Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ 13 ΛΕΜΕ!!!


Recommended Posts

ρε συ μαρκατ εχει και 4 παιδια

και πολλα κανεις βρε κοριτσι μου

καλα κανεις κανενα παιδακι δεν επαθε τιποτα

να σου πω κι εγω τους δινω και δοκιμαζουν αλλα ξερω γω και αυτοι οι βρωμογιατροι μας τρομαζουν

ειμαστε και πρωταρες σχεδον ολες εδω οποτε λογικο το βρισκω

στο τριτο μαλλον θα το αφησω μονο του να τα κανει ολα απο οτι μου φαινεται χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά κρίτσια μου!!!

Τι τέλειο ύπνο κάναμε!!!

Μόνι μας με τον αντρούλη μου!!!

Ξανανιώσαμε βρε παιδί μου!!!

Δε μου άρεσε, βέβαια, που τον είδα λίγες ώρες τον Ανθιμούλημου αλλά με μά φορά δεν παθαίνουμε τίποτα!!!

Όταν πήγαμε να τον πάρουμε, με λέει η θεία του... "μπράβο Αθηνά, έχεις το πολύ σείρά το γιούι σου! ξέρεις το;"

την κάνει εντύπωση γιατί η κόρη της έχει παρατημένο το μωρό σ' αυτήν και είναι πολύ κακομαθημένο...

Μάρκερ μου είναι να μην πάρεις φόρα... χαχαχα!!!

Μπράβο που είστε καλά και σκέφτεσαι και για 3ο...

Μαρκάτ, έχω καταλάβει οτι οι μανούλες που έχουν κι άλλα παιδάκια είναι πιο ελλαστικές με το φαγητό.

σόφη εγώ έβαλα μόνο το όνομα του άνδρα μου.

οι κουπμάροι βάλανε ο καθένας το δικό του.

εμένα δε με χαλάει όπως και το δω...

Μπράβο στον μπεμπούα!!!

πατάει σιφτ με ερωτηματικό!!!

χαχαχα!!!

Ντομ, το ξέρεις οτι σε λατρεύω, έτσι;

στο γάμο μου είχα πάρει αντισυλλυπτικά για να μην έχω εκείνη την ημέρα...

Στη βάφτιση ήταν η πρωτη μέρα, αλλά δεν είχα πολύ αίμα...

Βαγκ!!!!!!!!!!

Χρόνια πολλά!!!!

Είσαι κουκλάρα όσο χρονών κι αν είσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' οτι βλέπω... καμιά σας δεν είναι ον λάιν...

Σας το 'πα;

Πρέπει να έπαθα ψύξη στο αριστερό το νεφρό, πλευρό... τι είναι εκεί (πίσω αριστερά);

πολύ πονάει, πάντως...

ααα δε σας είπα και το άλλο...

Σήμερα μου είπε ο μάστρος μου πως του είπε ο διευθυντής μας οτι σκέφτεται να μας φέρνει και απογέυματα στη δουλειά...

οχι για να μη λέτε οτι δε δουλεύουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ρε νανα..με τον αφασλο που βγαινει μηπως ειναι ομφαλοκηλη;;ρε παιδια να σας πω..φωναζετε τα παιδια σας;;δεν εννοω να τα μαλωνετε..αλλα τα λετε..μη εκει.οχι εδω..φυγε απο κει με εντονο τονο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ μιλάω πιο έντονα στο όχι για να καταλαβαίνει την διαφόρα σιγα σιγά

Σωσώ.

Μαρία τι ακούω σκέφτεσαι και 3 παιδί ???

μαρή μην βγαίνεις ντάλα μέσημέρι στον κάυσωνα ... δεν ακούς ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοζυολια εισαι μοναδικη!!1εφαγα αλμυρα και γλυκα για να μη μεινει κανενα παραπονεμενο..ρε συ φιλεναδα..πες τα καμωματα του δικου σου..

