Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

καλημερα

ευακι ποια μας χλευαζει????

αντε τωρα! η καθε μια ειπαμε οτι ξερει το καλυτερο για το παιδι της!

και η καθε μια με τον τροπο της!

και μακαρι ολες να τα καταφερουμε και με τη μεθοδο! οφου πια!

αντε μην αρχισω να λεω : που να της ξυπνησει το παιδι και να λεει "νερο, νερο!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αλλα να μας πεις που το ειδες αυτο γραμμενο??

συμφωνω!!!! θα ηθελα να δω πολυ που μας σχολιαζουν!!!

εμεις κοιμηθηκαμε σερι,ξυπνησε στις 5 για γαλα και μετα ξανα νανι!!!! η ωρα ειναι 9:30 και ακομη κοιμαται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ξανα ..

μπεμπουλης χαιρομαι αφανταστα !!!!!!! συνεχιστε ετσι αντε να παιρνουμε κ μεις θαρρος ..εμας τα διαβασατε υποθετω τα μαυρα μας τα χαλια ..Απο την Παρασκευη δεν ξερω τι στο καλο εχει παθει ειλικρινα κανει μισαωρα υπνου πλεον ..η κατασταση ειναι τραγικη ..

new_mammy , γεια χαρα , τι νεα ?

Ειμαι η Ευα , δεν ειμαι καλα και λεω τον πονο μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!

ειμαι και εγω μια πονεμενη μανα οσον αφορα το θεμα υπνου...ο μικρος εχει να κοιμηθει σερι απο τοτε που ηταν 3 μηνων...και πλεον ειμαστε 11 μηνων..στην αρχη ειπα περναει καποια φαση,μετα κατι θα τον ενοχλει...και ετσι φτασαμε να ειμαστε 9 μηνες αυπνοι...ο μικρος μια χαρα την παλευει...εγω παλι οχι...τα νευρα μου τα χαπια μου..και ενα ταξι να φυγωωωωωωωωωωωω :twisted::twisted::twisted:

:roll::oops::(:cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα ολα μαζι σε πεσανε... κροσια τα νευρα, ε;;;

ποσο σε καταλαβαινω,να'ξερες...

αλλα ασε τον κοσμο να λεει... προφανως για να ασχολουνται με μας δεν εχουν κατι καλυτερο να συζητησουν...

εμεις εδω παντως ποτε δεν κριτικαραμε ή στεναχωρεσαμε η μια την αλλη. για μεταξυ μας μιλαω... γιατι με κατι "φιλοξενουμενες".... :mrgreen:

που θα παει... θα ερθει η βραδια που θα πιαστεις να κοιμασαι! σαν την Αναστασια! σαμπως το περιμενε και αυτη οτι σε 2 μερες θα κοιμαται τοσες ωρες;;; ε, Αναστασια;;;

και φυσικα δε μπορουμε ολοι να εχουμε πολλα δωματια ή 1 παιδι και να μπορουμε να κανουμε οτι θα θελαμε...

αντε καλημερα να εχουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που ειστε ? Μπαινω εγω βγαινετε εσεις ..δεν θα συναντηθουμε τελικα ..

Ευη προς θεου μεταξυ μας ολες τοσο καιρο κανουμε κουραγιο η μια στην αλλη για να παμε παρακατω , μια χαρα ειμαστε εμεις δεν λεω αυτο ..Λεω οτι καταλαθος μπηκα σε ενα θεματακι κ συγχιστηκα μεσα στην μαυρη νυχτα ..Ειχα κ το μαυρο μου το χαλι εκεινη την ωρα ..τα πηρα λοιπον στην κοτσιδα κ τα ειπα ..Συγνωμη δεν ηθελα να θιξω καμια σας , αν δεν τα λεγαμε κ μεταξυ μας θα ειχα φρικαρει ..Μεταξυ μας νομιζω οτι εχω καταρρευσει απλα δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομα ..Με την τρελη υπερενταση που εχω φτιαχνω κ μακαροναδα του ψαρα μιας κ εβαλα την μανταμ " δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδυα " για υπνο ..Και το βλεπω ρε παιδια οτι νυσταζει ..τι στο καλο αλλαξε απο το βραδυ Πεμπτης προς Παρασκευη , δεν καταλαβαινω ..

bourique1983, γεια χαρα καλως ηρθες στην παρεα ..κερναμε καφε μιας κ ευγενικος χορηγος για αυτο το θεματακι ειναι ο Νες καφε που χωρις την πολυτιμη καφεινη του θα τα ειχα τιναξει προ πολλου ..

