Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

κοριτσακια μου ηρθα παλι....

αυτες οι συσπασεις θα με τρελανουν η θα κανω αρκετες κ συχνα κ θα με ανχονουν η θα εξαφανιζονται....

εγω παντως σηκωθηκα λιγακι κ εχω βγει στην αυλη δεν αντεχα αλλο μεσα απο συσπασεις τιποτα απο το μεσημερι... :blink::blink::blink:

εφαγα κεικ σοκολατα με επικαλυψη σοκολατας γιαμι ξερετε αυτα που ειναι για συνοδευτικο με τον καφε δεν πινω καφε αλλα κεικ πηρα το συνοδευω με νερακι.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

θα μπω σε καμια ωριτσα να κανω μπανακι να κανω κ ενα ξυρισμα να ειμαι φρεσκεια οχι οτι ειναι πολυ αλλα δεν θελω πλεον να τα αφηνω θελω να ειμαι σε ετοιμοτητα παλι τυφλο συστημα θα πεσει... :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μολις μιλησα με τον γιατρο μου γυρισεεεεεεεεεεεεεεεεεε.......

αυριο θα παω να με δει στις 2 το μεσημερι....

μακαρι να εχει παρει κ αλλα κιλακια το νινακι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

μολις μιλησα με τον γιατρο μου γυρισεεεεεεεεεεεεεεεεεε.......

αυριο θα παω να με δει στις 2 το μεσημερι....

μακαρι να εχει παρει κ αλλα κιλακια το νινακι μου.....

Στο ευχομαι κοριτσακι μου, μακαρι να γεννηθει μπουλουκος ο μπεμπακος σου. Περιμενουμε νεακια σου. Σταματησαν και οι συσπασεις ε? Τελεια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Πως είστε;Εγώ & ο Νικόλας υπο κατάρευση...δύσκολα τα πράγματα με τη Μαρία μας & το μπεμπάκο.Δύο μέρες σπίτι,φαντάσου τη συνέχεια :(:( .

Βέβαια έχουμε ελπίδες πως θα στρώσουν τα πράγματα σύντομα,αλλιώς δεν ξέρω πως θα αντέξουμε.

Όπως αντιλαμβάνεστε δεν έχω προλάβει να διαβάσω καθόλου νέα σας :(

Σας :kiss: & εύχομαι να είστε καλύτερα απο εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Kαλημερα φιλεναδες!

Μαλλον ειμαι η πρωτη που ξυπναει σημερα, περιμενοντας και τις υπολοιπες.

Η θεκλα χρωσταει νεα απο το γιατρο που ειχε χθες ραντεβου, απο τη Μπελλα δεν εχουμε κανενα νεο επισης, ουτε απο τα κοριτσακια που γεννησαν χθες...Παρατηρω πολλες απουσιες! Μονο τις φρεσκομανουλες δικαιολογω, τις αλλες θα σας μαλωσω.

Αγγελικη, μη φοβασαι, εισαι και μικρουλα, ολες θα γεννησουμε και θα φερουμε στον κοσμο γερα και στρουμπουλα μωρακια!

Ντορα πως πας με τις συσπασεις?

Λαμπρινη καταφερες τελικα χθες να κοιμηθεις?

Τελοσπαντων, ελπιζω σημερα να μπειτε και να εχουμε νεα σας.

Γειά σας κ από μένα αν κ λίγο αργά σήμερα. Να σου πω μόνο ότι κοιμήθηκα στις 4 το πρωί... είδα ότι είχε η τηλεόραση κ βαρέθηκα τόσο πολύ !!!

Πάω να σας διαβάσω κ επανέρχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω κατι το επαναληπτικο το ντοπλερ που πρεπει να κανω το ικα συνεργαζεται κ με το ελενα που θα γεννησω κ μπορω κ εκει να την κανω αρκει να βρω ραντεβου...αφου ο γιατρος μου ειναι εκει δεν θα επερεπε αφου δεν υπαρχουν ραντεβου να το κανονισει αυτος?ειναι σωστο να τρεχω σε ιδιωτικο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

να ρωτησω κατι το επαναληπτικο το ντοπλερ που πρεπει να κανω το ικα συνεργαζεται κ με το ελενα που θα γεννησω κ μπορω κ εκει να την κανω αρκει να βρω ραντεβου...αφου ο γιατρος μου ειναι εκει δεν θα επερεπε αφου δεν υπαρχουν ραντεβου να το κανονισει αυτος?ειναι σωστο να τρεχω σε ιδιωτικο???