δοντια,μπουσουλημα,τρωει απολα...τι παιδι ειναι;;αν εμοιασε το μπαμπα του,ολα καλα..αλλα αν σου εμοιασε...θα του εξηγησω οταν μεγαλωσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ποτε προλαβατε και γραψατε τοσα?

vag εχεις γενεθλια ζουζουνα μου? χρονια πολλα και καλα.

σε επαιρνα στο κινητο για τα χρονια πολλα της μικρης αλλα.....

μονο δυο σελιδες διαβασα , παω σε λιγο για τις υπολοιπες

εμεις πηγαμε παιδιατρο και η κορουλα μου η γλυκια παει για μοντελο.

δεν εβαλε ουτε γραμμαριο και παραμενει στα 77οο, εβαλε ομως 3 ποντους. ειμαστε 76 τωρα.

ειπε ο ντοκ να δινω τα παντα.ακομα και γυρο ειπε χαριτολογωντας.

ως και κεφτεδες της εχω δωσει. τι αλλο πια.

μετα τον ντοκ πηγαμε για ψωνια μιας και ειμασταν στο κεντρο και πηγα να της δωσω να φαει, το ιδιο με το μεσημεριανο της .ΤΙΠΟΤΑ ουτε μπουκια δεν ετρωγε.

πηγαμε βολτα μετα παραλια και εφαγε μια φετα κασερι και μιση φετα ψωμι...

αααα χθες πηγαμε cosmos (μεγαλο εμπορικο κεντρο εκτος θεσσαλονικης) και ο γιωργος τησ εδωσε γλυφιτζουρι.δυο γλυψιες εκανε και τρελαθηκε. εσκουζε μετα και για αλλο. εβλεπε τον δημητρη να τρωει και του εκανε ελα ελα με τα χερακια. ειχε γελιο. κολουσαν και τα χειλακια της πανω του χεχεχεχε

τι να κανω αν τρωει αυτα αυτα θα της δινω (δεν εννοω τα γλυφιτζουρια)

μην φοβαστε να τους δωσετε απο το φαγητο σας. κοντευουν να χρονισουν, το πολυ πολυ βαζετε μισο δικο σας μισο δικο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ ΜΟΥ

τι κανεις;;;;;

λογικα τωρα νανι

καλα για 3ο απο του χρονου το καλοκαιρι το συζηταμε

να ηρεμισει λιγο και το μυαλο μου

τωρα εχω αρχισει και ξεχναω σιγα σιγα τα δολοφονικα ενστικα που ειχα στον 7ο μηνα χα χαχα χα χα

εγω ψωμι του δινω οτι βρω

τους αρεσει παρα πολυ και το μασουλα φουλ

μπισκοτακια μιραντα - ο Νικος ξετρελενεται

ο Στελιος παλι λες και εχει φοβια να δαγκωσει

εαν κοψει μεγαλο κοματι το φτυνει μονος του ενο ο Νικος τ μασαει και το λειωνει

βαζω να δω καμια ταινιουλα για κανα 20λεππτο και μετα νανι

το μειλ το πηρατε

εαν οχι θα δοκιμασω παλι αυριο

καληνυχτες κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!!!

πολλα γραψατε παλι..

ο δικος μου το αυγο το τσακιζει..σφιχτο με ελαχιστο λαδακι..

μονο δυο φορες την εβδομαδα του δινω..γαουρτακι τρωει πολυ ανετα επίσης καθε απογευμα, αφου δεν εχει φαει ποτε κρεμα , οποια και αν εχω δοκιμασει..και καλυτερα γιατι θα παχαινε κι αλλο :P:P

αλατι και ζαχαρη δεν του εχω δωσει ακομα :silly: :silly:

ο γιατρος παντως με παρακινει να ανοιχτω σε φαγητα

τυρι ομως σιγουρα μετα το χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα σου πω οτι ηταν απο τα goody s απο το premier αλλαντικων? χαχαχαχχα

σπιτι παιρνω κολιος, τρικαλινο ή μακεδονικο

δεν ειναι τοσο αλμυρα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε χρυδουλα εντυπωση θα μου εκανε αν δε του αρεσε το αυγο..και γω λεω να μη δωσω αλατι,ζαχαρη..αλλα λιγο κασερακι αν τυχει..γιατι οχι;;

πεφτω και γω..τη πεμπτη πεταω αλλωστε..

