Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ 13 ΛΕΜΕ!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νανα προσδκυναω....χαχαχα...

παιδια εχουμε πολυ ζεστη και αυτη θελει αγκαλια..

αλλα δε γινεται...εγω λιωνω..μηπως καιω θερμιδες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την εβαλα για υπνο..αντε πια..

εκλαιγε..φαγητο δεν ηθελε..να παιξει δεν ηθελε..βουρ στο κρεβατι..ας κατσει εκει..με τον ανεμιστηρα:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Σωσώ... τελικά λες η Ντομ να αγόρασε φαναράκια, καραβάκια, σιλικόνη και να συναρμολογεί;

Πού είστε όλες;

Άρχισα να νυστάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα..που θελεις και παρεα λιγο πριν πεσεις..

δε ξερω για τη ντομ..εγω ξερω οτι η ελενη πηγαν 2μερο κοντα στην ιεραπετρα...

πηρε τηλ τη γαστρεντερολογο και ειπε αν συνεχισει να κανει εμετους μεχρι την κυριακη να την ξανα παρει..

αλλα η μικρη λεει σημερα δε ξανα κανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κάνω η καημένη... το Πετρούι μου βλέπει ποδόσφαιρο και δε μου δίνει σημασία... :(

Μπράβο στη συμπεθερούλα!!!

&για το διήμερο και για τη μικρούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλή διάρροια σημερα ο μικρός!5 φορές!Για τρίτη φορά αυτό το καλοκαίρι!Τι σκατά είναι;Τα ούλα;Μόνο δύο έχει ακόμα!Του δίνω τώρα ένα ειδικό γάλα για διαρροια,το AD της Novalac.Κοτόπουλο με τραχανά που εφαγε σημερα μαλακια λετε;Ο τραχανάς ρε Σωσώ εσυ που εισαι και ειδικη τραχανολογος ειναι ευκοιλιος;Σπιτικός της πεθεράς μου,του βαλα σημερα πρωτη φορά ενεκα που γιναμε 10 μηνων-ευχαριστω για τις ευχες,ανταποδιδω στη Σοφη-και ξεκιναμε αυγο,μονο κροκο.Βεβαια με τετοιο τσιρλιο,το αναβαλλω προς το παρόν,να παω και στην πεθερα μου να μου δωσει φρεσκα χωριατικα αυγουλακια,τοτε θα του δωσω.

Ηταν να φυγω για Ευβοια αυριο,χαλασε το αμαξι,σκατά!Αγχωνομαι να μοιρασω τα προσκλητηρια και να κανονισω το στολισμο εκεί.Ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τραχανας λογικα ειχε αυγο ετσι;;;

αφου δεν εχει ξεκινησει αυγο μπορει να τον πειραξε αυτο..

μωρη και γω τραχανα με κοτοπουλο εδωσα..

τι επαθε το αμαξι;;

αληθεια οδηγεις;;η και εκει αχρηστη μας βγηκες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οδηγω ενα παλιο κλιο, χωρις υδραυλικο τιμονι,χωρις ερ κοντισιον.Και εγκυος το οδηγουσα μεχρι ακομα και τη μερα που γεννησα.αλλα δεν ειναι για ταξιδι τετοιο,εχω και καιρο να το παω σερβις,του αντρα μου χαλασε,ενα μαζντα2.Ωραιο αμαξακι για οποια ενδιαφερεται για καινουργιο.

Τη διαρροια την ειχε πριν το τραχανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

ο τραχανας λογικα ειχε αυγο ετσι;;;

αφου δεν εχει ξεκινησει αυγο μπορει να τον πειραξε αυτο..

μωρη και γω τραχανα με κοτοπουλο εδωσα..

τι επαθε το αμαξι;;

αληθεια οδηγεις;;η και εκει αχρηστη μας βγηκες;;

ο σπιτικος τραχανας δεν εχει αυγο γινεται μονο με γαλα φρεσκο.

