Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

τζενη να σου ζησει!!!

παντα υγεια και τυχη να εχει το μωρακι σου!!!

οταν επιστρεψεις σπιτι περιμενουμε λεπτομερη νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KAΛΗΜΕΡΑ ΚΟΙΛΟΥΜΠΑΚΙΑ.

WENDY ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΠΑΙΧΤΟ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ.

ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΑΡΧΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΧΤΕΣ ΕΙΧΑ

ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑΝ ΤΡςΕΛΑΘΗΚΑΝΕ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ ΜΕ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΑΠΟ ΞΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΕΛΕΙΑ!!

ΜΑDRE ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΘΑ ΤΟ ΧΩ ΕΤΟΙΜΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 4ΜΗΝΟ ΠΗΡΕ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΜΠΟΡΤΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΤΡΩΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ ΕΚΕΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ.

ΠΑΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΙ ΑΛΛΑ.ΧΤΕΣ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΤΩΜΑ ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΑΝ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΚΕΨΟΥ!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΦΙΑΛΤΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΣΠΑΓΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΩΡΑ ΑΣΤΑ!

ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΑΓΧΟΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΗΜΕΝΕΣ ΑΣΕ ΠΟΥ Η ΖΕΣΤΗ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΝΤΟΠΛΕΡ ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΧΟΡΟΠΗΔΑΕΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΑΙ ΗΡΕΜΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα και εγω εχω ξεχωριστο δωματιο στα παιδια (το καθενα το δικο του), αλλα για το πρωτο διαστημα το μωρο θα το εχω σε λικνο διπλα στο κρεβατι μου. 10 κιλα ε? Μπραβο σου, αντε και στα δικα μας, να ξαλαφρωσουμε λιγο. 4 ωρες ειναι πολλες για μενει το μωρο νηστικο, εμενα η δικη μου παιδιατρος μου ειχε πει ταισμα αναμεσα σε 2,5 και 3,5 ωρες (το πολυ). Σιγα σιγα θα βρειτε το προγραμμα σας και ολα θα ειναι καλυτερα.

Βασιλικη, λες? Καλα, να δω την Κατρινα βοσκοπουλα και να γενναει στα χωραφια σαν τις γιαγιαδες μας και δεν θελω τιποτα αλλο!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά πολύ ωραία αίσθηση. Το μόνο πράγμα που θα μου λείψει από την εγκυμοσύνη είναι αυτό! Το υπνοσάκουλό μου ζουζουνίζει. Κοντεύει η ώρα του φαγητού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και στα δίδυμα ανά τετράωρο μου είχαν πει, που ήταν και πρόωρα. Εγώ βέβαια και τη μπουμπού την ταϊζω νωρίτερα αν πεινάει, αλλά δεν το πίνει όλο το γάλα της αν δεν έχει κλείσει 4 ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάθηκα ε; Έπαθα ένα σοκ. Έγινε σεισμός στη Χαλκιδική και κουνήθηκα κι εγώ στο σπίτι :S Είμαι και μόνη μου... Τι απαίσιο πράγμα ο σεισμός.

Τζένη, καλώς όρισες! Να σας ζήσει το μωράκι σας, γερό κι ευτυχισμένο! Κι εσύ καλή προσαρμογή και καλή λοχεία να έχεις.

Χρύσα, σου κάνει νερά το ζουζούνι σου; Δεν έχει νεύρα βρε, προσωπικότητα έχει! :P

Μπελλίτσα, όλα κατ'ευχήν πηγαίνουν! Μπράβο κοριτσάκι μου, πολύ χαίρομαι.

Χρύσα, με το καλό να δεχτείς την μανούλα σου.

Άννα μου, δεν με ενοχλεί η οδήγηση αλλά ούτως ή άλλως δεν έχω και άλλη επιλογή. Είμαι όλη μέρα μόνη στο σπίτι και με κάποιο τρόπο πρέπει να κάνω τα ψώνια μου. Σε καμία βδομάδα επιστρέφει η μαμά μου οπότε-αν δεν έχω γεννήσει βέβαια μέχρι τότε-θα με εξυπηρετεί εκείνη.

Και ναι, δεν έχω αποφασίσει τι θα μαγειρέψω ακόμα. :huh::huh: Τρώμε αργά βέβαια γιατί ο άντρας μου επιστρέφει κατά τις 6-7 απ' τη δουλειά. Έχω όμως μια σπαρίλα...βαριέμαι να κάνω οτιδήποτε.

