Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ 13 ΛΕΜΕ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα και απο μας..παιδια απο τι 8.30 που κοιμηηκε χθες...σηκωθηκε 8πηγα κεντρο για κατι χωνια.8,30 ωραειμασταν κατω..

σε λιγο θα ερθουν τα παιδια των απεναντι να παιξουν και καλα με τη μικρη..

μαλιστα τζουλια..ετσι..να ενημερωνεις που και που το κοσμο..απο δοντια;;

ρεμεις τρωμε γαλα,οσο πιουμε,φρουτα,αληθεια το συκο επιτρεπεται;;γιατ τα εφαγα ολα εγω νομιζοντας οτι δε κανει..

μετα μεσημεριανο..ψαρι δε τη αρεσε,θα ξανα δοκιμασω σε κανα2 βδομαδες..

μετα για απογ τρωμε λιγο απο το μεσημεριανο,η σιμιγδαλοκρεμα η κεχρι τηςχολ η γιαουρτι σπιτικο..γαλα..

ενδιαμεσα φρουτα..χωμι...μπα..μπισκτα με τιποτα..

μαρακι δικι οεχεις σε αυτα που λες..

και ψαρι λες οχι;;δε καταλαβα γι αυτο ρωταω..

ρε καλψω η γραβιερα δεν ειναι τιγκα στο αλατι;;

νομιζω αλλα τυρι επιτρεπεται..η μυζηθρα αν δε κανω λαθος.

και γω ειμαι της ΠΟΨΗς ΜΕΧΤΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΩ ΤΙΠΟΤΑ..

αλλα να μην υστεριασω σαν την αδερφη μου..χσχαχα..

καλα αν τυχει να ειμαστε καπου και θελει η ιδια να φαει,θα της δωσω..αλλα απο μονη μου να το βαλω στο στομα της..οχι..

ασε που εγω ειμαι τη αποψης οτι αν του τα απαγορεψεις ολα ..μετα οτα θα το δοκιμασει θα πεσει με τα μουτρα..

ντομ γιατι δε σχολιασες για τη δουλεια που φερνει αποτελεσματα στη σιλουετα σου;;

απαξιεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χείμαρος η Καλυψούλα μας!!!

Πού θα πάτε διακοπές;

Δε μας είπες...

Όχι, δε βγήκε ακόμη το δοντάκι μας...

Κοιμόμαστε στον καναπέ που έχουμε στο δωμάτιο του...

Στις 4 που ξύπνησε και μας είδε δίπλα του, ήθελε να έρθει κοντά μας...

άπλωσε ο κύριος Άνθιμος κι εμείς είμασταν μισοί στον καναπέ και μισοί στον αέρα...

Σηκώθηκα πιασμένη και κουρασμένη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω μου μου ελειψες παρα πολυ!!!!το πιστευεις???ευτυχως κοιμηθηκατε..

οσο για το τυρακι..της δινω μικρο κομματακι,δεν τρωει ολο το κεφαλι!!!αλλα θελω να μην ειμαι υπερβολικη...τι να πω,δεν ξερω αν κανω καλα η οχι αλλα σε ολα τα θεματα ακουω το ενστικτο μου...κ στο δικο μας φαι βαζω το πρασινο αλατι κ δεν εβαζα ποτε ποσοτητα αλλα δεν το κανω αναλατο τελειως..κ της δινω απο αυτο..

η καθε μανουλα ακουει κ κρινει.συμφωνω οτι ειναι κακο το αλατι κ η ζαχαρη.θεωρω οτι λιγακι δεν θα κανει κακο..δεν κατηγορω το να τα κανεις ολα αναλάτα.απλα εγω δεν το κανω.

η μικρη τα τρωει ολα...κ το δικο της φαι το ρημαζει κ ο,τι δικο μας της δωσω.

το μονο μου προβλημα ειναι το υποαλλεργικο γαλα...μακαρι να περασει γρηγορα η αλλεργια...

ισμηνακι καλημερα...οι μανουλες που εχουν ηδη ενα παιδακι εχουν μεγαλυτερη εμπειρια..κ σιγουρα ακουνε το ενστικτο τους.

προς θεου μη γινει τωρα θεμα παλι για αυτο!!!!!!!μην κανουμε αυτα που κοροιδευουμε κ σφαχτουμε για τετοια...καθε γνωμη ειναι αποδεκτη!!!!!

δεν ειμαστε αλαθητες!!ειμαστε μανουλες που θελουμε το καλο των παιδιων μας....κ τα αγαπαμε οσο τιποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ξεκινησεις με ψαρι μετα τον χρονο το αυγο και αντιστροφα ...

Ισμηνη εχεις δικιο , δεν μεγαλώνουν απο βιβλιογραφίες αλλα και αυτές ακόμα καταγράφονται απο περιστάτικα.

