Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

κορίτσια, προσπαθώ να διαβάσω, αλλά δεν βγάζω άκρη και δεν υπάρχει κουράγιο να φτάσω να τα διαβάσω όλα. μπορείτε συνοπτικα να μου πείτε για τι βιβλίο μιλάτε;

θα με υποχρεώσετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και ναι...ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty: μονο 3 φορες πηγα στο δωματιο του!!!!!!!!!!!!

(η πρωτη 1λεπτο αναμονη,η 2η 3 λεπτα και η 3η 5 λεπτα)ουτε φωνες ουτε ουρλιαχτα ουτε υστεριες

αντε μακαρι να συνεχιστει

albiz καλως ηρθες!!!!

λεμε για το βιβλιο 'κοιμησου παιδι μου' οπου λεει τροπους πως να μαθει το παιδι να κοιμαται μονο του σερι χωρις να το κοιμηζουμε εμεις ετσι ωστε να αποφευγονται και τα ξυπνηματα μεσα στην νυχτα.

εμενα ειναι μεγαλος,28 μηνων και εκει που κοιμοταν φυσιολογικα ολο το βραδυ τωρα 2 μηνες ξυπναει μεσα στην νυχτα οποτε σημερα ξεκινησα την μεθοδο του βιβλιου μπας και κοιμηθουμε πλεον καλα

ρε συ ευα τελικα πουθενα μεσα στο βιβλιο δεν λεει να αφηνεις το παιδι να σπαραζει στο κλαμμα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια αυτο το βιβλιο τι λεει?

κανει και για μωρα 6-7 μηνων?

το εχει εφαρμοσει κανεις με επιτυχια?

ψυνομαι να το αγορασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Μπεμπουλης θα ανοιξω σαμπανια για παρτη σας!!!!

μονο 3 φορες μπηκες και τελος!!!!

απο την πρωτη νυχτα!!!

ο δικος μου με ειχε στο πηγαινελα για 1ω15λ!!!!!

αχ... φτου φτου φτου !!! σκορδα και κρεμμυδια!!!! γαλαζια χαντρα και οτι αλλο!!!

μην τολμισεις να κανεις πισω ουτε ποντο!!! για τιποτα! συνεχισε ετσι!!

θα σε ξαναδοκιμασει να ξερεις.

ειναι πολυ πονηρα τα σκατουλικα!

αλλα εσυ εκει, βραχος!

Λενα κρατα γερα!

τι σε ειχα πει πριν γενησεις;;;

κουραγιο μεχρι να σαραντησουν!

και εγω ειχα κοντεψει να παρω τα βουνα!

και για να μη σε πριζουν με τα πονακια κλπ και ταλαιπωρουνται και αυτα, ρωτα και τον/την παιδιατρο και δωσε τα σταγονες biogaia! ειναι πρεβιοτικες. δεν εινα φαρμακο και δε θα κανουν κολικους γιατι φτιαχνει τη χλωριδα, μη σου πω και την πανιδα, χαχαχα, του εντερου.

επισης αν δε θηλαζεις, οπως εγω, που εβγαζα, οσο ειχε, με θηλαστρο μεχρι που ματωσαν... ασχετο, να χρησημοποιεις νερο Ηβη Λουτρακι. ειναι το πιο πλουσιο σε μαγνησιο και ειναι καλο για το χεσιμο, με το συμπαθιο...

ολοα αυτα μας τα ειπαν αλλοι, τα εφαρμοσαμε και ισχυαν, τα ειπαμε σε αλλους και βρξκαν και αυτοι λυση...

zeteras κανει απο την αρχη μεχρι 4 χρονων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

λενακι κανε κουραγιο μεχρι να σαραντησουν.. μετα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα

μπεμπουλης μπραβο!!!!!! τελεια!!!!! πως τον κοιμιζεις, τον αφηνεις στο κρεβατι του να κοιμηθει μονος του????

ρε κοριτσια εχει 3-4 μερες που σηκωνεται κατα τις 4 και παει στο σαλονι ανοιγει το home ciinema και ξυπναμε μεσα στο κεφι!!!! ειναι μια καμηλα ειναι μια καμηλα και παει λεγοντας...