Βγαίνω για δουλειές και επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα.Τι κανετε σημερα?Εγω ξυπνησα λιγακι αργα γιατι τη νυχτα εκανα μαυρο υπνο λογω ζεστης :angry:

anna10019 σεισμος???Παναγια μου!Μικρος φανταζομαι...

JennyBill να σου ζησει :)

Wendy μου αρεσε πολυυυυ το δωματιο,μπραβο.

Soupitsa θα γυρισουν τα μπεμπακια μας,υπομονη,που λεει κ ο αντρας μου.Ζευγαρακι παντως κ στο πεισμα ε?? :P Και εγω αυριο πρωι θα παω στο γιατρο κ αν δω οτι δεν γυρισε θα σκασωωωωω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!τι κανετε?????δεν εχω προλαβει να διαβασω νεακια σας!!ελπιζω να με δικαιολογησετε :blush:

σας υπερευχαριστω ολες σας για τις ευχουλες σας και για τον πολυτιμο χρονο που διαθετετε για μενα ολο αυτο το διαστημα ακομα και τωρα!ειστε ολες τοοοοσο γλυκιες και καλες!!!!!!σημερα ελπιζω να βρω χρονο κατα το απογευματακι να σας γραψω την ιστορια μου!!!εχθες ειχαμε πονακια(θα σας εξηγησω γιατι)και δεν καταφερα ενω μπηκα για να σας γραψω.σπαραζε το αγγελουδι μου και εγινα κομματια.απελπιστικα δεν ηξερα τι να κανω παρολο που ο Νικος ειναι παιδιατρος..σκεφτειτε να μην ηταν κιολας.. :ohmy::blink:

ελπιζω να ειστε ολες καλα!!γεννησε καμια κοπελιτσα???ευχομαι σε ολες σας αγαπες μου να σας πανε υπεροχα!!!!το ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου!!!!!με κανεναν πονοοοο σε ολες σας!!!!!!απο τη ζαλαδα μου ξεχασα εχθες να ευχηθω και σε σας!!!!τι ζωον!! :blush::blink:

θα βαλω και φωτο μαζι με την ιστορια μας!!!!παω να βγαλω γαλατακι με το θηλαστρο(θα σας πω και γι'αυτο) και ελπιζω να γραψω το απογευμα!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: πολλααααααααααααααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αναστασια μου γλυκια. Περιμενουμε με ανυπομονησια την ιστορια σου και φυσικα την φωτο της καραμελιτσας σου...

Τζενη μου να σου ζησει το νινακι σου. Παντα γερο και ευτυχισμενο να ειναι...

Βασουλα μου το δωματιο τελειο,στα ιδια χρωματα με το δικο μας. Αντε να ερθουν τα λουλουδακια μας να τα γεμισουν :):):)

Και εγω για αρκετο καιρο το μωρο θα το εχω μαζι μου στο δωματιο στο πορτμπεμπε.

Χρυσα μια χαρα σε βρισκω με τα κιλα,μας δινεις κουραγιο. Φιλακια στο υπνοσακουλο σου :P:P:P

Ποπη και Κατερινοσουπιτσα να δειτε που τελικα θα γυρισουν τα νινακια σας...

Σημερα πηγα με τον αντρουλη μου στην εκκλησια και κοινωνησα. Τωρα που εχω μπει στο μηνα μου θελω να ειμαι ετοιμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ να σε ρωτησω κατι,αν θελεις απαντας...για να κοινωνησεις εξομολογηθηκες πρωτα?γιατι κ εγω ηθελα κ μου ειπαν πρωτα να εξομολογηθω ολες τις αμαρτιες μου ( :blink: ) και κατι αλλα τραγικα.Βεβαια σε μοναστηρι θα πηγαινα,αλλα μου ειπαν κ κατι ιστοριες κ τρομαξα λιγακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπη μου,δεν εξομολογηθηκα απλα ζητησα απο τους δικους μου ανθρωπους να με συγχωρησουν αν εκανα κατι που τους πειραξε και πηγα και κοινωνησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστο κ λογικο το βρισκω αυτο.Συγνωμη που ρωτησα,αλλα δεν ειμαι κ καμια θεουσα,απλα ηθελα κ εγω να κοινωνησω πριν τη γεννα κ μου ειπαν στο μοναστηρι οτι ειναι μεγαλη αμαρτια να μην εχω εξομολογηθει πρωτα κ μετα μου ειπαν μια ιστορια με καποιον που πηγε ετσι απλα κ τον βρηκε μεγαλο κακο...απαπα.Πηγα κ εγω εκκλησια προχθες αναψα το κερακι μου κ εφυγα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω ειμαι καμια θεουσα και ολα αυτα τα βρισκω πολυ υπερβολικα. Ο καθενας κανει αυτο που αισθανεται,αλλωστε το θεμα της πιστης ειναι κατι πολυ προσωπικο για τον καθενα. Εγω παντως ενιωσα ομορφα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αναστασια μου. Ανυπομονουμε να μαθουμε νεα σου, εχεις τοοοοοσα πολλα να μας πεις! :woohoo: Και ανυπομονω να δω το κοριτσακι που θα μου ξεμυαλισει το αντρακι μου! :woohoo: :silly: Πονακια ακουω, κολικοι φανταζομαι, απο τωρα αρχισατε? :(

