Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

Σκέψου να μας βλέπει κ κανένας που φεύγει αξημέρωτα για δουλειά... το παθα όταν ήμουν Πάτρα γιατί γυρνούσα γύρω στα μπαλκόνια του σπιτιού μου απ τις 02:00 έως της 04:00 σχεδόν το πρωί λες κ ήμουν ο νυχτοφύλακας της γειτονιάς... βγαίνει ο γείτονας να φύγει κ με βλέπει κ λέει ο χριστιανός "καλά τι έπαθες τέτοια ώρα κ είσαι ακόμα ξύπνια?" κ του απάντησα ότι "τόσα αυτοκίνητα στη γειτονιά παρκαρισμένα,κάποιος πρέπει να τα φυλάει.Χθες έκλεψαν κάποια στην κάτω γειτονιά". Έβαλε τα γέλια ο χριστιανός στις 03:30 το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από εμάς. Που τι καλημέρα δηλαδή :( Απ'τη μία έχω χάσει την μπάλα με τον ύπνο από την άλλη μόλις έμαθα τηλεφωνικά τα αποτελέσματα της γενικής αίματος και ούρων που έκανα χτες και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα :unsure: Ο αιματοκρίτης ευτυχώς ανέβηκε λίγο (31,4) αλλά εμφάνισα λεύκωμα. Έχει καμιά σας ιδέα τι παίζει; Έχω 100mg/dl. Πρέπει να ανησυχώ; Είναι που λείπει και ο μ@λ@%&%ς :angry::angry::angry: Τι να κάνω;

Εσείς βλέπω όλες καλά και χαίρομαι πολύ γι'αυτό. Τα κοριτσάκια της παρέας μας μεγαλώνουν διαρκώς (μπράβο σας Σταυρούλα). Η Μπέλλα μας είναι μια χαρά και ο μπέμπης κάθεται φρόνιμος :) , μας μένει μόνο να μάθουμε νέα από την Ντόρα και την Αγγελικούλα.

Αννούλα μου, join the club :( Όχι που θα γλίτωνες...Ααααχχ αυτός ο ύπνος.

Έλενα και σας ο γιατρός την έκανε; Τι πράγμα είναι αυτό ρε κορίτσια; Δύσκολος μήνας ο Αυγουστος :unsure:

Τζένη, είπες κι εσύ να κάνεις ένα ωραίο γεύμα πριν την κλινική και σου βγήκε ξινό ε; Αύριο όμως, τέρμα τα βάσανα :)

Κοριτσάκια μου ας με φωτίσει αν ξέρει κάποια για το λεύκωμα γιατί έχω τρομερή αγωνία και μέχρι αύριο που θα πάμε στο γιατρό (τον όποιο αντικαταστάτη βρεθεί εύκαιρος :angry: ) θα σκάσω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Σκέψου να μας βλέπει κ κανένας που φεύγει αξημέρωτα για δουλειά... το παθα όταν ήμουν Πάτρα γιατί γυρνούσα γύρω στα μπαλκόνια του σπιτιού μου απ τις 02:00 έως της 04:00 σχεδόν το πρωί λες κ ήμουν ο νυχτοφύλακας της γειτονιάς... βγαίνει ο γείτονας να φύγει κ με βλέπει κ λέει ο χριστιανός "καλά τι έπαθες τέτοια ώρα κ είσαι ακόμα ξύπνια?" κ του απάντησα ότι "τόσα αυτοκίνητα στη γειτονιά παρκαρισμένα,κάποιος πρέπει να τα φυλάει.Χθες έκλεψαν κάποια στην κάτω γειτονιά". Έβαλε τα γέλια ο χριστιανός στις 03:30 το πρωί.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

έτσι να μην χάνουμε και το χιούμορ μας!!!! ;);)

Ρούλακι τι να πούν και οι άντρες μας...ξέρουν οτι άλλοι θα έχουν τα πρωτεία μετά τη γέννα!!! ;);)

Μπέλλα μου έτσι όπως τα λες πρέπει να ταλαιπωρήθηκες πολύ κοπέλα μου...ευτυχώς σήμερα είσαι καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα Μπέλλα μου...μια χαρά θα πάνε όμως όλα!

