Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

WENDY έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Bρε Βασουλα δηλαδη ελεος πια....!!! Μιλας και εσυ για κιλα? Που ειναι και δεν τα βλεπω??? :blink: Να ρωτησω, η μειωση της ορασης ειναι και αυτο συμπτωμα της εγκυμοσυνης? Αλλιως δεν μπορω να το εξηγησω!

Οσο για την ορεξη, ευχαριστουμε για την ευγενικη χορηγια, αλλα ολο και κατι εχουμε και εμεις! Ψαξε αλλου (και πες μου και εμενα για να δωσω και εγω... :woohoo: )[/quote:3ubvzt05]

χμμμμμμ το +14 kg δεν σου λεει τιποτα δηλαδη !!!! :blink:

γιατι εμενα μου λεει πολλα .... :laugh: :laugh:

Αχ που θα βρουμε ενα καλο ανορεχτο κοριτσακι να δωσουμε πολυ απο την ορεξη μας !!!!!!!αληθεια τωρα που ειπαμε για ορεξη ,τι θα φατε σημερα ?????

εγω εχω γεμιστα .....

χορταράκια με φρέσκα ψάρια κ λίγες πατατούλες για μεσημέρι. Το απόγευμα θα έχουμε ψητό με πατατούλες στο φούρνο κ διάφορες άλλες λιχουδιές λόγω που ο σύζυγος γιορτάζει (ΣΩΤΗΡΗΣ)*(δεν περιμένουμε πολύ κόσμο) εμείς κ εμείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

WENDY έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

χμμμμμμ το +14 kg δεν σου λεει τιποτα δηλαδη !!!! :blink:

γιατι εμενα μου λεει πολλα .... :laugh: :laugh:

Αχ που θα βρουμε ενα καλο ανορεχτο κοριτσακι να δωσουμε πολυ απο την ορεξη μας !!!!!!!αληθεια τωρα που ειπαμε για ορεξη ,τι θα φατε σημερα ?????

εγω εχω γεμιστα .....

Μου λεει το +14, βεβαιως, αλλα βρε πουλακι μου, περισσοτερα μου λεει η φωτογραφια που εβαλες και θαυμασαμε και ολες! Ε, η εικονα μιλαει απο μονη της!!! :woohoo:

Οσο για το τι θα φαμε,με προσβαλλεις... :blush: Εγω εφαγα ηδη, μακαρονια με κιμα παρακαλω!Καλη ορεξη! :silly:

Σας αφηνω γλυκες, παω για νανι, θελω να ειμαι φρεσκια για το ραντεβουδακι μου με τον γιο μου! :P

:kiss::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορα κοριτσάκι μου ταλαιπωρήθηκες ε?χαίρομαι πολύ που τώρα είσαι καλά.

Καλα μιλάμε πολύ οργάνωση στο νοσοκομείο. :blink:

Αντε τώρα να ξεκουραστείς και να μην ταράζεσαι καθόλου. :kiss:

Βασω μιλάς και για όρεξη?Το +18 σου λέει κάτι?Σε μια φωτογραφία σου που είχα δει αν θυμάμαι καλά ήσουν μινιον για έγκυος...

Το απόγευμα θα βάλω φωτογραφία μου να πάρεις κουράγιο...

Λαμπρινή μη κουράζεσαι πολύ...

Εγώ σας αφήνω. Έρχεται να με πάρει ο άντρας μου να πάμε να φάμε μπακαλιάρο στη μαμά μου!!!!

:kiss::kiss: Τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ...

Όσο για τις δουλειές τι να έκανα.Να τα άφηνα έτσι? Τώρα από μερεμέτια τελείωσε το σπίτι...οπότε το μόνο που θα κάνω είναι σκούπισμα κ σφουγγάρισμα! Τα βασικά δηλαδή. και από βδομάδα θα χω κ περισσότερη βοήθεια λόγω συζύγου... Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου να χαιρεσαι τον αντρα σου να ειναι γερος ...

crazy μου παπουτσακιαααααα ?????????