αυριο δε ξερω τι σκατα θα πρωτοκανω..

αλλα παλι θα τα καταφερω..θελω να παω και για μπανιο..αντε να δουμε απο τις 8,30 που κοιμηθηκε τι ωρα θα σηκωθει..

ΒΑΓΚ χρονια πολλα και παλι..να σε χαιρομαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια συγνωμη που θα το πω...

Ενταξει καποια στιγμη θα τα φανε ολα!Για να την ακριβεια θα τα κυνηγανε για μη τρωνε σκατολοιδια.Γιατι τα δινετε απο τωρα?

Ειναι αναγκη να δοκιμαζουνε γλυκο ή αλμυρο?Απο τωρα?

Καταρχας τα μιραντα ας πουμε που λιωνουνε στο στομα δημιουργουνε μια ωραιοτατη βρεφικη τερηδονα η οποια καταστρεφει και τα επομενα τα μονιμα.

Ενταξει το κλασικο και μεις τι παθαμε?Παθαμε.Ειναι ολη η γενια μας τιγκα στις αλλεργιες.Γιατι οι γλυκες μας κατα τ 'αλλα μανουλιτσες μας εδιναν τραχανα αυγο και φακες απο 3 μηνων.Και το εχουνε και καμαρωνουνε σημερα.

Βαση λοιπον ολων αυτων οι γιατροι ειναι επιφυλακτικοι.

Ο δικος μου παιδιατρος ητανε διευθυντης σε πτερυγα στο παιδων.Καποια στιγμη συζηταγαμε (πριν κανω μωρο) και μου λεει ξερεις ποσα χαστουκια εχω φαει στη καριερα μου?Εβγαιναν ερευνες που αναιρούσαν η μια στην αλλη στο καπακι.Και ενω υποστηριζαμε(νεοι τοτε) με παθος κατι που εβγαινε κατευθειαν μετα απο καιρο μας ελεγαν οχι αυτο ειναι βλαβερο.

Καποια μαμα καπου εδω στο μαμμυ ανεφερε οτι σιγα γιατι να μη φαει ψαρι νωρις?Αφου στις εξωτικες χωρες δεν εχουνε κατι αλλο.Τα μωρα τους εκει τι τρωνε?

Ο καθε οργανισμος ειναι εξοικιωμενος με τα τροφιμα του τοπου οπου γιενιεται γιατι πολυ απλα η μαμα τρεφεται με αυτα.

Αν παμε μεξικο θα μας παει αιμα.ΟΙ μεξικανοι γιατι δεν ειναι συνεχεια με διαρροιες?Απλα ειναι εξοικιωμενο το πεπτικο τους.

Τελος το αλατι ειναι επιβαρυντικο για τα νεφρα των μωρων.

Ενας μηνας εμεινε.....Ολα περιπου τα νινακια μας χρονιζουνε τοτε.Μετα θα τρωνε περισσοτερα.

Ειμαστε πρωτοι στη παχυσαρκια στον κοσμο.....

Τυχαιο?

Μιλαω παντα για να μη παρεξηγηθω για τα μιραντα,το αλατι και τη ζαχαρη.

Αν φτιαξετε ενα φαγακι δικο σας αναλατο ομως φυσικα ειναι μια χαρα.

Ας πουμε εφτιαξα γεμιστα για μας και εβγαλα ενα αναλατο αλαδωτο ταψακι για τον μπεμπη.Με πιπεριες μελιτζανες και ντοματες και λιγο κιμαδακι μεσα στο ρυζακι για πρωτεινη.Το αλεσα εβαλα λαδακι ωμο και το εκανε κοφτο.

Δεν χρειαζονται το αλατι και τη ζαχαρη.Δε το γνωριζουνε.

