Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ 4!!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια τι κανεε?Δυστυχως δεν εχω διαβασει ολα τα νεα σας αλλα ελπιζω πως ολες οι μανουλες και τα παιδακια σας να τα πηγαινετε πολυ καλα.Δυστυχως θα πρεπει να φυγω απο την παρεα σας μιας και δεν ειμαι γκαστρουλα πλεον.Δεν μπορουσα να γραψω νωριτερα...δεν μου ηταν ευκολο.Εχασα το μωρακι μου.Ακομα δεν το εχω συνειδοτοποιησει ...για να ειμαι ειληκρινης.Τελοσπαντων δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες σε μια τοσο χαρμοσυνη σελιδα....Ευχομαι ολοψυχα σε ολες σας ξεχωριστα να εχετε μια υπεροχη εγκυμοσυνη. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλεξανδρα μου να παιρνεις δυναμη απο τις κορουλες σου και να συνεχιζεις!!!Ευχομαι να εισαι καλα και συντομα να ξαναφουσκωσει η κοιλιτσα σου!!!!!! ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ!!!Ειρηνη μου κι εγω εχω φρεσκια σαλτσα ολο το χρονο.....την φτιαχνει η μανουλα μου..... βρε τι πρωτοτυπο!!!!!!!!! :P:P:P

Τελικα ειμαι πολυ καλομαθημενη..... :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα κανουν η μαμα μου και η πεθερα μου σαλτσες σε βαζα και τη βραζουν.

Αλλα κι αυτο με τα σακουλακια ειναι καλη μαγκια...

Μαλλον θα το κανω κι εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρα μου λυπαμαι,σου ευχομαι οτι καλητερο για την επομενη φορα :kiss:

κοριτσια αυτο με τις ντοματες το κανω και γω!!!και οχι μονο,ανιθο μαιντανο κρεμμυδακι ολα στην καταψυξη ετοιμα ψιλοκομενα!!!

δεσποινακι καλημερουδια :laugh: :kiss::kiss:

ματα,breeze :kiss::kiss:

ελενακι επεστρεψες σπιτακι!!!!να ξεκουραστεις τωρα!!!

κοριτσια ξερετε τι ειναι η εξεταση αιματος αβ πρωτεινη??σημερα περιμενω αποτελεσματα αλλα δεν ξερω για τι ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra mammy έγραψε:

Καλημερα κοριτσια τι κανεε?Δυστυχως δεν εχω διαβασει ολα τα νεα σας αλλα ελπιζω πως ολες οι μανουλες και τα παιδακια σας να τα πηγαινετε πολυ καλα.Δυστυχως θα πρεπει να φυγω απο την παρεα σας μιας και δεν ειμαι γκαστρουλα πλεον.Δεν μπορουσα να γραψω νωριτερα...δεν μου ηταν ευκολο.Εχασα το μωρακι μου.Ακομα δεν το εχω συνειδοτοποιησει ...για να ειμαι ειληκρινης.Τελοσπαντων δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες σε μια τοσο χαρμοσυνη σελιδα....Ευχομαι ολοψυχα σε ολες σας ξεχωριστα να εχετε μια υπεροχη εγκυμοσυνη. :kiss:

Τώρα ειδα το μήνυμά σου ... :blush::blush::blush:

Σου στέλνω μια τεράστεια αγκαλιά!!!

Ρίξε όλο σου το βάρος στα παιδάκια σου.

Αυτά θα σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα. τι κανετε? εγω ελειπα για 2 μηνες σχεδον. πηρα την κορη μου και πηγαμε στη μαμα στη χαλκιδικη. οπως καταλαβαινετε εκει δεν ειχα internet. διαβασα σχεδον ολα τα νεα σας και αν δεν εχετε αντιρηση λεω να ξαναμπω στην παρεα σας. με την εγκυμοσυνη μου ολα καλα και επειδη εγινε πολυ γαλαζια η λιστα μας προσθεστε και μια ακομα μπεμπουλα σε εμενα για τις 4-2-11 :)

