Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

αννουλα και βασουλα, η αληθεια ειναι οτι εχω φαει ενα ολοκληρο μοσχαρι για τον αιματοκριτη :P

λοιπον το σιδηρο το πινω ταυτοχρονα με φυλικο οξυ και πορτοκαλαδα και φροντιζω να εχει 2 ωρες διαφορα απο τα αλλα χαπια ;)

οπως και το μαγνησιο πρεπει να εχει 2-3 ωρες διαφορα με το ασβεστιο...

εχω φτιαξει ολοκληρο προγραμμα για τα χαπια :P

ντορα πιστευω δεν θα συνεχιστουν...

παντως οπως ειδες και απο τα κοριτσια που ηδη γεννησαν, οι αποκλισεις βαρους απο τον υπερηχο ειναι μεγαλες ;)

αναστασια τι ειναι το κουπακι????

σταυρουλα με τη ζεστη δεν την παλευουμε....

εγω προσωπικα δεν βγαινω καν εξω και το κλιματιστικο ειναι ανοικτο 24 ωρες το 24ωρο ;)

ακομη κι ετσι ζεσταινομαι :blink:

καλως την κατρινα με τις σεξυ αγορες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασιλικη πολυ καλα ολα αυτα, και εγω πανω κατω τα ιδια κανω, αλλα...Ολοκληρη επιστημη τα χαπια τελικα!

Σταυρουλα πονεμενη ιστορια η εμπειρια μου με τον θηλασμο. Στο μαιευτηριο μου ειχαν κανει πλυση εγκεφαλου οτι δεν εχω γαλα τις 2-3 πρωτες μερες, και ετσι τον εμαθαν στο μπιμπερο. Με το οποιο μπμπερο, δεν χρειαζεται να κουραστει το μωρο για να φαει, το γαλα τρεχει σχεδον απο μονο του, οποτε γιατι να κουραζεται στο στηθος? Και επιπλεον, αφου ερχοταν ταισμενο και χορτατο, δεν πεινουσε, οποτε και δεν ειχε ορεξη να θηλασει. Οι μαιες ασχετες και απαραδεκτες, μονο μια ηξερε τη δουλεια της και μου τον εβαζε στο στηθος και επιανε με τη μια. Στο σπιτι το παλεψα παααααρα πολυ να θηλασω, απο γαλα αλλο τιποτα, υπερπαραγωγη, μονο που ο μικρος δεν επιανε τη θηλη και εδειχνε προτιμηση στο μπιμπερο. Το εβγαζα με θηλαστρο και του το εδινα το δικο μου, παραλληλα με ξενο. 1 1/2-2 μηνες κρατησε αυτη η ιστορια ετσι. Οταν επιτελους μαθαμε και εγω και εκεινος να θηλαζουμε κανονικα, ειχε πλεον κοπει το γαλα μου... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

καλημερα ...

δεν ειμαι και στα καλυτερα μου σημερα ... :(:(:(:(

μολις πηρα τις εξετασεις μου ..ο αιματοκριτης μου με ΔΥΟ ΧΑΠΙΑ σιδηρου επεσε απο 29,5 στο 28,5 ρε κοριτσια γιατι γμτ...?????

τι να κανω ???? εχω αρχισει να φοβαμαι για το μωρο ...

μου ερχεται να βαλω τα κλαματα ...

Βασούλα, άδικα στενοχωριέσαι... Εμένα εκτός από την αρχή της εγκυμοσύνης, ποτέ ο αιματοκρίτης μου δεν έχει ξεπεράσει το 29 και κάποια στιγμή είχε φτάσει και σε ανησυχητικά νούμερα. Πήγα σε έναν καλό αιματολόγο ο οποίος μου ξεκαθάρισε ότι το μωρό παίρνει ότι χρειάζεται και δε διατρέχει κανένα κίνδυνο όσο χαμηλό αιματοκρίτη και να έχεις. Μόνο η μαμά επηρεάζεται και άμα πέσει πολύ χαμηλά ζαλίζεται, δεν μπορεί να κάνει τίποτα, κτλ. Τώρα φτάσαμε στο τέλος, ένας λόγος ότι δεν πρέπει να ανησυχείς. Και εγώ σήμερα πήγα στο ικα για τις τελευταίες εξετάσεις, να δούμε πόσο θα έχω :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα, τι σεξουλιάρικο σετάκι είναι αυτό?? :woohoo: :woohoo: :woohoo: Προβλέπω ότι σύντομα θα γίνεις τρίτεκνη (άντε τυχερή, θα πάρεις και επίδομα!!!).