Γενικα καλο ειναι να μαθαινουνε γευσεις.Απειρες για την ακριβεια με πολλους συνδιασμους.Αλλα οχι να βαζουμε προσθετα για να τα νοστιμισουμε.Μονο μυρωδικα και λεμονακι.

Αυτα απο διαιτολογικης πλευρας.

Μη με παρεξηγησετε....

Ενταξει ξερω πολλες απο εσα εχετε εμπειρια εχετε και αλλα παιδακια.

Τη σεβομαι προς θεου.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόφη εγώ έβαλα το δικό μου επώνυμο, το είχα δει και στη βάφτιση της κόρης μιας φίλης μου.Τώρα που όλες κρατάμε το επώνυμο μας ο κόσμος με το δικό μας μας ξέρει.Αν κάποιος πάρει το προσκλητήριο και ξέρει μόνο εσένα ή δεν ξέρει ή δε θυμάται το επώνυμο του άντρα, θα πει ποια είναι η Σοφία Τάδε;Κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Οταν λέω ότι έπρεπε να μην ξαναρχίσω κανονική διατροφή εννοώ την κλασσική διατροφή που κάνουμε όλες.Κρέας με λαχανικά ή λαχανικά σούπα κλπ.Γιατί όσο έχει διάρροια, δεν του δίνω φρούτο,του φτιάχνω κοτόπουλο με ρύζι,κρέμα δική μου πατέντα:΄στο ειδικό για διάρροια γάλα ρίχνω ρυζάλευρο σκέτο,χωρίς γάλα,και ίσα ισα μια κουταλια να γλυκίσει λίγο από την φαριν λακτε.Γιαουρτι όχι,γαλακτοκομικά όχι.Αν περάσουν 2 μέρες και είναι καλύτερα,το ξαναγυρνάω σιγά σιγά,5 μεζούρες ειδικό γάλα-2 μεζουρες αλμιρόν, και σταδιακά ανεβαζω τις μεζούρες του αλμιρόν-κατεβάζω του ειδικού γάλακτος.Θέλει υπομονή γιατί ξεγελιέμαι και λέω εντάξει καλύτερα είναι το παιδί ας του δώσω κανονικά γάλα και ξανακυλά γαμώτο.Πάλι σήμερα...αν είναι από το αυγό..έτσι κι αλλιώς 3 φορές τη βδομαδα λέει η παιδίατρος.Μαρίες λυπάμαι να μην του δώσω αυγό,τα πήρα φρέσκα ημέρας από το χωριό,από την πεθερά μου,κρίμα είναι,τέτοια αυγά αγνά δεν τα βρίσκεις κάθε μέρα.Πιστεύω πως του καθόταν στο λαιμό και τον ενοχλούσε,θα προσπαθήσω πιο μελάτο την επόμενη φορά.Ξέρω δεν είναι σωστό αλλά αυτά τα αυγά τα χωριάτικα τι κακό να έχουν μέσα μωρέ.

Μαράκι καλά τα λες, βέβαια είμαστε σε περίεργη φάση, δεν έχουν χρονίσει ακόμα, αλλά έχουμε τη δυνατότητα για μεγάλη ποικιλία τροφών και λέμε ε ας του δωσω κι αυτό.Μωρέ εγώ νομίζω ότι ισα ισα δίνουμε όλες για τη γεύση που μας κοιτανε στο στόμα και ξεροσταλιάζουν-και κάπως έτσι δοκίμασε και τζατζίκι :blush: Εξάλλου κι αυτοί οι παιδίατροι ο καθένας λέει τα δικά του.Μια φίλη μου που γεννησε τρεις μερες μετα απο μενα, του δίνει εδώ και παραπάνω από 2 μήνες ψάρι, αυγό πάλι όχι!Εμένα τώρα μου επέτρεψε αυγό και ό,τι περιλαμβάνει αυγό.

Καληνυχτα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτσούδια μου!!!

Σωσώ μου, δεν το έχω ψάξει με το ομφαλό μου αν και θα έπτρεπε...