εμεις πηγαμε βολτουλα πηρα και κατι ωραια παπουτσακια και κατι μπλουζακια, εκανα σοπινκ θεραπη χιχιχιχιχιχι

ο μπεμπακος ηταν πολυ καλο παιδακι. το μονο που εκανε ηταν να πεταει οτι κρατουσε κατω.... του αρεσε αυτο το παιχνιδι και εμεις να σκηβουμε να του το δωσουμε γκρρρρρρρ.

νανα ευχομαι να εχεις ενα υσηχο βραδυ.

σοφι μου μην ανχωνεσε θα ξανα ερθει ο αδερφουλης σου, τη να πω εγω που η αδερφουλα μου δεν θα ξανα ερθει και στη βαφτιση κυριακη ειναι η βαφτιση σαββατο θα ερθει και κυριακη θα φυγει τεσπα.

αρε ντομ θα το φτιαξει το αμαξι, εχεις λιγο χρονο ακομη...

γεωργιααααααααααααα ενταξει το σταφυλι;

βαγκκκκκκκκκκκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kapoiος μου το ματιαξε...μαλλον δεν ειχα πολυ ζαχαρη και δεν εδεσε..

χαρα μου ο σπιτικος τραχανας γινεται με οτι θελεις...γι αυτο λεγεται και σπιτικος...χαχαχα.η πεθερα μου βαζει και καυακερ..

σοφη...δικιο εχεις..οτι και να πεις..

αυριο καλυτερα ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα γλυκα του κουταλιου θελουν πολλη ζαχαρη για να δεσουν, έχω ακουσει,γιαυτο και δεν μπορουν να γινουν αγλυκα.

Μωρε ο τραχανας το ξερω οτι δεν ειναι,αφου ειχε απο τις 7.00 το πρωι που ξεκινησε η διαρροια.Εσας στα ουλα κανανε διαρροιες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρωτα τη νανα που εχουν μονο ουλα...χαχαχα...στα δοντια εννοεις...

εμενα οχι..ασε που εχουμε μονο 2..ρωτα τη χαρα που εχουν ολη τη μασελα..

ρε συ ντομ μπορει και να κρυωσε το εντερακι του απο τα ερ κοντισιον..και μενα εκανε 3 φορες διαρροια..αφου μπαινουμε βγαινουμε στα μαγαζια και ολο κρυο ζεστη παιζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδακια σας αφηνω...αντε να δω πως θα κοιμηθω..με τοσηζεστη ....και γεματο στομαχι..

αυριο ισως παρω ζαχαρη και τα κανω ακομα1 βραση..

καλο βραδυ να εχουμε..ακους νανα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι παθατε ολες κ πηγατε για υπνο απο τωρα! εγω τι θα κανω τωρα?

Καλα...εμεις γυρισαμε 9 η ωρα απο θαλασσα ειδαμε ηλιοβασιλεμα κ λιγο πριν νυχτωση φυγαμε.Η μικρη ξετρελαθηκε ...μπανιο γαλα κ οπως την εβαλα στην κουνια ετσι εμεινε!

Καναμε ψωνια απο Σκοπελο σημερα φουστανακια για την γιορτη της Μαριας ,αυριο εχω εγω σειρα απο εδω ομως ,εχω βαλει στο ματι ενα μαξι λευκο ,πρεπει να βαψω κ μαλλι κ γενικος μια Σουζανιτα την θελω πολυ ,μου αρεσει να με καλοπιζουνε αλλα εμενα δεν πιανουνε τα χερια μου ...

Η μικρη ηταν στην περπατουρα κ εχει ενα κολημα με το πλυντιριο ολο εκει συχναζει στο μπανιο κ νευριαζω...σημερα παρουσιαστηκε με την πορτα του πληντιριου στο χερι :blink: τι εγινε ρε παιδια ??????

αποτελεσμα?στην Αλοννησο ζουμε ουτε λογος για ανταλακτικο!παω τα ρουχα στην πεθερα μου κ δεν ξερω μεχρη ποτε θα γινετε αυτο ...καλητερα να χαλαγε η κουζινα ,η σκουπα ,το σηδερο,αλλα οχι αυτο!!!!!!καλοκαιριατικα με τοσα ρουχα καθε μερα κ σεντονια καθε τρεις κ λιγο ....