Αυτα για την ωρα. Φιλακια πολλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα σε ολες!τι μου κανετε?εγω καλουτσικα ειμαι.δεσποινα και εγω εχω προβλημα με τον υπνο.ενω νυσταζω δεν μπορω να κοιμηθω το αργοτερο που εχω μεινει ξυπνια βεβαια ειναι 3,30 το βραδυ!ειρηνακι να σου ζησει ο μπεμπης καταρχας!ο γιατρος γιατι σου ειπε οτι μπορεις να βαλεις 9 κιλα συνολικα?εγω παντως γνωριζω απο τον γυναικολογο και απο τον διαιτολογο που πηγαινει ο αντρας μου οτι μεχρι 12 κιλα μππορει να βαλει μια γυναικα που ειχε φυσιολογικο βαρος πριν την εγκυμοσυνη :S κοριτσια παντως και εγω ηδη απο την προηγουμενη εβδομαδα νιωθω το μπεμπε να κλωτσαει!μαλιστα την προηγουμενη εβδομαδα το καταλαβε και ο αντρας μου και επαθε πλακα!!!!!! :woohoo: ερωτηση στις νοικοκυρες:αυτο με την ντοματα το εχω ξανακουσει μονο την αλεθετε και την βαζετε στην καταψυξη ή χρειαζεται και κατι αλλο?εγω μεχρι και περισυ εφτιαχνα σε βαζακια σαλτσα αλλα φετος που κουραγιο...ειμαι κατα της βιομηχανοποιημενης σαλτσας!ελεγα φετος να δοκιμασω και αυτην την τεχνικη.και κατι ακομη ποσο αντεχει η ντοματα στην κατψυξη?κοριτσια αυτην την εποχη εγω παιρνω και φασολακια και πιπεριες για γεμιστα και τα βαζω στην καταψυξη για να χω τον χειμωνα νοστιμα λαχανικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου καλως ηρθες ξανα στην παρεα μας!!!αντε μια ακομα μπεμπουλα!!!

georgiasamar τελεια αισθηση η κλωτσια του μπεμπε ε??εγω την ντοματα απλα την τριβω και την βαζω!!

ειρηνακη καλεεεεε τι πιπι ειναι αυτο :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κουκλίτσες!!!

Αλεξάνδρα μου λυπάμαι πολύ για το μπεμπάκι που έχασες.. :(:( Ελπίζω τα κοριτσάκια σου να σε βοηθήσουν να ξεχαστεί γρήγορα και να έρθει ένα άλλο μπεμπέ όταν είσαι έτοιμη και το θελήσεις! :kiss::kiss:

Ειρηνούλα τι κάνει ο κρητίκαρος που ετοιμάζεις?? :laugh: :laugh: Έχω κι εγώ τον ίδιο υπέρηχο ακριβώς! Χωρίς το βελάκι.. :laugh: :laugh: Εμάς μας τράβηξε άλλη μια φωτό που έχει εστιάσει στο όργανο.. καταλαβαίνεις ;);) και έχει κάνει μεγένθυση και φαίνεται λες και έχει βγάλει φωτογραφία του άντρα μου :ohmy::ohmy: Πολύ γέλιο :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις κοιλίτσες!!!

Τι κάνετε κοριτσάκια μου? Ελειπα τόσο καιρό στο χωριό δεν είχα internet και δεν χόρταινα να διαβάζω νέα σας!!!

Λοιπόν τα δικά μου... Καταρχήν επειδή δεν θυμάμαι αν σας έχω ενημερώσει τα 3διμάκια μου έγιναν δυστυχώς διδυμάκια. Η αυχενική ήταν λίγο άσχημη για το 3ο εμβρυάκι οπότε προχωρήσαμε σε μείωση ευτυχώς χωρίς καμμιά επιπλοκή. Οι εμετοί μου ευτυχώς έχουν 15 μέρες που σταμάτησαν αφού μου αφαίρεσαν 8 κιλάκια. Κοίτα που στο τέλος θα γεννήσω και θα είμαι πιο αδύνατη. Χθες πήγα στο γιατρό έχω πάρει μόνο ένα κιλάκι από τα χαμένα. Τα παιδάκια μου χαίρουν άκρας υγείας και κατά πάσα πιθανότητα είναι ΑΓΟΡΑΚΙΑ!! Το ένα το έχουμε σίγουρο το άλλο με μια μικρή επιφύλαξη... Οπως είπε και ο doctor και τα 2 είναι μάλλον για το καφενείο...