μετα παω του λεω πανε κανε νανι και παει και ξαπλωνει αλλα θελει να με ξεμαλλιασει για νακοιμηθει. ξεμαλλιασμα κανονικα ομως, ποναω πολυ!!!!!

αυτο πως το κοβουμε? ξερει καμια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ! και μην αρχισεις γλυκες και αγκαλιτσες. το 'χασες το παιχνιδι.

πρεπει να καταλαβει οτι ακομα και αν σε φερει στο αμην εισαι αποφασισμενη γι'αυτο που κανεις.

ΖΗΤΩ ΣΤΗ ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΜΑΧΗΣ!!!

και να δεις οτι σε λιγες μερες που θα χορτασει υπνο και θα κοιμαται πολυ και καλα, ποσο πιο ηρεμος θα ειναι και κατα τη διαρκεια της ημερας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

λενακι κανε κουραγιο μεχρι να σαραντησουν.. μετα θα ειναι καλυτερα τα πραγματα

μπεμπουλης μπραβο!!!!!! τελεια!!!!! πως τον κοιμιζεις, τον αφηνεις στο κρεβατι του να κοιμηθει μονος του????

ρε κοριτσια εχει 3-4 μερες που σηκωνεται κατα τις 4 και παει στο σαλονι ανοιγει το home ciinema και ξυπναμε μεσα στο κεφι!!!! ειναι μια καμηλα ειναι μια καμηλα και παει λεγοντας...

μετα παω του λεω πανε κανε νανι και παει και ξαπλωνει αλλα θελει να με ξεμαλλιασει για νακοιμηθει. ξεμαλλιασμα κανονικα ομως, ποναω πολυ!!!!!

αυτο πως το κοβουμε? ξερει καμια?

Το ξεμαλλιασμα εννοεις? Γιατι για τον υπνο αλλη μεθοδο που να πιανει εκτος απο το "Κοιμήσου, παιδί μου", δεν ξερω.

Εγω του εκοψα το ξεμαλλιασμα και το δαγκωμα με δικια μου (ενταξει δεν νομιζω απο οτι ειδα και σε αλλα φορουμ να εχω και την αποκλειστικοτητα) μεθοδο. Την μονη προφανη, μετα απο μηνες υπομονη και "οχι", "μη", "ποναει η μαμα" και δηθεν οτι κλαιω... Της ανταποδωσης (οχι φυσικα με την ιδια ενταση ισα να δυσαρεστηθει). Ο Ιασωνας ειχε ηδη σημαδεψει με δαγκωματιες και ξεμαλλιασει πολυ κοσμο και θα πηγαινε στον παιδικο... δεν γινοταν να παει ετσι, θα μου τον εστελναν πακετο πισω στο σπιτι. 2-3 φορες χρειαστηκαν για να καταλαβει οτι το "ποναει"... μπορει και να πονεσει τελικα.

καλα Μπεμπουλης θα ανοιξω σαμπανια για παρτη σας!!!!

μονο 3 φορες μπηκες και τελος!!!!

απο την πρωτη νυχτα!!!

ο δικος μου με ειχε στο πηγαινελα για 1ω15λ!!!!!

αχ... φτου φτου φτου !!! σκορδα και κρεμμυδια!!!! γαλαζια χαντρα και οτι αλλο!!!

μην τολμισεις να κανεις πισω ουτε ποντο!!! για τιποτα! συνεχισε ετσι!!

θα σε ξαναδοκιμασει να ξερεις.

ειναι πολυ πονηρα τα σκατουλικα!

αλλα εσυ εκει, βραχος!

Το πηρες πατριωτικα απο οτι βλεπω κι εσυ... Σουπερ! ειμαστε 2 ειμαστε 3 μηπως τελικα γινουμε 1013 που λεει και το τραγουδι? ;)

Αναστασια, κανατε καλο ξεκινημα! Ειναι μεγαλο πια παιδακι ο Σπυρος και εξυπνο. Ο Ιασωνας με γλεντησε ακριβως το maximum που γραφει το βιβλιο 2 ωρες το πρωτο βραδυ, αλλα το δευτερο μπηκα μονο 3 φορες, το τριτο βραδυ, 1 φορα και αυτο ητανε... Δε χρειαστηκε ποτε ξανα να γλεντησουμε 2ωρα και 3ωρα μεσα στη νυχτα. Πανε σχεδον 2μισι μηνες απο τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη που εισαι βρε ψυχη εσυ??? χαθηκες!!!