ειναι το αγαπημενο μου φαγητο ...πω πω δεν εισαι και κοντα κριμα....

τι καλη πεθερουλα που εχεις !!! εγω την μαμα μου αγγαρευω μονιμως!!!

Αννουλα καλο μεσημερι...περιμενουμε νεα το απογευμα απο τον γιο σου!!!

παω να κανω κι εγω το μαλλι μου που εχει σχεδον στεγνωσει ....

και μετα το αγαπημενο μου ...ΜΑΜ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σε καταλαβαίνω κι εγώ έτσι ήμουν πριν 1-2 εβδομάδες , δεν καθόμουν στα αυγά μου :P:P τώρα όμως την έκατσα κανονικά και αναγκάζομαι να τα βλέπω όλα από μακριά!!!! να κουνηθώ δεν μπορώ πλέον.

Σας αφήνω όμως, πάω να κάνω ένα ντουζάκι και μετά μαμ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντορα γυρισες?!?!?!?!!?!?

επιτελους θα αραξεις σπιτακι σου!!!ολα καλα απο εδω και περα να ειναι!!

βασουλα εσυ απαγορευεται να μιλας για κιλα και παχος!!! :P

σε ειδαμε ολες και αποφασισαμε ομοφωνα να σου στερησουμε αυτο το δικαιωμα :lol:

λαμπρινη να χαιρεσαι τον αντρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ετσι μπραβο Χρυσα μου, σε θελω ανεβασμενη!

Οι φιλες σου τωρα απλα δεν μπορουν να καταλαβουν τις νεες συνθηκες και τα νεα δεδομενα της ζωης σου, ειναι ελευθερες και χωρις οικογενειακες υποχρεωσεις, αυτο νομιζω τα λεει ολα! Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις παρεα με μαμαδες που θα εχετε και τα ιδια ενδιαφεροντα?Ολο και καποια μαμα θα υπαρχει στον οικογενειακο και φιλικο σου κυκλο! Εσυ λες πως εχειχ χρονο με 3 παιδια, ενα εκ των οποιων ειναι νεογεννητο? :blink: Θα τρελαθω, πες μου πως τα καταφερνεις! :woohoo:

Το να παρεις αποφαση να κανεις διαιτα ειναι μια καλη αρχη, θα κανει καλο και στην αυτοπεποιθηση σου. Κορμαρα θα γινεις και μετα θα τριβουν τα ματια σου οι 'φιλες' σου! :blink: Να ρωτησω ομως κατι, γιατι ηθελες να κοψεις το γαλα και να μην θηλασεις??? :huh: Αν θες μου απαντας!

Α, σου στελνω και πμ!

Δεν ήθελα να το κόψω. Στην πρώτη γέννα, δεν είχα παιδιά να θηλάσω γιατί τα βάλανε σε θερμοκοιτίδα. Προσπάθησα να το κρατήσω για να το δίνω με μπουκάλι, αλλά πέτρωσε κατευθείαν και σήκωσα πυρετό.

τωρα με τη μπέμπα, μου ήρθε το γάλα την τρίτη μέρα, το μωρό είχε συνηθίσει ήδη το μπιμπερό και δεν ήθελε με τίποτα να θηλάσει, με αποτέλεσμα μέσα σε λίγες ώρες να πετρώσει ξανά το στήθος μου και να σηκώσω πυρετό. Δεν φαντάζεσαι πόσο στενοχωρήθηκα. είχα τόσο γάλα που θα μπορουσα να ταίσω 3 παιδιά, όχι 1.

το πμ που μου στέλνεις τι είναι???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ντορα γυρισες?!?!?!?!!?!?

επιτελους θα αραξεις σπιτακι σου!!!ολα καλα απο εδω και περα να ειναι!!

