Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

tweety_ έγραψε:

Καλημέρα και απο μένα μανουλιτσες.

Αν και κοιμήθηκα καλά,σηκωθηκα από πολύ πρωί με λίγα πονάκια.Ειχα σκοπό να κάνω κάτι δουλίτσες αλλά καλύτερα να κάτσω εδώ μαζί σας και να μην κουραστώ :)

Λαμπρινή μου αυπνίες ε?Καφε πίνεις?Μηπως σε πειραζει στον ύπνο?

Κατρίνα τι κάνεις? :kiss:

Καλημέρα Σταυρούλα μου. Καφεδάκι δεν έχω πιει ποτέ... μόνο γαλατάκι για πρωινό !!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασω καλημερα!Και εμένα οι εξετάσεις μου την προηγούμενη εβδομάδα εδειξαν 82 ζαχαρο και 100 στα ούρα.Ο γιατρός είπε οτι δε πειράζει.... :dry:

Την Τρίτη που εχω ραντεβου θα τον ξαναρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Βασω καλημερα!Και εμένα οι εξετάσεις μου την προηγούμενη εβδομάδα εδειξαν 82 ζαχαρο και 100 στα ούρα.Ο γιατρός είπε οτι δε πειράζει.... :dry:

Την Τρίτη που εχω ραντεβου θα τον ξαναρωτήσω...

σοβαρα Σταυρουλα μου ?

τι σημαινει αυτο ?τι ακριβως ειπε ο γιατρος σου ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!

Κατρινα αυριο εχεις ραντεβου εσυ? Καλα αποτελεσματα, αντε να δουμε τι κανει και το δικο σου το μπεμπινι και ποσο εφτασε. Θυμαμαι οτι εχεις πολυ καιρο να το δεις, φανταζομαι ποσο θα σου εχει λειψει και ποσο αγωνιας να το δεις!

Βασουλα πιστευω θα εγινε καποιο λαθος με τις εξετασεις σου. Ενας επαναληπτικος ελεγχος θα το εξακριβωσει. Εχεις δικιο να εχεις νευρα, αλλα προσπαθησε να μην ταραζεσαι.

Σταυρουλα και Λαμπρινη φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός του ΤΕΒΕ (πηγαινω και σε αυτόν για να μου γράφει εξετασεις κλπ, ο οποίος είναι καλός)μου είπε οτι αυτό συμβαίνει καμιά φορα,δεν είναι τίποτα και να μην ανησυχώ.

Στον γιατρό μου που τα πήγα μετά τα είδε ούτε καν τα σχολίασε και ξεχασα και εγω εκεινη την ώρα να τον ρωτήσω.Αν ήταν κάτι σοβαρό θα μου έλεγε πιστεύω.Το μονο που μου είπε φευγοντας (όπως καθε φορα)είναι να κόψω το φαί :blush: γιατι εβαλα και αλλα κιλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙΙ ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ..."ΡΑΝΤΕΒΟΥ"..ΔΗΛ..ΑΝ ΘΑ ΒΡΕΙ ΟΠΩς ΕΙΠΕ Ο ΚΥΡΙΟΥΛΗΣ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ..."ΠΑΡΑΘΥΡΟ" ΝΑ ΜΕ ΧΩΣΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ!!δΗΜΟΣΙΟ FOR EVER!!

AXXXπαραγματι εχω αγωνια ..εχω να τον δω απο 28 και 5???και εμαι τωρα 35 και4!!!καλεεε ..περασε τοοσος καιρος..Ε βεβαια..εκει που με κλεισανε στα κορφοβουνια..που να καταλαβεις πως περνανε οι μερες..εκει ξεχνας και πως σε λενε!! :S:S:S

Σταυρουλα :kiss::kiss: καλημερα!πες στη Βασουλα μας να μην αγχωνεται μωλεε...το κοριτσακι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

μου την εχει βιδωσει η ριζα στο μαλι εχει φτασει στο αυτι..θελω να παω να ανανεωσω τις ανταυγειες μου!!

Εγω παντως προνοησα. Λιγους μηνες πριν μεινω εγκυος πηγα και τα εβαψα στο φυσικο μου χρωμα, οποτε τωρα ουτε ριζα, ουτε τιποτα. Μονο που οι ακρες εχουν αρχισει λιγο να ξανθιζουν...ισως απο τον ηλιο (το φυσικο μου ειναι καστανοξανθο-καστανο ανοιχτο).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Ο γιατρός του ΤΕΒΕ (πηγαινω και σε αυτόν για να μου γράφει εξετασεις κλπ, ο οποίος είναι καλός)μου είπε οτι αυτό συμβαίνει καμιά φορα,δεν είναι τίποτα και να μην ανησυχώ.