Το απογευμα να δηλωσεις οπωσδηποτε παρουσια, θα περιμενουμε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη...μέρα! Έχω μπει από το πρωί στο mammy και μόοολις κατάφερα να σας διαβάσω να σας γράψω. Η μπέμπα πήγε στο άλλο άκρο. Εκεί που την ξυπνάγαμε για να φάει, τώρα δεν κάνει άλλη δουλειά :laugh: Έπρεπε να έχει πάρει 60-90 γρ. από Πέμπτη έως σήμερα και πήρε... 170 :blink:

Τι έγινε ρε κορίτσια; Είδα μοναξιές και μελαγχολία χθες το βράδυ... Καλύτερα σήμερα; Σίγουρα παίζει ρόλο και η κούραση που αυξάνεται προς το τέλος :dry: Λίιιιγη υπομονή ακόμη. Πόσο έμεινε; :)

Καταρχάς, Τζένη, συγχαρητήρια! Να σου ζήσει ο μπεμπούλης! Ανυπομονώ να μας πεις τις λεπτομέρειες :cheer: Καλή ξεκούραση (χμμμ...) προς το παρόν και καλή λοχεία να έχεις!

Αναστασία :) Χεχεχ, λίγο ζόρικη η προσαρμογή ε; Πολύ σύντομα θα στρώσει το πράγμα! Τι κάνει η καραμελίτσα; Περιμένουμε birth report :P

Χρύσα, ελπίζω να είσαι λίγο καλύτερα σήμερα. Δεν πτοούμαστε, ναι; Περνάει γρήγορα ο χρόνος και πριν το καταλάβουμε θα σαραντίσουν τα μπεμπάκια και θα αρχίσουν τα ωραία! Εμείς εδώ είμαστε να σε ακούμε πάντως όποτε θέλεις :) Όσο για τα κιλά... κι εδώ 6 έμειναν, αλλά για κάποιο λόγο με βλέπω να κολλάω εκεί :dry: Άσε το λιπάκι...

Βασούλα, τι τέλειο δωματιάκι! Τα χρώματα είναι απίστευτα. Η ρετρό αλλαξιέρα τα σπάει! Με το καλό να τα χαρεί ο μπεμπούλης. Για το γούστο σου τα έχουμε ξαναπεί. Ακόμη θυμάμαι το θεϊκό μπάνιο :P

Κατερινοσουπίτσα, η μαία καλή τελικά; Σίγουρα υπάρχει ρε συ χρόνος να γυρίσει ο Γιωργάκης. Είναι άβολα στα πλάγια :P Αν δεν γυρίσει τι γίνεται;

Συμπεθερούλα, κι εδώ μια από τα ίδια με το στήθος! Η μπέμπα πεινάει τόσο πολύ που παθαίνει πανικό και δεν πιάνει :ohmy: Και στο ενδιάμεσο πετρώνει και πονάει φρικτά!

Θέκλα! :kiss: Το πλυντήριό μας έχει ένα πρόγραμμα για μωρουδιακά, στους 60 νομίζω, και όλα καθαρίζουν μια χαρά. Δεν ξέρω για 30, αλλά οι λεκέδες (από τσισάκια και γουλίτσες) μέχρι στιγμής δεν είναι και τόοοσο τραγικοί.

Μια ερώτηση προς τις έμπειρες μανούλες: Με το καθισματάκι αυτοκινήτου τι παίζει; Έχουμε ένα κλασικό από αυτά που κοιτάζουν προς τα πίσω, αλλά πήγαμε προχθές να βάλουμε την μπέμπα και μου φαινόταν πολύ μεγάλο και το καθισματάκι και η κλίση του :dry: Έτσι πρέπει να είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουακο μου! Ειπες 'εμπειρη μανουλα' και πεταχτηκα!