βασουλα εσυ απαγορευεται να μιλας για κιλα και παχος!!! :P

σε ειδαμε ολες και αποφασισαμε ομοφωνα να σου στερησουμε αυτο το δικαιωμα :lol:

λαμπρινη να χαιρεσαι τον αντρα σου!

καλα ετσι μου στερητε το διακαιωμα???? μπραβο σας .... :P:P:P

κι εγω που νομιζα πως ειχα καπου να λεω τον πονο μου :blush:

δεν πειραζει Βασουλα..εγω θα καθομαι θα τρωω και θα σε σκεφτομαι

:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή, να χαίρεσαι τον σύζυγο.

Ντόρα, τι να πω! έλεγα για το δικό μας το νοσοκομείο αλλά το δικό σου ξεπερνάει κάθε φαντασία! :huh::huh: Αλήθεια, για ποιο νοσοκομείο μιλάμε? Ελπίζω να μην χρειαστεί να ξαναπεράσεις τέτοιο γολγοθά...

Πάλι καλά που έχω φάει ήδη γιατί θα μου είχατε ανοίξει την όρεξη!

Ειδικά αυτά τα παπουτσάκια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλη όρεξη σε όλες, πάω να ξυπνήσω το υπνοσάκουλό μου για να φάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Βασουλα -διδυμομανουλα οταν λες οτι εκει ειναι διαφορετικα τα πραγματα τι εννοεις ???

...

εδω στα δημοσια το μωρο το εχεις συνεχεια μαζι σου και για ωρες επισκεπτηριου..... ουτε συζητηση..

οποτε θελει ο καθενας παει! γι αυτο και θελω μονοκλινο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

καλα ετσι μου στερητε το διακαιωμα???? μπραβο σας .... :P:P:P

κι εγω που νομιζα πως ειχα καπου να λεω τον πονο μου :blush:

δεν πειραζει Βασουλα..εγω θα καθομαι θα τρωω και θα σε σκεφτομαι

:P:P:P:P:P[/quote:2aqf1bye]

:P:P:P:P:P

αμα σκεφτεσαι εμενα θα σου ανοιγει πιο πολυ η ορεξη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera ki apo emena koritsia...

doraki ola kala tha pane apo edw kai pera arkei na min stenaxvriesai...me trwmaxes ligaki me to attiko giati egw ekei tha gennisw kai periergo pou sou ferthikan etsi egw pou nosileytika to prwigoumeno savvato me sispaseis mou ferthikan apsoga kai to prwsopiko itan teleio ti na pw?

oso gia to ti tha fame simera exw to agaphmeno mou kokkinisto me patates thganites o diatrofologos mou epetrepse na faw mono 15 kommatakia patatoules kai oxi tis prothganismenes tis kanonikes...oso gia ta kila +5 exasa kai ena kilo...alla min xexname eimai eidei paxouloula...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκούλες μου γεια σας. Δε σας έχω διαβάσει προσεκτικά γιατί δεν έχω προλάβει.

Ήθελα μόνο να ευχηθώ σιδερένιες στην Ντόρα και στην Αγγελικούλα μας και να είναι αυτές οι τελευταίες περιπέτειες για εσάς και για όλη την παρέα μέχρι να αγκαλίασετε τα μωράκια σας.

Βασούλα δεν πρόλαβα να δω το γαμπρό μας :(

Χρύσα πόσο σε νιώθω...

Την μπέμπα τη μάτιασα. Δεν κοιμηθήκαμε όλη νύχτα και τώρα που κοιμάται έχω τρελή υπερένταση για να κοιμηθώ. Το καινούριο; Ότι αρνείται το στήθος μου... Σκατούλες.

Σε άλλα νέα, σήμερα είδα την τομή επιτέλους. Ίσα που φαίνεται! Μην ανησυχείτε καθόλου γι' αυτό όσες πάτε με καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Λαμπρινή, να χαίρεσαι τον σύζυγο.

