Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

VASOMITS έγραψε:

κοριτσάκια μου δεν σας διάβασα!

Ηρθε η ώρα της αποκάλυψης!!!

Λοιπον....

Αχου το αγόρι μας Βάσω, τι καλός :woohoo: σου πέρνει τα μυαλάααα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Κατερίνα είπε οτι γυρίζει αυτό το Σάββατο???Να μας ανεβάσει λίγο!

Η Marietta και η Γιούλη έχουν εχουν εξαφανιστεί τελείως :( και από Ντόρα και Αναστασία κανένα νέο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην σας μπερδεύει η ροζ ταυτότητα στο χεράκι μας...Δυστυχώς δεν είχαν να μας φορέσουν μπλε...Αλλά πλέον είναι στην μόδα και τα ροζάκια για τους πολύ in άντρες... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι παίδαρος είναι αυτός??? Καλα, τα χειλάκια του είναι το κάτι άλλο! Έχει και ανοιχτόχρωμα ματάκια, η μου φαίνεται??

Βασούλα, στη φωτογραφία σε βλέπω ακμαιότατη, έτοιμη να πας για καφε. Μετά από τόσες ώρες και τόοοσο πόνο, πώς είσαι στην τρίχα??? Και είναι τόσο συγκινητικό που έχει κουρνιάσει πάνω σου το πουλάκι μου :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

μην σας μπερδεύει η ροζ ταυτότητα στο χεράκι μας...Δυστυχώς δεν είχαν να μας φορέσουν μπλε...Αλλά πλέον είναι στην μόδα και τα ροζάκια για τους πολύ in άντρες... :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις! Είσαι τόσο γλυκιά και ήρεμη!

Που γέννησες τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, να σε ρωτήσω κάτι: Πόσο δυνατοί ήταν οι πόνοι χωρίς επισκληρίδιο?? Δηλαδή υπήρχαν στιγμές που είπες δεν μπορώ να αντέξω? Φώναζες? Σου ερχόταν εμετός? Στο επόμενο παιδί πάλι θα προτιμήσεις το χωρίς νάρκωση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Τι παίδαρος είναι αυτός??? Καλα, τα χειλάκια του είναι το κάτι άλλο! Έχει και ανοιχτόχρωμα ματάκια, η μου φαίνεται??

Βασούλα, στη φωτογραφία σε βλέπω ακμαιότατη, έτοιμη να πας για καφε. Μετά από τόσες ώρες και τόοοσο πόνο, πώς είσαι στην τρίχα??? Και είναι τόσο συγκινητικό που έχει κουρνιάσει πάνω σου το πουλάκι μου :blush:

τι είμαι;;;

Ναι!Μέσα στην τρίχα που προεξέχει απο τον κότσο... :laugh: :laugh:

Κορίτσια ένιωθα απίστευτη δύναμη στην γέννα και ενώ ήταν πολλές οι ώρες δεν ταλαιπωρήθηκα ιδιαίτερα!Και στο νοσοκομείο κοιμόμουν μόνο 3 ώρες γιατί δεν είχα ύπνο και πονούσαν τα ράμματα!

Μαράκι Ιπποκράτειο γέννησα και έμεινα ΥΠΕΡευχαριστημένη!!!

ελπίζω να φτύνετε σε κάθε φωτό μην μου τον ματιάξετε... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

τι είμαι;;;

Ναι!Μέσα στην τρίχα που προεξέχει απο τον κότσο... :laugh: :laugh:

Αλήθεια λέω!!Όσες κοπέλες έχουν γεννήσει με φυσιολογικό τοκετό και ειδικά μετά από τόσες ώρες τις βλέπεις και τις λυπάσαι (ένα βήμα πριν την κατάρρευση). Εσύ είσαι power!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα ειναι κουκλος!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

να τον χαιρεστε κοπελα και να εχει παντα υγεια και τυχη!!!!!!

να του δωσεις πολλα πολλα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Βάσω, να σε ρωτήσω κάτι: Πόσο δυνατοί ήταν οι πόνοι χωρίς επισκληρίδιο?? Δηλαδή υπήρχαν στιγμές που είπες δεν μπορώ να αντέξω? Φώναζες? Σου ερχόταν εμετός? Στο επόμενο παιδί πάλι θα προτιμήσεις το χωρίς νάρκωση??

Ναι, υπήρχαν στιγμές, κυρίως μετά την 9 διαστολή που δεν παλευόταν αλλά με τις αναπνοές ανακουφιζόμουν πάρα πολύ...

Δεν φώναζα γιατί είχα απέναντί μου μια κοπέλα απίστευτα μυγιάγγιχτη η οποία τσίρηζε ακόμα και στον πόνο του τρυπήματος για τον ορό.Μου την έδωσε και είπα δεν θα γίνω σαν κι αυτήν.Οπότε στάθηκα στο ύψος μου... :blush:

Εμετός δεν μου ήρθε ούτε μια στιγμή. Επεφτε η πίεσή μου και απο την ταλαιπωρία και την εξάντληση έτρεμαν τα πόδια μου και κρύωνα απίστευτα...