Σωσώ μου, δεν τον πολυαμαλώνω...

Αφού είναι καλό μωράκι... χαχαχα!!!

Αν πιάσει κάτι που δεν πρέπει... πηγαίνω κοντά του... τον αφήνω να το επεξεργαστεί και μόλις το αφήσει, το μαζεύω...

ΜΈχρι στίγμης έκανε 2 ζημιές... δεν τον μάλωσα γιατί εφταιγα εγώ...

Τη μία, ήταν στο καρεκλάκι φαγητού, του έδωσα το γυάλινο μπιμπερό κι έφυγα από κοντά του.

Το έριξε κάτω κι έγινε χίλια κομματάκια...

Την άλλη πήρε το λάδι και το έριξε στο πάτωμα...

Έφταιγα εγώ που είχα αφήσει ανοιχτό το ντουλάπι...

Απλά του είπα: ’’τι έκανες ρε μαμούνι;’’

Δεν ξέρω αν είναι σωστός ο τρόπος μου...

Το κασέρι φοβάμαι να το δώσω γιατί κολλάει.

Μία φορά του έδωσα ψωμάκι με φιλαδέλφια.

Η γιατρός μας είναι λίγο ’’τσογγούνα’’ με το φαγητό...

αυγό, μοσχαράκι, ψάρι μετά το χρόνο.

Ίσως να ξεκινήσω το μοσχαράκι σιγά σιγά.

Μαράκι μου η γνώμη σου είναι πολύτιμη!!!

Μιας και γνωρίζεις πολύ περισσότερα από εμάς, εφόσον έχεις σπουδάσει πάνω σ’ αυτόν τον τομέα.

Η μόνη ζάχαρη που παίρνει ο Ανθιμούλης μου είναι από τα φρούτα.

Τις κρέμες δεν τις έδωσα πάνω από μήνα.

Όλοι με θεωρούνε υπερβολική και σπαστική και φαντάζομαι οτι κάποιοι με σχολιάζουν... αλλά δε με νοιάζει...

Να ρωτήσω...

Εγώ βάζω ελάχιστο αλάτι στα φαγητά μου.

Του έχω δώσει να δοκιμάσει πολλές φορές...

5- 6 μπουκίτσες... κι αυτό είναι βλαβερό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν ήμουνα μωράκι, δεν έπαιρνα πιπίλα...

Ξέρετε ποια ήταν η συμβουλή του παιδιάτρου;

Να βάζει λίγη ζαχαρίτσα...

Η γλυκιά μου μανουλίτσα ακολούθησε τη συμβουλή του κατά γράμμα...

Οκ... μεγάλωσα... αλλά... τα δοντάκια μου είναι πολύ ευαίσθητα, όσο κι αν τα προσέχω!!!

Όλα είναι σφραγιμένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν Σωσωκα ...

πρωι πίνει 200ml γάλα -φρουτοκρεμα (το συκο τον πειραξε κ του το κοψα) μεσημέρι κρέας η κοτοπουλο η ψάρι (αύγο μου ειπε μέτα τον χρόνο) - απογευμα φαριν λακτέ η γιαούρτι (δέλτα)

ενδίαμεσα ψωμί η μπισκότο nutricia χωρίς ζάχαρη.

τυρί 8α ξέκινήσω με έμενταλ η ένταμ που έχουν περισσότερο ασβέστιο και λιγότερο αλάτι. το νινι πρεπει να ναι 10- κιλα

Σε ποιον μοιαζει ειλικρινά δεν ξέρω ... είμαι στο χώριο (εγω ζυγιζω 52 κιλα με υψος 1.66) κ άκουσα ότι ειναί αδυνάτο επείδη μοιαζει στην αδερφη του άντρα μου (50 η πίεση μου) τι άλλο να σου πω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όσο για το άλατι κορίτσια το μ'ωρο άκομα δεν έχει την δυνατότητα να το αποβάλλει απο τα ούρα γιάυτο απαγορέυεται!

