Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ισχύει άραγε η φράση (Δεν είχα γάλα;) ;;;


Recommended Posts

pebii έγραψε:

an θελεις να αποθηλσεις κανεις το δεν προσφερω δεν αρνουμαι!

εγω ρωτω αν θελει κι αν θελει ερχεται αν οχι μου λεει το θεικο " οσι ε μαεσει το γαλα "

δεν μπορω να την πιεσω να πιει με το ζορι γαλα!

αλλα οταν εκεινη θελει το ζητα μονη της!

οταν την ρωτουν τι γαλα πινει απαντα "γαλα μαμα νουνου"

χαχαχαχα...καλό!! Πες μου λίγο..το δικό σου γάλα το πίνει κάθε πρωί ή όποτε ζητήσει;
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 126
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πινουμε το πρωι, το μεσημερι, το απογευμα και το βραδυ!

αυτα ειναι τα στανταρ που προσφερω-ζητα

πολλες φορες τυχαινει να ζητησει κι αλλες φορες ενδιαμεσα!

αλλα ξερει οτι εξω δεν πινουμε γαλα αν η μαμα δεν μπορει...καταλαβαινει και δεν επιμενει...εχει υπομονη και περιμενει να φτασουμε σπιτι η οπου αλλου εινα εφικτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμ..κατάλαβα..ας έρθει κι η σειρά μας να δουμε πως ειναι...να σου πω την αλήθεια με τις περιγραφές δε μου αρέσει και τοσο η ιδέα αλλά μπορεί όταν φτάσουμε σε αυτό το σημείο να μου αρέσει...ξέρεις βλέπω και το Δημητράκη που είναι ολόκληρο παιδί και μου φαίνεται περίεργο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι το κακο εχει το εξπρες? εδω μεσα παντως απολυτες αποψεις δεν ακουστηκαν!!! αχ πανε οι παλιες καλες εποχές που σφαζόμασταν........ αντε κοριτσια πειτε κανα πικαντικο,Σωσω που εισαι?

λοιπον καλή η πλάκα μα περα απο τις αντιλογιες ας το διαβάσουν οι εγγυουλες και ας πραξουν κατα συνείδηση ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique έγραψε:

κανατε το θεμα το εξπρες του βυζονυχτιου

Βρε Dominique μου

δεν είναι κακό αυτό!

Η διαφορά που δεν είναι κατονοητή , από τις μη θηλάζουσες μανούλες και γίνονται συχνά παρεξηγήσεις, είναι πως ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εμπειρία, γνώμη, συμβουλή, άρθρο, γνώση κτλ κτλ ,

είναι υπέρ-πολύτιμη σε εμάς που θέλουμε να συνεχίζουμε να θηλάζουμε με επιτυχία και "ψαχνόμαστε" συνεχώς...

Η' στις εγγυούλες που ποθούν να θηλάσουν τα μικρά τους!

Ο μικρούλης μου κλείνει χρόνο σε λίγες μέρες

και δεν μου ακούγεται και πολύ μακρινή η εμπειρία της Pebii

για θηλασμό δίχρονου μωρού,

επόμένως με βοηθάει να το διαβάζω...

Και ΔΕΝ είναι και καθόλου άσχετο με το θέμα της tirogaridaki!

Oλα είναι , πιστεύω, θέμα σωστής ενημέρωσης!

Ξέρεις? Εχεις γάλα και θηλάζεις και 2 χρονια!

Δεν ξέρεις? Ισως και να μην έχεις γάλα... ίσως γίνει και νερό!!!

Εγώ , ταπεινά θα πω, πως αυτό εχώ καταλάβει από όσα διαβάζω εδώ μέσα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!Τι κανετε?

Ειδα γαλα..εεε..φως εννοουσα κ μπηκα!Μ'αρεσει αυτη η φραση ή ερωτηση..

"Εχεις γαλα?"

Μου την εκανε η πεθερα μου ΚΑΘΕ φορα που με εβλεπε

τους 2 πρωτους μηνες!!!

Το μυαλο μου πηγαινε ΚΑΘΕ φορα στο...Ψυγειο!Νομιζα πως ηθελε να της δωσω γαλα για κανα γλυκο!! :P

Μια απο της τελευταιες φορες επιασα το στηθος μου,της το εδειξα "απειλητικα" κ της ειπα "ΝΑΙ!Θελεις?"!!!