Στο επόμενο παιδί πάλι δεν θα κάνω επισκληρίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

VASOMITS έγραψε:

Αλήθεια λέω!!Όσες κοπέλες έχουν γεννήσει με φυσιολογικό τοκετό και ειδικά μετά από τόσες ώρες τις βλέπεις και τις λυπάσαι (ένα βήμα πριν την κατάρρευση). Εσύ είσαι power!![/quote:ot9ykd5y]

μα με τέτοιο παιδάκι καλό είναι δυνατόν να μην πετάω;;;;;; :silly:

:silly: :woohoo:

μόλις τον κράτησα αγκαλίτσα ξέχασα τα πάντα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτου φτου το αγόρι μας!!! :woohoo:

Για πες για το Ιποκράτειο....είχες δικό σου γιατρό εκεί , δεν θυμάμαι :blush:

Επισκληρίδιο δεν ήθελες ή επειδή δεν κάνουν εκεί στους φτ?

Σε εφημερεία πήγες?

αχ είμαι λίγο αναποφάσιστη ακόμα γι' αυτό ρωτάω :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια έχω θέμα με τον άντρα μου...Με μάλωσε άσχημα για τις φωτό.Δεν θέλει ακόμα να δημοσιεύσω φωτό γιατί είναι μικρούλης...Οπότε τις αφαίρεσα...

Τις έχω στο προφίλ μου...Δείτε τις εκεί... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

φτου φτου το αγόρι μας!!! :woohoo:

Για πες για το Ιποκράτειο....είχες δικό σου γιατρό εκεί , δεν θυμάμαι :blush:

Επισκληρίδιο δεν ήθελες ή επειδή δεν κάνουν εκεί στους φτ?

Σε εφημερεία πήγες?

αχ είμαι λίγο αναποφάσιστη ακόμα γι' αυτό ρωτάω :huh:

Δεν είχα δικό μου γιατρό.Πήγα στην εφημερία με μεγάλο δισταγμό.

Επισκληρίδιο δεν ήθελα γιατί έπεφτε η πίεσή μου και φοβόμουν να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Ναι, υπήρχαν στιγμές, κυρίως μετά την 9 διαστολή που δεν παλευόταν αλλά με τις αναπνοές ανακουφιζόμουν πάρα πολύ...

Δεν φώναζα γιατί είχα απέναντί μου μια κοπέλα απίστευτα μυγιάγγιχτη η οποία τσίρηζε ακόμα και στον πόνο του τρυπήματος για τον ορό.Μου την έδωσε και είπα δεν θα γίνω σαν κι αυτήν.Οπότε στάθηκα στο ύψος μου... :blush:

Εμετός δεν μου ήρθε ούτε μια στιγμή. Επεφτε η πίεσή μου και απο την ταλαιπωρία και την εξάντληση έτρεμαν τα πόδια μου και κρύωνα απίστευτα...

Στο επόμενο παιδί πάλι δεν θα κάνω επισκληρίδιο!

Σε θαυμάζωωωωωωω!!!! Θα ήθελα και εγώ πάρα πολύ να το καταφέρω αλλά δυστυχώς είμαι πολύ ευαίσθητη στον πόνο :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και εγώ τα νέα μας σήμερα από τον γιατρό που πήγαμε το πρωί.

Η μπουμπούκα μας έφτασε τα 3018gr,

αμνιακό υγρό στα κατώτατα φυσιολογικά,

πλακούντας grade 2,

μαλακός τράχηλος και διαστολή 1 (ναι ναι ήρθε και η στιγμή της γνωστής εξέτασης)

παραμένει σε καλή θέση για τοκετό και

ο λώρος έχει ξετυλυχτεί από το λαιμό είναι κάπου ίσως στον ώμο αλλά αυτό δεν μας δημιουργεί πρόβλημα.

Ευτυχώς όλα καλά είναι όμως επειδή ο γιατρός μου θα λείψει τις 4 κρίσιμες μέρες κοντα στην ΠΗΤ μου κατά πάσα πιθανότατα το βράδυ της Δευτέρας θα μπω για πρόκληση :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

Δεν είχα δικό μου γιατρό.Πήγα στην εφημερία με μεγάλο δισταγμό.

Επισκληρίδιο δεν ήθελα γιατί έπεφτε η πίεσή μου και φοβόμουν να κάνω...[/quote:3prv5awz]

Σε ρώτησαν όμως άμα ήθελες επισκληρίδιο ή τους είπες εσύ κάτι εξ΄ αρχής?

Σε ανέλαβε ειδικευόμενος?

Και από ράμματα πως πάς, σχίστηκες? σου έκαναν πολλά?

sorry για τις πολλές ερωτήσεις :blush:

:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Μαρία και Χρυσάνθεμο έχετε pm... :kiss:

Μαράκι μου με το καλόοοοοοοοο!!!Πλησιάζει και για σένα η ώρα!!!

Μια χαρά η μπουμπού σας!!!

ti einai to pm eimai asxeti

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...