Τελευταία έχω και εγώ καούρες στον οισοφάγο... Νόμιζα ότι το φυσιολογικό είναι να τις νοιώθεις στο στομάχι, γι'αυτό σας ρώτησα. Αισθάνομαι σα να καίει ο λαιμός και ο οισοφάγος, κάπως έτσι...

kuo, στενοχωρήθηκα για το Ασάντ-Χασάν που δεν τον έχει η πεθερά σου στα πούπουλα όπως εσύ, αλλά σίγουρα έκανες το σωστό και όταν μεγαλώσει λίγο το Αλκμηνάκι μπορείτε να τον πάρετε πίσω ;) .

Από αυτά που λέτε καταλαβαίνω ότι ο θηλασμός είναι...δυσκολούτσικο πράγμα... Από όλες εσάς που γεννήσατε καμία δεν είπε ότι θήλασε αμέσω και με ευκολία και όλα πάνε περίφημα... Γενικά δεν έχω υπομονή αλλά βλέπω ότι πρέπει σύντομα να αποκτήσω μπόλικη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Και στην τελικη , εκει μπορει να γνωρισεις και κανενα κουκλο ουρολογο (ή αλλης ειδικοτητας γιατρο, δεν θα κολλησουμε εκει...) και μετα να μη θελεις να φυγεις απο μονη σου! ;)

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Είσαι φοβερή!

Ντοράκι, μη στενοχωριέσαι! Είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και το μωράκι σου δεν κινδυνεύει. Θέλει ηρεμία όμως, μη το ταράζεις το καημενούλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Είσαι φοβερή!

Ντοράκι, μη στενοχωριέσαι! Είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη και το μωράκι σου δεν κινδυνεύει. Θέλει ηρεμία όμως, μη το ταράζεις το καημενούλι...[/quote:1pmnkenb]

ειμαι σιγουρη πως αν συμβει κατι τετοιο, θα ηθελες να σε ενημερωσει κατερινα για να της κανεις την αποκλειστικη... :P :laugh: :P :laugh: :P :laugh: :P :laugh: :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσακια μου...Σημερα δεν μπηκα καθολου διοτι ημουν στο γιατρο. Πηγα στην αντικαταστατρια της δικιας μου. Λοιπον ολα καλα με το μωρακι μου. 2932 γρ εφτασε ο μπεμπακος μας. Μου αλλαξε την ΠΗΤ μια εβδομαδα αργοτερα. Γυρω στις 14/9. Τωρα θα ξαναπαω παλι στις 25/8 να με δει εκτος αν χρειαστω κατι νωριτερα να την παρω τηλ. Με τα πονακια ειμαι καλυτερα...

Σταυρουλα μου γλυκια μου συμπεθερουλα σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου :):):)

Αννα μου να σου ζησει η μπουμπουκα σου. Παντα γερη και ευτυχισμενη να ειναι...

Ντορα μου γλυκια,τι τραβας και εσυ κοριτσακι μου!!! Να μιλας στο μπεμπη σου και να κανεις πολυ πολυ υπομονη...

Βασουλα μου(wendy) λιγο εμεινε,φαε κρεατακι και μη μου στεναχωριεσαι :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Από αυτά που λέτε καταλαβαίνω ότι ο θηλασμός είναι...δυσκολούτσικο πράγμα... Από όλες εσάς που γεννήσατε καμία δεν είπε ότι θήλασε αμέσω και με ευκολία και όλα πάνε περίφημα... Γενικά δεν έχω υπομονή αλλά βλέπω ότι πρέπει σύντομα να αποκτήσω μπόλικη :)

Υπάρχουν κοπέλες που κατεβάζουν γάλα σχεδόν αμέσως και που τα μωρά τους τυχαίνει να "πιάνουν" με τη μία. Δεν είμαι μία από αυτές, αλλά συμβαίνει. Ότι θέλει υπομονή είναι σίγουρο, όμως ειλικρινά θα δεις, θα έχεις τόση υπομονή και τόσες αντοχές που δεν θα το πιστεύεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΙΣΑΙ ?ΚΟΝΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ 2.

