Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου θα σας διηγηθώ με όσο κουράγιο έχω τι έζησα εχθές..Στις 2.30 η ώρα το πρωί ήμουν ξαπλωμένη αλλά δεν κοιμόμουν ο συζηγος κοιμόταν..Όλη την μέρα ένιωθα πόνους περιόδου αλλά με είχε προηδοποιήσει ο γιατρός ότι αυτό θα συμβαίνει στη διάρκεια της εγκυμοσύνης λόγω συσπάσεων της μήτρας..Την ώρα εκείνη λοιπόν νιώθω κάτω πολύ υγρή ήμουν με το εσώρουχο και ενα κοντό νυχτικάκι..Μπα λέω ιδέα μου θα είναι,μετά πο λίγο πέρνω την απόφαση και σηκώνομαι..Στα μπούτια μου άρχισε να τρέχει αίμα και εγώ να κάθομαι και να το κοιτάω σοκαρισμένη,αρχίζω να κλαίω και να φωνάζω και ξυπνάω τον άντρα μου ο οποίος τα είχε χάσει αλλά ήταν πιο ψύχραιμος από εμένα, πάω στο μπάνιο πλένομαι φοράω μια σερβιέτα και πάμε στο νοσοκομείο, ο άντρας μου μου λέει "αγάπη μου πρέπει να είσαι δυνατή σταμάτα να κλαίς δεν φταίς εσύ,ότι και να γίνει θα το δέχτούμε θα κάνουμε άλλο αν το χάσουμε αυτό εσύ να είσαι καλά"..Εγώ του έλεγα ότι αυτό το μωρό θέλω δεν θέλω άλλο και δεν σταμάτησα να κλαίω..Φτάσαμε στο νοσοκομέιο και εκέι ένας εφημερέυων ειδεικέυομενος με εξετάζει μου κάνει κολπικό και με διαβεβαιώνει ότι είναι όλα καλά"Του λέω σίγουρα γιατρε".Μου λεέι ''ναι αν δεν με πιστεύεις δες και μόνη σου τι ζωηρό είναι το μωράκι σου'' κουνούσε τα χεράκια του τα ποδαράκια ο άνρας μου είχε συγκινηθει και εγω ευχαριστουσα το θεο που είναι καλα,ακούσαμε και την καρδούλα του είχε 156 παλμους..Αφού ηρέμησα λοιπον,μου είπε ο γιατρός ''δεν πρόκειται για αποκόλληση απλά μεγαλώνει η μήτρα και ενοχλέι τον ομφάλιο λώρο και εχει σπάσει κάποιο αγγείο συμβαίνει πολύ συχνά και απο εδω και πέρα δεν έχεις να φοβάσαι για τίποτα αφού είναι όλα καλά είναι πολύ σπάνιο να έχουμε αποβολές στην 10 εβδομάδα ότι και αν γίνει μπορούμε να το πολεμήσουμε''..Μου είπε να πάρω ουλτροτζεσταν και μαγνησιο και να ειμαι ξάπλα 2-3 μέρες..Το πρώι πήγα και στο δίκο μου γιατρό όπου και μου είπε τα ίδια ακριβώς πράγματα!!!Δεν μπορώ ακόμα να το ξεχάσω..Να μην τύχει σε καμία αυτό το πράγμα αλλά και να τύχει να είναι πιο ψυχραιμη από εμένα.. :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nena1988 έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια μου θα σας διηγηθώ με όσο κουράγιο έχω τι έζησα εχθές..Στις 2.30 η ώρα το πρωί ήμουν ξαπλωμένη αλλά δεν κοιμόμουν ο συζηγος κοιμόταν..Όλη την μέρα ένιωθα πόνους περιόδου αλλά με είχε προηδοποιήσει ο γιατρός ότι αυτό θα συμβαίνει στη διάρκεια της εγκυμοσύνης λόγω συσπάσεων της μήτρας..Την ώρα εκείνη λοιπόν νιώθω κάτω πολύ υγρή ήμουν με το εσώρουχο και ενα κοντό νυχτικάκι..Μπα λέω ιδέα μου θα είναι,μετά πο λίγο πέρνω την απόφαση και σηκώνομαι..Στα μπούτια μου άρχισε να τρέχει αίμα και εγώ να κάθομαι και να το κοιτάω σοκαρισμένη,αρχίζω να κλαίω και να φωνάζω και ξυπνάω τον άντρα μου ο οποίος τα είχε χάσει αλλά ήταν πιο ψύχραιμος από εμένα, πάω στο μπάνιο πλένομαι φοράω μια σερβιέτα και πάμε στο νοσοκομείο, ο άντρας μου μου λέει "αγάπη μου πρέπει να είσαι δυνατή σταμάτα να κλαίς δεν φταίς εσύ,ότι και να γίνει θα το δέχτούμε θα κάνουμε άλλο αν το χάσουμε αυτό εσύ να είσαι καλά"..Εγώ του έλεγα ότι αυτό το μωρό θέλω δεν θέλω άλλο και δεν σταμάτησα να κλαίω..Φτάσαμε στο νοσοκομέιο και εκέι ένας εφημερέυων ειδεικέυομενος με εξετάζει μου κάνει κολπικό και με διαβεβαιώνει ότι είναι όλα καλά"Του λέω σίγουρα γιατρε".Μου λεέι ''ναι αν δεν με πιστεύεις δες και μόνη σου τι ζωηρό είναι το μωράκι σου'' κουνούσε τα χεράκια του τα ποδαράκια ο άνρας μου είχε συγκινηθει και εγω ευχαριστουσα το θεο που είναι καλα,ακούσαμε και την καρδούλα του είχε 156 παλμους..Αφού ηρέμησα λοιπον,μου είπε ο γιατρός ''δεν πρόκειται για αποκόλληση απλά μεγαλώνει η μήτρα και ενοχλέι τον ομφάλιο λώρο και εχει σπάσει κάποιο αγγείο συμβαίνει πολύ συχνά και απο εδω και πέρα δεν έχεις να φοβάσαι για τίποτα αφού είναι όλα καλά είναι πολύ σπάνιο να έχουμε αποβολές στην 10 εβδομάδα ότι και αν γίνει μπορούμε να το πολεμήσουμε''..Μου είπε να πάρω ουλτροτζεσταν και μαγνησιο και να ειμαι ξάπλα 2-3 μέρες..Το πρώι πήγα και στο δίκο μου γιατρό όπου και μου είπε τα ίδια ακριβώς πράγματα!!!Δεν μπορώ ακόμα να το ξεχάσω..Να μην τύχει σε καμία αυτό το πράγμα αλλά και να τύχει να είναι πιο ψυχραιμη από εμένα.. :blush::blush:

