Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ 13 ΛΕΜΕ!!!


Recommended Posts

Σωσώ και ο Άνθιμος προχθές βγήκε στην αυλή και έγινε μαύρος!!!

&μεις έχουμε χωράφι δίπλα μας... υποτίθεται χωρό πρασίνου...

Αλλά εγώ δεν έχω κάκτους... έχω όμορφα λουλουδάκια!!! χαχαχα!!!

Μαράκι μου, μη στενοχωριέσαι.

Με 1 φορά δεν παθαίνει τίποτα!!!

Απλά εσύ έχεις το κόλλημα με την πεθερά...

Εφόσον δεν τους αφήνουμε πολλές φορές στην πεθερά, ας κλείνουμε υα μάτια μας... όχι τίποτε άλλο, αλλά για να μη συγχιζόμαστε!!!

Άντε, περιμένουμε τις φωτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το προσκητηριο μου αρεσε ομολογω...το φορεμα....ετσι και ετσι..δε μου αρεσουν τα χρωματα παρτε το χαμπαρι..

μαρακι τα παπα δεν ειναι πολυ απλα;;;θελω να πω αυτα θΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΣΑ ΑΝΕΤΑ ΕΓΩ ...απο αυτη την αποψη..εμενα μου αρεσουν πολυ..αλλα μου κανουν απλα..η τελος παντων για μενα..εσενα σε ειχα για λιγο πιο κυριλε απο μενα..

πολυ γελιο εκανα με τη πεθερα..χαχαχα//κιτρινη προς το μουσταρδι η μυξα η προς το εκρου,δεν την ειπες;;χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ όμορφα όλα Μαράκι μου!!!

Αν και προτιμούσαμε να βλέπαμε το φόρεμα και τα παπούτσια φορεμένα!!!

Δε θυμάσαι τη Βαγκ που τα φόραγε και πήγαινε μπροστά στον καθρέφτη και έβγαινε φωτό;

Κάν' το κι εσύ!!!

Το φόρεμα είναι μπαλούν από κάτω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας.

Ξυπνησε 11 η Λυδια!Απιστευτο.

Μαρακι το προσκλητηριο ειναι ολα τα λεφτα!Το φορεμα δεν μπορω να το καταλαβω ετσι καλυτερα φορεμενο και οσο για το σανδαλι νομιζω και 'γω πως θα ειναι απλο για την βαφτιση.Γενικα σαν σανδαλι ειναι σουπερ ομως.

Θα σας βαλω και εγω σημερα το προσκλητηριο μας.Επιτελους αρχισα τις χειροτεχνιες εντατικα και τα τελειωνω.

Παω να φτιαξω καφε.

Σημερα το απογευμα εχω ραντεβου για μακιγιαζ.Ξεκιναω σιγα σιγα.

Επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μας!

Μαράκι πολύ όμορφα είναι όλα!

με το καλό να βαπτίσεις το Διονυσάκο σου!

και σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, γλυκιά μανούλα!

και της Ντομ μου άρεσαν πάρα πολύ και το χρώμα για το φόρεμα σούπερ!

για το περπάτημα τώρα Ντομ, να είσαι στην αρχή πάντα δίπλα του και εννοείται να τον ενθαρρύνεις, να του λες μπράβο και να χτυπάς παλαμάκια!

εγώ στον μικρό που άργησε λίγο, για να ξεκινήσει σιγά σιγά, ήμουν απο πίσω του τον κράταγα απο τις μασχάλες περπατάγαμε και σιγά σιγά τον άφφηνα και έφευγε μόνος

να κοιτάξεις ομως να έχει ισορροπία και να μη γέρνει μπροστά..

εμεις βρε κορίτσια προχθές βράδυ ήμασταν στο νοσοκομείο..

πήρε το βραδάκι ο άντρας μου τις κοπέλες και τις πήγε στην πλατεία για να παίξουν και η Μαρία μου έπεσε και χτύπησε στο μέτωπο :(

ποτάμι το αίμα..

την πήρε άρον άρον την πήγε στο νοσοκομείο, της το καθάρισαν και της έκαναν και ένα ράμμα

ευτυχώς είναι ψηλά προς τα μαλλιά..

12μιση η ώρα γύρισαν, τρελάθηκα μέχρι να τη δω..

τρελάθηκα ομως, κλάαααμαααα..

όλα καλά ομως, ευτυχώς

τώρα είναι για μπάνιο στα Σύβοτα

εγω δυστυχώς σπίτι, η μαμα μου έφυγε χθες για το χωριό :(

δύσκολα κουμαντάρεις 4 παιδια στη θάλασσα και ούτε το διακυνδινεύω κιόλας..

αυτά απο μας

δεν μαγειρεύω σήμερα βαριέμαι να κάνω φαγητό μόνο για μένα, θα φάω κανένα τοστάκι

αντε πάω να κάνω καμια δουλειά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ και Αλεκα 1234 να χαιρομαστε τα βλασταρια μας.Εχθες γινανε 10 μηνων!

