Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ


emiliastat

Recommended Posts

thena έγραψε:

telika kopelia opia apofasi paris opos k na soy ta feri h zoh osos keros k an perasi perna na mas pis ta nea soy emis edo giro tha imaste ;)

Μα εννοείται!Ελπίζω να έχω νέα σύντομα! Ευχαριστώ πολύ όλες σας που με ακούσατε και με βοηθήσατε να βάλω τον προβληματισμό μου σε μια σειρά!

Θα τα ξαναπούμε!

Φιλιάααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AIMILIA,MONO KAI MONO POY NIW8EIS TOSO ETOIMH KAI 8ETIKH GIA NA APOKTHSEIS ENA PAIDAKI MH TO STEREIS STON EYATO SOY.APO OTI DIABASA EISIA MIA GYNAIKA POY PRAGMATIKA SE ENA PAIDI 8A DWSEIS OTI XREIAZETAI ,AGAPH ,ZESTASIA,TON IDIO SOY TO EINAI.EAN DE BREIS KAPOION OPOY 8A GINEI O MPAMPAS TOY PAIDIOY SOY,NA PAS SE TRAPEZA SPERMATOS.MH SKEFTESAI TO TI 8A PEI O KOSMOS,H OIKOGENEIA SOY,KANE AYTO POY SOY LEEI H KARDIA SOY KAI EIMAI SIGOYRH OTI OLA 8A PANE KALA. ;) OSO GIA TH ADELFH SOY ,DE TO KANEI EPEIDH DEN EINAI EYGNWMWN ALLA EPEIDH FOBATAI...FOBATAI MHPWS APOKALYPSEIS TO MYSTIKO SAS...MHPWS PAREIS "ESTW KAI NOHTIKA" TO PAIDI THS...8ELEI NA PROSTATEYSEI AYTO POY NIW8EI...

DEN AXIZEI NA NIW8EIS TOSO KENH...ENW MPOREIS NA ALLAKSEIS TH ZWH SOY PROS TO KALYTERO.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BASIKA TWRA PROSEKSA KAI TO ALLO KOMMATI OTI H8ELE TO SPITI GIA TIS SPOYDES TIS MIKRHS.MOY FAINETAI OTI H PAROIMIA DWSE 8ARROS STO XWRIATH NA SANEBEI STO KREBATI...,TAIRIAZEI EDW APOLYTA!!!!!MPRABO POY SKEFTESAI TH MIKRH,MH MPAINEIS STH DIADIKASIA POY MOIAZEI ..KAKO STON EYATO SOY KANEIS KAI ARGOTERA KAI STH MIKRH..

EYXOMAI SYNTOMA NA MAS ANAKOINWSEIS TA EYXARISTA NEA!!!OPWS KAI OLES MAS KORITSIA POY PROSPA8OYME GIA MWRAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, τι εννοούσε, "να παίρνει τα ενοίκια για τις σπουδές της"; Θα σε διώχνανε απ' το σπίτι και θα το νοικιάζανε για να παίρνουν τα ενοίκια; Κι εσύ που θα έμενες; Η μικρή πόσων χρονών είναι;

Για την υιοθεσία έχει δικιο, συνήθως προτιμάνε ζευγάρια, και μάλιστα τα σκάνε μέχρι να τους δώσουν παιδί. Τα κακά της γραφειοκρατίας. Συνήθως, αν θέλεις να υιοθετήσεις γρήγορα, χωρίς χρονοτριβές και επίπονες αναμονές, σου προτείνουν να υιοθετήσεις κάποιο παιδί άλλης φυλής ή χρώματος, κινεζάκι ή μαυράκι, ας πούμε. Κάτι τέτοιο πώς θα σου φαινόταν;