Κούκλα μου πολύ με άγγιξε αυτό που έγραψες γιατί εμένα η αδελφή μου στον 3 μηνά της απέβαλε και τα είδα όλα στο σπίτι τι να σου λέω τώρα :(

Eυτυχώς που είναι όλα καλά με σένα μπράβο σου ελπίζω από δω και πέρα να σου πάνε όλα τελεία και να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη… και εγώ έχω καθυστέρηση αλλά με πόνους περιόδου 2 μέρες μονό μακάρι να είμαι αλλά με πόνους περιόδου αποκλείετε

Σου εύχομαι ότι το καλύτερο :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΑΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ...ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝ!

dreamgirl Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΓΥΟΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΧΑ ΕΠΙ 10 ΜΕΡΕΣ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΦΤΙΧΝΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι απο δω κ στο εξης να σου πανε ολα καλα...να προσεχεις τον εαυτο σου κ να εισαι ηρεμη..να μην αγχωνεσαι για τπτ...να σκεφτεσαι πανω απο ολα το μωρακι σου γτ αυτο νιωθει την ανησυχια σου κ αναστατωνεται....

να μην κουραζεσαι...να ακους τον γιατρο σου κ να δεις οτι δε θα ξανασυμβει τπτ τετοιο.....

με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου κ να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου..ειναι απλα η πιο μαγικη στιγμη στη ζωη μας!!!!!

dreamgirl ευχομαι κ σε εσενα να εισαι εγκυουλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΑΑΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΑΣΧΗΜΗ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ...ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝ!

dreamgirl Κ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΓΥΟΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΧΑ ΕΠΙ 10 ΜΕΡΕΣ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΦΤΙΧΝΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!

Καλά που μου το είπες αυτό δηλαδή να έχω ελπίδες ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eixa kai eg;ω μια παρόμοια εμπειρία κ έπαιρνα ουτροτζεσταν 6-8 την ημερα κ ημουν κοντα 3 μήνες στο κρεββάτι ... (αποκολληση ηταν)

Ολα καλα να σου πάνε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

ευχομαι απο δω κ στο εξης να σου πανε ολα καλα...να προσεχεις τον εαυτο σου κ να εισαι ηρεμη..να μην αγχωνεσαι για τπτ...να σκεφτεσαι πανω απο ολα το μωρακι σου γτ αυτο νιωθει την ανησυχια σου κ αναστατωνεται....