Καλε δεν σας ειπα..Λεω στην Λυδια που ειναι η γατουλα , κανω ψιψιψι και κουναω τα δαχτυλα μου και την βλεπω χθες κοιτουσε μια γατα και ετριβε τα δαχτυλακια της !!!!εκανε και καλα ψιψιψι!!! :woohoo: Θα την φαω την σκατουλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε μαρκατ..περαστικα σας..μικρο το κακο...

ελα σε μας...θα κανω αυγα..

ρε συ σοφη να σε πω..γιαουρτι γιατι δεν της δινεις;;υποτιθεται οτι τοα γελαδινο αν το βρασεις καλα θα φυγουν ολα τα στοιχεια που το κανουν βαρυ..δε σε αφηνει η παιδιατρος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα το φόρεμα είναι μεταξωτό,γυαλιστερό.Δεν ειναι μπαλουν.Απλό ριχτό είναι.

Τα σανδαλάκια είναι πολύ εντυπωσιακά.Είναι χρυσο και λαμπιρίζει.

Ξεκίνησα για πλατφόρμες αλλα οταν τις εβαλα με το φορεμα δεν μου κολλαγανε.Το σανδάλι ταιριάζει πολύ.

Είναι και σε νησι..μετα θα πάμε σε παραλια..ειναι και ναυτικό το θεματάκι.

Τα προσκλητήρια είναι χειροποίητα.Μ'αρεσουνε και μενα πολύ.

Αντε περιμένω και τα υπόλοιπα να σας τα δείξω!!!!!Ανυπομονώ!

Ααα επίσης θα βάλω μακρυά σκουλαρίκια και βραχιόλια.Οπότε θα αναδειχτεί σαν ρουχαλάκι.

Το μαλλί μάλλον μεζεμένο πάνω.

Γαλλικό στα νυχάκια..

Τι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκατ περαστικα σας παλι καλα που δεν ειναι τιποτα σοβαρο.Τα καημενουλια δεν μπορω οταν κλαινε και πονανε...

Σωσω η παιδιατρος μας ειναι λιγο βαρια στα λογια...δηλαδη πρεπει να την ρωταω εγω αλλιως απο μονη της θα μου πει τα πολυ βασικα.Αλλα και εγω επειδη την εχω ψιλοχε.....οσο αφορα τις στερεες κανω τα δικα μου.Γιατι απο την αρχη με τον θηλασμο μου ελεγε τα δικα της και ετσι δεν την πολυακουω.

Οσον αφορα το γιαουρτι δεν το εχω σκεφτει αυτο που λες για το αγελαδινο...δεν ξερω ...θα το ξαναδω το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα...μαρια..κοιταξε να μην κοβει με το φορεμα..

ναι ρε σοφη..θελω να σου πω οτι η δικια μου το τρωει 1 χαρα..σου δινει αλλο γιαουρτι η καθολου;;

παιδια χθες πηγα να παρω 1 κρεμα χολ και μου λεει αυτη..το δινεις καθε απογ και λεω οχι ανα 3 μερες..την μια μερα τρωμε απογευματινο το μεσημεριανο μας,μια γιαουρτι και μπορει να φρουτα και 1 κρεμα..

και λεει οτι η συνεχης διατροφη με κρεμες σε μεγαλυτερες ηλικιες λεει προκαλουν δυσανεξιες..στο αμυλο..γιατι λεει βομβαρδιζουμε συνεχεια τον οργανσμο με αυτα κια στο τελος δε τα αντεχουν..τι να πω..

μακιγιαζ;;τσαντα;;τσαντα κρατανε;;δε ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα κορίτσια με μακρύ φόρεμα δεν μου αρέσουν καθόλου τα ψηλοτάκουνα, πιστεύω το συγκεκριμένο θα του ταιριάζει πολύ!

Μανούλες να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!

εμένα τα δικά μου έχουν κόλλημα με τα παιδάκια που είναι στο σχολείο, απέναντί μας είναι το δημοτικό σχολείο, που τα χάνεις που τα βρίσκεις στο τζάμι να το χτυπάνε και να κάνουν 'έλα' στα παιδάκια που παίζουν..

περιττό να σας πω το τζάμι μονίμως χάλια

αλλα δε με νοιάζει καθόλου.. χαχα

Σωσω μου' δωσες ιδέα και γω αυγά θα κάνω

μου πέφτεις λίγο μακρυά μωρέ, αλλιώς θα πέταγα τη σκούφια μου!

ξύπνησαν..

έφυγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σωσω εσυ εισαι νυφη!!!!!!!!!!!!