καλα ο γιος σου πολυ κουκλι,μουρη σκετη αν ειχα κορη στην εδινα :lol::lol::lol::lol:

κι εμενα δαγκωνει αλλα μονο τα χερια...ερχεται υπουλα,τριβεται στο χερι και μετα στην κανει την δαγκωνια(εκανα κι εγω αυτο που λες αλλα με κανενα αποτελεσμα γιατι αραγε?)

μαιμουδακι εμενα να δεις ξεμαλιασμα που μου εκανε καποτε ο σπυρος!!!!! οταν νευριαζε μου εβγαζε τουφες ολοκληρες :shock: αλλα εκει τον μαλωσα πολυ,δεν ανεχομουν ουτε να με χτυπαει ουτε να με ξεμαλιαζει και ως δια μαγειας το εκοψε!!!!!

τωρα τα νεα της νυχτας

κοιμηθηκε καλα μπορω να πω,ξυπνησε μια φορα στις 2:30(κλασσικα)αλλα αυτη τη φορα υπηρξε μια μεγαλη διαφορα....

με το που μπηκα στο δωματιο του και τον σκεπασα..γυρισε πλευρο και ξανακοιμηθηκε!!!!!!!!

το πρωι στις 6 το γαλα το ηπιε κοιμησμενος,ουτε καν τα ματια του δεν ανοιξε

:shock: και τωρα στις 7:30 πηγε να σηκωθει...το ειπα ειναι νωρις ακομα κοιμησου και τσουπ κοιμηθηκε!!!!!

αντε να δουμε το μεσημερι τι μαχη θα γινει(εκει κοιμαται πιο δυσκολα και εχει μαθει να καθομαι μαζι του μεχρι να αποκοιμηθει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βρε Αγγελικη!!!!

ποσες ευχες παιρνεις καθε βραδυ να'ξερες!!!

μας ανοιξες τα ματια! ή μαλλον μας τα εκλεισες και κοιμομαστε!!! χαχαχα!!!

Μπεμπουλης ειδες ηδη τη διαφορα;;;;

σε 2-3 μερες θα ξημερωνει, θα ποναει το κορμι σου απο το πιασιμο που θα κοιμασαι τοσες ωρες σερι χωρις να κανεις δρομολογια και θα σκεφτεσαι: ρε μπας και κουφαθηκα και δεν τον ακουω οταν φωναζει τη νυχτα;;; ή θα ξυπνας απο συνηθιο και θα λες: τωρα θα φωναξει, υστερα θα φωναξει, αλλα τιποτα!

το ημερισιο εμενα μου φανηκε πολυ πιο δυσκολο. ακομα δεν κοιμουνται πολυ. αλλα τους ειναι αρκετο το βραδυνο μαλλον.

οσο για δαγκωματα, ο Σπυρος μας ειχε τσακισει αλλα το εκοψε ως δια μαγειας οταν αρχισε να κοιμαται καλα. μετα αρχισαν οι ξεγυρισμενες σφαλιαρες, που ακομα και εγω ποναω, υστερα απο προτροπη του παππου, που δεν θελει να ειναι, λεει, μουροχαυλο! ακου συ τωρα! βεβαια 1-2-3 που του την ειπαμε, και ειδε τι ξεγυρισμενες ριχνει στην αδερφη του, το σταματησε, αλλα ηταν αργα... τωρα προσπαθουμε να το κοψουμε απο το Σπυρο αλλα εμαθε και η μικρη και υπαρχουν φορες που πλακωνωνται κανονικα. ξεμαλλιασμα δεν εχουμε, ακομα, γιατι εγω συνηθως τα εχω πιασμενα και η μικρη εχει πολυ λιγα μαλλια.

