Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 7


Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα ακουει κανειιςςςςςςςςςςςςςςς?????????Μαλλον μονη μιλω.Χθες εκανα τη χοριακη,βγηκε αρνητικη 0.6.Σκ.....τα!Καλα Χριστουγεννα τωρα και αν εχουμε χρημματα!!Δεν βαριεσαι αλλωστε το περιμεναμε.Καλο μηνα σε ολους μας και ελπιζω για φετος η μονη αρνητικη χοριακη να ειναι η δικη μου και καμια μα καμια κοπελα να μην τη δει.Ας σταματησει η γκαντεμια εδω σε μενα και να ακουω ευχαριστα απο ολες σας.Πραγματικα το εννοω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 874
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΛΑ ΜΠΑΡΤΖΕΛΟΝΙΤΑ , ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 7 ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ, ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ , ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΣΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΧΟΡΙΑΚΗ , ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ, ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ , ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ; ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΛΕΜΕ ,ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ , ΘΑ ΡΘΕΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟ ΟΧΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ , ΤΑ ΛΕΩ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα! Δεν μπηκα αυτες τις μερες γιατι πονουσα αρκετα και ήμουν ξαπλα. Ευτυχώς αυτο θα κρατησει μεχρι την Τρίτη!

Συννεφακι μου μην απογοητευεσαι επειδη δεν έχεις συμπτωματα. Ξερεις πολύ καλά ότι πολλές γυναικες δεν είχαν συμπτωματα αλλά ήταν έγκυες!!! Και τα λες πολύ σωστα. Είμαστε γεροι και συνεχίζουμε. Εμενα όπως έχω ξαναγραψει μου δίνει μεγαλη δύναμη και με γεμίζει ελπίδες η φίλη μου που μετα απο 11 αποτυχημενες προσπαθειες επέλεξε καινουριο γιατρο και είναι εγκυος!!!! Και επειδή συζηταγαμε πολύ όλη τη διαρκεια της διαδικασίας μου έλεγε ποσο διαφορετικά πραγματα της έκανε αυτος ο γιατρός σε σχεση με τον προηγουμενο και τελικα πετυχε!!! Και να σκεφτεις οτι ο προηγουμενος που εκανε τις 8 απο τις 11 προηγουμενες ήταν ενα απο τα μεγαλύτρα ονοματα στην Αθηνα!!!!

Barcelonita Μου ξερω πολύ καλα πως αισθανεσαι και προσωπικα τωρα δε μπορω να σου πω κατι αλλο εκτος απο το ότι λυπαμαι. Ευχμαι να το ξεπερασετε γρήγορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πιτσουνακια μουυυυυυυ!!!!

εχω ευχαριστα .........για τους λουομενους!!!!

σημερα δεν επαιξα καθολου ρακετες και εβλεπα δεξια και αριστερα να κανουν ολοι τον σταυρο τους!!!! Εν καταλαβα γιατι!!!! :laugh: :laugh:

ειδα τα ευχαριστα της παρεας ειδα και τα δυσαρεστα!!!

Μπαρτσελονιτα...ενα φιλακι θα σου δωσω...τα υπολοιπα τα ξερεις... αφου στο ιδιο τριπακι ειμαστε!!! Α το φιλακι καλε ξεχασα...δεν μιλας????

ελα στησε μαγουλακι........ :kiss::kiss: (εβαλα και ενα παραπανω...ειμαι κουβαρντου)

ΕΥΗ-γαιδαρουλα.... ΚΑΛΕΣ (κι αλλες) ΔΙΑΚΟΠΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!

ΒΑΣΩ μου εισαι καλυτερα?

ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ ετσι οπως σε αφησα ε????? ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!!!! :silly: :blink:

ΧΡΥΣΑΝΘΗΗΗΗΗΗΗΗ...σμουτς

παω για νανακια

καληνυχτα μπουμπουκακια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....μου αφιερωνω το

ΚΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΡΙΙΙΙΙ

:woohoo:

εγω ποτε θα φυγω διακοπεεεεεεεες?????????

Ανεμε...αφου ειναι εκπληξη...δεν σου απανταω...μη με πιεζεις!!!!

μπουχαχαχχα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τι κανουν οι τσουπρες?

Ακομα νανι???