να μην κουραζεσαι...να ακους τον γιατρο σου κ να δεις οτι δε θα ξανασυμβει τπτ τετοιο.....

με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου κ να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου..ειναι απλα η πιο μαγικη στιγμη στη ζωη μας!!!!!

dreamgirl ευχομαι κ σε εσενα να εισαι εγκυουλα!!!!!!!!

thank you !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl κ εγω ειχα συμπτωματα περιοδου κ τελικα δεν ηρθε ποτε!!!!!!

αν εχεις καθυστερηση παιρνεις ενα τεστακι κ ολα καλα!!!!!!!!!

χαλαρααα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso έγραψε:

dreamgirl κ εγω ειχα συμπτωματα περιοδου κ τελικα δεν ηρθε ποτε!!!!!!

αν εχεις καθυστερηση παιρνεις ενα τεστακι κ ολα καλα!!!!!!!!!

χαλαρααα........

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά θα περιμένω ακόμα είναι νωρίς 2 μέρες μονό :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για τα λογια σας..ελπιζω ολες να ειμαστε καλα και εχουμε πολυ καλη κυηση και τελειομηνη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ dreamgirl αλλα ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΑΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΡΕ ΤΕΣΤ!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΚΑΝΑ ΚΡΥΟΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΑΛΑΣΣΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΡΕΑΖΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΑΣ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω!! Και εγώ στην 10 εβδομάδα έπαθα κάτι αντίστοιχο. Είχαμε πάει 2ημερο λόγω Πρωτομαγιάς σε φιλικό ζευγάρι σε πολύ κοντινή απόσταση απο το σπίτι μας (40 λεπτά) Φτάνουμε το βράδυ και πάμε για ύπνο. Στις 5 το πρωι ξυπνάω για να πάω τουαλέτα και όταν σκουπίζομαι βλέπω όλο το χαρτί γεμάτο αίματα. Όχι λίγο - πολύ, πάρα πολύ αίμα!! Έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου, γιατί ήμουν σίγουρη ότι η αποκόλληση ήταν αρκετά μεγάλη (σε αυτό είχα δίκιο) και ότι μάλλον είχα χάσει το μωρό (σε αυτό όχι). Πήρα τον γιατρό μου στις 5:30 το πρωί και φύγαμε όλοι κατευθείαν για ΙΑΣΩ. Έκατσα συνολικά 1,5 μήνα στο σπίτι (15 μέρες στο κρεβάτι) και τώρα είμαστε μια χαρά. Αυτά δυστυχώς συμβαίνουν πάρα πολύ συχνά - να είμαστε καλά και με το καλό να έρθουν τα αγγελούδια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι όντως μια άσχημη εμπειρία που δυστυχώς πολλές έγκυες την περνάνε!!Και έγω στην 9η βδομάδα είχα μια αιμορραγία και χρειάστηκε να ξαπλώσω για 2βδομάδες στο κρεβάτι.Αλλά τέλος καλό όλα καλά!Είναι πολύ δύσκολο να είσαι ψυχραιμη όταν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατί αμέσως πάει ο νους σου στο κακό!Ο γιατρός μου όταν τον πήρα τηλ και του είπα οτι έχω αίμα με ρώτησε αν πονάω και οτι αν το αίμα δεν συνοδεύεται απο πόνο δεν είναι κάτι σοβαρό!Και ευτυχώς δεν ήταν!Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!!Χωρίς άλλα απρόοπτα και άγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι πολυ που τελικα ολα πηγαν καλα :cheer: Σου ευχομαι να ηταν η τελευταια λαχταρα που πηρες κ με το καλο να κρατησεις το μπεμπακι σου αγκαλια,γερο και δυνατο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nene προσπάθησε να ηρεμήσεις και όλα θα πάνε καλά.Εγώ δυστυχώς στην 9η εβδομάδα το είχα χασει το μωρακι.Κι εμένα βράδυ μου ήρθε το αίμα και μάλιστα μαζί με κομμάτια και πονο οπότε ήμουν σίγουρη ότι δεν υπήρχε ελπίδα.όντως αυτό για το αιμα με τον πόνο συγχρόνως ισχύει,δεν είναι καλό.Παρόλα αυτά ίσως κακώς σου λέμε τα δικά μας εφόσον είναι όλα καλά!κάλή εγκυμοσύνη και απολαυσέ την!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nene mou kalispera agapi mou...

Prwton min anxwnesai...

Egw evlepa aima sxedwn kathe mina me to prwto mou mwraki...