καλο Σ/Κ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα μερικα βραδυα που κοιμηθηκε σερι ξυπναγα οντως και νομιζα η οτι τωρα σε λιγο θα ξυπνησει η οτι ξυπνησε και δεν τον ακουσα :lol::lol::lol::lol::lol:

οσο για τον μεσημεριανο υπνο θα το προσπαθησω αλλα και να μην πετυχει και να κοιμαται οπως τον κοιμηζω ηδη δεν με πειραζει

για μενα μετραει πιο πολυ ο βραδυνος υπνος ετσι και αλλιως το μεσημερι κοιμαται 2 ωριτσες καλα ειναι,αν κοιμηθει παραπανω δεν θα μπορει να κοιμηθει το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το ξεμαλλιασμα εννοω

οταν μου τραβαει τα μαλλια την ημερα του τα τραβαω κ εγω για να δει οτι ποναει και δεν το ξανακανει

αλλα το βραδυ το κανει για να κοιμηθει κ μερικες φορες ποναω πολυ!!!!!

αν του τραβηξω τα δικα του φοβαμαι μην ξαγρυπνησει μετα

αντε μπεμπουλης παρα πολυ καλα!!!!!! ετσι να συνεχισει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχθες ξύπνησε ενα τρισεκατομμύριο φορές,μαλλον δεν ξυπνούσε αλλά έκλαιγε στο υπνο της...ελεγα κ εγω κοιμησου αγαπη μου εδω ειμαι και κοιμοταν ,επισης σηκωθηκα κ την σκεπασα 3 φορες και ηρεμησε,το πρωι τελικα πεινουσε,γτ μολις την ταισαμε ηρεμησε,τι να πω αγνωσται αι βουλαι του καθε παιδιου ... κουραγιο σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

τι κανετε ολες ?

Μπεμπουλη διαβασα τα νεα σας κ χαιρομαι πολυ ετσι για να παιρνω κ γω κουραγιο ιδιαιτερα μια νυχτα σαν την χτεσινη που περασα ..Το ξυπνημα της ηταν ανα μισαωρο πια ..Δεν ξερω αν εχει θεμα με τα δοντια δεν ξερω τι την ενοχλει πλεον , ξερω ομως στα σιγουρα οτι δεν μπορω να συνεχισω αλλο ετσι ..Οταν κοιμοταν στο δωματιο μας επινε το γαλα της , απλα την εβαζα στο κρεβατι της , εβαζα το μουσικο της παιχνιδι κ εβγαινα απο το δωματιο για να κοιμηθει ..Τωρα με την αλλαγη δωματιου πρεπει να ειμαι απο πανω της μεχρι να κοιμηθει ..Χριστε μου παω να φτιαξω κατι κ χαλαω κατι αλλο αυτο νιωθω ..Επισης εξαντλημενη νιωθω , κουρασμενη , με νευρα πλεξουδες ..Εχω μερικες σελιδες ακομα για να το τελειωσω το βιβλιο κ ακομα δεν βλεπω κατι ασχημο για τα δικα μου δεδομενα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη που εισαι βρε ψυχη εσυ??? χαθηκες!!!

καλα ο γιος σου πολυ κουκλι,μουρη σκετη αν ειχα κορη στην εδινα :lol::lol::lol::lol:

κι εμενα δαγκωνει αλλα μονο τα χερια...ερχεται υπουλα,τριβεται στο χερι και μετα στην κανει την δαγκωνια(εκανα κι εγω αυτο που λες αλλα με κανενα αποτελεσμα γιατι αραγε?)

μαιμουδακι εμενα να δεις ξεμαλιασμα που μου εκανε καποτε ο σπυρος!!!!! οταν νευριαζε μου εβγαζε τουφες ολοκληρες :shock: αλλα εκει τον μαλωσα πολυ,δεν ανεχομουν ουτε να με χτυπαει ουτε να με ξεμαλιαζει και ως δια μαγειας το εκοψε!!!!!

τωρα τα νεα της νυχτας

κοιμηθηκε καλα μπορω να πω,ξυπνησε μια φορα στις 2:30(κλασσικα)αλλα αυτη τη φορα υπηρξε μια μεγαλη διαφορα....

