στιγμές πέρασαν, έρχονται τα καλύτερα. Έτσι μπράβο. :-h[smilie=love4.gif] Κοίτα μόνο μπροστά. :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου θα σου δώσω μια συμβουλή που μου την λέει συνέχεια η μαμά μου.

Να κοιτάς και λίγο την Ρία (δηλαδή εμένα).

Βέβαια τώρα που έγινα μητέρα δεν την πολυακούω και την ξεχνάω την Ρία, βάζω όλα τα άλλα και την αφήνω τελευταία.

Θέλω να σου αφιερώσω ένα τραγουδάκι για εσένα.

Γιατί θα πρέπει όλες οι μαμάδες να γνωρίζουμε ότι για είναι καλά τα παιδάκια μας θα πρέπει να είμαστε εμείς καλά πρώτα.

Φιλιά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου θα σου δώσω μια συμβουλή που μου την λέει συνέχεια η μαμά μου.

Να κοιτάς και λίγο την Ρία (δηλαδή εμένα).

Βέβαια τώρα που έγινα μητέρα δεν την πολυακούω και την ξεχνάω την Ρία, βάζω όλα τα άλλα και την αφήνω τελευταία.

Θέλω να σου αφιερώσω ένα τραγουδάκι για εσένα.

Γιατί θα πρέπει όλες οι μαμάδες να γνωρίζουμε ότι για είναι καλά τα παιδάκια μας θα πρέπει να είμαστε εμείς καλά πρώτα.

Φιλιά πολλά.

Σ'ευχαριστώ πολύ ΑΝΔΡΙΑΝΑ μου!όντως πρέπει να κοιτάξω κ λίγο εμένα...ίσως έτσι βοηθήσω περισσότερι αυτούς που αγαπάω!!!

Ειλικρινά,θα ήθελα να σας γνωρίσω όλες εσάς που μου συμπαρασταθήκατε όλο αυτό το διάστημα κ καθημερινά ρωτούσατε τι κάνω κ πως είμαι! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thena κατ'αρχην σ'ευχαριστω κ μονο που ασχοληθηκες και απάντησες στο μηνυμα μου.Δεν ζητάω θεραπεια από κανέναν εδώ μεσα.Δεν είμαι τόσο αφελής!Μόνη μου είμαι και ψαχνω να βρω καποιον να μιλησω που ίσως περνάμε τα ιδια.Να μιλήσω να ξεχαστώ τις ωρες που είμαι μονη και τόσο δύσκολα περνάνε.Αν δεν είχα και εκείνον,τον γλυκο μου αντρούλη...δεν ξερω τι θα εκανα...

ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ.ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΟΨΕ ΧΩΡΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕ.ΜΙΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΓΚΑΙΡΟΣ ΟΣΟ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ.ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω κ γω μια καλημερα ..

Τι κανετε Ελενη ? Ελπιζω να ειστε καλα κ να περνατε τελεια !

Εγω ειμαι ρακος με το μικρο μου γιατι μας κανει τα απιστευτα τρελα γυμνασια μες την μαυρη νυχτα αλλα που θα παει θα το στρωσω εγω το κοτοπουλακι !

φιλια πολλα κ απο τις τρεις μου ζουζουνες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλένη μου καλημέρα,διάβασα την ιστορία σου απο την αρχή και πραγματικά ανησύχησα μη κάνεις κανένα κακό στον εαυτό σου... Μπράβο που το ξεπερνάς,να θυμάσαι πάντα δυστυχώς υπάρχουν χειρότερα πράγματα που ταλαιπωρούν τους ανθρώπους,ασχημές αρρώστιες.Εγώ αυτά σκέφτομαι και ζω τη κάθε μέρα σαν να είναι η τελευταία... και όταν είμαι μόνη μου και όταν λείπει ο άντρας μου και όταν γκρινιάζει το παιδί μου.ΑΓΑΠΗ καλή μου,απέραντη ΑΓΑΠΗ,μόνο ΑΓΑΠΗ... Είμαι σίγουρη οτι και εσύ και ο άντρας σου έχετε πόλύ ΑΓΑΠΗ να δώσετε στα παιδάκια σας.Ανοιξε την καρδούλα και άφησε να βγεί η ΑΓΑΠΗ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ?????????