Στον γιατρό μου που τα πήγα μετά τα είδε ούτε καν τα σχολίασε και ξεχασα και εγω εκεινη την ώρα να τον ρωτήσω.Αν ήταν κάτι σοβαρό θα μου έλεγε πιστεύω.Το μονο που μου είπε φευγοντας (όπως καθε φορα)είναι να κόψω το φαί :blush: γιατι εβαλα και αλλα κιλά

Αχ Σταυρουλα μου σε ευχαριστω για την απαντηση

με εκανες και ειμαι πολυ καλυτερα :)

οσο για τον γιατρο σου :angry:

πες του ...πως να κοψω το φαγητο ρε φιλε

εκανες ποτε εγκυος να δεις ποσο δυσκολα ειναι ???????

εμενα πιο πολυ με πειραξε για την κρεπουλα που δεν εφαγα

το βραδυ !!! :laugh:

Κατερινα μου πολυ καιρο εχεις να δεις τον

μπεμπουλη σου ...ελπιζω να βρεις ραντεβου ..

για δημοσιο μην μιλας ...καθολου γιατι :angry::angry::angry:

:evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε καλε που γκρινιάζεις...ετσι είμαστε όλες!!Για αυτό μιλάμε εδώ,επειδή καταλαβαίνει η μια την άλλη.Διαφορετικά θα καθόμασταν μόνες μας στη μούγκα :laugh: :laugh:

Μια φορά που με μάλωνε για τα κιλά του λέω"τι να κάνω αν δεν φάω ένα γλυκό τη μέρα θα σκάσω..."

Τι μου απαντάει ο αθεόφοβος..."Οταν σου έρχεται όρεξη για γλυκό,φάε μια φρυγανιά να ξεχαστείς.." :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλε πως δεν το΄χα σκεφτεί νωρίτερα? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:pinch:tweety_ έγραψε:

Αντε καλε που γκρινιάζεις...ετσι είμαστε όλες!!Για αυτό μιλάμε εδώ,επειδή καταλαβαίνει η μια την άλλη.Διαφορετικά θα καθόμασταν μόνες μας στη μούγκα :laugh: :laugh:

Μια φορά που με μάλωνε για τα κιλά του λέω"τι να κάνω αν δεν φάω ένα γλυκό τη μέρα θα σκάσω..."

Τι μου απαντάει ο αθεόφοβος..."Οταν σου έρχεται όρεξη για γλυκό,φάε μια φρυγανιά να ξεχαστείς.." :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλε πως δεν το΄χα σκεφτεί νωρίτερα? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: μα ειναι δυνατον να συγκρινεις τωρα μια ωραιοτατη φρυγανια με ενα (μπλιαχ :pinch: )γλυκο??? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Αντε καλε που γκρινιάζεις...ετσι είμαστε όλες!!Για αυτό μιλάμε εδώ,επειδή καταλαβαίνει η μια την άλλη.Διαφορετικά θα καθόμασταν μόνες μας στη μούγκα :laugh: :laugh:

Μια φορά που με μάλωνε για τα κιλά του λέω"τι να κάνω αν δεν φάω ένα γλυκό τη μέρα θα σκάσω..."

Τι μου απαντάει ο αθεόφοβος..."Οταν σου έρχεται όρεξη για γλυκό,φάε μια φρυγανιά να ξεχαστείς.." :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλε πως δεν το΄χα σκεφτεί νωρίτερα? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

φρυγανια τρωω μονο οταν ποναει το στομαχι μου

..η οταν ειμαι αρρωστη

οταν ειμαι καλα πες του τρωω γλυκα ;)

εμενα ειναι και χοντρος ρε κοριτσια και οταν μου μιλαει

για παραπανω κιλα μου φενεται σαν να με ειρωνευεται !!!!

μα ειναι δυνατον εσυ να εισαι 120 κιλα και να μου κανεις κυρηγμα ????????????????????????? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!

τι κανουν τα κοριτσια μου?βρε σεις ολο αυτο το διαστημα δε μπορεσα ναρθω σε συναντησεις γιατι απαγορευοταν η εξοδος,κ τωρα που μπηκα στο μηνα κ μπορω,φανταζομαι ζηταω πολλα!παρολα αυτα αν εχετε ορεξη για συναντηση ψηνομαι!