ΤΩΡΑ ΓΥΡΗΣΑ ΑΠΟ ΝΤΟΠΛΕΡ 2377 ΣΤΗΝ 33 ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΠΕ 26/9 ΠΗΤ.ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑΣΥ Ο ΘΕΟΣ.ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3,300 3500 ΛΕΕΙ ΛΟΓΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal εγω ειμαι 36 εβδομαδων. και εμενα το κεφαλι του μωρου κατω ειναι.Μου ειπε οτι σιγουρα θα βγει 3.500 το μωρο. Ολοκληρος μπεμπαρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΕΙΑ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ! ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΡΟ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ.ΛΕΕΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΑΚΙ?ΛΕΩ ΕΓΩ 3 ΚΙΛΑΚΙΑ ΗΜΟΥΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΧΑΖΟΓΕΛΑΓΕ Ο ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ 4500 4700 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ ΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΘΑ ΜΟΙΑΖΕΙ???

ΚΥΟΥΑΚΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΟΜΟΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ??ΤΡΩΕΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΕΙΝΑΙ ΑΤΑΚΤΟΥΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal έγραψε:

ΤΕΛΕΙΑ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ! ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΡΟ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ.ΛΕΕΙ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΩΡΑΚΙ?ΛΕΩ ΕΓΩ 3 ΚΙΛΑΚΙΑ ΗΜΟΥΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΧΑΖΟΓΕΛΑΓΕ Ο ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ 4500 4700 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ ΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΘΑ ΜΟΙΑΖΕΙ???

ΚΥΟΥΑΚΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΟΜΟΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ??ΤΡΩΕΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ Η ΕΙΝΑΙ ΑΤΑΚΤΟΥΛΑ?

Μην επηρρεαζεστε απο αυτα, 3.350 εγω, ...4.700 ο αντρας μου! Και ο γιος μου? Μολις 3.150...ουτε καν ο μεσος ορος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου χαίρομαι που είσαι καλά.Γιατί μια εβδομάδα αργότερα?Το μωρό είναι μεγάλο. Δε πειραζει 14-9 έχω γιορτη και θα έχουμε σχεδον ίδια ημερομηνία τοκετού. ;)

magykal πότε γεννάς?Γιατί δε βάζεις τικεράκι? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μπραβο, μια χαρα το μωρακι σου! Μεγαλος και ο δικος σου, αν και να εχεις υποψη σου οτι το βαρος που μας λενε βασει υπερηχου δεν ειναι απολυτο, εχει αποκκλισεις! Εμενα στις 36 εβδ. μου το εβγαζε 3.100. Αντε να παω και εγω να δω σε λιγο το δικο μου μπεμπε να δω τι γινεται και εκει, τι εξελιξεις εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ 26/9 27/9 ΚΑΠΟΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΗ ΛΙΣΤΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΟΥΦΟΥΦ!!

ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΦΙΛΙΑΣ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ.ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ 17 ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΣΔΕΣ ΒΡΕ ΤΣΟΥΠΡΕΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑ ΚΙ ΕΛΙΩΣΑ ΧΥΘΗΚΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΘΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα μου εκανε εντυπωση γιατι μου αλλαξε την ΠΗΤ αφου το μωρο ειναι αρκετα μεγαλο. Τελοσπαντων,γερο να ειναι και εκεινο θα αποφασισει ποτε θα ερθει,οχι εμεις. :):):)

Το ξερω Αννουλα μου οτι υπαρχουν αποκλισεις στις μετρησεις των υπερηχων,οπως και να εχει παντως μια χαρα ειναι.Αντε περιμενουμε νεα απο το δικο σου μπεμπη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι κι εγωω εριξα ενα ολιγολεπτο υπνακο..αλλα οταν οι καλοθελητες αρχισουν τα τηλεφωνα ..και τα πλυντηρια ..ρουχων και πιατων..βαρανε ταυτοχρονα..τοτε το ονειρο τελειωνει!

τουλαχιστον ξαπλωσα λιγο ..και δεν πονουσα τοσο ..βεβαια οταν σηκωθηκα το ισχιο παλι με τιναζε..αλλα τι να κανω..υπομονη!

ειδα μπεμπακια..που μεγαλωσαν?Ελενα..Μαγδα,τι καλα τα νεα σας?