Στην τελίκη όλες οι τροφες περιέχουν άλατι που χρείαζεται ο όργανισμός κ δεν χρειάζεται έξτρα ! (κάτι σπουδάσαμε και έμεις...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

καθε παιδακι ειναι διαφορετικο και καθε γιατρος το ιδιο

και μενα ηταν διευθυντης στο αχεπα στο τμημα της νεφροπαιδιατρικης

αλλα (μιλοντας παντα για το δικο μου παιδι, που εχει ξεκινησει απο 4 μηνων τις στερεες) οταν βλεπεις οτι ενα παιδακι δεν βαζει βαρος ή ελαχιστο κατι πρεπει να φαει και αυτο.

φυσικα και δεν το τιγγαρεις στα μπαχαρικα και στο αλατι και ουτε θα παθει κατι αν τρωει σιγα σιγα απ ολα

και εγω ξερω πολλα παιδακια που δεν δοκιμασαν γευσεις απο νωρις σε λογικες ποσοτητες παντα και δεν μπορουσαν -δεν θελαν να φανε τιποτα αργοτερα.

η μανουλες μας καλα καναν οτι κανανε. οτι λεγαν οι γιατροι καναν και αυτες και οχι του κεφαλιου τους

σε ενα μηνα χρονιζουν (οπως ειπα και χθες)τα πιο πολλα μην αγχωνεστε τοσο.

χωρις παρεξηγηση ολα αυτα βεβαια

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες..μου λειπετε παρα πολυ..σας διαβασα λιγακι χτες απο τη δουλεια αλλα δεν ημουν μονη κ δε μπορουσα..

η δουλεια εχει πεσει παρα πολυ,λειπουν ολοι..εμεις φευγουμε την κυριακη οποτε ειμαι πολυ χαρουμενη.

η αγγελικη εχει νεο δοντακι στον οριζοντα κ τα βραδια ειναι λιγο δυσκολα..σας διαβαζω κ εσας τι τραβατε με τη γκρινια κ σας καταλάβαινω απολυτα...εχω τη μικρη στη δροσια ολη μερα γτ η αθηνα ειναι καμινι.. 3 βραδια μου ξυπναγε με αναφιλητα 4ηωρα κ ετρωγε γαλα..δεν ηρεμουσε αλλιως.

χτες ξυπνησε μονο στις 6 για γαλα κ μετα στις 9 το πρωι..

μια γκρινια υπαρχει γενικα αλλες μερες περισσοτερο αλλες λιγοτερο..

για το φαι που λετε εμεις τρωμε κασερακι η γραβιερα.γενικα μου εχει πει η παιδιατρος να αποφευγω μαλακο τυρι(ροκφορ κλπ) κ αυγο κ ψαρι μετα το χρονο λογω ιστορικου με αλλεργια στο γαλα..

γιαουρτακι τρωμε αλλα οχι καθε μερα.παραλληλά τρωει κρεμουλα υποαλλεργικη βανιλια η ρυζαλευρου που πηρα χτες..ειναι νουτριτσια χωρις γλουτενη.καμια φορα τρωει μπισκοτακι νουτριτσια,ψωμακι με λιγο βουτυρακι,αγγουρι..εχει φαει μακαρονακια με κιμα,κοτοπουλακι με ρυζι..

γενικα αποφευγω να της δωσω κατι δικο μας σε λαχανικο μην την πιαδει η κοιλιτσα της αλλα ο,τι μπορω της δινω.

α,κ απο φρουτα της δινω κομματακια καρπουζι κ αχλαδι.

γραφω κ 2ηδημοσιευση για να μην πηξει αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από το δωδέκατο μήνα

Προσθέτετε όλο και περισσότερες τροφές στο διαιτολόγιο του παιδιού και συγχρόνως αρχίζει να δοκιμάζει από τα δικά σας φαγητά. Καλό είναι όλο τον πρώτο χρόνο να αποφύγετε να δώσετε στο μωρό σας αλάτι, ζάχαρη, καρυκεύματα, μπαχαρικά και ξηρούς καρπούς.