Καποια φορεματα το σηκωνουν και το ψηλο ρε κοριτσια ιδιως αν ειναι βραδινο φορεμα.Αλλα δεν καταλαβα Μαρια το φορεμα σου ειναι μακρυ?γιατι εγω για κοντο το περασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Μαρακι, φορα το φουστανι με τα σανδαλια και τα αξεσουρ, στησου μπροστα σ'εναν καθρεφτη και βγεσ φωτο να καταλαβουμε!!! αληθεια ειναι στραπλες το φουστανι;;; δε θα κατεβαινει αν εχεις αγκαλια το μωρο;;;

Μαρκατ σιδερενιο το κεφαλακι! αλλο κακο να μην τη βρει την κοπελια! μπανιο στα Συβοτα;;; αχ... περισυ τετοι καιρο ημουν με την κοιλια τουλρα διακοπες στην περιοχη!!! αγαπημενη παραλια, καραβοστασι!!!! θελω παλι!!!!!!

Σοφη η Λυδια με τα γατακια η Μαριαννα με τα σκυλακια! ολο γαβγιζει το βρωμοσκυλο του δασκαλου απεναντυ, του διπλανου ειναι διακοπες, και τη εμαθε ο αντρας μου:ΜΑριανα πως κανει ο Φλαφλυ (ακου ονομα τωρα!!! ) και κανει αυτη: βαβ! λιωμα ο αντρας μου! στο Σπυρο εμαθε το :κολα 5! και σηκωνει το χερακι και το χτυπαει!

φαϊ κοριτσια εκανα καλαμαρακια κοκκινιστα και μετα θα βρασω και μπασματι ρυζι. καλυτερο απο αυγα!!! μολις ξυπνησουν πρεπει να φτιαξω και το τσιζκεικ για αυριο. γιατι το μεσημερι θα επιστρεψω τη μαμα μου στη βαση της...

ΜΑρη Σωσω... με τετοια καψα πηγες λαϊκη με τη μικρη;;; δεν καηκατε;;; εδω απο τις 11 το αναψα το κλιματιστικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι ειναι μακρυ.

ΤΑ βραδυνα και τα νυφικα θελουνε ψηλό εννοειτε.

Αλλα αυτα τα μάξι τα ριχτα θέλουνε φλατ.Ή καμια πλατφορμα αν βάλεις ψηλό.

Ε ειμαι και 1,76.....

Οπότε...

Ακόμη και νυφικο σε τέτοιο στυλ με το φορεμα μου να ειχα θα έβαζα φλατ.

Ταιριάζει με νησιώτικο στυλ και ετσι.

Αλλα εσυ Σωσω εχεις και το αλλο.

Ο γάμος είναι το χειμώνα.Φαντάζεσαι να πας με σαγιοναρα χαβαγιανας?χαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα!

ΜΙα χαρα ειναι η γοβίτσα σου.. ;)

ΝΑ σε πω...Μηπως σε ξεσηκωσα με το σανδάλι?Θέλεις και συ βρε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι... φο φο φορα το! φο φο φορα το!

τι πρεπει διαδηλωση με πλακτ να κανουμε;;; εγω ειμαι και λιγο ασχέτου με μοδα, τιποτα, εκτος απο το χρωμα δεν καταλαβα... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χεχεχεχχε!

Θα περιμένετε...

ΑΛηθεια!Δεν το εχω βάλει περα απο τη μερα που το αγορασα.Αν το βάλω αφτιαχτη θα ξενερωσω..χαχαχαχαχα!Ειμαι λιγουλακι σπαστικια.. :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Καλα αντε...κανα βραδυ που θα βγω και θα ειμαι σουλουπωμενη θα το βαλω...

Στο μπλογκ μπηκατε καθολου?Του αλλαξα πάλι εμφανιση..χαχαχα

Δείτε http://egwkaisymazi.blogspot.com/

Καλα η Σωσω ειναι φαν του μπλογκιού.Μπείτε να δείτε τα σχολιά της!Όλα τα λεφτα!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα!

Σωσω! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
    • Ευτυχώς που δεν κόλλησαν τα μικρά, άντε να φύγει το μικρόβιο πλήρως να ηρεμήσεις και εσύ! Η μικρή μου καλά, μεγαλώνουμε! Τώρα έγινε 15 μηνών και είναι στη φάση που στέκετεται μόνη της και κάνει βήματα αλλά θέλει να κρατιέται! Ο παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ, απλά είναι θέμα αυτοπεποίθησης! Δο΄ξα το Θεό, είναι γερή και όλα καλά! 
    • Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας, εάν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο! Έκανα την υστεροσκόπηση 28 Μαΐου πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου αντισυλληπτικα για αυτό το μήνα για την εξέταση! Μετά την επέμβαση είχα αίμα για 4 μερες ! Καθάρισα εντελώς στη βδομάδα! Και τώρα στις 13 Ιουνίου πήρα το τελευταίο χαπι από τα αντισυλληπτικα και αναμένω περίοδο! Αλλά έχει τώρα τη τελευταία εβδομάδα που έχω συνεχώς στο σκούπισμα καφέ εκκρίσεις! Λογικά θα μου έρθει περιοδος μέχρι τη Πέμπτη που θα κλείσω 7 μέρες από το τελευταίο χαπι ?  
    • Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...