παντως για τα κιλα δε με επριξε ποτε ο γιατρος,σου λεει αν θελεις να γινεις βοδι,γινε!απλα σε ενημερωνω οτι μεχρι 12-13 κιλα θεωρω φυσιολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τότε που μου το είπε εχω πετάξει τα γλυκά και τα ντουλάπια μου πλέον είναι γεμάτα με νοστιμότατες και λαχταριστές φρυγανιές :laugh: :laugh:

Αλλά να πούμε την αλήθεια το ###μισα και εγώ λίγο.+18 δεν είναι και λίγα :(:blush::blush:

Στο δεύτερο θα προσέχω πιο πολύ... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou sygnwmi gia xtes, oute kan apantisa sta koritsia pou mou apeuthinhikan alla imoun psiloxalia :blush::blink::blink:

den exw pia to kouragio oute na grapsw ston upologisti, den antexw ti zesti oute to oti exw katantisei sa fouskoti varka :angry:

thelw na gennisw :dry:

simera exw rantevou me to giatro na doume ti tha ginei, omologw oti exw anxos, tha proetimastw swmatika kai psixika kai tha paw

an me xasete na kserete oti tha me exei kratisei

auta, isws mpw prin figw na kana grapsw

filia se oles :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μου, τι κανεις εσυ?

Μην σε ακουω down μωρε, κανονικα θα επρεπε να εισαι χαρουμενη και ευτυχισμενη, καθως προετοιμαζεσαι για το ομορφοτερο ονειρο της ζωης σου. Με το καλο να δεις σημερα το κοριτσακι σου.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αγγελικουλα ....

να σου ευχηθω δηλαδη να σε κρατησει ο γιατρος σου ??????

Αν οποτε σημερα μπεις με προκληση σου ευχομαι να εχεις με εναν πονο την μπεμπουλα σου αγκαλια...

καταλαβαινω οτι κουραστικες ..εδω εγω που ειμαι πισω ενα μηνα κοντευω να ΣΚΑΣΩ !

Σταυρουλα εγω ενα γλυκακι την εβδομαδα τρωω ...τωρα φανταζομαι τα παγωτα γρανιτα δεν πιανονται ε ????? ουτε η μπαρες με σοκολατα ....

οταν λεμε γλυκο ...εννοουμε γλυκο οχι υποκαταστατα ..η φρυγανια για παραδειγμα δεν ειναι ουτε καν υποκαταστατο ...

οσο για τα κιλα ποσες φορες θα μεινουμε εγκυες ??

2?? 3??? 4???? τουλαχιστον να το γλεντισουμε ....

και μετα οπως τα βαλαμε ολες μαζι ετσι θα τα χασουμε

και τωρα το καλυτερο ...το βραδυ θα φαω κρεπεςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

με πηρε τηλ ο μπαμπας μου ..κανανε λαθος το για το ζαχαρο

στο νοσοκομειο ...δεν εχω γλυκοζη στα ουρα ....

γεια σου ρε δημοσιοοοοοοοοοο με τα ωραια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα :cheer:

Αγγελικη με το καλο να το δεχτεις :) περιμενουμε νεα σου ;)

tweety οταν λεει φρυγανια, εννοει φρυγανια με Nutella πανω ε ???:laugh: :laugh:

Wendy θελω κρεπααααα!τι μου κανεις τωρα.Θα τρεχω μετα τον αντρα μου να μου φερει μια nutella-καρυδια-γκραν μαρνιε.μιαμ μιαμ.

Οσο για το δημοσιο :angry: καποια στιγμη μου ειχανε βγαλει οτι εχω τοξοπλασμα :S ενω το εχω περασει χρονια πριν και φυσικα μεχρι να κανω επαναληπτικες πηγε η καρδια μου στην κουλουρη!Τρεις φορες εκανα επαναληψη για να βεβαιωθω οτι δεν εχω!!!γκρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ.ΕΓΩ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΝΑ 2.3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΙΑ ΤΣΙΣΑΚΙΑ ΜΙΑ ΕΣΚΑΓΑ ΜΙΑ ΜΟΥΔΙΑΖΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΧ ΑΧ ΠΟΣΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΨΩΜΙΑ...