Εγώ στο ταξίδι πάθαινα τη μια σύσπαση πάνω στην άλλη και το επόμενο πρωί στον γιατρό δεν είχα ούτε μία,τι γίνεται? Τώρα πάλι παθαίνω 1-2 την ημέρα.

Αννάκι μου γιατί δεν τον παίρνεις τον "γιατρό" σου ένα τηλ τουλάχιστον? Η' το έχει κλειστό μην του χαλάσουν τις διακοπές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Αννουλα αν δεν εχεις και πιεση δεν νομιζω πως πρεπει να σε ανησυχει

Αλήθεια Μπέλλα μου; Πήρα μια ανάσα τώρα. Σ'ευχαριστώ πολύ :kiss:

Αααχχχ, και πως ξέχασα η γαιδούρα να σχολιάσω για το Αλκμηνάκι μας. Kuo, σου είπαν να το μπουκώσεις το καημενούλι; :) Δώσε της φιλάκια πολλά σε μπουτάκια και πισινούλη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια οταν με βαζουν στον καρδιοτοκογραφο τις αισθανομαι πιο δυνατες τις συσπασεις...οταν φτασαμε ενταξει πετρωνε καλα η κοιλια,αλλα δεν πονουσα,με το που με εβαλαν στο μηχανημα ομως,μιλαμε για πονο...αφου ελεγα τον αντρα μου,''θελω καισαρικη,δεν θα αντεξω παλι φυσιολογικο τοκετο..''και ο καημενος μου λεγε''ελα τωρα,οταν θα ειναι η ωρα του μια χαρα θα αντεχεις,απλα τωρα δεν θελεις να γεββησεις ακομα γι'αυτο δεν τους αντεχεις..''η ψυχουλα μου...εντωμεταξυ δεν μου εβρησκε και φλεβα,μου σπασε την πρωτη και μεχρι να μου βρει αλλη με ταραξε,ο καημενος δεν μπορουσε να βλεπει και βγηκε εξω...και οταν με κοιταξε απο κατω ψιλοφωναξα,ε πονεσα γαμωτο...αυτος ηταν εξω παλι και οταν μπηκε εγω ημουν με το ενα μπατσακι της μπιτζαμας βγαλμενο και ηρθε να με βοηθησει να ντυθω...τι πραμα και αυτο δεν μπορω να σηκωσω το ποδι μου...χαχαχαχα!γενικα ταλαιπωρηθηκαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Κατάλαβα Μπέλλα μου...μια χαρά θα πάνε όμως όλα!

Εγώ στο ταξίδι πάθαινα τη μια σύσπαση πάνω στην άλλη και το επόμενο πρωί στον γιατρό δεν είχα ούτε μία,τι γίνεται? Τώρα πάλι παθαίνω 1-2 την ημέρα.

Αννάκι μου γιατί δεν τον παίρνεις τον "γιατρό" σου ένα τηλ τουλάχιστον? Η' το έχει κλειστό μην του χαλάσουν τις διακοπές?

Γιατί καλή μου ο ακατανόμαστος δεν μας έχει δώσει κινητό καθόλου. Θα πρέπει να πάρω στην κλινική, να μιλήσουν αυτοί μαζί του και μετά να με πάρουν να με ενημερώσουν. Ασε Ελπίδα μου, αν με πιάσεις από τη μύτη θα σκάσω. Βέβαια θα μπω στη διαδικασία να το κάνω αλλά... είναι πράγματα αυτά; :angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μου τωρα πια εισαι στο τελειωμα οποτε...

αυτο που ξερω για το λευκωμα ειναι οτι δεν θελει αλατι και οτι πρεπει να τρως ασπραδια αυγων.