Kai tora sto 3 vlepw ligo kai eipe o giatros den einai tpt anysixitiko...

Sou eyxwme ola ta kalitera kali mou...

Eyxome se ola ta koritsia oti kalitero ap ta vathi tis kardias mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα κοπέλα μου!

ακριβως το ίδιο παθαμε! εσυ σημερα το πρωι- εγω χθες!!!

απιστευτο ε?

ολα καλά κοπέλα μου,αν και γω το ιδιο σκεφτηκα αμεσως- αποβολή.

Ωστόσο, αν δεις είμαστε ακριβως στην ίδια βδομαδα- και στις μερες-

ο γιατρος μου ειπε τα ιδια που ειπαν και σε σενα-

επισης μου είπε ότι στην αλλάγη του μήνα, στις περισσοτερες έγκυες υπάρχει λιγο αιματάκι, σε αλλες λιγοτερο- σε άλλες περισσοτερο-

δεν ξερω αν περνεις ήδη φαρμακα(εγω παιρνω αντιπηκτικά- και αυτο αραιωνει το αιμα πολυ- εκει που θα ματωνα 1 ματωνω 10)

και γω ηρεμησα που ειδα το σπορι να κουναει χερια ποδια!!

εμενα μου ειπε να μην τρομαξω αν το ξαναπάθω.

Αντε, περαστικά μας:)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se katalavainw koritsaki..egw sti 10 evdomada exasa to aggeloudaki mou..prin 7 mines.pragmatika einai frikti empeiria..egw eixa kati stagones aima stin arxi k pira to giatro k mou eipe oti einai fusiologiko k otan tou eipa na paw na me dei mou eipe "de xreiazetai asto simera k aurio vlepoume!"tin idia mera meta apo 4 wres oi stagones ksafnika eginan plummira k fusika den to prolava... Sou euxomai olopsuxa na exeis mia teleomini egkumosuni k to mwraki sou na to kratiseis gero stin agkalia sou!ola t'alla oso k an taraxtikes,tromakses prospa8ise na ta valeis sto pisw meros tou mualou sou san ena kako oneiro pou perase k apla apolause tin egkumosuni sou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nena mou mhn anxwvese to eixa pathei ki egw otan eimoun stis 16 vdomades den prokeite na xexasw pote ayti thn nyxta htan to megalo sannato stis 2 to vradi kaname trapezi gia thn anastash me olous toys siggeneis sto spiti paw sto mpanio kai ti na dw....mou kopikan ta podia...phrame ton giatro kai xekinhsa ta outrogestan kateythian kai akinisia sto krevati gia 4 meres thn epomenh mera oloi epsinan exw ki egw thn evgala sto krevati...xalali omws eftase o kairos moy kai thn deytera mpenw mesa programmatismena gia na ferw ston kosmo tin gorgonitsa mou...ola tha pane kala :cheer::cheer::cheer::cheer: ypomonh thelei mono...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo na exeis mia uperoxi genna k to koritsaki sou na einai panta ugiestato!!!

koritsakia mou emeis oi upoloipes makari na ta kataferoume ksana suntoma pou perasame nai men asximes empeiries alla den eixe kali kataliksi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια μου... Βρέθηκα με το μπαμπά της μπουμπούς εχθές και μιλήσαμε! Δε θέλει ούτε να τη δει. Δεν αξίζει να ξανά ασχοληθώ καθόλου. Θα το αντιμετωπίσει όταν πάει η μικρή να του ζητήσει τα "ρέστα".  Ευτυχώς σήμερα, ξανά πήρα maalox, γιατί είχα έντονη καούρα πριν πέσω για ύπνο, και κοιμήθηκα 5,5 ώρες σερί κορίτσια μου! Τελευταία μέρα σήμερα εδώ! Φτιάχνω βαλίτσα κι αύριο μεσημέρι... ξεκινάει η πιο γλυκιά αναμονή και προσμονή! Ευτυχώς έχω λίγα πράγματα να κάνω και στην Αθήνα ακόμα, οπότε θα περάσουν γρήγορα οι τελευταιές εβδομάδες.  Εχθές με πήραν και απο το μαιευτήριο και κανόνισα και το μάθημα τοκετού!!! Κοντεύουμε κορίτσια μου κι ακόμα δεν το πιστεύω πως πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός! Τελευταίο μπάνιο... εδώ!!!
    • Πραγματικά δε νομίζω πως αξίζει στην μπουμπού μου να έχει έναν τέτοιο πατέρα. Δεν αξίζει καν να ασχοληθώ μαζί του. 
    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...