Η Λαλα καποια στιγμη μου ειχε πει οτι ηξερε οτι θα θηλαζα! :blink:

Τωρα που θηλαζουμε σχεδον 1 χρονο..."βλεπω" κ εγω καμια φορα κοριτσια κ λεω "Αυτη η κοπελα θα τα καταφερει"!Και πααααρα πολλες φορες εχω πει οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να θηλασει!(δυστυχως επεσα μεσα σε ολες εκτος απο 1! :blink: )...off topic αλλα μου'ρθε κ το'πα!..

Οι θηλαζουσες θεωρουν ως σημαντικοτερο να μην πεσουν οι φρεσκομανουλες σε παγιδα κ χασουν το παιχνιδι...

Οι μη...Μιλανε παντα για την ψυχολογια της μανας-λεχωνας...

Οκ...Λογικο...

Παντως ηθελα να πω εδω κ καιρο οτι ΟΛΕΣ οι μανουλες υπηρξαμε λεχωνες!Ξερουμε τι σημαινει αυτο...!

Ειναι ασχετο ομως με τις "υπερδυναμεις" που ισως αποκταει η μανα!

Ευχομαι σε ολες τις γυναικες να γινουν μανουλες κ να κανουν παντα ΟΤΙ θεωρουν καλυτερο κ ταυτοχρονα ΟΤΙ καλυτερο μπορουν για τα παιδακια τους! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην ειμαι εδω..κατα δευτερον μη τα βαζετε με τη ντομ...σας εφαγα...

θα εχετε να κανετε μαζι μου..

δε παιρνω θεση.γιατι θα γινουμε..κ...ς..

πλακα κανω.καθε αποψη σεβαστη..

δε μπορω να πεισω κανενα ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος..

πραττω ετσι πως πιστευω και το υπαρασπιζομαι μεχρι ..μ....

καλα και τα μεμε ,καλο και το σκονακι..

γερα να ειναι τα μουλικα και ας τρωνε και ...τα αυτια του διπλανου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα υπερδυμαμεις και μου ηρθε κατι ...οφ τοπικ αλλα θα το πω.

εγω δεν απεκτισα υπερδυναμεις αλλα αμνησια :woohoo:

δεν θυμαμαι τι εκανε ποσο μηνων ,ποσες φορες ξυπνουσε τοσο μηνων και ολα αυτα τα υπεροχα καψωνια .....αν στιψω το μιαλο μου κατι αρχηζω και θυμαμαι σιγα σιγα :silly:

απορω με την λαλα κυριος που θυματε στην ταδε ευδομαδα ποσεσ φορεσ ξυπνουσε .....λες να κρατουσε ημερολογιο ? λες να τα εχει γραψει τοσες φορες που να της εμειναν .

λαλα με αγαπη το λεω .... :kiss::kiss: πολλες φορες μου θυμιζεις καταστασεις που το μυαλο μου τις εχει απωθησει (μαλλον για να δεχτει να ξανα κανει και αλλο μωρο :laugh: :laugh: )και δεν μιλαω αποκλειστικα για τον θηλασμο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O παιδιατρος που εχω τωρα μου ειχε πει ολα τα οφελοι του θηλασμου και ολα αυτα που λεει το αρθρο και γενικα για τον νομο προσφορας-ζητησης... Με τις επομενες επισκεψεις με ρωταγε τι γαλα πινει.

Μητρικο του ελεγα.

Ακομα? απαντουσε. Εχεις γαλα? Το νοιωθεις βαρυ το στηθος?

Στην αρχη ελεγα ενα ναι ναι και ξεμπερδευα. Οταν γνωριστηκαμε καπως καλυτερα δεν αντεξα και τον ρωτησα.

Αφου εσεις μου ειπατε οτι οσο θα θηλαζω θα εχω γαλα γιατι καθε φορα με ρωτατε το ιδιο πραγμα?

Καθησε λιγο σκεπτικος. Η απαντηση?

-Βλεπω χιλιαδες παιδια. Οταν ρωταω την μητερα αν θηλαζει μου απαντα πως δεν εχει γαλα... Το εχω ακουσει τοσες χιλιαδες φορες τα τελευταια χρονια που αρχισα κι εγω να πιστευω πως ετσι θα ειναι. Κι ας ξερω. Εχω βαρεθει τοσα χρονια να εξηγω για τον θηλασμο και καμια να μην με ακουει κι ετσι παραιτηθηκσ. Δεν εχεις γαλα? Οκ δωστου σκονη...

