Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

thinkpink! έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!Η ΑΝ-Ν ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 17:15 ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΦΙΛΙΑ!

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΑΑΑΑ!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΧΑΡΗΚΑ!

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κοριτσια συγγνωμη αν σας μεταφερω το αγχος μου σχετικα με τα βλαστοκυτταρα, στο 1ο παιδι δεν ειχα κρατησει γιατι δεν ειχα την αναλογη ενημερωση απο πουθενα και τωρα θελω να το κανω σωστα, περναει ο καιρος και δεν εχω κανει τιποτα και νιωθω ετσι πανικο!

Κατερινα μου, ευχαριστω και εσενα για τη βοηθεια. Μου ειπες να σε ρωτησω και θα το κανω. Ειπες δεν σας χρεωσαν τιποτα για τη συλλογη βλαστοκυτταρων, ουτε για τη χρηση του ψυγειου τους? Γιατι ικανους τους εχω εκει... Τι κανει η μικρη? Μεγαλη φατσα ειναι, δως της δυο ρουφηχτα φιλακια στα μπουτακια απο εμενα! :kiss::kiss:

Λαμπρινη πασας ο δικος σου. Καλη σας ορεξη μαμα+γιος!

Μέσω mail κατάφερα να επικοινωνήσω(κατα κάποιο τρόπο), σε λιγότερο απο εβδομάδα με χρέωση δική μου(μένω εκτός Αθήνας γι αυτό) ,μου έστειλαν τα ''σύνεργα'' με όλα τα φυλλάδια.Η διεύθυνση είναι www.hcbb.gr

6986 576324 6945 320205(κα Μερμηγκα) απο τις 15-21

fax 210 6597345

καλή επιτυχία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια να σου ζησει!!!! επιτελους ηρθε η κουκλιτσα σου!!!

μπελλα μου χαλαρωσε και ξεκουρασου! μην αγχωνεσαι ομως, στην εβδομαδα σου ειναι μια χαρα τα μωρακια μας!!!!

κοριτσια δεν ειχα ακομη νεοτερα απο τη ντορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thinkpink! έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!Η ΑΝ-Ν ΓΕΝΝΗΣΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 17:15 ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΦΙΛΙΑ!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! :P:P

Να σας ζήσει Αναστασία μου, καλή λοχεία να έχεις και σε περιμένουμε για λεπτομέρειες!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

γεια σας κοριτσια,εχθες νοσηλευτηκα με συσπασεις ανα 4 λεπτα,εχω διαστολη 2 εκατοστα αλλα σκληρο τραχηλο...προσπαθουμε να το παρατηνουμε λιγες μερες ακομη..ψυχολογικα ειμαι σκατα..δεν σας διαβασας ευχομαι ολες να στε καλα...φιλακια

Γι αυτό είμαστε εδώ εμείς για να φτιάχνουμε κέφι!

Όσο γίνεται μη το σκέφτεσαι & κάνε κάτι χαλαρωτικό ή κάτι που να σε ευχαριστεί πολύ.Όλα καλά εύχομαι να πάνε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίδα με γειά τα ρουχαλάκια της! Ακόμη έχω τα ρουχαλάκια της Lapin αθάνατα.

Γεωργία καλώς όρισες & εσύ με κανέναν πόνο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά.

Αναστασάκι επιτέλους.Κάθε ευτυχία στη ζωή της!

Σας φιλώ προς το παρόν & τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασιαααα μουυυυυυ, καραμελομανουλα μου, ΕΠΙΤΕΛΟΥΥΥΥΥΣ την κρατας στην αγκαλιτσα σου πλεον την κουκλιτσα σου!Πολυ χαιρομαι αγαπη μου, ευχομαι να πηγαν ολα και συντομα να μας πεις τα νεα σου. Περασες τοσο μεγαλη ταλαιπωρια, αλλα τελικα ανταμειφθηκες και με το παραπανω! Αααααααχ, συγκινηθηκα πολυ τωρα....Βαλε μας και μια φωτογραφια της νυφουλας μας, καλε, να δουμε τι παιρνουμε! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ

630888d9lgwcavlt.jpg

Πολλα πολλα φιλια

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Ελπίδα με γειά τα ρουχαλάκια της! Ακόμη έχω τα ρουχαλάκια της Lapin αθάνατα.

Γεωργία καλώς όρισες & εσύ με κανέναν πόνο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά.