ισως σου δωσει και κατι ο γιατρος αυριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

elpidaki83 έγραψε:

Γιατί καλή μου ο ακατανόμαστος δεν μας έχει δώσει κινητό καθόλου. Θα πρέπει να πάρω στην κλινική, να μιλήσουν αυτοί μαζί του και μετά να με πάρουν να με ενημερώσουν. Ασε Ελπίδα μου, αν με πιάσεις από τη μύτη θα σκάσω. Βέβαια θα μπω στη διαδικασία να το κάνω αλλά... είναι πράγματα αυτά; :angry::angry::angry::angry:[/quote:1jpdt5hs]

Πες μου οτι κάνεις πλάκα... :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Κατάλαβα Μπέλλα μου...μια χαρά θα πάνε όμως όλα!

Εγώ στο ταξίδι πάθαινα τη μια σύσπαση πάνω στην άλλη και το επόμενο πρωί στον γιατρό δεν είχα ούτε μία,τι γίνεται? Τώρα πάλι παθαίνω 1-2 την ημέρα.

Αννάκι μου γιατί δεν τον παίρνεις τον "γιατρό" σου ένα τηλ τουλάχιστον? Η' το έχει κλειστό μην του χαλάσουν τις διακοπές?

στο αυτοκινητο οταν ειμαι και γω βλεπω οτι με πιανουν πιο συχνα,μηπως παιζει ρολο;απο τα τρανταγματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου σ'ευχαριστώ πολύ κι εσένα :kiss::kiss:

Και Ελπίδα μου, ΟΧΙ ΔΕ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ :(

Μπέλλα μου, παραπονιέμαι κι εγώ ενώ εσύ τραβάς τέτοια ταλαιπωρία...Τι έμεινε όμως; 4-5 μερούλες και μετά θα έχεις και το τυπικό ΟΚ, άσε που είμαι σίγουρη ότι είναι ήδη όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

elpidaki83 έγραψε:

Γιατί καλή μου ο ακατανόμαστος δεν μας έχει δώσει κινητό καθόλου. Θα πρέπει να πάρω στην κλινική, να μιλήσουν αυτοί μαζί του και μετά να με πάρουν να με ενημερώσουν. Ασε Ελπίδα μου, αν με πιάσεις από τη μύτη θα σκάσω. Βέβαια θα μπω στη διαδικασία να το κάνω αλλά... είναι πράγματα αυτά; :angry::angry::angry::angry:[/quote:1uhygqvr]

καλά δεν σου έχει δώσει το κινητό του;;;τι πράγματα είναι αυτά;;

συμπεθερούλα μου την έχει δώσει ο γιατρός σου... :angry::angry:

έχεις ανεβάσει λεύκωμα;;δεν το διάβασα κάπου... :blush::blush:

Μπέλλα μου τι καλός ο αντρούλης σου!!! :):)

μην νομίζεις αυτοί αγχώνονται περισσόρερο από εμάς μου φαίνεται!!!

Λαπρινή μου περιμένω ναμεπι η φωτο!!!αργούν λίγο γιατί πρέπει να δώσει έγκριση η Λένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας μου ελεγε εχθες''εκεινη την μπουνια στα 18 τελικα θα την φαει και δεν θα ξερει γιατι''χαχαχαχαχα!τζαναμπετης ειναι ο μουργος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να παίζει κι αυτό με το αυτοκίνητο ρε Μπέλλα..

Τώρα που το θυμήθηκα είδα μια φωτο σου εχθές στο φεις και μου άρεσες τόσο πολύ! Ηθελα να κάνω λάικ αλλά δεν γινόταν!