με το που μπηκα στο δωματιο του και τον σκεπασα..γυρισε πλευρο και ξανακοιμηθηκε!!!!!!!!

το πρωι στις 6 το γαλα το ηπιε κοιμησμενος,ουτε καν τα ματια του δεν ανοιξε

:shock: και τωρα στις 7:30 πηγε να σηκωθει...το ειπα ειναι νωρις ακομα κοιμησου και τσουπ κοιμηθηκε!!!!!

αντε να δουμε το μεσημερι τι μαχη θα γινει(εκει κοιμαται πιο δυσκολα και εχει μαθει να καθομαι μαζι του μεχρι να αποκοιμηθει)

Εδω ειμαι! Συνεχεια... 2-3 μερες κανω να μπω στο mammyland λογω διαβασματος και παθαινω στερηση. Μονο που κολλησα σε 2-3 θεματα με παιδια της ιδια ηλικια με το δικο μου και σπανια προλαβαινω να γραψω ή να διαβασω αλλου... Ευχαριστω που θα μου εδινες την κορη σου αν ειχες! Ομορφοφατσα εχει δε λεω αλλα ειναι μεγαλο καθαρμα και θα το μετανιωνες αν τον εκανες γαμπρο. Λερα τον φωναζω... Οσο για τη μεθοδο, δε σε φοβαμαι εσενα, θα τα καταφερεις σιγουρα... Εχεις καταφερει αλλα κι αλλα, τωρα θα κολλησεις? Δωστου πολλα φιλακια κι απο μενα του Σπυρακου αλλα μονο σε ωρες που δεν ειναι για υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου βρε Αγγελικη!!!!

ποσες ευχες παιρνεις καθε βραδυ να'ξερες!!!

μας ανοιξες τα ματια! ή μαλλον μας τα εκλεισες και κοιμομαστε!!! χαχαχα!!!

Ευχαριστω για τις ευχες!

Ο συγγραφεας του βιβλιου να δεις ποσες ευχες εχει παρει απο μενα. Μεχρι στο facebook τον βρηκα και του εστειλα οτι ευχαριστηριο μηνυμα μπορουσα να σκεφτω στα αγγλικα.

Εχω κανει κι αλλα απο τοτε... εφαρμοσα και τη μεθοδο ταιμ αουτ απο τη Νταντα. Δεν εχω παρει το βιβλιο ομως και δεν ειχα ιδεα αν κανει για την ηλικια του Ιασωνα. Εδω και 3-4 μερες το εφαρμοζω και εχει αρχισει να ηρεμει το σπιτι και η γειτονια απο τις γαιδουρο-γκριλες μου. Δεν ειναι απλα ζωηρος και κανει ζημιες, κινδυνευει σοβαρα απο αυτα που κανει. Μεχρι το τριτο ραφι της βιβλιοθηκης εφτασε η χαρη του, πανω απο 2 μετρα απο το πατωμα. Τον βαζω 1μισι λεπτο μιας και σε δυο βδομαδες γινεται 1μισι ετους. Εσυ που εχεις το βιβλιο μηπως μπορεις να ριξεις μια ματια αν λεει απο ποια ηλικια εφαρμοζεται το ταιμ αουτ? Εχω εναν ενδοιασμο οχι μην παθει τιποτα αλλα μηπως το βρισκει παιχνιδι. Μετα την πρωτη φορα που τον ξανεβαλα 16-17 φορες στο σημειο για κατσει, καθεται παντα... Σημερα ομως που πεταξε ολα τα παπουτσια απο την παπουτσοθηκη ενω ξερει πως δεν επιτρεπεται, πηγε μονος του κι εκατσε στο σημειο πριν προλαβω να του πω οτιδηποτε. Με εβαλε σε σκεψεις μηπως το εχει δει... Εγω θα κανω το κεφι μου και μετα θα καθομαι 1μισι λεπτο εκει που λες τιμωρια και ουτε γατα ουτε ζημια.

Φιλια στα διδυμακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω το κατορθωμα μας????????????