Για γελια η για κλαμματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ....δεν εχει και αδικο .....εδω σε ενα φορουμ εισαι και απελπιζεσαι και δεν ξανα απαντας .....και μην μου πειτε οτι δουλεια του ειναι και για ορκους του Υποκρατη ....στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα ....και οταν λεει οτι ειναι τοσο το ποσοστο που κοντευει να ξεχασει αυτα που ξερει .....τι να πεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι ρε παιδια ...αυτο το σεβαστειτε τις λεχώνες πια ...καλα λεει η Αναστασια ΟΛΕΣ ξερουν τι παει να πει λεχωϊδα!!!!!! απο εκει περασαμε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

O παιδιατρος που εχω τωρα μου ειχε πει ολα τα οφελοι του θηλασμου και ολα αυτα που λεει το αρθρο και γενικα για τον νομο προσφορας-ζητησης... Με τις επομενες επισκεψεις με ρωταγε τι γαλα πινει.

Μητρικο του ελεγα.

Ακομα? απαντουσε. Εχεις γαλα? Το νοιωθεις βαρυ το στηθος?

Στην αρχη ελεγα ενα ναι ναι και ξεμπερδευα. Οταν γνωριστηκαμε καπως καλυτερα δεν αντεξα και τον ρωτησα.

Αφου εσεις μου ειπατε οτι οσο θα θηλαζω θα εχω γαλα γιατι καθε φορα με ρωτατε το ιδιο πραγμα?

Καθησε λιγο σκεπτικος. Η απαντηση?

-Βλεπω χιλιαδες παιδια. Οταν ρωταω την μητερα αν θηλαζει μου απαντα πως δεν εχει γαλα... Το εχω ακουσει τοσες χιλιαδες φορες τα τελευταια χρονια που αρχισα κι εγω να πιστευω πως ετσι θα ειναι. Κι ας ξερω. Εχω βαρεθει τοσα χρονια να εξηγω για τον θηλασμο και καμια να μην με ακουει κι ετσι παραιτηθηκσ. Δεν εχεις γαλα? Οκ δωστου σκονη...

Για γελια η για κλαμματα?

Απιστευτο;;Νομιζω αυτό και μονο τα λέει όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως η φράση ισχύει.....

Τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο παιδί μου ήμουν αποφασισμένη να θηλάσω μέχρι τελευταίας ρανίδας γάλακτος....Έλα όμως που και τις δύο φορές το γάλα σταμάτησε να ρέει στους 2 1/2 περίπου μήνες (τότε αδιαθέτησα) παρόλο που θήλαζα κάθε τρεις ώρες και χρησιμοποιούσα και θήλαστρο συχνά ώστε να παρακολουθώ την ποσότητα που "παρήγαγα"....Για την διατροφή δεν το συζητώ, ήταν απολύτως ισσοροπημένη....

Πάντως πάραυτα και οι δύο μου κόρες (6 1/2 και 5) έχουν πολύ γερή κράση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως ισχυει Χρυσα αφου λες απο μονη σου οτι θηλασες δυομιση μήνες?αρα ειχες γαλα κ θηλασες!δεν ειπε κανεις οτι δεν κοβεται καποια στιγμη!ειδικα οταν δεν εχεις εδραιωσει γαλουχια ,ταιζεις στο τριωρο κ χρησιμοποιεις θηλαστρο συστηματικα (ακαταλληλο θηλαστρο) τοτε ειναι σιγουρο οτι θα κοπει! επειτα ειναι γνωστο οτι οταν αδιαθετεις μειωνεται λιγο η παραγωγη μεχρι να ανακαμψει ,τα μωρα θηλαζουν περισσοτερο εκεινες τις ημερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

δεν ειπε κανεις οτι δεν κοβεται καποια στιγμη!

Ναι οταν σταματαει να θηλάζει το μωρο , συνηθως μετα τους 18 μηνες :)

ειδικα οταν δεν εχεις εδραιωσει γαλουχια ,ταιζεις στο τριωρο κ χρησιμοποιεις θηλαστρο συστηματικα (ακαταλληλο θηλαστρο) τοτε ειναι σιγουρο οτι θα κοπει! επειτα ειναι γνωστο οτι οταν αδιαθετεις μειωνεται λιγο η παραγωγη μεχρι να ανακαμψει ,τα μωρα θηλαζουν περισσοτερο εκεινες τις ημερες

Σ΄αυτες τις περιπτωσεις θα ειναι ΘΑΥΜΑ αν δεν κοπει η γαλουχια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο Αφρο..αλλα και εγω επαθα αμνυσια!!!