WENDY ΦΑΕ ΜΙΑ ΚΡΕΠΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΟ ΜΠΑΝΑΝΑ ΤΗΝ ΤΡΩΩ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες και φρεσκομανουλες. Δεν διάβασα ακόμα τα νέα σας. Είπα πρώτα να σας καλημερίσω, να πω τον πόνο μου και μετά!

Άρχισαν τα όργανα :(:( Ξύπνια η μπέμπα χτες από τις 12 ως τις 5 το πρωί! Με τελείωσε! Το καημένο μου, δεν είχε κάνει κακά όλη μέρα και σκλήρυναν λίγο με αποτέλεσμα να τη βγάλουμε ξύπνιοι όλη νύχτα. Πάλι καλά ενεργήθηκε τώρα το πρωί και ηρέμησε. Τώρα κοιμάται σαν πουλάκι :) Εγώ πάλι κουτουλάω από τη νύστα, αλλά πρωί πρωί είχα επισκέψεις! Αν είναι δυνατόν! Δεν ήθελαν να τους πάρει η ζέστη μου είπαν. :angry::angry: Ελπίζω το μεσημέρι να κοιμηθούμε λιγάκι.

Πάω να διαβάσω τα νέα σας. Φιλάκια.

p.s Έπεσε επιτέλους ο αφαλός μας :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές! Πιο ανεβασμένη η διάθεση σήμερα ε;

Καταρχάς να ευχηθώ και από εδώ στο Ελπιδάκι να τους ζήσει η μπουμπού τους η φραουλίτσα :woohoo: Να είναι πάντα καλά το κοριτσάκι σας κι εσείς για να το χαίρεστε! Καλή επιστροφή να έχετε Ελπιδάκι μας :kiss:

Its-A-Girl-Baby-Balloon-Bouquet.jpg

Αννούλα μανούλα, βλέπω κι εσείς στην τελική ευθεία ε; Παλικάρι ολόκληρο θα βγει ο μπέμπης! Τρώει καλά μέσα στην κοιλίτσα της μαμάς του :kiss:

Το Ντοράκι μας βλέπω καλύτερα (και ετοιμοπόλεμο :P ). Εύχομαι να τα βρει όλα καλά σήμερα ο ντοκ :kiss:Κατερινάκι, καλά αποτελέσματα και σε σένα! Μακάρι να μπορούσα να έρθω για παρέα! Βασούλα, είδες που δεν χρειάστηκε να πας σε ακραίες λύσεις :P Όλα καλά ε! Άντε, καλές κρέπες! Ή μήπως να φας καμια φρυγανιά; :P:PΣταυρούλα :laugh: :laugh: Έλιωσα λέμε! Δεν είναι λίγο χοντρούλης, να φάει δούλεμα; Άκου φρυγανιά...

Τζένη, δύσκολες οι πρώτες μέρες με δύο παιδάκια ε; Κουράγιο βρε κοπέλα μου, σύντομα θα τελειώσει το "μανίκι" και θα βρείτε τους ρυθμούς σας!

Λαμπρινή, κουράγιο κι εσύ! Να ξέρεις ότι όταν έχεις αϋπνίες είμαι νοητά μαζί σου! Σε διάβαζα σήμερα από το iPhone την ώρα που τάιζα την μπέμπα :blush: αλλά δεν μπορούσα να γράψω. Κι εσύ τα ίδια ε; Κάθε πρωί (γύρω στις 3-4) ραντεβού με τις επαναλήψεις του "Άλλαξέ το" και ταξιδιωτικών εκπομπών :blink:

Αγγελικούλα, παίζει να σε κρατήσει ακόμη και σήμερα; Αν έφτασες στα όριά σου, σου το εύχομαι κοριτσάρα μου, να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου σε λίγες ώρες! Μην πτοείσαι πάντως. Όπως και να 'χει, οι μέρες της στην κοιλίτσα είναι μετρημένες πια :) Έχεις το τηλέφωνό μου κι εγώ το δικό σου. Αν γίνει κάτι πες μου ε :woohoo: :woohoo:

Εμάς έχει γκρινίτσα σήμερα πάλι το πρόγραμμα. Νομίζω ότι πονάει το μικρούλι μου, αλλά με αγκαλίτσα κάπως καλύτερα τη βλέπω! Εδώ... βασανιστήρια αλά καραμαλίτσα ( :P ) καθώς περιμέναμε το γάλα να κρυώσει λίγο...

http://www.youtube.com/watch?v=3EzcCjpJp7I

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...