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???????????????

Καλημέρα!!!!!τι κάνεις?Εγώ άλλες φορές είμαι καλά και άλλες όχι...Τουλάχιστον όμως δεν έχω εκείνη τη μαυρίλα του πρώτου καιρού κ τις άσχημες σκέψεις.Κάτι είναι κι αυτό ε?Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΧΑΣΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ.ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΟΨΕ ΧΩΡΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕ.ΜΙΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΓΚΑΙΡΟΣ ΟΣΟ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ.ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΖΗΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...

Να σου ζήσει το μωράκι σου!Τί είναι αγόρι ή κρίτσι?πόσο είναι?Εύχομαι να είναι πάντα γερό κ δυνατό!Όταν η μαμά σας το έκανε αυτό πόσο ήσασταν εσείς?πως νιώσατε?Εγω πιστεύω να το ξεπεράσω εντελώς σιγα σιγα.Όπως ξαναείπα ευτυχώς περάσανε οι μαύρες κ ασχημες σκεψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου!Τί είναι αγόρι ή κρίτσι?πόσο είναι?Εύχομαι να είναι πάντα γερό κ δυνατό!Όταν η μαμά σας το έκανε αυτό πόσο ήσασταν εσείς?πως νιώσατε?Εγω πιστεύω να το ξεπεράσω εντελώς σιγα σιγα.Όπως ξαναείπα ευτυχώς περάσανε οι μαύρες κ ασχημες σκεψεις...[/quote:2izol33r]

ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 51 ΗΜΕΡΩΝ ΣΤΗΣ 24 ΓΙΝΕΤΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ.ΚΑΙ ΣΕΝΕ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΛΑ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ 8ΓΩ Κ 6 Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΛΙΓΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ Η ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙ ΜΟΝΗ...

ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΘΑ ΔΕΙΣ...ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ.ΕΣΥ ΤΙ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EleniF,

σήμερα διάβασα το θέμα σου. Είχα μπει στο φόρουμ ψάχνοντας λύση για έναπρόβλημα που έχω με το 10μηνών παιδάκι μου και περιμένοντας απάντηση, είδα το θέμα σου.

Το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ. Είσαι μια πολύ δυνατή γυναίκα με πολλή αγάπη για τους άλλους, υπεύθυνη και με μεγάλες απαιτήσεις από τον εαυτό σου. Τόσες που κάποια στιγμή σε λύγισαν, αλλά εσύ βρήκες τη δύναμη να το παλέψεις και ΚΥΡΙΩΣ να μιλήσεις γι' αυτό.

Τα παιδιά σου είναι πολύ μικρά για να το καταλάβουν, αλλά είναι τυχερά που θα τα μεγαλώσει μια τέτοια μάνα, που ξέρει να μην κρύβεται από τα προβλήματά και να αγωνίζεται στα δύσκολα και που θα τα μάθει και αυτά να κάνουν το ίδιο.

Έχεις σκεφτεί άραγε πόσες γυναίκες που δεν τολμούν να μιλήσουν, έχουν βρει στήριγμα στο θέμα που άνοιξες; Και πόσες θα βοηθήσεις στο μέλλον με την επιλογή σου να γράψεις γι' αυτο.

Σου εύχομαι τα καλύτερα, γιατί το αξίζεις!