Ο αντρούλης σου πολύ γλυκός...κι ο δικός μου έτσι,δεν τον αναγνωρίζω ώρες ώρες. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου πρώτη φορά ακούω γιατρό που να μην δίνει το κινητό του :blink:

Του το έχεις ζητήσει ευθέως και δεν στο δωσε? :blink:

Κυο θα μεγαλώσει το Αλκμηνάκι μην ανησυχείς.Απλά είναι κοκέτα και δε θέλει να παχύνει πολύ. :)

Stacey είμαστε συνονόματες!!! :)

Μπέλλα μου τι τραβάνε και οι αντρες μας!!!!Δεύτερη εγκυμοσύνη και αυτοί οι καημένοι!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Μπορεί να παίζει κι αυτό με το αυτοκίνητο ρε Μπέλλα..

Τώρα που το θυμήθηκα είδα μια φωτο σου εχθές στο φεις και μου άρεσες τόσο πολύ! Ηθελα να κάνω λάικ αλλά δεν γινόταν!

Ο αντρούλης σου πολύ γλυκός...κι ο δικός μου έτσι,δεν τον αναγνωρίζω ώρες ώρες. :woohoo:

στην φωτο με την κουνιαδα μου λες!!ειμαι πολλλλυυυυυυυ φουσκα ομως!!δεν γνωριζω τον εαυτο μου πια!γι'αυτο δεν θελω να βγαινω φωτο πια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

elpidaki83 έγραψε:

στην φωτο με την κουνιαδα μου λες!!ειμαι πολλλλυυυυυυυ φουσκα ομως!!δεν γνωριζω τον εαυτο μου πια!γι'αυτο δεν θελω να βγαινω φωτο πια! :P[/quote:30oxejxo]

Κι εγώ μια απ΄τα ίδια αλλά για πόσο ακόμα? Κι ύστερα έχω μετανιώσει που δεν έβγαλα πολλές φωτος στην εγκυμοσύνη..μετά θα τις θέλω!

Το θέμα είναι αυτό που εκπέμπεις στην φωτο,αυτό μου άρεσε εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου, καλα επαθα (και εγω) πλακα με τον γιατρο σου! Απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Εμ λειπει σε διακοπες εν οψει τοκετου, εμ και δεν σου εχει δωσει το κινητο του σε ωρα αναγκης? Καλα που τον βρηκες???(Μου εχεις πει απο τον πεθερο σου, αλλα ειναι ρητορικη η ερωτηση...) Ενας λογος παραπανω να σε προσεξει ιδιαιτερως ομως. Καλα, τα εχω χαμενα, τι να πω...

Μπελλα, μια χαρα το βρισκω το βαρος του νινιου σου! Και ακομα δεν εχεις γεννησει, μην προδικαζεις τιποτα! Οσο για τις φωτο που λετε με την Ελπιδα, κοριτσια εγω στον Γιωργο δεν εβγαλα ουτε μια, ετσι για δειγμα (ο βλακας). Και το μετανιωσα απιστευτα! Ευτυχως που ηρθε και ο 2ος μπεμπης και εβγαλα το απωθημενο μου! Οκ, και το δικο μου σωμα δεν ειναι στα καλυτερα του, ομως δεν θα μεινω μια ζωη ετσι!ΒΓΑΛΤΕ ΦΩΤΟ ΤΩΡΑ!

Κουακο μου, θα παρει βαρος το Αλκμηνακι, μην ανυσηχεις μωρε, ε, αν χρειαστε και ξενο γαλα, τι θα κανεις, θα της δωσεις!Κατα τα αλλα καλα τη βρηκε η παιδιατρος?

Ρουλα με το καλο λοιπον και το δικο σου αγορακι και να μπαινεις να γραφεις και εδω! Να τα λεμε πιο συχνα!

Κοριτσακια σας αφηνω γιατι εχω εναν απιστευτο πονοκεφαλο που δεν λεει να μου περασει με τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια βγάλτε όσες περισσότερες μπορείτε... είναι μια στιγμή της ζωής μας κ αυτή... τι μόνο αδύνατες θέλουν να μας βλέπουν ! Τώρα δεν είμαστε μοναχούλες έχουμε κ μια ψυχούλα. Εγώ έχω βγάλει αρκετές μπορώ να πω... Είμαι ψωνάρα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...