ααααααααααα μονο εγω δουλευω ακομα?????????? :blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ; ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ 3 ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΩΛΟ ΔΕΝ ΕΣΤΡΩΣΑ ΚΑΤΩ.ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 12 ΜΕΡΑ , ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΜΕΡΑ .ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ 0 ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΜΟΥ.ΖΗΛΕΥΩ ΑΝΕΜΕ , ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.Α ΣΑΣ ΤΟ ΠΑ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΒΙΤΣΙΟ , ΞΥΠΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ 4 ΜΕ 5 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΑ , ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΣΤΙΣ 9 , ΑΥΤΟΜΑΤΑ .ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ , ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαστα μαστα....μπραβο ρε...πολυ αισιοδοξες σκεψεις!!!

Θυμησε μου οταν με το καλο μεινεις εγκυος να σε

πλακωσω στις ξαναστροφες!!!! ΑΑΑΧ γμτ δεν θα μπορω

γιατι δεν θα πρεπει στην κατασταση σουυυυυυυυυ!!!! :laugh: :laugh:

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Αχ ρε συννεφακι...σε καταλαβαινω ασχετα αν σε πειραζω!!!!

Κι εγω τοσο απαισιοδοξη ειμαι!!! :(

t107112.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΖΑΧΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗ ΓΙΟΓΚΑ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ .Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ , ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣ ΗΡΕΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗΣ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι με εξωσωματικη εμεινε η κουνιαδα σου.....?

εγω παντως δεν ειμαι ηρεμη κ δεν εχω υποονη καθολου....μεσα στα νευρα ειμαι παντα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ,φυσιολογικα στο 10 μηνα προσπαθειων , ο αντρας τησ τα χε παιξει , αυτη περα βρεχει , εκανε χαλαρα τα μπανακια της και τσουπ ηρθε απο μονο του το μωρο.Κ εχει και πολυποδα που φανηκε στον υπερηχο.Τι να πεις να ναι γερο το μωρακι τους. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χαλαρά και θα ερθει οταν μου το λενε...με εκνευριζζζζειιιιιιιιιι!!!

γρρρρρρρ τα νευρα μουυυυυυ!!!!

τελος παντων...πως περασατε το ΣΚ???

το στεναχωρημενουλι η μπαρτσελονιτα που ειναι???

Μπαρτσελονιιιιιταααααα????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συννεφακι ηθελα να σου πω οτι εγω στον γιο μου εμεινα στους 6 μηνες αλλα τοτε ημουν ασχετη κ δεν ηξερα γονιμες...στις αλλες δυο εμεινα με την πρωτη κ το ειχα κανονισει ποτε θα ερθω σε επαφη για να ειναι κοριτσακια αλλα δεν ηταν καλα κ με αφησαν μοναχουλα...

αυτα για το αγχος δεν θα πολυπιστευω εγω απο τηη ημερα που θυμαμαι τον εαυτο μου μεσα στο αγχος ειμαι...στις μπεμπουλες ειδικα εβλεπα αιμα(απο την εμφυτευση) κ ελεγα οχι ειμαι εγκυος κ ημουν μεσα στο αγχος...αλλα ημουν...

σιγουρα καλο ειναι να μην εχουμε αγχος για τιποτε...αλλα δεν γινεται...οταν περνας διαφορες καταστασεις γινεται?Βλεπω αλλες κοπελες που ειναι τελειως στον κοσμο τους κ ολα πανε καλα...π.χ. εγω προσεχα στην εγκυμοσυνη δεν καθομουν στον ηλιο στην παραλια...αλλες καθοταν....εγω ειχα αγχος κ αλλες λενε τι μπορει να παει στραβα?

ζαχα τι κανεις?εγω ειμαι ετοιμη να κλεισω τα ραντεβου μου με γενετιστη κ εξωσωμ...αλλα περιμενω να μου πει ο συζηγος ποτε περνει αδεια...διπλα απο το τηλ ειμαι...

ααα δεν σου ειπα μιλησα με μια γενετιστρια....κ τι μου ειπε?δυο διαφορετικα γεγονοτα τα οποια θεωρουνται τυχαια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΥΧΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑ????

ΤΙ να πω ρε μπουμπουκα...να το αποδεχτουμε το τυχαια

αλλα ρισκαρεις ΑΝ υπαρχει και κατι που το προκαλεσε?