Χωρις πλακα...παλη καλα που εχω γραψει μερικα πραγματα..το μονο που θυμαμαι ειναι ποτε βγαλαμε το πρωτο δοντι...γιατι ηταν Πρωταπριλια!!!!

χαχαχα

Χρυσα νομιζω πως εαν εχεις διαβασει καποια πραγματα εδω στο φορουν αλλα και το αρθρο που παρεθεσε το τυρογαριδακι εχεις ηδη εντοπισει που εκανες λαθος.

Να πω απλα ενημερωτικα πως αντλουσα συστιματικα για περιπου 4 μηνες...και ποτε μα ποτε δεν καταφερα να βγαλλω επαρκη ποσοτητα γαλακτος..αμα εβγαζα 50 μλ - με νοσοκομειακο θηλαστρο- ημουν πανευτυχης κι'ομως κοντευουμε 15 μηνων..και θηλαζουμε..επισης ολ ατα προβληματα που ειχα αρχησαν οταν αρχισαν και οι συστηματικες ανπλυσεις γαλακτος.

Δεν θα αναλυσω περισσοτερο γιατι ειεναι εκτος θεματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrisak25 έγραψε:

Κι όμως η φράση ισχύει.....

Τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο παιδί μου ήμουν αποφασισμένη να θηλάσω μέχρι τελευταίας ρανίδας γάλακτος....Έλα όμως που και τις δύο φορές το γάλα σταμάτησε να ρέει στους 2 1/2 περίπου μήνες (τότε αδιαθέτησα) παρόλο που θήλαζα κάθε τρεις ώρες και χρησιμοποιούσα και θήλαστρο συχνά ώστε να παρακολουθώ την ποσότητα που "παρήγαγα"....Για την διατροφή δεν το συζητώ, ήταν απολύτως ισσοροπημένη....

Πάντως πάραυτα και οι δύο μου κόρες (6 1/2 και 5) έχουν πολύ γερή κράση!

Μπράβο στα κοριτσάκια σου που είναι γερά και δυνατά!:) Πάντα έτσι!!

Οσον αφορά όμως το θηλασμό και στο αν ισχυει η φράση ή οχι..μάλλον δε διάβασες το άρθρο που παρέθεσα..τότε θα συνειδητοποιουσες που ακριβώς έκανες λάθος και κοπηκε η γαλουχια..απλώς λάθος, όχι έγκλημα!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρα από την ενημέρωση μιας μελλουσας μαμάς που τη θεωρώ δεδομένη για να τα καταφέρει και να μην τα παρατήσει, άλλο ένα που είναι σημαντικό είναι να μην ακούει κανέναν ακόμα και τον ίδιο τον παιδίατρο. Να χιλιοψάχνει από μόνη της γιατί πολλές φορές οι συμβουλές που δίνουν είναι απαρχιωμένες και έτσι ο "ειδικός" είναι αυτός που στο τέλος σε παίρνει στο λαιμό του. Ένα τηλέφωνο μιας συμβουλου είναι το ιδανικό για μια μανούλα που καίγεται να πάρει μια απάντηση άμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique έγραψε:

tirogaridaki έγραψε:

[/quote:d51vgfyt]

Κι όμως καλή μου dominique, είχα τ 18 ώρες στο στήθος για 50 μέρες. Αν θες πιστεψέ το. Δεν ξέρω που τις βρήκα τόσες αντοχές αλλά να σημειώσω ότι δεν έκανα ΤΙΠΟΤΕ άλλο. Μόνο αυτό. Μετά από 2 μήνες ένιωσα να πρίζεται το στήθος μου και να κατεβαίνει το γάλα πιο εύκολα. Ήμουν απο κείνες που έτρεχε το γάλα δύσκολα αλλά όταν εδραιώθηκε η γαλουχία μετά πιτσιλούσα κιολα. Θέλει ατσάλινα νευρα και ηρεμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλέκτρα έγραψε:

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΣΕ 1 ΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ 2!!!