Ντοράκι μου γιατί δεν παίρνεις στο 1535 κ να κλείσεις ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία του Νοσ.Αλεξάνδρα (Λαμψάκου 6) στο τμήμα ΗΧΟΓΡΑΜΜΑ ? Αν κ εφόσον στο Ελενα δεν έχει κοντινή ημερομηνία για ραντεβού ? Ότι πληρώσεις (περίπου 40 ευρώ) θα τα πάρεις πίσω απ' το ΙΚΑ. Εγώ εκεί πηγαίνω συνέχεια για τις περισσότερες εξετάσεις μου.

Όσο για τον γιατρό δεν μπαίνει σε τέτοιες διαδικασίες να κλείνει ραντεβού... :angry::angry::angry: πολύ κρίμα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου λέω να πάω να ξαπλώσω νωρίς σήμερα μπας κ κοιμηθώ λίγο πιο χαλαρά... θα δείξει ! ! ! Αλλιώς αργότερα θα μπω πάλι ...... Φιλάκια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

Ντοράκι μου γιατί δεν παίρνεις στο 1535 κ να κλείσεις ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία του Νοσ.Αλεξάνδρα (Λαμψάκου 6) στο τμήμα ΗΧΟΓΡΑΜΜΑ ? Αν κ εφόσον στο Ελενα δεν έχει κοντινή ημερομηνία για ραντεβού ? Ότι πληρώσεις (περίπου 40 ευρώ) θα τα πάρεις πίσω απ' το ΙΚΑ. Εγώ εκεί πηγαίνω συνέχεια για τις περισσότερες εξετάσεις μου.

Όσο για τον γιατρό δεν μπαίνει σε τέτοιες διαδικασίες να κλείνει ραντεβού... :angry::angry::angry: πολύ κρίμα !!![/quote:29qw1qtp]

κανενα δημοσιο δεν εχει ραντεβου το ιδιο ειχα παθει κ με την β'επιπεδου κ την εκανα σε ιδιωτικο την αποδειξη την κατεθεσα στο ικα κ ποιος ξερει ποτε θα τα παρω....δεν θα επρεπε απο την πρωτη στιγμη που με ανελαβε να μου δωσει τις ημερομηνιες που επρεπε να γινουν οι εξετασεις αφου ειναι στανταρ να κλεισω απο τοτε ραντεβου αφου αυτος ηξερε οτι δεν βρισκεις θεση ακομα κ ενα μηνα πριν?????ειναι παραλογο αυτο που λεω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας ειπα τα καλυτερα για σημερα !!!!!!

το μεσημερι μου εφερε ο μπαμπας μου τις εξετασεις ...βλεπω τη γλυκοζη στο αιμα 72 ( μια χαρα) βλεπω την γενικη ουρων ..και τι εγραφε ?????? γλυκοζη στα ουρα 100!!!!πηρα τον γιατρο μου και μου ειπε αυριο να κανω επαναληπτικη.. η μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι τσιμπημενο οχι ομως παθολογικο ..ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απιθανο να εχω διαβητη στον μηνα που ειμαι ..η μια τιμη ειναι τελεια και η αλλη τσιμπημενη ..ουυυυφ να γεννησω να ηρεμισω ...αν εχουν κανει λαθος θα τους σκοτωσω και θα παω φυλακη στον 9ο μηνα ...

αυτα τα νεα μου ..ελπιζω τις επομενες μερες να εχω κατι καλυτρο να σας πω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

[

κανενα δημοσιο δεν εχει ραντεβου το ιδιο ειχα παθει κ με την β'επιπεδου κ την εκανα σε ιδιωτικο την αποδειξη την κατεθεσα στο ικα κ ποιος ξερει ποτε θα τα παρω....δεν θα επρεπε απο την πρωτη στιγμη που με ανελαβε να μου δωσει τις ημερομηνιες που επρεπε να γινουν οι εξετασεις αφου ειναι στανταρ να κλεισω απο τοτε ραντεβου αφου αυτος ηξερε οτι δεν βρισκεις θεση ακομα κ ενα μηνα πριν?????ειναι παραλογο αυτο που λεω?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Δεν σας ειπα τα καλυτερα για σημερα !!!!!!