Μπεμπουλης θα σε λεω Αναστασια να τελειωνουμε .. ;) Στο τελος της εβδομαδας ο Σπυρακος θα εχει γινει ο σουπερ υπναρας αντε καλα αποτελεσματα σας ευχομαι κ συνεχιστε ετσι ..Αντε να παιρνουμε σειρα κ οι επομενοι μπας κ δουμε νυχτα προκοπης ..Μεσα στην μαυρη νυχτα πατησα παλι εναν σουπερ καβγα με τον Νικολακι μου που απο τα νευρα του το πρωι κουτουλησε την πορτα του μπανιου κ ξεχασε κ το κινητο του..Τι τραβα κ αυτος ο δολιος ..Τι τραβαω ομως κ γω με τρια κουτσουβελα ..Μηπως να παω σε παιδοψυχολογο ..μηπως κατι εχει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις συνεχιζουμε ακαθεκτοι στο αυπνο προγραμμα μας οπως τα ξερατε

αυτο που με καθυστερει στο να κανω την μεθοδο ειναι οτι κοιμουνται μια χαρα το βραδυ, εννοω πολυ ευκολα αλλα εχω ξυπνηματα στην νυχτα απο τον μπεμπη κυριως και λεω μηπως με το φαγητο του τα διορθωσω λιγο τα πραγματα και μετα κανω τη μεθοδο.

αλλα μαλλον βλακειες λεω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφαρμοσα το βιβλιο και στον μεσημεριανο υπνο,ειχα τις αμφιβολιες μου βεβαια,αλλα επιασε!!!!!!!!!!!!!!!

κοιμηθηκε με μια φορα που πηγα στο δωματιο του και για 2 ωρες :ymapplause::ymapplause: αφου σηκωθηκε χαρουμενος και επαιζε στο δωματιο του χωρις να φωναζει...αντιθετα μιλουσε και τραγουδουσε :)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

σημερα ειναι η 5η μερα και ειμαι πλεον πολυ αισιοδοξη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για άυπνες μαμουλίτσες λέτε? Κι εγώ μέσα! Τί χάλι είναι αυτό ρε κορίτσια? Δεν κουράζονται ποτέ τα σκατουλάκια? Γερά να 'ναι αλλά πολύ ντούρασελ βρε παιδάκι μου! (-|(-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες νασια!!!!

να σου ζησει η ομορφουλα σου!! εγω ειμαι η αναστασια και εχω εναν ανταρτη 28 μηνων

εμενα βασικα κοιμοταν μια χαρα και σερι απο χρονιαρικο αλλα τωρα εχει 2 μηνες που αλλαξε συνηθειες ;) εεεε εγω του τις ξαναφτιαχνω σιγα σιγα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα ..

μπηκα να πω ενα καληνυχτα γιατι ευελπιστω να εχω λιγη τυχη σημερα ..Ουφ δωστε μου λιγακι κουραγιο ..νυσταζω ..

Μπεμπουλης κρατα γερα ..

Νασια καλως ηρθες στις αυπνες μαμαδες ..

imagesCAUQKMHV.jpg[/attachment:3qpr93ap]

post-12458-13873935392368_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα μανουλίτσες,

Αναστασία να σου ζήσει το αντράκι σου το όμορφο! Μου αρέσει πολύ η φωτο που τον έχεις στο τιμόνι! Καλή επιτυχία με το καινούριο πρόγραμμα ύπνου! Μακάρι να καταφέρω να τη βάλω κι εγώ σε μια σειρά τη μικρή μου! Είναι 11 μηνών και από λεχούδι ήταν τσακωμένη με τον ύπνο!