Για να ειμαι ειλικρινης μου είπε να δοκιμάζει τα πάντα απο τροφες , εγω για κάποιους λόγους κολισιεργώ ...

όλο λεω να ξεκινησω τυρι κ ακομα τπτ ...

Σωσω δονται 3 επανω και 1 κατω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανουκαααααα..

παμε τυρο στην πελοποννησο..ειναι μετα την τριπολη κ πριν το λεωνιδιο...

εκει που πηγαμε περσι που ημουν τουμπανο,με την κοιλια τουρλα!!!

για να δουμε..η μικρη θα ειναι οκ η θα λυσσαξει τελειως??????

εμας η μικρη δεν κοιμαται στο κρεβατι μας..οποτε την παρω ξεσηκωνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!!

Καλυψωωωωω το ελαττωσε το μεσαμεσονυκτιο γαλα αλλα ξυπναει τουλαχιστον μια φορα και γυρναει συνεχως μεχρι να βολευτει χαχχαχαα!!!

Εγω νομιζω οτι ψαχνοντας πας με το φαγητο..δοκιμαζεις και βλεπεις πως αντιδρα το παιδι..το καθε παιδι βεβαια εχει διαφορετικο οργανισμο..

και αυγο και ψαρι που του εδωσα δεν ειχε προβλημα..σημερα του εφτιαξα μπιφτεκακια και θα του τα δωσω μικρες μπουκιτσες ;);)

βαρεθηκε ο καημενος τα ιδια και τα ιδια..πρεπει να δοκιμασει νεες γευσεις..

επισης πιστευω οτι η δικη μας γενια ειναι πιο γερη απο τις τωρινες..τωρα εχουν προκυψει σωρηδον οι αλλεργιες..και τα προβλήματα στον οργανισμο μας δεν εχουν προκληθει στην παιδικη ηλικια αλλα στη φοιτητικη χαχαχχαχαχα!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολισιεργω τι ειναι;;;αληθεια δε ξερω..ελατε ρε κοριτσια να σφαχτουμε..πλιζ@@@χαχαχαχαχα

ρε καλυψω λες να θυμαται και τα μερη;;

εγω σας ειπα οτι αυριο φευγβω,ε;;παιδια αν ειναι να σφαχτουμε να το κανυμε σημερα..αυριο εχω ταξιδια..δε μπορω ναεχω το νου μου σε σας!!!!σας αγαπω!!που λεει και η σοφη..

αλλα πανω απο ολα ..φακ..μη ξεχιομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τυρος ειναι κατω απο το ναυπλιο.ανατολικη παραθαλασσια πελοποννησος..ειναι πολυ αντιτουριστικο μερος...ο,τι πρεπει για μας!!!!χαχα !!!η αγγελικη δε θα κανει clubbing φετος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γαμωτο εγω λιγο να μην αλεσω το ψαρι πχ . το φτυνει όλο κ διαλεγει το αλεσμένο ! ενω το καρπουζι πχ το τρωει ετσι ...

τι να πω ... αβυσσος το μυαλο του μωρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω θες να σφαχτουμε ε?????για να αναψουν τα αιματα...

φακ γιου λοιπον......

μπιφτεκι εχω δωσει κ εγω....σε κομματακια....της αρεσε...η μικρη μου καταβοθρα ολα τα αλεθει!!!!!φτου φτου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο κοριτσια

αχ εγω δεν ξερω ρε κοριτσια δεν μπορω να τους δωσω ακομα κανονικο

φοβαμαι

οχι μην πνιγουν

αλλα μηπως δεν φανε αρκετο

σαν αφηνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα εννοειται αυτο..η αγγελικη εχει κατι μπουταρες.....θεικες!!!!την εχω ρημαξει στις τσιμπιες...

αλλα κ ο μπαμπας της της κανει ολα τα τρελα παιχνιδια ...την πεταει πανω...την ριχνει στον καναπε κ αυτη γελαει...την γυρναει γυρω γυρω γρηγορα..την κρεμαει αναποδα...μιλαμε ριχνει πολυ γελιο η μικρη...δε φοβαται τπτ..για το αλου φαν παρκ ειμαστε!!!!!

μαρκερ κ εγω παντα ειμαι διπλα για να μην΄πνιγει...αλλα εφοσον εχει δοντια ειναι κριμα να μην τα χρησιμοποιουμε!!!!!

με τον αντρα σου ολα οκ?ηρεμησατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για σας κορτσουδια!

λοιπον πριν ξυπνησουν...