χθες πηγα 3 φορες μεχρι να κοιμηθει και σημερα....1 :ymapplause::ymapplause::ymapplause: (που εισαι varman ετοιμαζε την σαμπανια σιγα σιγα =))=)) ειδικα οταν κοψει και το μεταμεσονυχτιο θα κανω τρελο παρτυ!!!!!)

τωρα το μεσημεριανο....

δεν τα καταφερνω με το μεσημεριανο!!! αλλα καπου λεει στο βιβλιο οτι αν κοιμηθει εστω μια με μιαμιση ωρα ειναι καλα.

οποτε τον κοιμηζω οπως πριν και κοιμαται σερι 11/2 ωρα αν δω βεβαια οτι το κοβει τοτε θα εφαρμοσω κι εκει το βιβλιο!!!!!!

εμεις εχουμε ηδη ξεκινησει το ταιμ αουτ

εχω ενα καρεκλακι και τον βαζω εκει ομως δεν σηκωνεται(παλι καλα γιατι θα ετρεχα)

αλλες φορες το παιρνει στην πλακα και γελαει αλλες το παιρνει σοβαρα και περιμενει υπομονετικα τα 2.5 λεπτα

δεν ηξερα οτι υπαρχει βιβλιο και γιαυτο!!!!!!

ποιο ειναι????

ευακι ξεκινα το βιβλιο θα με θυμηθεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αγγελικη μου φερε τον γιο σου τον λερα να κανει παρεα με τον κοπριτη τον δικο μου =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα

μπραβο μπεμπουλης κρατα γερα !!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Ετσι να παιρνω τα πανω μου κ γω ..Τελικα η Αγγελικη μαλλον μας ανοιξε τα ματια κ ξεστραβωθηκα κ γω με το βιβλιο ..Θα το εφαρμοσω οσο προχωραει προς το τελος ολο κ πιο λογικα μου ακουγονται ολα αυτα που γραφει ο τυπος ..Μπραβο βρε Αγγελικη να σαι καλα !!

Οσον αφορα το θεμα ταιμ ουτ που λετε εμεις το ονομαζουμε ΗΡΕΜΙΑ ..Δοκιμασα την μεθοδο με το καρεκλακι η τελοσπαντων το χωρο οπου θα τις εβαζα για ηρεμια αλλα δυστηχως σ'εμας κατι τετοιο δεν επιασε ..Οποτε γινοταν κατι κ εβαζα μια απο τις δυο στην ..ΗΡΕΜΙΑ , πηγαινε κ η αλλη να της κανει παρεα ..Τι να πω η δυναμη των διδυμων επικρατησε εδω ..Το μονο που κανω ειναι να στειλω οποιαδηποτε απο τις δυο οταν κανει κατι στο δωματιο της να σκεφτει τι εκανε κ στην επιστροφη να ζητησει συγνωμη..Εντω μεταξυ πρεπει να δινω μαχη για να μην την ακολουθησει η αλλη ..Αυτο το λυνω βεβαια σιγα σιγα κ ελπιζω να διορθωθει στο μελλον ..Κατα καιρους μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι με ολα τα παλαβα που κανουν επι δυο , τις φωνες τους επι δυο , τις τσιριδες επι δυο κτλ ..

Παντως βρε κοριτσια τωρα που το διαβασα το βιβλιο , ειλικρινα δεν καταλαβαινω το λογο που γινοταν τετοιος σκοτωμος για παρτη του ..Δεν λεει τιποτα μα τιποτα το ..εγκληματικο κ φανταστειτε οτι πριν να μπω στην διαδικασια να το παρω στα χερια μου κ να το διαβασω μερικα ατομα με ειχαν επιρεασει τοσο αρνητικα που νομιζα οτι θα εβρισκα δεν ξερω κ γω τι εκει μεσα ..

Οσον αφορα την χτεσυνη νυχτα η μανταμιτσα μου γλεντισε παλι μεχρι να κοιμηθει ..Μετα ξυπνησε στις 0230 κ ξανα στις 3..Τελικα κοιμηθηκε μετα μεχρι τις 0730 που την σηκωσα για να φαει. :P Ομως πλεον δεν μασαω ..Θα την εφαρμοσω κ γω ομως περιμενω να φτασω λιγο παρακατω να δω αν γραφει οτι ειναι εφικτο με αλλα παιδια στο δωματιο ..Εσεις που το τελειωσατε το γραφει ?