ΤΙ να πω!!!

Ψαξτο ετσι οπως πας λεω εγω...και να προσεχεις...παντου συμφεροντα!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν δεν μου κατσει και η 4 φορα , τερμα θα τον ζαλισω τον ντοκτορ , θα τον βαλω να μου κανει υστεροσκοπηση, θα κανουμε κατατμιση σπερματος, προεμφυτευτικη διαγνωση και αν μου πει οτι φταει το αυγο , θα παρω αλλης κοτας να μην ειναι κλουβιο :silly: :silly: Τερμα δε θα ξανακανω αλλη προσπαθεια στην τυχη , γιατι μεχρι τωρα εξωτερικα τα εμβρυακια μας τελεια αλλα εσωτερικα δεν ξερω τι γινεται , δεν αντεχω αλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.Ευτυχως που λεμε τον πονο μας η μια στην αλλη,αλλιως θα χα σαλταρει. :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η γρια κοτα εχει το ΖΟΥΜΙ...ποσο χρονων εισαι????

χαχαχαχα :laugh: :laugh: :laugh:

ευτυχως στην ζωηηηη που υπαρχετεεεεεεε κι εσειςςςςς

κι εχω καπου κι εγωωωω να πιαστωωωωω να σωθωωωωωω!!!!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι καλα να εχεις καποιον να λες τον πονο σου...

γιατι οι φιλοι εκει φαινονται...κ εγω εμεινα μονη σαν το λεμονι....δεν πειραζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

32 αλλα οι θειαδες μου ειχαν προωρη εμμηνοπαυση στα 34 -36 , αν ειναι δυνατον.θα κανω σιγουρα την fsh και την ΑΜΗ να δω τις αποθεματα εχω στις ωοθηκες.Εξαλλου με 450 μοναδες εβγαλα μονο 6 , αν ειναι δυνατον.Εχουμε και το σπερμα που ειναι χαλια , αφου λεω στον αντρα μου ,δε μπορει κατουρησαμε σε καποιο πηγαδι .Αλλα μετα διαβαζω εδω και εσας και λεω ενταξει δεν ειμαι μονη μου σε αυτον τον αγωνα και για καποιο λογο μας δοκιμαζει ο θεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

παλι καλα να εχεις καποιον να λες τον πονο σου...

γιατι οι φιλοι εκει φαινονται...κ εγω εμεινα μονη σαν το λεμονι....δεν πειραζει[/quote

Γιατι καλε μονη; Εμεις δε σου κανουμε; Εμεις δεν εχουμε πει τιποτα σε κανεναν, αυτο μου λειπε να με κατααγχωσουν χειροτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αξιζει να διαβαστει και δω

Απ: εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010.. Νο2 πριν από 5 Λεπτά

Έχω να σας πω κάτι που με κάνει πολύ χαρούμενη - έχω μια γνωστή που προσπαθούσε με εξωσωματική τα τελευταία 6-7 χρόνια, ίσως και παραπάνω. Είχε κάνει δεκάδες προσπάθειες και πλέον είχε μπει και στην κλιμακτήριο. Αποφάσισε μετά την τελευταία αποτυχημενη προσπάθεια να τα παρατήσει λόγω του ότι πλέον δεν είχαν χρήματα. Και τότε ο γιατρός της της είπε οτι της κάνει δώρο άλλη μια εξωσωματική. Και έπιασε και είναι ήδη στον 5ο μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

INA 2006 έγραψε:

αξιζει να διαβαστει και δω

Απ: εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010.. Νο2 πριν από 5 Λεπτά

Έχω να σας πω κάτι που με κάνει πολύ χαρούμενη - έχω μια γνωστή που προσπαθούσε με εξωσωματική τα τελευταία 6-7 χρόνια, ίσως και παραπάνω. Είχε κάνει δεκάδες προσπάθειες και πλέον είχε μπει και στην κλιμακτήριο. Αποφάσισε μετά την τελευταία αποτυχημενη προσπάθεια να τα παρατήσει λόγω του ότι πλέον δεν είχαν χρήματα. Και τότε ο γιατρός της της είπε οτι της κάνει δώρο άλλη μια εξωσωματική. Και έπιασε και είναι ήδη στον 5ο μήνα!!!

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::P:P:P :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...