το μεσημερι μου εφερε ο μπαμπας μου τις εξετασεις ...βλεπω τη γλυκοζη στο αιμα 72 ( μια χαρα) βλεπω την γενικη ουρων ..και τι εγραφε ?????? γλυκοζη στα ουρα 100!!!!πηρα τον γιατρο μου και μου ειπε αυριο να κανω επαναληπτικη.. η μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι τσιμπημενο οχι ομως παθολογικο ..ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι απιθανο να εχω διαβητη στον μηνα που ειμαι ..η μια τιμη ειναι τελεια και η αλλη τσιμπημενη ..ουυυυφ να γεννησω να ηρεμισω ...αν εχουν κανει λαθος θα τους σκοτωσω και θα παω φυλακη στον 9ο μηνα ...

αυτα τα νεα μου ..ελπιζω τις επομενες μερες να εχω κατι καλυτρο να σας πω ...

αν πας φυλακη....πες τους να σου βαψουν το δωματιο...μην γεννηθει ο μπεμπης και δεν δει το ομορφο δωματιακι του σε πρασινο πορτοκαλι!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα το βραδυ ηθελα παναθεμα με να φτιαξω και κρεπες με σοκολατα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εμεινα με την ορεξη .... :(:(

η κρεπα εγινε γαλα με μουσλι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμα Παναη έγραψε:

WENDY έγραψε:

αν πας φυλακη....πες τους να σου βαψουν το δωματιο...μην γεννηθει ο μπεμπης και δεν δει το ομορφο δωματιακι του σε πρασινο πορτοκαλι!!! :laugh:[/quote:1ewixjhr]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

πλακα εχεις Ειρηνη μου!!!!!

Καλε τι ομορφο μωρακι ειναι αυτο στον υπερηχο ..??

τι προφιλ καλλιτεχνικο ειναι αυτο ???? :)

αν το δευτερο μου ειναι κοριτσακι τον θελω για γαμπρουδελι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

[

κανενα δημοσιο δεν εχει ραντεβου το ιδιο ειχα παθει κ με την β'επιπεδου κ την εκανα σε ιδιωτικο την αποδειξη την κατεθεσα στο ικα κ ποιος ξερει ποτε θα τα παρω....δεν θα επρεπε απο την πρωτη στιγμη που με ανελαβε να μου δωσει τις ημερομηνιες που επρεπε να γινουν οι εξετασεις αφου ειναι στανταρ να κλεισω απο τοτε ραντεβου αφου αυτος ηξερε οτι δεν βρισκεις θεση ακομα κ ενα μηνα πριν?????ειναι παραλογο αυτο που λεω?????

παραλογο αυτο που λες δεν ειναι ..μην περιμενεις ομως να καθησει ο γιατρος σου να σκεφτει να σου δωσει ημερομηνιες..και ο λογος ???

δεν τον ενδιαφερει αν για το doppler δωσεις 8ε η 80 ε ...αυτος θα τα δωσει ???? :angry: :angry: :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε γιατι εχω εκνευριστει......

ειναι η μερα σημερα μου φαινεται...προσπαθω να βαλω μια φωτο του Παναη για να δειτε και δεν ξερω πως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxxxxxxxxx όλες κοιμάστε ε? Τι καλά. Εγώ εδώ, ακόμα τπτ. Έχω δει όλες τις επαναλήψεις τις τηλεόρασης... Τι θα κάνω? Πως θα περάσει ο μήνας με τέτοιες αϋπνίες? Και όλη την ημέρα να είμαι κ ντούρασελ με τον πιτσιρικά... (ο οποίος θέλει τα δικά του). Σας ζηλεύω που κοιμάστε... Μα ούτε ένα χασμουρητό λέμε !!!!!!!!!! Ελπίζω μετά να μπορώ να κοιμάμαι λιγάκι... Τι να πω άλλο. Πάω να συνεχίσω να βλέπω τηλεόραση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα..