Καλημερουδια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε κι εγω ειδα κατι κακο

ακομη και οι χρονοι αναμονης ειναι πολυ μικροι και αντιθετα λεει οτι δεν πρεπει να τα αφηνουμε μονα να κλαινε

δεν το εχω τελειωσει ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετερας τι κανετε τι κανει το μικρο σου ? σε χασαμε καλε !! πως παει με τα βραδυνα του , εστρωσε λιγακι ?

λεμε για το βιβλιο Κοιμησου παιδι μου , το οποιο εχει σωσει απ'οτι φαινεται πολυυυυυ κοσμο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα ωραίο τίτλο,είδα παλιές φίλες και γνωστές,κάτι για ξενύχτια και μη συνεχόμενο ύπνο πήρε το μάτι μου....

ε,και είπα να μπω!!!!!Δεν έχω υπομονή να διαβάσω και τις 60 σελίδες που γράψατε(έχετε και πολυλογία :lol::lol::lol::lol: )αλλά θα θέσω μερικά από τα ερωτήματά μου!

Ποιο είναι αυτό το περιβόητο βιβλίο?Και τι το φοβερό κάνει?

Εμένα ο Γιώργος κοιμάται μια χαρά κατά τις εννέα το βράδυ!Τον βάζω στο κρεβάτι του μετά το γάλα και κοιμάται!Κατά τις 2 ή 4 τα μασάνυχτα,ξυπνάει και θέλει γάλα! [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Αυτή τη συνήθεια την είχε κόψει από 3 μηνών,αλλά όταν χρόνισε,για άγνωστους μέχρι στιγμής λόγους ξεκινήσαμε τις παλιές καλές συνήθειες!!!!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

Αν δεν του δώσω γάλα κάνει σαν υστερικό.ενώ όταν του δίνω,κοιμάται αμέσως μόλις τελειώσει το μπιμπερό!Δεν είναι λίγο κουφό?

Πείτε μου,τι να κάνω????????????????????????????????????????????? :think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη, αν θυμαμαι καλα στο βιβλιο "νταντα αμεσου δρασεως" λεει οτι το τάιμ αουτ ειναι απο 2 χρονων κα πανω. και τα βαζει 2΄. δυστυχως ειναι τωρα στο δωματιο που κοιμαται η Μαριαννα και δεν παω να το παρω.

και εγω ειμαι σιγουρη οτι θα το χρησιμοποιησω πολυ σε κατι λιγοτερο απο 1χρονο που θα γινουν 2!

Μπεμπουλης την εχω βαλει ηδη στο ψυγειο τη σαμπανια!!! πες ποτε να κανει το ... παφ!!! :lol:

Ευα μην περιμενεις αλλο!!! ξεκινατο!!!

σας αφηνω γιατι ειμαι ψωφια και με φωνη κλεισμενη τελειως! αχνα δε μπορω να βγαλω...

χθες γαμος συναδελφου, σημερα η γαμοβαφτιση της Σωσως! τελεια περασαμε ομως!!! χαλαλι που ειμαι αφωνη!! ισως να χαιρεται ο αντρας μου... λετε;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα ..

Τι εξαντλητικο σκ περασαμε παλι ..

molly, γεια χαρα , καλως ηρθες στης ..αυπνιας το αναγνωσμα κ να χαιρεσαι κ συ το λουλουδι σου ..Το βιβλιο για το οποιο γινεται λογος ειναι το διασημο πλεον Κοιμησου παιδι μου..

Βαγκ εγω οταν εχω πονολαιμο παντως ο αντρας μου πανυγυριζει στα κρυφα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!!!!

εβαλα τον σπυρο για υπνο και ξεχασα να παρω τα τουτου απο το δωματιο του και επαιζε,τωρα τα πηρα :lol::lol: εχω μπει ηδη 2 φορες μεσα!!!!

μολυ καλως ηρθες!!! λεει και για μωρακια που θηλαζουν

παντρευτικε η σωσω?? εκανε και την βαπτιση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...