Mama Eva καλή τύχη απόψε σου εύχομαι! Τρία ε? Να σου ζήσουν τα λουλουδάκια σου! Εγώ μία έχω αλλά πιάνει για δέκα το καμάρι μου!

Εγώ πάλι δεν το βλέπω να κοιμόμαστε απόψε γιατί κοιμήθηκε σερί τρείς ώρες το απόγευμα (πρωτάκουστο!!!!!!) οπότε μάλλον θα έχουμε ολονυχτία! Προσπαθούμε να βγάλουμε και δοντάκια...καταλαβαίνετε τί μας περιμένει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια και παλι φτου φτου σκορδα!!!

2ωρο το μεσημερι με την πρωτη!!!

και παλι μπραβο σας!!!

Ευα και εγω με τον αντρα μου Ιουλιο και Αυγουστο αρπαζομασταν μες τη μαυρη νυχτα για βλακειες. και βεβαια ουτε ξερω ποσες φορες κουτουλισα στη συρταριερα, στην πορτα, γλυστρισα και επεσα (ευτυχως πανω στο κρεβατι) παιρνοντας τη στροφη....

τωρα τα θυμομαστε και γελαμε!!!

και σε σας ευχομαι, να καθεστε με τον αντρα σου μονοι σας στον καναπε, αγκαλια, μεσα στην απολυτη ηρεμια και να γελατε με αυτα που περασατε αυτους τους μηνες!

το κακο με τον δικο μου Σπυρακο ειναι οτι απο τοτε που αλλαξε η ωρα,αυτος συνεχιζει να ξυπναει με την παλια... 7ηωρα στο ποδι! ενω η μικρη κανονικα 8παρα. δε λεω κοιμουνται πολλες ωρες, απο 20:00-20:15 αλλα θα ηθελα, η αχορταγη, λιγο ακομα...... :oops:

ντροπη μου, ε;;;

Νασια καλως ηρθες στην παρεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, είμαι η Κατερίνα και λέω να καταρρεύσω μαζί σας..... :roll: Το βραδινό γάλα το κόψανε, ο ένας τουλάχιστον σίγουρα..... δόντια βγάζουνε και οι δύο.... τη νύχτα ξυπνάνε με κλάμματα πότε ο ένας και πότε ο άλλος, πότε θέλουν αγκαλιά πότε απλά πιπίλα..... Το πρωί και να θέλει να κοιμηθεί ο ένας, ο άλλος είναι λες κι έχει καταπιεί το ξυπνητήρι, που χτυπάει στις 6.... στην καλύτερη περίπτωση λίγο πριν τις 7 έχουμε ομαδικό εγερτήριο. Κατά τα άλλα όλα καλά :ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα να χαιρεσαι τα αντρακια σου!!!

χρονια τους πολλα, με υγεια και πολλα χαμογελα!!

οσο για τον υπνο... εκει που ησουν ημουνα... και εκει που ειμαι ελπιζω να ερθεις πολυ συντομα!!

αν διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι η Αγγελικη, η Αναστασια και εγω (με διδυμα) καταφεραμε να κοιμομαστε σερι τα βραδια με τη μεθοδο του βιβλιου "κοιμησου, παιδια μου"

Καληνυχτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές :D και συ να καμαρώνεις τα παιδάκια σου! Τα δικά μου κοιμούνται μόνα τους, συγκεκριμένη ώρα χωρίς ιδιαίτερο κόπο.... μόνο μέσα στον ύπνο τους πονάνε από τα δοντάκια και ξεσπάνε σε κλάμματα που δεν κρατάνε πολύ.... εννοείται ότι πάω στο δωμάτιό τους να τα χαιδέψω λίγο να ηρεμήσουν... Και φυσικά είναι πολύ πρωινοί τύποι.... αχ σε ποιον έμοιασαν αυτά τα παιδιά; :o:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν ξερω τι γινεται μια μερα κοιμαται με την μια την αλλη μερα παω κι εγω δεν ξερω ποσες φορες μεσα...