μα με την πορτα στο χερι μια ηθελα να γελασω κ μια να ουρλιαξω :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοτίτσια!!!

Τελικά είχαμε πολύ καλό βράδυ!!!

Είχα αγχωθεί γιατί είχε κοιμηθεί από τις 8...

Ξύπνησε μόνο 1 φορά μέσα στη νύχτα και πήγε το Πετρούι μου...

Το πρωί ξύπνησε στις 6:30 αλλά έπαιξα πελλό (το έριξα στην τρέλα... δεν έδωσα σημασία)...

έπαιζα με τα παιχνίδια που του έχωστην κούνια του και άρχισε να καλίει στις 8!!!

Τέλεια;

ρε Αλέκα, τι ζόρι κι αυτό να μην έχετε τα απαραίτητα;

πάλι καλά που υπάρχει και η πεθερά...

Χαρά με γεια τα πραγματάκια σου!!!

Πολύ γέλασα με τα ούλα της Ντομ και της Σωσώς... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα και απο μας..γιατι καλε νανα ειχες ασχημο προαισθημα για τη νυχτα;;;ενστικτωδως;;;...εμεις δε καναμε καλο υπνο..δε συγχρονιστηκαμε στον υπνο και στο ξυπνιο..αυτη σηκωθηκε κανα 5 φορες απο τη ζεστη..εγω αλλες απο τη ζεστη αλλα οχι την ιδια ωρα..8 πσρα σηκωθηκε το κομματι..

ρε αλεκα 234 με η πορτα του πλυντηριου;;πρεπει να ηταν πολυ αστειο..για μερικα δευτερολεπτα γιατι μετα φαντα;ζομαι θα εβγαζες καπνους απο τα αυτια!!

λεμε σε λιγο να παμε στην αλη λαικη..τη μεγαλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κει που εφτιαχνα το καφε μου....καποια στιγμη δεν την ακουω..παιδια ειχε παει εξω που ειναι μεσα στη βρωμια το μπαλκονι,δε φτιαω εγω,ο χωμτοδρομος απεξω απο το σπιτι και την βλεπω και πιανει 1 απο τους 4 κακτου που εχς εξω..πωπω..ευτηχω και ελπιζω να μην τσιμπηθηκε απο καμια ακιδα..γιατι αυτες ξερετε..δε βγαινουν ευκολα..ειναι αυτες που κολανε πανω στο χερι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέεεεερααααααα!

Καλα στο 23 σας ειχα αφησει....

Ντομ το χρωμα τελειο!Ειναι το χρωμα μου!Πολυ μου αρεσει!Και τα προσκλητηρια σκετη γλυκα!Χιχι!Αντε με το καλο! :P:P:P:P

χθες και γω το απογευμα βγηκα και βρηκα και παπουτσι.Σανδαλι ειναι βασικα.Μας ηρθανε και τα προσκλητηρια.Θα σας τα βαλω να τα δειτε ολα.

Χθες το βραδυ βγηκαμε μια βολτα.Δεν ειχα καμια ορεξη.Ητανε απροοπτο και εγω ημουνα εξω με το παιδι.Να γυρισω λοιπον να τον κανω μπανιο και τον αφηνω στη πεθερα.

Δεν ενιωθα καλα που τον αφησα.Δεν τον κοιμησα εγω και επειδη κανει νερα τωρα τελευταια φοβομουν.

Αφησα ρητη οδηγια.Να μη κοιμηθει στην αγκαλια.

Που κοιμηθηκε?Μαντεψτε.....

Μαλιστα τη βρηκα να ειναι ξαπλωμενη στον καναπε του μωρου στο δωματιο του.. :S:blink::dry: Και καλα οτι ητανε ανυσηχος...

Δε θελω ρε γμτ...Καταλαβαινει την παρουσια στο δωματιο και δε κοιμαται.

Μαλιστα μου ειπε οτι φταρνιστηκε 5 φορες και εβγαλε μια κιτρινη μυξα...Παρακαλω?Πως ειπατε?