Λαμπρινουλα μου γιατι τοση υπερενταση εχεις?η δε βολεβεσαι πουθενα?εγω νι μεν κοιμαμαι αλλα ξυπναω πααρα πολλες φορες τη νυχτα ,μια εχω πιαστει,μια ποναει η μεση μου,μια ιδρωνω,μια τουαλετα...μια ροχαλιζει ο Ηλιας! :blink::blink: τι να πεις κι αυτο χαλια ειναι!!

ειχαμε κανενα νεο χτες απογευμα???μπηκα πολυ αργα σχεδον 0030 και ειχαν πει καληνυχτα τα κοριτσια..αλλα δεν ειχα κουραγιο να διαβασω..οποτε παω τωρα να δω τι γινεται.. :)

να παρω και τα χαπια μου.. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδα οτι μιλαγατε για εξετασεις ..Ο δικος μου που ειναι κια αυτος στο Ελενας με στελνει εξω..Δεν μου εχει κανει ουτε ενα υπερηχο ο ιδιος!!απλα του παω τις εξετασεις μου και κρινει!Οπως την τελευταια φορα του φανηκε πολυ μεγαλυτερο το μωρο στο Ντοπλερ..και μου ζητησε επαναληψη!Τελικα κανονισα με το γιατρο μιας φιλης μας επο δω..να με χωσει καπου αναμεσα στα ραντεβου του (στο Ελενας κι αυτος ειναι)αυριο το πρωι!!Οποτε αυριο θα κανω εκει το ΝST και το DOPPLER και θα τα δωσω απευθειας στο γιατρο μου που ελπιζω να ειναι εκει!! :dry:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ...τι σου ελεγα?ειδες..που ελεγα για τα κιλακια του μπεμπουλη σου??135 γραμμ επεσα εξω..ουτε υπερηχος να ημουν!!χιχιχι

Ντορακι..αφου ειδα οτι επεσες πανω στο κεικ..εφησυχαστηκα λιγο με το θεμα σου!! ;);););) γυρισε κι ο γιατρος σου..μια χαρα..ολα ΟΚ θα ειναι! ;);););)

JENNYBILL!!!Τα καταφερες και μπηκες κοριτσακι?Δυσκολη θα ειναι η προσαρμογη στην αρχη..αλλα θελει υπομονη και οχι εκνευρισμο..Σιγα σιγα θα βρειτε τους ρυθμους σας!Η μικρουλα ??ο μπεμπης φανταζομαι θα σας ξεσηκωνει ε?τελικα ποτε γυρνατε Καλαματα?

Βασιλικη..αυριο θα σε δω στο Ελενας?

Βασουλα..(WENDY)μου..τι να πω..μαλλον καποιο λαθος εχει γινει..δε μπορει..Κοιτα μη σκοτωσεις κανεναν και παμε ολες για ..συνενοχες ε? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα .. :)

ελπιζω σημερα να ειναι μια καλυτερη μερα για ολες μας .. :)

πηγα ξανα να κανω τις εξετασεις..τα αποτελεσματα σε 3 ωρες

περιπου ..αν σκοτωσω κανεναν θα το μαθετε απο τις ειδησεις :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα μανουλιτσες.

Αν και κοιμήθηκα καλά,σηκωθηκα από πολύ πρωί με λίγα πονάκια.Ειχα σκοπό να κάνω κάτι δουλίτσες αλλά καλύτερα να κάτσω εδώ μαζί σας και να μην κουραστώ :)

Λαμπρινή μου αυπνίες ε?Καφε πίνεις?Μηπως σε πειραζει στον ύπνο?

Κατρίνα τι κάνεις? :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες ! Δεν είχαμε νεάκια απ' τα καινούργια μωράκια μας ε ? Εν καιρό μέχρι να ηρεμήσουν κι αυτά...

Μόλις 3,5 ώρες κατάφερα να κοιμηθώ Κατρίνα μου.Δεν ξέρω τι μ έχει πιάσει... Δεν κλείνει το μάτι παιδί μου. Η μπουμπούκα μου δεν κάθεται καθόλου ήρεμα, όλο κουνιέται κ μου φαίνεται μερικές φορές ότι θα μου βγάλει κανά ποδαράκι ... απ' το στόμα.Τόση πίεση εδώ ψιλά. Ίσως κ γι αυτό να μην μπορώ να ηρεμήσω κ γω. Πάω να φτιάξω πρωινό για τον πιτσιρικά μου κ εδώ θα μαι πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...