Το λέω αυτό επειδή έχεις δίκιο και για τις εξωσωματικές, ότι δεν είναι και απόλυτα σίγουρη η επιτυχία τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αιμιλια διαβασα την ιστορια δυο και τρεις φορες και ειλικρινα θεωρω οτι δεν πρεπει να παραιτηθεις απο τον ερωτα , τι παει να πει οτι δεν θελεις να κανεις ενα συμβατικο γαμο; πως το προδικαζεις αυτο ; Εισαι μια γυναικα εξυπνη και μορφωμενη τουλαχιστον ο τροπος γραφης σου αυτο εδειξε αρα γιατιθα πρεπει να καταφυγεις αναμεσα στην εξωσωματικη η την υιοθεσια ; Τωρα αν θελεις τη γνωμη μου με την υιοθεισια προσφερεις ενα μεγαλο δωρο οχι μονο σε αυτ το παιδι που θα ειναι μονο του αλλα και σενα δυο μοναχικες ζωες γινοται ενα και σιγουρο ειναι πιο κατανοητο να εξηγησεις μεγαλωνοτας σ εενα παιδι πως εγεινες μαμα του , βεβαια μεγαλωνοντας το παιδι παντα θα θελει να γνωρισει ενα πατερα δνε εχει σημασια αν θα θελησεινα τον ενταξει στη ζωη το αλλα θα θελεινα ξερει τις ριζες του .Η Μαιρη αναφερε μια ιστορια που δυστυχως δνε ειχε ενα πατερα σωστο αλλα αν δεν τον ειχε γνωρισει δεν ξερω τη θα ελεγε τωρα βεβεια απο τονα εε ενα παιδι ενα τετοιο πατερα καλυτερα να μην το εχει.ΕΧω μια φιλη η οποια με τον πατερα της ποτε δνε ειχαν σχεσεις να φανταστειτε εμενα σε νησι και ηταν 13 ετων και του ζητησε να τη παρει παπουτσια και ηταν στο καφενειο και εκεινος της ειπε φυγε απο δω σκυλα που ζητας ... .Καιηταν 13 και στα 17 ειχε την ιδια αντιμετωπιση και τωρα λιγο πριν τα 35 που ειναι σοβαρα αρρωστος ξερετε τι μου ελεγε :πατρα ςμου ειαιπρεπει να τρεξω .

Αλλα ολα αυτα ειναι στη συνειδηση του καθε ατομου .

Οσο γιατην αδερφη σου ι να πω ; ειναι αξια ης τυχης της γιαμενα να αλλαξεις τη δοαθηη εισαι πολυ νεα για να κανεις αλλωστε διαθηκη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αιμιλία μου, χαίρομαι που το φόρουμ σε βοήθησε να βάλεις τις σκέψεις σου σε τάξη. Είμαι σίγουρη ότι έχεις πάρει την απόφασή σου, μόνο βιάσου, γιατί ο χρόνος δυστυχώς κυλάει εναντίον μας...

Σου εύχομαι καλή επιτυχία απο τα βάθη της καρδιάς μου. Να αποκτήσεις το παιδάκι που τόσο λαχταράς και σύντομα να έχεις έναν καλό σύντροφο δίπλα σου.

Εμείς εδώ θα είμαστε, όπως αναφέρει και μια φίλη πιο πάνω, και με μεγάλη χαρά θα διαβάσουμε τα νέα σου.

Να είσαι καλά και καλή συνέχεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 12 years later...

Καλησπέρα και από εμένα ! Αιμιλια σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση και στα ίδια ερωτήματα σχετικά με το πως είναι σήμερα οι ανθρώπινες σχέσεις και με το γεγονός πως δεν γνωρίζουμε τι θα μας φέρει το μέλλον σκέφτομαι να πάρω την τύχη στα χέρια μου… Για εμένα που έχω μεγαλωσει μόνη με την μαμά μου στην ουσία,  καθώς ο μπαμπάς μου ταξίδευε έναν χρόνο και ερχοταν μόνο καλοκαίρια, δεν θα πω πως δεν μου έλειπε αλλά ηξερα πως έχω μπαμπά , που είναι εδώ για εμένα σε ο,τι χρειαστώ. Από την άλλη η μαμά μου με την αγάπη της έφτανε και περίσσευε για την καθημερινότητά μου. 
Η δικη μου η λύση είναι να κάνω παιδί με κάποιον που θέλει εξίσου με εμένα αλλά λόγω άλλων θεμάτων πχ μένει μακριά πολύ αλλά έρχεται δυο φορές τον χρόνο. Έτσι το παιδι θα έχει μπαμπά και αναφορά στην ζωή του, και στην ουσία θα είμαστε σαν ένα χωρισμένο ζευγάρι. Αυτός ο άνθρωπος έχει βρεθεί μάλιστα υπήρξε και love story αλλά λόγω του ότι μένει εξωτερικό και εγώ δεν μπορώ να πάω γιατί έχουμε και οι δυο δικές μας δουλειες έτσι έληξε …  το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω το βήμα. 
ποιος ξέρει τι θα φέρει η ζωή … στην ηλικία μας όμως δεν ξέρω κατά πόσο μας παίρνει να περιμένουμε να δούμε ,  και να μας τρώει ο καθένας τους μήνες και τα χρόνια μας. 
Έγραψα τις σκέψεις μου γιατί ταυτιστηκα με τα λόγια σου. Ένα έχω να πω .. δυστυχώς δεν είμαστε οι μόνες πλέον που σκεφτόμαστε έτσι και αυτό δεν είναι τυχαιο. 
 

Σας φιλώ όλες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...