Ντόρα, τι να πω! έλεγα για το δικό μας το νοσοκομείο αλλά το δικό σου ξεπερνάει κάθε φαντασία! :huh::huh: Αλήθεια, για ποιο νοσοκομείο μιλάμε? Ελπίζω να μην χρειαστεί να ξαναπεράσεις τέτοιο γολγοθά...

Πάλι καλά που έχω φάει ήδη γιατί θα μου είχατε ανοίξει την όρεξη!

Ειδικά αυτά τα παπουτσάκια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλη όρεξη σε όλες, πάω να ξυπνήσω το υπνοσάκουλό μου για να φάει.

μιλαμε για το αττικο αυτο εφημερευε ελειπε ο γιατρος μου γιαυτο δεν πηγα στο ελενα....με συμφερε κιολας το αττικο γιατι ειναι παρα πολυ κοντα....εχτες το μεσημερι για να καταλαβετε η πεταλουδα στο χερι μου με ποναγε γιατι ειχε ξεκολλησει η ταινια κ κουνιοντουσαν οι οροι κ δεν μπορουσα ουτε να βολευτο να κοιμηθω του φωναξα ποσες φορες να μου φερουνε λιγη ταινια να βαλω κ τελικα με ειχα νε στο περιμενε κ μου φερανε στις 5 το απογευμα απο τις 2...περιμενα 3 ωρες για μια ταινια... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: ελπιζω να μην χρειαστει να ξανα μπω μεχρι να γεννησω οι γιατροι στο αττικο κ ο δικο μου μου ειπανε να περασουνε 2 βδομαδες κ ειμαστε μια χαρα κ λιγο νωριτερα να βγει παλι ολα καλα θα πανε γιατι ολες οι εξετασεις του μπεμπη κ οι δικες μου ηταν αψογες μονο να παρει λιγο ακομα κιλακια ο μπεμπης ειναι μικρουλης αλλα οχι κατω απο το φυσιολογικο ειναι 1562γρ τωρα κ τρεφετε κανονικοτατα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIASAS KORITSIA!!!TI KANETE?DEN PROLAVENW NA SAS DIAVASW! :):( ELPIZW OLES EISTE KALA!!!!O MIKROYLIS KOIMATE ;);) .AX ENA MPORW NA SAS PW KORITSIA - MOY EXEI ALAXEI TI ZWI!!!!EINAI FOVEROS!!!! :woohoo: :) :laugh: DEN MENIAZI NA KA8OME KAI NA TON KOITAZW WRES!!!!!! :):) 8ELW NA SAS VALW FOTO ALLA EIMAI ASXETI!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειπα να παω να κοιμηθω γιατι απο το πρωι δεν εχω κατσει καθολου, αλλα υπνος δεν μου κολλαει...Ειμαι να σκασω! Ολη την ημερα σημερα το μωρο δεν το εχω νιωσει κα-θο-λου! :( Ουτε μια κινηση! Ξερω οτι στον 9ο ειναι συνηθισμενο αυτο λογω ελλειψης χωρου, αλλα καθε μερα τον ενιωθα! Τωρα τιποτα! Θα τρελαθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ειπα να παω να κοιμηθω γιατι απο το πρωι δεν εχω κατσει καθολου, αλλα υπνος δεν μου κολλαει...Ειμαι να σκασω! Ολη την ημερα σημερα το μωρο δεν το εχω νιωσει κα-θο-λου! :( Ουτε μια κινηση! Ξερω οτι στον 9ο ειναι συνηθισμενο αυτο λογω ελλειψης χωρου, αλλα καθε μερα τον ενιωθα! Τωρα τιποτα! Θα τρελαθω...

φάε κάτι γλυκό και πίεσε λίγο την κοιλιά σου. είμαι σίγουρη ότι θα αντιδράσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα και εγω..