Παιρνει βαρος το Αλκμηνακι ε? Στα λεγαμε εμεις! ;) Σε λιγο θα εχει κανει κατι μπουτακια αλλο πραγμα. :woohoo: Με το θηλασμο πως τα πας? Ισως δεν θα επρεπε να την αφηνεις να πειναει τοσο πολυ, ωστε να πανικοβαλλεται και να μην πιανει. Οταν την βλεπεις λιιιιιγο ανυσυχη, ξερεις, κατευθειαν στηθος! Δοκιμασε το! Αν το στηθος σου πετρωνει, δεν πρεπει να το αφηνεις ετσι γιατι θα παθεις μαστιτιδα, ή θα βαζεις το μωρο, ή θα βγαζεις το γαλα με το θηλαστρο για να το ελαφρυνεις!

Οσον αφορα το καθισματακι αυτοκινητου, εμεις προσωπικα στην αρχη το μεταφεραμε με το πορτ μπεμπε (και μεσα βαζαμε καποιο σφηνακι για να ειναι πιο σταθερο το μωρο)γιατι ηταν τοσο μικρουλι και δεν θελαμε να το δενουμε το κακομοιρο... :( Τωρα οσον αφορα την κλιση του καθισματος, μηπως δεν το βαλατε καλα? :huh:

Ελπιζω να σε βοηθησα, εστω και λιγο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κουακο μου! Ειπες 'εμπειρη μανουλα' και πεταχτηκα!

Παιρνει βαρος το Αλκμηνακι ε? Στα λεγαμε εμεις! ;) Σε λιγο θα εχει κανει κατι μπουτακια αλλο πραγμα. :woohoo: Με το θηλασμο πως τα πας? Ισως δεν θα επρεπε να την αφηνεις να πειναει τοσο πολυ, ωστε να πανικοβαλλεται και να μην πιανει. Οταν την βλεπεις λιιιιιγο ανυσυχη, ξερεις, κατευθειαν στηθος! Δοκιμασε το! Αν το στηθος σου πετρωνει, δεν πρεπει να το αφηνεις ετσι γιατι θα παθεις μαστιτιδα, ή θα βαζεις το μωρο, ή θα βγαζεις το γαλα με το θηλαστρο για να το ελαφρυνεις!

Οσον αφορα το καθισματακι αυτοκινητου, εμεις προσωπικα στην αρχη το μεταφεραμε με το πορτ μπεμπε (και μεσα βαζαμε καποιο σφηνακι για να ειναι πιο σταθερο το μωρο)γιατι ηταν τοσο μικρουλι και δεν θελαμε να το δενουμε το κακομοιρο... :( Τωρα οσον αφορα την κλιση του καθισματος, μηπως δεν το βαλατε καλα? :huh:

Ελπιζω να σε βοηθησα, εστω και λιγο. :)

Άννα, ευχαριστώ πολύ :kiss: Χαχαχ, δε φαντάζεσαι πόσο τρώει η άτιμη! Και κάθε τρεις και λίγο :blink: Βσκ με το που γκρινιάζει τρέχω να ετοιμάσω γάλα να το έχω δίπλα just in case και πριν της το δώσω τη βάζω στο στήθος. Άλλοτε τρώει άλλοτε όχι :dry: Το θήλαστρο το ξαναδοκίμασα χθες και της έδωσα μετά το γάλα...

Στο πορτ μπεμπέ τη βάζουμε κι εμείς και το στερεώνουμε με το ειδικό kit, αλλά παντού διαβάζω ότι επιβάλλεται το καθισματάκι... Θα ξαναδοκιμάσουμε σήμερα μήπως όντως δεν μπήκε σωστά. Πολύ με προβληματίζει το θέμα του αυτοκινήτου με τα ζώα που κυκλοφορούν εκεί έξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι εγινε φαγανη η μικρη????

ωραια!!!!! εγω δεν ειμαι εμπειρη αλλα ολοι λενε οτι η πιο ασφαλης μεταφορα ειναι με το καθισματακι!

που να δεις ποσο μεγαλα μου φαινονται αυτα που πηρα εγω :P

ειναι συνδυαστικα 0-18 κιλα και μου φαινονται τερατα :P

αλλα ετσι θα τα παρω απο το μαιευτηριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ti isixia einai auti pou epikratei???? :blink::huh:

kapote de mas prolavainan :P

gemizame gia plaka 20 selides ti mera :P:P:P

telos panton

na euxithw kali loxeia sti tzeni kai na xairetai to paidaki tis :):):)

anastasia mi mas ksexaseis etsi???????

loipon epeidi lete gia priksimo na sas pw oti plewn de vlepomai :ohmy:

ta podia mou einai toso prismena sa kolonakia kai to prosopo mou les kai exw pristei apo allergia :angry:

ante na gennisoume koritsia na ta kratisoume kai meis epitelous agkalitsa, vlepw tis filenades mas edw kai milane gia thilasmo kai gia alla sxetika me ta mwrakia kai thelw kai gw :woohoo:

kale i elpida pou einai??????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα και εγώωωω!!!