Αν έχεις περίοδο κανονικά κάθε μήνα δεν υπάρχει λόγος να το κόψεις, μια χαρά μένεις έγκυος. Θηλάζω 19 μήνες και γω και νόμιζα ότι θα δυσκολευτώ. Παρόλο που είχα άστατο κύκλο λόγο θηλασμού έμεινα έγκυος με την τρίτη ελεύθερη επαφή :woohoo: . Τώρα είμαι στον 3 μήνα και θηλάζω κανονικότατα.

Εκτός αν θες να το κόψεις εσύ για δικούς σου λόγους οπότε σεβαστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέω και ένα τελευταιο και δεν ξαναπετάγομαι.

Τι θα λέγατε να ανοίγαμε ένα τοπικ για να πούμε η κάθε μια την εμπειρία της πάνω στο πως ξεκουραζόμασταν όταν θηλάζαμε για να μην τα φτύσουν οι νέες μανούλες με τους μαραθώνιους θηλασμούς.

ΠΧ, από την δεύτερη μέρα θήλαζα μόνο ξαπλωμένη για να μην κουράζονται τα χέρια μου (κοινώς ήμουν όλη μέρα σενα κρεβάτι) και το βράδυ τον είχα μαζί μου στο κρεβάτι για να μη χρειάζεται να σηκώνομαι ανα 20 λεπτά που ξυπνούσε για γάλα. Έτσι έβγαινε λίγο πιο ξεκούραστα το 18 ωρο με το μαραθώνιο θηλασμό. Είχα παμπερσ και μωρομάντηλα στο κομοδίνο και δεν σηκώνόμουν για πέρα δώθε νυχτιάτικα. Απλά μπαίνεις στον αυτόματο πιλότο ένα πράμα, φτάνει ο μαύρος κύκλος στο μάγουλο αλλά ο οργανισμός συνηθίζει στα δύσκολα αναγκαστικά.

Εσείς τι κάνατε για να ευκολύνετε τη ζωή σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

Λέω και ένα τελευταιο και δεν ξαναπετάγομαι.

Τι θα λέγατε να ανοίγαμε ένα τοπικ για να πούμε η κάθε μια την εμπειρία της πάνω στο πως ξεκουραζόμασταν όταν θηλάζαμε για να μην τα φτύσουν οι νέες μανούλες με τους μαραθώνιους θηλασμούς.

ΠΧ, από την δεύτερη μέρα θήλαζα μόνο ξαπλωμένη για να μην κουράζονται τα χέρια μου (κοινώς ήμουν όλη μέρα σενα κρεβάτι) και το βράδυ τον είχα μαζί μου στο κρεβάτι για να μη χρειάζεται να σηκώνομαι ανα 20 λεπτά που ξυπνούσε για γάλα. Έτσι έβγαινε λίγο πιο ξεκούραστα το 18 ωρο με το μαραθώνιο θηλασμό. Είχα παμπερσ και μωρομάντηλα στο κομοδίνο και δεν σηκώνόμουν για πέρα δώθε νυχτιάτικα. Απλά μπαίνεις στον αυτόματο πιλότο ένα πράμα, φτάνει ο μαύρος κύκλος στο μάγουλο αλλά ο οργανισμός συνηθίζει στα δύσκολα αναγκαστικά.

Εσείς τι κάνατε για να ευκολύνετε τη ζωή σας?

Ανοιξε το τωρα!!!! ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariannap έγραψε:

Και όμως κορίτσια υπάρχουν μητέρες που ενώ θέλουν να θηλάσουν το μωρό τους πάρα πολύ δεν είχαν γάλα.Μια από αυτές ήμουν και εγώ!!!Και στο στήθος μου τον έβαζα τον μικρό και με νοσοκομειακό θήλαστρο έβγαζα γάλα (το νοίκιασα για ένα μήνα) αλλά η ποσότητα έφτανε το πολύ πολύ τα 5 με 6ml .Δεν ένοιωσα ποτέ αυτό το αίσθημα που περιγράφουν οι πιο πολλές μανούλες ότι μετά την γέννα "ένοιωσα το στήθος μου να γεμίζει". Δεν γέμισε ποτέ!!!!!!

Ούτε εγώ ένιωσα το στήθος μου γεμάτο ή βαρύ ούτε τρέχει γάλα από το ένα οταν θηλάζω από το άλλο. Το γάλα κατέβηκε μετά από 15 μέρες. Ευτυχώς ειχα υποστήριξη και τώρα θηλάζουμε αποκλειστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...