Αναστασάκι επιτέλους.Κάθε ευτυχία στη ζωή της!

Σας φιλώ προς το παρόν & τα λέμε αργότερα.

Νομίζω πως είσαι η επόμενη έτσι? ελπίζω να μη μας ταλαιπωρήσεις κι εσύ όσο η Αναστασία!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Μέσω mail κατάφερα να επικοινωνήσω(κατα κάποιο τρόπο), σε λιγότερο απο εβδομάδα με χρέωση δική μου(μένω εκτός Αθήνας γι αυτό) ,μου έστειλαν τα ''σύνεργα'' με όλα τα φυλλάδια.Η διεύθυνση είναι www.hcbb.gr

6986 576324 6945 320205(κα Μερμηγκα) απο τις 15-21

fax 210 6597345

καλή επιτυχία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Σουπίτσα αυτό για τον ομφάλιο λώρο πρέπει να το συζητήσω με τον γιατρό μου,αν δεν θέλω να κοπεί αμέσως?Πόση ώρα χρειάζεται περίπου να μείνει μετά τη γέννα,ξέρεις?

Είναι καλό να τον αφήσουν μέχρι να σταματήσει να πάλεται που σημαίνει ότι έχουν μεταφερθεί όλα τα βλαστικά κύτταρα στο μωράκι...Αν θέλεις διάβασε εδώ:

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2& ... 28/05/2010

Πρέπει να το ζητήσεις από το γιατρό. Νομίζω ότι σε περίπτωση καισαρικής δε γίνεται (πρέπει να ραφτεί η τομή) αλλά θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα μήπως και μπορεί να γίνει και τότε έστω και για λίγο... Αν το κάνεις αυτό δεν μπορείς να φυλάξεις ούτε να κάνεις δωρεά τα βλαστοκύτταρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα διάβασα ότι γέννησε το Αναστασάκι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Πολύ χάρηκα, ταλαιπωριόταν πολύ η καημενούλα!!!!

Να σου ζήσει Αναστασία, ότι καλύτεροοοο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας!Εγω ανήκω στην κατηγορία ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ αλλα σας διαβαζω συχνα και είχα κι εγω αγωνία με την Αναστασία, τοσα που ειχε τραβήξει η κοπέλα και τελικά γεννησε!!!Να της ζήσει και ολα τα υπολοιπα κοριτσακια που υποδεχτηκαν τα μωρακια και σε ολες εσας που περιμενετε με το καλό να πάνε ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey έγραψε:

Κοριτσακια γεια σας!Εγω ανήκω στην κατηγορία ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ αλλα σας διαβαζω συχνα και είχα κι εγω αγωνία με την Αναστασία, τοσα που ειχε τραβήξει η κοπέλα και τελικά γεννησε!!!Να της ζήσει και ολα τα υπολοιπα κοριτσακια που υποδεχτηκαν τα μωρακια και σε ολες εσας που περιμενετε με το καλό να πάνε ολα!!!

Stacey ευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια! Με το καλο και το δικο σου νινι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου γλυκια επιτελους κατεφθασε το καραμελακι σου,σαν ψεμμα μου φενεται. Να σου ζησει κοπελα μου παντα γερη και χαρουμενη να ειναι και εσεις να την καμαρωνεται. χαρηκα παρα πολυ :P:P:P Περιμενουμε νεα σου το συντομοτερο μαζι με φωτο της κουκλιτσας σου :kiss::kiss:

Stacey σε ευχαριστουμε για τις ευχες σου και εσυ με το καλο να παρεις το μωρακι σου αγκαλιτσα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου μιλησα με τη ντορα και ειναι στο αττικο με ορο λογω των συσπασεων απο χθες το βραδυ.

σημερα λεει ειναι καλυτερα και ισως αυριο να βγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κοριτσια μου μιλησα με τη ντορα και ειναι στο αττικο με ορο λογω των συσπασεων απο χθες το βραδυ.

σημερα λεει ειναι καλυτερα και ισως αυριο να βγει...

Μακαρι να πανε ολα καλα για το Ντορακι!Ελπιζω αυριο να εχουμε τα ευχαριστα νεα, οτι ειναι σπιτακι της και ειναι μια χαρα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασίααααααααα μουυυυυυυυυυ, επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):):):) Να σας ζήσει κούκλα μου το καραμελάκι σας που έχει γίνει πια το θέμα όλου του φόρουμ :P:P:P:P Να είναι γερή κι ευτυχισμένη και να μην στεναχωρήσει ξανά την μανούλα της ούτε και άθελα της ;) Πολλά πολλά φιλιά.