Η Αλκμηνουλα..(τι ωραιο ονομα..βρε Κατ..)και η Καραμελιτσα..ο Νεκταριος?και τα υπολοιπα μπεμπινια της παρεας??τι κανουν?πως τα πατε μανουλες με το ξενυχτι? :S:blink::blink:

Αννα ..καλα αποτελεσματα και σε σας..ο μπεμπης σου θα ειναι σιγουρα 3200-3300!! :woohoo: :woohoo:

Σταυρουλα..αν και ειναι σημαδιακη μερα 14 Σεπτεμβριοιυ..για σας..(τυχαιο..?..δεν νομιζω..)εμας δεν θα μας κανει τη χαρη ουτε ο γιατρος γιατι θα λειπει..ουτε ο μπεμπης που βλεπω οτι βιαζεται..σιγα μην περιμενει τα γεννεθλια του παππου του15/09!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα μου τι κανεις?ο μπεμπινος σου μεγαλωσε καλε αρκετα ε?τι λεει ο Ντοκ?κι εγω χαιρομαι που γυρισα και σας ξαναβρηκα ..εχασα και πολλα επεισοδια βεβαια..ευτυχως καποια κοριτσια με ενημερωσαν και τηλεφωνικα ..!!δεν ειναι τυχαιο το ονομα..Κααατ(ρ)ινα.. :whistle::whistle: Οοοολα..θελω να τα ξερω οοολααα..οχι οτι ειμαι κουτσομποοολα.. :whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάρες μου, φιλάκια σε όλες :kiss::kiss:

WENDY έγραψε:

καλημερα ...

δεν ειμαι και στα καλυτερα μου σημερα ... :(:(:(:(

μολις πηρα τις εξετασεις μου ..ο αιματοκριτης μου με ΔΥΟ ΧΑΠΙΑ σιδηρου επεσε απο 29,5 στο 28,5 ρε κοριτσια γιατι γμτ...?????

τι να κανω ???? εχω αρχισει να φοβαμαι για το μωρο ...

μου ερχεται να βαλω τα κλαματα ...

τι τραβάς κι εσύ,αλλά μην ανησυχείς θα βρεθεί μία λύση ;) άλλωστε γι αυτό μας παρακολούθούν οι γυναικολόγοι,δεν τους πληρώνουμε τζάμπα :kiss::kiss: άλλωστε το θέμα είναι να αναπτύσσεται σωστά το μωρό!

προσπάθησε να τρως κοκκινο κρέας,σπανάκι,φασόλια,ρεβύθια,κ.α.

βέβαια θα σωθείς εάν μπορείς να φας σπλήνα,αλλά :S τρώγεται αυτό το πράγμα??? :blink::blink: μπλιαξ! :huh:

Ντοράκι μου περαστηκά σου κι εσένα,τέλικά δεν θα γλιτώσεις τόσο εύκολα από αυτές τις χαζοσυσπάσεις ;) μάλλον πρέπει να τις αποδεχτείς :P

Αναστασία όσο ήταν να κοιμηθείς κοιμήθηκες,πάει τώρα :lol::lol:

Κατερίνα αυτά τα νυχτικάκια τα φοράς τώρα ή τα φορούσες προ εγκυμοσύνης???μας άναψες φωτιές :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου I am back! :P

Λοιπον, τα νεα μας.

Μολις γυρισαμε απο το γιατρο. Θα ξεκινησω με το βαρος του μπεμπη. 3.435 γρ, να τ'αφησω? :woohoo: :woohoo: :woohoo: (ακους καραμελιτσα ο καλος σου?)και θα παρουμε κι αλλο μεχρι να γεννηθουμε, γιατι διαστολη δεν εχουμε, ο πλακουντας δεν εχει ωριμασει ακομα...και απο συσπασουλες σχεδον τιποτα. Καλοπερναμε εκει μεσα και δεν θελουμε να βγουμε, πειραζει? :silly: Ο γιατρος μου τελικα θα λειπει για 3μερο 15Αυγουστου εδω κοντα, οποτε και ξεαγχωθηκα, και αφου μαλιστα δεν γενναω...Ααα, μου εκοψε και το μαγνησιο.

Κατρινακι μου τι κανεις εσυ? Με εκανες και γελασα! :laugh: Ποτε θα δεις εσυ το δικο σου μπεμπινι? Θα εχει γινει και αυτος ολοκληρος αντρακλας! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...