Της λεω μηπως ητανε κρεμουλα?ΓΙατι μια φορα ειχε πασαλειφτει και στη θαλασσα (ενω δεν φαινοτανε ητανε παντακαθαρος) εβγαλε απο τη μυτη κρεμα...

Οχι οχι μου λεει.Απο τα δοντια θα ναι.Κιτρινη απο τα δοντια με τιποτα ουτε με σφαιρες.Ειναι ιωση ή μικροβιο.

Τελικα δεν εχει τιποτα.

Αλλα που να κοιμηθω.....με αναστατωσε...

Καλα για σεξ μιλατε παλι?

χαχαχαχχαχαα!

Παω να φορτωσω τις φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Ευτυχώς με τον άντρα μου έχουμε πολύ καλή επικοινωνία σαν ζευγάρι και η απόφαση για το δεύτερο μωράκι, πάρθηκε επειτα από πολλή συζήτηση και ανάλυση της υπάρχουσας και ενδεχόμενης μελλοντικής μας κατάστασης. Οπότε είμαι χαρούμενη που ξέρω ότι αυτό το μωράκι το θέλουμε εμείς οι δυο πάρα πολύ (όσο και να αγχωνόμαστε). Απλά, ξέρεις... Ίσως είναι και οι ορμόνες... απλά θα ήθελα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον, ειδικά όταν γνωρίζουν τι έχω περάσει. Τελοσπαντων, είμαι με κομμένη ανάσα μεχρι την Τρίτη 🙏🙏  Θα περιμένω και τα δικά σου νέα, θυμάμαι ότι έχεις ραντεβού να δεις το μικρουλι σου και εσύ την Τρίτη 🙏  Σε άλλα νέα, η μπέμπα σήμερα είπε πρώτη φορά μπαμπά, πολλές φορές κιόλας και συγκινήθηκα τόσο πολύ... Αχχχ τι ευτυχία που προσφέρουν αυτά τα μικρά πλάσματα, ξεχνάς αμέσως όλη την κούραση. Κάντε κουράγιο αγαπημένες μου, σε μερικούς μήνες θα έρθουν τα θαυματακια μας,και τότε ούτε που θα θυμόμαστε τις δύσκολες αυτές στιγμές του άγχους και του φόβου ♥️♥️  
    • Να μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Έτοιμη είναι όταν αισθανθεί σίγουρη θα περπατήσει κ μόνη της!!!😍😍😍 Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!
    • Ευτυχώς που δεν κόλλησαν τα μικρά, άντε να φύγει το μικρόβιο πλήρως να ηρεμήσεις και εσύ! Η μικρή μου καλά, μεγαλώνουμε! Τώρα έγινε 15 μηνών και είναι στη φάση που στέκετεται μόνη της και κάνει βήματα αλλά θέλει να κρατιέται! Ο παιδίατρος μου είπε να μην ανησυχώ, απλά είναι θέμα αυτοπεποίθησης! Δο΄ξα το Θεό, είναι γερή και όλα καλά! 
    • Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας, εάν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο! Έκανα την υστεροσκόπηση 28 Μαΐου πήρα πρώτη φορά στη ζωή μου αντισυλληπτικα για αυτό το μήνα για την εξέταση! Μετά την επέμβαση είχα αίμα για 4 μερες ! Καθάρισα εντελώς στη βδομάδα! Και τώρα στις 13 Ιουνίου πήρα το τελευταίο χαπι από τα αντισυλληπτικα και αναμένω περίοδο! Αλλά έχει τώρα τη τελευταία εβδομάδα που έχω συνεχώς στο σκούπισμα καφέ εκκρίσεις! Λογικά θα μου έρθει περιοδος μέχρι τη Πέμπτη που θα κλείσω 7 μέρες από το τελευταίο χαπι ?  
    • Ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! Τα μικρά είναι μια χαρά πάλι καλά…!!! Δεν κόλλησε κανεις.. (Μάλλον μικρόβιο είναι) Εσένα το λουλουδάκι σου τι κάνει;;; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...