Και σε ευχαριστώ, γιατί το θέμα που άνοιξες δίνει ένα μάθημα σε όλους μας για όλα όσα στον καθένα από εμάς φαίνονται βουνό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal καλημέρα.Εγώ έχω ενα κοριτσάκι 3 ετών κι αλλο ένα κοριτσάκι 7,5 μηνών.Δεν θυμάμαι αν σου έχω απαντήσει κ προσωπικά...Εσύ που μένεις?

dididi καλημέρα κ σε σένα.Η αλήθεια είναι πως με ξαφνιασε λίγο η απάντηση σου...Δεν πίστευα πως θα μπορούσε κάποιος να με θαυμάζει για όλο αυτό.Ούτε θεωρώ πως είμαι δυνατή,το αντίθετο ίσως.Αν ήμουν δυνατη δεν θα εφτανα σε αυτό το σημείο.Το ότι εχω μεγαλες απαιτήσεις από τον εαυτό μου,ναι,το δέχομαι.Και φοβάμαι πως δεν βοηθάω με το θέμα μου αλλά ίσως δημιουργώ κάποιο φόβο σε κάποιες κοπέλες πως αν νιώθουν κατι παρομοιο με μενα ίσως έχουν την ίδια εξέλιξη κ δεν το θέλω αυτό!Μακάρι καμμία μανούλα να μην το αντιμετώπιζε αυτό.Μακάρι να ήμαστα όλες δυνατές να μεγαλώσουμε ευτυχισμένα παιδάκια...Μακάρι!

Να σου ζήσει κι εσένα το μωράκι σου!Υγεία ευχομαι πάνω από όλα κ γι'αυτο αλλά κ για εσάς!Εύχομαι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις να είναι ασήμαντο!Κ σ'ευχαριστω για τα καλά σου λόγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη ίσα-ίσα που δίνεις θάρρος και συμφωνώ σε όλα με την dididi,οι περισσότερες γυναίκες νιώθουμε πολλά απο αυτά που νιώθεις εσύ,κυρίως την ανασφάλεια και καλό είναι να το συζητάμε που και που.Μην αγχώνεσαι καλή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EleniF,

Δυνατοί δεν είναι οι άνθρωποι που δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα, αλλά αυτοί που αγωνίζονται να τα ξεπεράσουν.

Νομίζω ότι όλες οι νέες μανούλες τρώμε τη φρίκη μας κάποια στιγμή. Το πόσο μεγάλη θα είναι αυτή η φρίκη έχει να κάνει φαντάζομαι με τη στιγμή που θα μας βρεί και την ψυχολογία μας εκείνη τη στιγμή, με τις ορμόνες μας που έχουν τρελαθεί αλλά και με τις γενικότερες συνθήκες (βοήθεια από συγγενείς, δυνατότητα για διεξόδους, δεύτερο παιδί στο σπίτι κλπ).

Εσύ το βίωσες πολύ έντονα, αλλά επειδή είσαι δυνατή, τόλμησες να μιλήσεις για αυτό, να ζητήσεις βοήθεια και να το παλέψεις με ειλικρίνεια και με κουράγιο, πάνω από όλα όμως με αγάπη για τα παιδιά σου και τον άντρα σου. Και αυτό σε κάνει ΔΥΝΑΤΗ και ΑΞΙΕΠΑΙΝΗ. Και ΙΚΑΝΗ να ξεπεράσεις και τις λίγες δυσκολίες που μένουν ακόμα μέχρι να έρθεις εντελώς στα ίσια σου.

Και αυτό το παράδειγμα που δίνεις με τη στάση σου, βοηθάει πολύ κόσμο. Από χθες βοηθάει και μια κοπέλα, που της τύπωσα το θέμα που άνοιξες και το έδωσα στον άντρα της να της το δώσει να το διαβάσει. Επιτέλους, πρώτη φορά χθες, αφού το διάβασε, ζήτησε από τον άντρα της να πάνε να δούνε κάποιον ειδικό. Αυτή η κοπέλα, δεν σε ξέρει, αλλά τη βοήθησες πολύ. Και επειδή την αγαπώ πολύ θέλω να σε ευχαριστήσω και να σου ευχηθώ το καλό που έκανες να σου γυρίσει πολλαπλάσιο.