εμενα που ειναι 2 που ηταν μαζι στην κοιλουμπα μου, ειναι τοσο διαφορετικα και στο φαϊ! η Μαριαννα, ντελικατη. αν εχει κανενα κοματι η κουταλια της, θα το διαλεξει και θα το φτυσει! αν τρωμε κατι και μας κοιτανε σα σκυλακια και τους δωσουμε να δοκιμασουν, αυτη θα το γλυψει και θα το φτυσει ή αν ειναι κομματι φρουτο, θα το ρουφιξει μονο.

Ο Σπυρος, οτι να'ναι! ισως επιδη εχει και δοντια. θα μασισει κομματια μια χαρα. αλλα κωλωνω να του δωσω κατι σε κομματια να το φαει μονος του. φοβαμαι.

ετυχε να μη φτανει το φαϊ τους και να προσθεω μεσα λιγο απο δικα μας φασολακια. φασολακια τρωνε. αυτα με το δικο μας ή Μαριαννα με το ζορι εφαγε λιγο, ο Σπυρος το καθαρησε!

συμπερασμα δικο μου;;; αναλογα με το τι παιδι εχεις μπροστα σου προχωρας!

εμεις τρωμε αυγο. τις πρωτες 2 βδομαδες, τρωγανε απο μισο κροκο, 1 φορα τη βδομαδα. τωρα απο 1 κροκο. ο Σπυρος τον τρωει και σκετο αλλα η μικρη το γλυφει και το φτυνει. γι' αυτο μεσα στα φρουτα και οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα η γαϊδπυρα να σας ευχαριστησω για τις ευχες σας!

Καλυψω χθες ο αντρας μου ηταν νυχτερινος. ασε που τα νευρα μου, ισως λογο καθυστερισησ βαρανε κοκκινο! ουτε μυγα στο σπαθι μου! αντε αλλη μια μερα τα χαπακια να μουερθει κατα το Σαββατο μπας και ηρεμισω!

Ντομ γιατι δε χρησημοποιεις ταμπον;;; θα σε βολεψει πολυ, κυριως στη βαφτηση! και αν θες τοσο πια για σιγουρια, φορα και κανονικη σερβιετα. αλλα δε θα εχεις διαρροη οσο ποσσοτητα και να εχεις. και εγω εχω πολυ, αλλα με τα σουπερ ο.β. αλλαζω καθε 2-3 ωρες χωρις προβληματα.

Σωσω και εγω τα μαλωνω τα μωρα. το Σπυρο κυριως δηλ. η μικρη δεν κανει και τιποτα. 1-2 φορες που απλα τον μαλωσα χωρις πολλες φωνες, εβαλε τα κλαμματα. αρα καταλαβε μια χαρα. επισης αλλες φορες κατεβαινω χαμηλα και τον κραταω να με κοιταει στα ματια για να του μιλησω-μαλωσω κανει τον κινεζο και γυρναει τοκεφαλι απο δω και αλο κει για να μη με κοιταξει! πονηρο το σκατο! προχθες μολις ξυπνησαν το απογευμα, τους εβαλα στο ιδιο παρκοκαι επαιζαν. ξαφνικα ριχνει μια δαγκωνια τη μικρη που ουρλιαξε! σημαδι την εκανε! τον μαλωσα, πηρα τη μικρη αγκαλια να ηρεμισει και ειπα και τον αντρα μου να μην τον κοιταει καν! δεν του διναμε σηκασια καθολου! ειχε καταλαβει οτι εκανε βλακεια. μας κοιτουσε κε μετα απο 2-3 λεπτα ηρεμα, μας φωναζε: ε..ε..! αφου εμεινε εκει ακομα λιγο "τιμωρια" οπως ελεγα, χωρις να διαμαρτυρεται, μετα τον βγαλαμε να παιξουν παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ κ αμα κουνηθει κ πολυ....κατευθειαν αυτοφωρο!!!!!!

χαχα απλα θα σου πω να μην τον κανεις συνεχως να νιωθει οτι τον μαλωνεις κ υποστηριζεις την αδερφη του...αυτο για το μελλον βεβαια...

εχω θεια κ θειο που απο μικρα τρωγοντουσαν..μιλαμε για ομηρικους καβγαδες...ειναι τοσα χρονια που δε μιλιουνται κ ειναι πια 40 χρονων γαιδουρια..κ ολα αυτα επειδη η γιαγια μου-η μαμα τους-στους καβγαδες επανω ολο υποστηριζε τον γιο της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε καλυψω με τις συμβουλες σου..

ρε παιδια κανω ψω μι και δε μου βγαιει στον αρτοπαρασκευαστη..σκατα..δε θυμαμαι τι κανω λαθος..

βαγκ τι λεει;;

ολα καλα;;

σοφη που εισαι καλο μου;;

σουζαν;;ακομα την περιοδ οψαχνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...