Μόνο αφού συμπληρώσει το χρόνο θα του δώσετε μέλι. (Σε μικρότερη ηλικία οι σπόροι του Clostridium butulinum μπορεί να προκαλέσουν σοβαρή γαστρεντερική λοίμωξη. Τα συμπτώματα ποικίλουν από δυσκοιλιότητα και παρατεταμένη αδυναμία με ελαττωμένα αντανακλαστικά μέχρι και αιφνίδιο θάνατο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν καλε juliax...μη λες τετοια μακαβρια πρωι πρωι!!!! :S χαχα

βαγκ χρονια πολλα κοπελαρα μου...να σε χαιρονται ο αντρας κ τα παιδακια σου..ελπιζω ο αντρας σου να σε ανταμειψε αναλογα κ να μη σε αφησε παλι στα κρυα του λουτρου!!!!!!ευχομαι να κοιμαστε καθε μερα χωρις διακοπη κ να ειναι παντα γερα τα μωρα σου!!!!!εισαι θεααααααα!!!

σωσω τι εχεις πουλακι μου κ εισαι μες στα νευρα???μηπως απο τα γυμνασια που σας κανει η μικρη?????ειναι οντως να τρελαινεσαι οταν κλαινε,θες να βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο...αλλα μαρη κανε μια αγκαλια το παιδακι σου γομαρα!!!!!!ακου βαριεμαι κ δεν ειμαι εγω για τετοια!!!!!!κ μη διανοηθω οτι της φωναζεις!!!!!

εγω οταν κανει καμια μακακια της λεω ΟΧΙ κ εκεινη μου κουναει το δαχτυλακι(ξερετε την κινηση του οχι) αλλα παρολα αυτα την κανει!!!!χαχα γενικα δεν εχουν μεινει κ πολλα να πειραξει.ο σκουπιδοντενεκες,κατι μπουκαλια ποτων κ η τηλεοραση..

α..το προσκλητηριο σας σωσω ειναι απλα τελειο!!!τρομερο!!!προσκυνω!!!

αλεκακι πολυ ωραια η καρτα που μας εφτιαξες για τα χρονια πολλα..η μικρη ειναι ειλίκρινα για διαφημιση...ο δημητρος τι κανει??

ισμηνη καλως ορισες..ελπιζω να ειστε ολοι καλα...η μικρη εφαγε τα παντα,ε????

νανουκα καλημερα!!ελπιζω να μη χρειαστει να δουλευεις παραπανω...ειναι οκ ο ανθιμουλης τωρα???βγηκε το δοντακι???

μαρακι μου......τι κανεις ρε συμπεθερα??ποτε ερχεσαι αθηνα???τελεια!!!

καλα τα προσκλητηρια ολα τα λεφτα.κ τα ρουχα..πολυ ωραια ιδεα το χαμηλο παπουτσι..εισαι κ 1.76!!!!χαχα!!!

ντομ καλα δε χορταινω να σε διαβαζω..εγω για μακιγιαζ κ μαλλια στο γαμο εδωσα φιλικη τιμη 350ευρω..

κ τα ρουχα που πηρα τωρα για βαφτιση κανανε:φορεμα danoff,παπα κ ζωνη 180 ευρω μιση τιμη λογω εκπτωσεων..το μαλλι θα το φτιαξω για τη βαφτιση..το μακιγιαζ παιζεται..μαλλον μονη μου...

χρυσουλα..........ηρεμησε καθολου ο μικρος η ακομα σας ρημαζει????απο βραδινο γαλα πως πατε?????

αλεκα 1 πως παει η δουλεια?υπαρχει καθολου κινηση?

χαρααααααααα........ο μικρος οκ με το μπαμπα του?τα βρισκουνε?

η ελενη που ειναι ρε παιδια?διακοπιζεται?

η σουζαν?ειδε οτι δεν ειναοι εγκυος κ εβαλε κατω τον αντρα της για να μεινει??? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...