Να είσαι πάντα καλά εσύ και η οικογένειά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με ΟΛΑ οσα εγραψε η dididi.!!!!!syntoma θα πιστεψεις κ εσυ το ιδιο για σενα,οταν βγεις τελειως απτο λακκο.στο λεω γιατι εχω πεσει στο λακκο,αλλα για αλλους λογους,απολυτως βλακωδεις τωρα πια αναρωτιεμαι τι ηταν αυτο που με αγχωνε τοσο!!

σουστειλα κ πμ,τοδες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal καλημέρα.Εγώ έχω ενα κοριτσάκι 3 ετών κι αλλο ένα κοριτσάκι 7,5 μηνών.Δεν θυμάμαι αν σου έχω απαντήσει κ προσωπικά...Εσύ που μένεις?

dididi καλημέρα κ σε σένα.Η αλήθεια είναι πως με ξαφνιασε λίγο η απάντηση σου...Δεν πίστευα πως θα μπορούσε κάποιος να με θαυμάζει για όλο αυτό.Ούτε θεωρώ πως είμαι δυνατή,το αντίθετο ίσως.Αν ήμουν δυνατη δεν θα εφτανα σε αυτό το σημείο.Το ότι εχω μεγαλες απαιτήσεις από τον εαυτό μου,ναι,το δέχομαι.Και φοβάμαι πως δεν βοηθάω με το θέμα μου αλλά ίσως δημιουργώ κάποιο φόβο σε κάποιες κοπέλες πως αν νιώθουν κατι παρομοιο με μενα ίσως έχουν την ίδια εξέλιξη κ δεν το θέλω αυτό!Μακάρι καμμία μανούλα να μην το αντιμετώπιζε αυτό.Μακάρι να ήμαστα όλες δυνατές να μεγαλώσουμε ευτυχισμένα παιδάκια...Μακάρι!

Να σου ζήσει κι εσένα το μωράκι σου!Υγεία ευχομαι πάνω από όλα κ γι'αυτο αλλά κ για εσάς!Εύχομαι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις να είναι ασήμαντο!Κ σ'ευχαριστω για τα καλά σου λόγια!

ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΒΑΡΗ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΦΙΛΕΣ :P:P ΕΣΥ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ??ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΟ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΧΤΕΣ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΣΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΨΟΦΗΣΕ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΕΙΧΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΕ Κ ΗΘΕΛΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΤΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι τι κανεις?????

πως πανε τα πραγματα???

ελπιζω να εισαι παντα καλα κοπελα μου!!!!

φιλακια πολλα

καλά είμαι!Δόξα το Θεό!!!Δυσκολεύομαι κάποιες φορές αλλά περνάει ευτυχώς!Είμαι αισιόδοξη ότι σύντομα όλα θα φτιάξουν!το παιδάκι σου τι κάνει?Σ'ευχαριστώ που με σκέφτεσαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω δεν βλέπω κάτι αλλά δεν βοηθάει και η φωτο που είναι ασπρόμαυρη αν μπορείς ανέβασε άλλη φωτο με χρωμα εγω από αυτήν την εταιρία δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη γιατί αν δεν είσαι σε καθυστέρηση δεν δείχνουν καλά βγάζουν γραμμή εξατμίσεις  εύχομαι πραγματικά να είναι όντως θετικό 🙏
    • Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω αύριο ή Τρίτη την περίοδο μου. Είναι το τρίτο βράδυ που ξυπνάω για τουαλέτα και είπα να κάνω ένα τεστ clearblue που δείχνει 6 μέρες νωρίτερα. Και βγήκε σαν αχνος σταυρός στα 3 λεπτά ενώ είναι το τεστ με τις δυο γραμμές. Να πω την αλήθεια δεν το πολύ εμπιστεύομαι. Έβγαλα και φώτο αλλά εννοείται πως δεν φαίνεται όπως από κοντά. Τι μπέρδεμα μαυτα τα τεστ 😒. Εσείς βλέπετε κάτι η κάνουν πουλιά τα μάτια μου?
    • Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε
    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...