10/09 θα κάνουμε μία πρώιμη β-επιπέδου (λόγω της μείωσης) οπότε θα δούμε σίγουρα. Κατά τ΄άλλα τις τελευταίες ημέρες νοίωθω μια μικρή ατονία και μια μόνιμη κούραση ελπίζω να συνέλθω!! Αυτά τα λίγα λοιπόν και από εμένα φιλάκια σε όλες τις κοιλούμπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

ELENALDA,λυπάμαι για το τρίτο νινάκι σου...Ευτυχώς τα άλλα δύο είναι καλά!!

alexandra mammy,λυπάμαι και για σένα...Κάνε κουράγιο!!Ευτυχώς έχεις τα παιδάκια σου να σε παρηγορούν!

IreneValadia και geozouli,προικισμένα τα αντράκια σας ε??

Κορίτσια,πήγα να ζυγιστώ σήμερα στο φαρμακείο και τι ανακάλυψα????Ούτε γραμμάριο!!!Ξέρω,θα με μισήσετε τώρα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELENALDA κριμα για το νινακι σου αλλα σημασια εχει οτι τα αλλα δυο ειναι καλα και η μαμα φυσικα .

ΧΡΥΣΑ καλως ορισες στην παρεα μας αντε να ερχονται μπολικες νυφες μην μαλωνουν οι γιοι μας :woohoo:

και εγω απλα την τριβω την τοματα και την βαζω σε σακουλακια και κατευθειαν στην καταψυξη αντεχει ολο το χειμωνα .

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΖΗΛΕΨΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΠΙ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ :laugh: :laugh: (απο τωρα αρχισαμε τα ΜΟΥ λεει ο αντρας μου ?) :woohoo: :woohoo:

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΡΕΒΒΕΚΑΚΙ ΜΑΡΙΕΛΕΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!

Τι κανετε??

Καλε απο χτες δεν μπηκα και γραψατε τοσες σελιδες!!! :woohoo:

Τρεχω με τιε ετοιμασιες για το ταξιδι.Σημερα πηγαμε για ψωνια.Ρουχαλακια για ολη την οικογενεια.Ρε κοριτσια αν βλεπατε την μικρη μου πως κανει στα μαγαζια θα λυνοσασταν στο γελιο! :laugh:

Μια σταλιτσα και παει στα σταντ με τα ρουχα τα βλεπει ενα ενα και οταν της αρεσει ενα λεει δυνατα ΟΥΆΟΥ!!! και το δοκιμαζει πανω της κιολας! :laugh: :laugh: Ειναι φοβερη.Βεβεια ψωνια δεν μπορεις να κανεις μαζι της..Σε μια ωρα μεσα ψωνισαμε και οι 3 μας! Ηταν τα πιο αγχωτικα ψωνια που εκανα ποτε.

Αλεξανδρα μου λειπαμε για το μωρακι...ευχομαι να ερθει το επομενο συντομα.

Ελεναλντα μου κριμα για το 2 μωρακι.Σημασια εχει οτι ειναι τα αλλα 2 γερα.Και εσυ φυσικα.Ξεκουρασου και ολα θα περασουν.

Ειρηνακι αγορακιιιιι!!!! :woohoo: Και τι αγορακι κιολας!!