χθες τον εβαλα στις 9 για υπνο και καταληξαμε να κοιμηθει 10+ (δεν εκλαιγε αλλα μπουσουλαγε,αδειαζε τα συρταρια γενικα εκανε οτι μπορουσε για να μπω μεσα)

και ειχαμε και ενα ξυπνημα στις 2 :evil: κοιμηθηκε αμεσως βεβαια αλλα γιατι να ξυπναει ακομη??? ειμαστε στην 6η μερα σημερα.....και αυριο υποτιθεται θα πρεπει να τελειωσουμε και να κοιμαται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω ηθελα να ηξερα αυτη η μανα μου και οι μαναδες ολων μας δηλαδη πως τα καταφερναν χωρις μεθοδους κτλ.

εγω παντως σημερα ειχα ξυπνηματα 1 και 4 και τις δυο φορες για γαλα

και τελικα ξυπνησαν 6 και τα αφησα στις κουνιες μεχρι τις 7 γιατι με την καινουρια ωρα δεν τα παμε καλα ακομα,

εννοειται πως η μπεμπα μου εκανε κακα για να παω να την αλλαξω στις 6

τι ειναι αυτο το πραγμα ρε παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες!!

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ μην απογοητεύεσε ακόμα και παιδάκια που έχουν μάθει να κοιμούνται σερι την νύχτα που και που κάνουν κανένα ξυπνηματάκι.Λίγο κανένα όνειρο,λίγο κανένα μπουρδούκλωμα με τα σκεπάσματα...Το θετικό είναι ότι κοιμάτε αμέσως!!!Κοιμήθηκέ και αρκετά το μεσημέρι όπότε ένοιωθε μάλλον ξεκούραστος για αυτό άργησε να κοιμηθεί.

Ο Σπυράκος σου είναι αρκετά μικρούλης για να εκφραστεί με λόγια αλλά είμαι σίγουρη ότι αν μπορούσε θα σου έλεγε ένα μεγάλο ευχαριστώ που καταφέρατε να αντιμετωπίσετε μαζί τις όποιες ανησυχίες του για τον ύπνο και του χάρίζεις ώωωωρες ξεκούρασης αλλά και σιγουριά για τον εαυτό του!! :):)

Πάντα πίστευα ότι ο συνεχόμενος και ήρεμος ύπνος για τα παιδιά είναι μια κατάκτηση όπως το περπάτημα και η ομιλία.έχουν την ανάγκη να τα καταφέρουν μόνα τους.Την μαμά την θέλουν δίπλα τους φύλακα άγγελο και όχι δεκανίκι.

Ευα μην δίνεις σημασία σε ότι λένε δεν βλέπω τίποτα το κακό στο να ακολουθείς τις συμβουλές ενός βιβλίου.Γιατί δηλαδή να διαβάζουμε ντε και καλά βιβλία για τον θηλασμό, την διατροφή, και την ψυχολογία του παιδιού αλλά όχι για τον ύπνο του;

k147 χρόνια πολλά για τα μικρούλια σου!!Να τα εκατοστήσουν!! [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα ..

το πως περναω τις νυχτες το γνωριζετε ..για να ερθει να δεσει το γλυκο σας λεω μοναχα οτι η Αριαδνη σημερα εχει μυξες ...

Βαλτε με την φαντασια σας τι θα επακολουθησει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα τι να σου πω υπομονη να κανεις? ποση πια?

εγω θα σου ελεγα να σκεφτεις που θα μπορουσες να βολεψεις την αριαδνη για λιγες μερες και να ξεκινησεις τη μεθοδο σιγα σιγα

βεβαια δασκαλε που διδασκες θα μου πεις αλλα μην νομιζεις κι εγω με βλεπω να την ξεκιναω

τωρα δηλαδη τα εβαλα και τα δυο για υπνο με τον τροπο που λεει το βιβλιο

αλλα δεν ξερω αν πηραν και χαμπαρι πολλα γιατι ειχαν λιωσει απο τη νυστα

ο μπεμπης κοιμηθηκε αμεσως η μπεμπα σε ενα τεταρτο περιπου

το θεμα ειναι το βραδυ τι κανουμε ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...