Μπέλλα μου, ψυχραιμία κοριτσάκι μου. Μία βδομαδούλα είναι, θα περάσει. Όπως και να 'χει το μωράκι σου θα είναι μια χαρά.

Ντόρα, καλό κουράγιο και σ'εσένα. Εύχομαι να βγεις αύριο κιόλας και να πας σπίτι σου να ηρεμήσεις. Είδες τα άγχη και οι στεναχώριες τι κάνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αn-n να σου ζήσει το μωρακι σου.καλη λοχεια να εχεις κ ευχομαι μολις αντικρυσες το παιδακι σου να σβυστηκε απο τη μνημη σου καθε ταλαιπωρια που περασες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1019994c5ky2ytso0.gifΕυτυχώς καλά τα νέα της Αναστασίας μας, βγήκε η καραμελίτσα :woohoo: :woohoo: :woohoo: Να σου ζήσει :kiss::kiss:

Βασούλα μου συγχαρητήρια και πάλι να μας φιλήσεις τον Νεκτάριο και περιμένουμε φωτο ;)

Αχ βρε Μπέλλα μου βιάζεται ο μικρούλης, για την διαστολή μην φοβάσαι τόσο αφού και ο τράχηλος είναι ακόμα σκληρός (στην Έλλη μου είμουν όλο τον 9ο με διαστολή 2 και μαλακό τράχηλο και μπήκα τελικά με πρόκληση). Για τις συσπάσεις ξέρεις ξεκούραση και τα χάπια να κρατηθεί λίγες μερούλες ακόμα. :kiss: (όποτε μπορέσεις για πες μας πως σου φάνηκε ο Γαληνός?)

Κουράγιο και στο Ντοράκι, περιμένουμε να επιστρέψει και να είναι όλα καλά!

elpidaki83 μεγια τα πραγματάκια και ρουχαλάκια σας!

geo123 καλώς ήρθες στο παρεάκι μας! με το καλό το μωράκι σου :)

anna10019 μου τι να πω τώρα για τους γιατρούς μας....:angry: πότε θα γυρίσει???

Εγώ έχω αύριο το πρωί ραντεβού με τον γιατρό, αχ άντε να μου πει ότι κοντεύουμε να ησυχάσω απ' όλες τις απόψεις :blush:

Εν το μεταξύ θέλω να περάσω και από Παπανικολάου να πάρω τον ασκό για την δωρεά , δεν τους έχω τηλεφωνήσει όμως πειράζει να πάω έτσι άραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Είναι καλό να τον αφήσουν μέχρι να σταματήσει να πάλεται που σημαίνει ότι έχουν μεταφερθεί όλα τα βλαστικά κύτταρα στο μωράκι...Αν θέλεις διάβασε εδώ:

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2& ... 28/05/2010

Πρέπει να το ζητήσεις από το γιατρό. Νομίζω ότι σε περίπτωση καισαρικής δε γίνεται (πρέπει να ραφτεί η τομή) αλλά θα τον ρωτήσω τη Δευτέρα μήπως και μπορεί να γίνει και τότε έστω και για λίγο... Αν το κάνεις αυτό δεν μπορείς να φυλάξεις ούτε να κάνεις δωρεά τα βλαστοκύτταρα...

Κατερινα,πολυ ενδιαφερον αυτο.Εγω δεν θα φυλαξω βλαστοκυτταρα,τουλαχιστον σε αυτον τον τοκετο κ νομιζω αξιζει να το ψαξω αυτο που λες :huh: αν εχεις κ αλλες πληροφοριες πες μας πλιζ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα θα σε δει αλλος γιατρος? Τι θα γινει ομως, ποιος θα σε ξεγεννησει? Σου παιρνει και πολλα βρε κοριτσι μου και σου την κοπαναει κιολας λιγο πριν την αφιξη της μπεμπας? Ελεος πια...

Κοριτσια, εσεις που θα κανετε δωρεα τα βλαστοκυτταρα, θα κρατησετε και τον ομφαλιο λωρο? Καλο θα ηταν, αλλα και μεγαλο το κοστος! Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα (να δω ποτε, πριν ή αφου γεννησω...!)

Μαρακι καληνυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...