Καλως ηρθες στο κλαμπ!!! Και εγω δεν εχω ιδεα απο αγορια αλλα ολα μαθαινοντε με τον καιρο.Ασε που θα σου βγουνε ολα τοσο φυσικα σαν να ειχες αλλα 5 αγορια! Τελεια και η φωτο στο αβαταρ!!! 9 κιλα ομως ειναι πολυ λιγα αν ειχες φυσιολογικα κιλα πριν την εγκυμοσυνη.Πολυ αυστηρο τον βρισκω τον γιατρο σου..Η μπαλιτσα που νιωθεις ειναι το αγορακι σου.Κανενα κεφαλακι η κωλαρικος! :)

Ελενη τι καλα που γυρισατε σπιτακι.Προσπαθησε να ξεκουραστεις οσο μπορεις.

Αννουλα καλα εσυ δεν τρως τιποτα καλε?? :lol: πρεπει να τρως απο εδω και περα ομως λιγο παραπανω...

Χρυσα καλως ηρθες ξανα! και βεβαια σε θελουμε.

Δεσποινακι καλα κανεις και κοιμασαι μεχρι τοσο αργα! Μακαρι να μπορουσα να το κανω και εγω.

Ειμαι ενα ρακος σημερα.Σιδερωσα 2 ωρες το απογευμα και τωρα ποναει η κοιλιτσα..Και το κουλο ειναι πως ηταν και η πεθερα εδω και δεν προθυμοποιηθηκε καθολου να με βοηθησει! :angry: Οχι οτι θα την αφηνα αλλα κανε κινηση ρε γμτ...Τεσπα...Σας επριξα με τα δικα μου...

Τα φιλια μου σε ολη τη παρεα! δεν θυμαμαι αλλα να σχολιασω με τοσα που διαβασα.Αυριο παλι!

Καλο ξημερωμα να εχουμε!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναλδα καιρο εχουμε να σε διαβασουμε!!!!αντε να σιγουρεψεις και συ τους αντρες σου να εχουμε να διαλεγουμε,κριμα το 3ο εμβρυακη αλλα δοξα το θεο ολα καλα :kiss:

αννουλα δεν θα σε μισησουμε αλλα σημβουλεψουμε,πρεπει να τρως γλυκια μου χρειαζεσε κιλακια για το νινακι σου :kiss: αυτο μου λεει και η γιατρος μου,οτι απο δω και περα εχει αντικτυπο στο νινακι οποτε μααααμμμ,βεβαια χαλαρα!!!

breezeraki ζωουλα λενακι :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρώω βρε κοριτσάκια!!!Από όλα!!!Απλά τρώω πάρα πολλά μικρά γεύματα και ίσως επειδή εδώ και δυο εβδομάδες έχει τελειώσει ο εφιάλτης με την δυσκοιλιότητα και πάω κάθε μέρα τουαλέτα και καμιά φορά και δυο φορές!!!Μεγάλη ανακούφιση μετά από 3 μήνες!! :woohoo: Μπορεί να πήρα κανένα γραμμάριο αλλά να μην το έδειξε η ζυγαριά του φαρμακείου... :dry: Να δούμε τι θα μου πει και ο γιατρός την άλλη εβδομάδα..

Λενάκι,χαρά στο κουράγιο σου βρε συ!!Εγώ πολλές φορές δεν έχω κουράγιο να μαζέψω το τραπέζι μετά το φαγητό....

Καλό βράδυ σε όλες!!Μάκια!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια να εχουμε ολες μια ομορφη παρασκευη :) οριστε λοιπον και η κοιλιτσα μου!φιλια πολλα απο εμενα και το μπεμπε σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια ομορφα!! :kiss:

georgiasamar τι κοιλιτσα στρογγυλη ομορφουλα ειναι αυτη!!!!!φτου του φτου!!!!αχ δεν σε πιεζει το κολαν που φορας?εγω δεν αντεχω τιποτα να με αγγιζει εκει χαμηλα ουτε το εσωρουχο!!

θα βαλω και δικια μου μετα αντε βαλτε και οι υπολοιπες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα,,,

ειπα που κ που θα μπαινω :P:P

τι κανουν τα μωρακια σας..

εμεις πηγαμε δευτερα στο γιατρο..ειμαι συν 2 κιλα

κ το μωρο μου ειναι 12 εκατ :woohoo: :woohoo:

γεωργια πολυ ομοεφη κοιλιτσα...φανηκες ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...