Τζένη, να σου ζήσει το μωράκι σου!!!Καλή προσαρμογή

Αναστασία, περιμένουμε πολλές λεπτομέρειες και εννοείται φωτογραφία να θαυμάσουμε τη μικρή πεισματάρα καραμελίτσα!

Kuaki, το αλκμηνάκι μια χαρά βλέπω! Θα στρουμπουλέψει! Μακάρι να μπείτε σύντομα σε ένα σταθερό πρόγραμμα... Για καθισματάκι όσες φωτογραφίες έχω δει με νεογέννητα, σε όλες μοιάζουν ότι χάνονται τα καημενούλια εκεί μέσα-σε σημείο που τα λυπάμαι :( ... Αλλά για να λένε όλοι ότι έτσι είναι το σωστό, έτσι πρέπει να είναι. Στο εξωτερικό μάλιστα δεν σου δίνουν το παιδί από το μαιευτήριο αν δεν έχεις καθισματάκι...

Πόπη, και εγώ αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό... Μου είπε η μαία ότι με πλάγια θέση κανένας γιατρός δεν θα δοκίμαζε φυσιολογικό τοκετό (μπας και γυρίσει εκείνη την ώρα) γιατί μπορεί πρώτα να βγει ο λώρος και να υπάρχει πρόβλημα (αν κατάλαβα καλά). Τώρα κυκλοφορώ με ένα κουδουνάκι (κάπου διάβασα ότι πάνε το κεφάλι τους εκεί που ακούνε θόρυβο) και κάνω κάτι ασκήσεις που μου είπε η μαία. Το μόνο που με παρηγορεί είναι η πολυάμνιο που σημαίνει ότι υπάρχουν ελπίδες για καμιά βδομάδα ακόμη :S . Α..Πόπη, έμαθα επίσης ότι ανακαινίζεται ο 2ος όροφος του Λητώ με τα τρίκλινα και θα γίνεται ένα μπάχαλο (είμαστε τυχερές :P ). Έχω αρχίσει και το σκέφτομαι οριστικά για δίκλινο.

Τα πράγματα που παρήγγειλα ακόμα να ξεκινήσουν από Ιταλία και τα έχω πάρει. Τους έστειλα e-mail ότι αν δεν φύγει η παραγγελία τη Δευτέρα να μου την ακυρώσουν :S .

Α... και εγώ από διάθεση σκατά είμαι. Πολλάαααααααααααα νεύρα, δε θυμάμαι ποτέ στη ζωή μου να είχα περισσότερα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kuo μου πήρε μπρος το Αλκμηνάκι; Χαχαχαχχα, Νεκτάριε τρώγε γιατί δε σε βλέπω καλά :P Ένα τιπ που μας δώσανε στα σεμινάρια είναι να ξυπνάμε τα μωρά για φαγητό πριν ξυπνήσουν αυτά και πάθουν πανικό. Όταν βλέπεις να κάνει γκριμάτσες μες στον ύπνο ή να κουνάει τα μάτια κάτω από τα βλέφαρα ή να ψιλοκουνιέται είναι λίγο πριν ξυπνήσει. Τότε είναι η κατάλληλη στιγμή να είσαι έτοιμη για τάισμα. Τώρα, αν είναι ήδη ξύπνια δεν ξέρω :unsure:

Πόπη, αν η εκκλησία μας ήταν μερικές φορές λιγότερο δογματική και απόλυτη ίσως να είχε και περισσότερο κόσμο. Ελπίζω να μην προσβάλλω καμία με αυτό που λέω. Ξεκαθαρίζω ότι αναφέρομαι στον κλήρο και μόνο.

Αναστασία, τι έγινε βρε παιδάκι μου; Αυτό το καραμελάκι είναι πολύ ατιμούτσικο τελικά :silly: Περιμένουμε πως και πως τα νέα σας. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

kale i elpida pou einai??????????????????????????

Πρέπει να έχει έρθει Αθήνα (κάπου τώρα δεν είχε πει ότι θα έρθει???) και δεν ξέρω αν έχει ίντερνετ.

Αγγελικούλα, εσύ πηγαινοέρχεσαι?? Είσαι εντελώς καλά τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...