Αννα μη στεναχωριεσαι, φαε κατι γλυκό και ξαπλωσε. Τι ωρα θα πας στον γιατρο?

Λαμπρινή, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!

Ρόζη περιμένουμε φωτογραφία...

Κατερίνάκι τη ματιάξαμε την Αλκμήνη μας ?Αν δεν γρινιάξει το μωράκι πως θα καταλάβουμε οτι είμαστε μανούλες?Ηρέμησε και προσπάθησε να κοιμάσαι όταν θα κοιμάται και αυτή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ειπα να παω να κοιμηθω γιατι απο το πρωι δεν εχω κατσει καθολου, αλλα υπνος δεν μου κολλαει...Ειμαι να σκασω! Ολη την ημερα σημερα το μωρο δεν το εχω νιωσει κα-θο-λου! :( Ουτε μια κινηση! Ξερω οτι στον 9ο ειναι συνηθισμενο αυτο λογω ελλειψης χωρου, αλλα καθε μερα τον ενιωθα! Τωρα τιποτα! Θα τρελαθω...

κολπακια σου κανει.... αν και μεχρι τωρα θα το ενιωσες σιγουρα ;)

ολες εκτος ειστε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν από ότι είδα σας απασχόλησαν διάφορα θεματάκια, να σας πω και εγώ γνώμη-εμπειρία...

Επιθέματα εγώ βρήκα πιο βολικά απ' όλα της johnson αυτά που είναι στο χρώμμα του δέρματος (έχω δοκιμάσει και τις άλλες μάρκες αλλά δεν...)και τώρα τέτοια πήρα πάλι. Τα έχει σε όλα τα σούπερ μάρκετ και στο jumbo.

Σουτιέν θηλασμού έχω βολευτεί της Triumph (ένα με δαντέλα που έχει πολύ καλή στήριξη και δύο βαμβακερά) και ένα του Mothercare που είναι σαν κανονικό σουτιέν με λεπτές τιράντες. Είχα πάρει και ένα ακόμα όχι μάρκας βαμβακερό καλούλι και αυτό. Από ποσότητα τα 3 τα χρειάζεστε σίγουρα είναι η γνώμη μου διότι και μπορεί να λερωθεί αλλά σκεφτείτε ότι ακόμα είναι καλοκαίρι και ιδρώνουμε πολύ οπότε εγώ τουλάχιστον τα άλλαζα τακτικά.

Για τα βρακάκια και συναφή με λίγο ύφασμα μην μιλάτε γιατί πάνω που επανήλθα έπεσα ξανά στις βράκες :S Και τα σουτιέν θηλασμού ούτε που πρόλαβα να τα βγάλω!!! Μέσα Σεπτεμβρίου αποθήλασα και μέσα Νοεμβρίου ξαναέμεινα έγκυος!

Αννούλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον αντικαταστάτη. Περιμένουμε να μας ενημερώσεις σχετικά.......άντε να παίρνεις και εσύ σειρά τώρα!

Αγγελική όλα καλά πήγαν τελικά, σε είχαμε συνέχεια στο μυαλό μας. Εύχομαι να έχεις τον τοκετό που θέλεις!

madre μην σε πέρνει από κάτω, δεν λένε ότι οι φίλοι στις χαρές φαίνονται τελικά? Δυστυχώς και για εμένα αλλά και τον άντρα μου στα καλύτερα μας οι "κολητοί" μας ξαφνικά χάθηκαν :whistle: δεν πειράζει κάναμε άλλους καλύτερους που είναι στην ίδια φάση ζωής με εμάς :) αυτοί έχασαν!

Ντόρα χαίρομαι που τουλάχιστον τέλος καλό όλα καλά.....με τέτοιο μπάχαλο που έμπλεξες! :woohoo:

Λαμπρινή να χαίρεσαι τον σύζυγο!

ΜΑΝΝΟΥΛΑ περιμένουμε τα νέα σας από τον γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...